PDA

Zobacz pełną wersję : dobudowanie, domu, wielorodzonnego, do, istniejącego



basat
06-07-2010, 13:15
Witam, mam nadzieje ,że znajdzie się ktoś kto będzie mógł odpowiedzieć na moje pytanie :
a mianowicie - mieszkam w kamienicy której jestem właścicielem procentowym czyli 50 % współwłaściciele, 50% miasto. Jednak miasto ma zamiar dobudować do ściany bocznej nowy budynek wielorodzinny (blok) na działce przyległej do naszej . Jakie są możliwości by do tego nie dopuścić .Czy muszę rozpocząć jakąś procedure by temu zapobiec w przyszłości. Dziękuję za wszystkie sugestie i porady . Pozdrawiam Wojtek

robert skitek
06-07-2010, 18:06
Jakie są możliwości? Nabyć tę działkę od miasta. Wtedy jak nie będziesz chciał to nic na 100% się obok nie wybuduje.
No bo czegoś nie rozumiem: stoi sobie w mieście Wasza kamienica. Pewnie ma ślepą ścianę w granicy (jak to kamienica). Dlaczego nie kontynuować pierzejowej zabudowy?
Jeśli nie istnieje MPZP (Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego), to miasto będzie musiało uzyskać Warunki Zabudowy (wydaje je wtedy sąsiednia gmina). Wasza działka będzie w obszarze oddziaływania inwestycji, więc zostaniecie o tym poinformowani. Wtedy można się odwoływać jeśli oczywiście coś nie będzie zgodnie z prawem.