PDA

Zobacz pełną wersję : Duża rura na działce.



Łukasz789
06-07-2010, 16:11
Mam problem następujący , może pomożecie. Dzisiaj dowiedziałem się ,że jest dokupienia piękna działka za dosłownie grosze ., przylega ona bezpośrednio z boku od tylnej części działki mojego ojca. Tyle ,że jego jest strasznie wąska i chciałbym sobie ja trochę poszerzyć. 20 lat temu gdy ojciec budował tam swój dom to tamta działka nie była budowlana przez rurę w ziemi która doprowadzała wodę dla całego Krakowa. w ogóle był zakaz budowania się tam. Jakieś 3 lat temu przekształcili ja urzędnicy ( podobno sami) na budowlaną. Działki jest dojazd , został on stworzony przez miasto gdy tworzyli obwodnice Krakowa.Trzeba by było tylko wydzierżawić pasek łączący działkę taty z ta drogą a ten pasek należy do miasta Krakowa.kolejny problem jest z mediami , ponieważ na tej nowo powstałej ulicy nie ma ani jednego domu, a pod ta rura nie pozwolą mi puścić kanalizacji ani wody(chyba). Moje pytanie brzmi czy jest jakiś odgórny przepis , który określałby odległość od takiej rury. A drugie to to czy jeśli pójdę np. z dowodem osobistym zapytam o warunki zabudowy i możliwość budowy domu na tej działce to wszystko mi ładnie wytłumaczą? Bo np. o informacjach o działce która mnie interesuje mogę zapomnieć. sprawa wzbudziła we mnie zainteresowanie bo gość pisze k,że ma warunki zabudowy na 2 działki a na 3 inne nie.

Trociu
06-07-2010, 19:53
O warunki zabudowy możesz wystąpić nawet nie będąc właścicielem działki. Więc możesz sprawdzić.
Oczywiście możesz sprawdzić co ten facet ma.

Jakaś mapka sytuacyjna by się przydała.