PDA

Zobacz pełną wersję : Ceramika sanitarna - proszę o opinie!



Ruda83
07-07-2010, 17:07
Czytam forum od dawna ale piszę po raz pierwszy.
Obecnie zaczynam etap wykończenia domu i wybieram ceramikę sanitarną.
Przeglądaliśmy wiele ofert z różnych firm, od tanich to tych z wyższej półki.
I jedynie na co się zdecydowałam to kolekcja IRYDA z Cersanitu.
Wiem, że produkty tej firmy są w tańszych cenach ale tylko ta kolekcja mogłaby dla mnie być.
Kiedy chciałam zamówić tę kolekcję z hurtowni - odmówiono mi :eek: bo podobno Cersanit jest marny?
Pojawiają się plamy, schodzi farba?
W poprzednim domu (ten jest naszym drugim) miałam Cersanit - używałam prawie 3 lata - nie było problemu?

Proszę Was o opinię!
Czy to prawda, że produkty tej firmy są marnej jakości?
Proszę doradźcie może coś wartego uwagi.
Czy KOŁO czy ROCA - są zdecydowanie lepsze?


Ja chciałam mieć poprostu wszystko z jednej firmy i najlepiej jednej kolekcji.
Duża umywalka najlepiej prostokątna do tego kibelek + bidet - potrzebuje dwa takie komplety.
Jeden wiszący a drugi stojący.

Z góry dziękuję za pomoc.
Jeżeli źle wybrałam dział to przepraszam ale tu wydawało mi się najbardziej odpowiednie.

monikaa13
07-07-2010, 17:12
W każdym domu jakim jestem jest Cersanit bądź Koło. Są to najbardziej znane i tanie marki dlatego tak popularne. W poprzednim mieszkaniu mieliśmy Koło, w jeszcze wcześniejszym Cersanit. Rodzice mają Cersanit, teściowie chyba też. Nie zauważyłam, by coś się z tym działo.
Roca nie jest zbyt popularna, bo jest poprostu droższa.

Teraz w mieszkaniu mamy umywalkę no name, wc Roca i wannę Koło. Wanny nie polecam!!! Wc normalne, nie zauważyłam ani dużych plusów ani minusów.

Ruda83
07-07-2010, 17:38
Dzięki za opinię!

Szczerze, to byłam zaskoczona odmową tej hurtowni - nie zajmują się sprzedażą firmy Cersanit bo jest marnej jakości?

Wśród moich znajomych wiele osób właśnie ma armaturę tej marki i naprawdę nie narzeka.

Troszkę mnie to zbiło z tropu.

Sama nie wiem czy szukać innej firmy czy uparcie trzymać się tej :rolleyes:

dziobeczek1
07-07-2010, 19:13
Odmowa hurtowni może być podyktowana tym, że po prostu chcieli Ci sprzedać coś innego (czyt. droższego). Dodatkowo sprzedawcy nie lubią handlować Cersanitem ze względu na ich politykę handlową- ale to już jest problem sklepu a nie klienta ;)

Cersanit ma serie droższe i tańsze i jest zbyt popularny, żeby mogły dziać się z nim takie rzeczy o których oni mówią. Myślę, że powinnać popytać w innym miejscu :)

monika a możesz napisac czemu nie polecasz wanny KOLO?

monikaa13
07-07-2010, 19:28
Nowa wanna Koło seria Modo. Super, wygląda bardzo fajnie ale jakość... Jeszcze nie mieszkaliśmy, a już cała zarysowana. Rozumiem, pewnie te akrylowe są delikatne albo na nich więcej widać ale normalnie nawet wiadra się boję wstawić teraz. Dziecku zabraniamy się bawić pumeksem, bo boimy się o rysy. W dodatku, myślę że to wina glazurnika, bo chyba źl ezamontował, w pewnym miejscu są dwa wielkie bąble, tak jakby coś tam od spodu mocno naciskało i wanna się wybrzuszyła. NBo trudno. Wanny nie zmienimy. Ogólnie jest fajna choć wąska, mimo że ma 75cm szerokości i 170cm długości.

kamykkamyk2
07-07-2010, 19:35
Ci w hurtowni to bzdury mówią. Ja mam kabinę prysznicową wraz z brodzikiem, sedes i umywalkę wraz z szafką stojącą - wszystko jest Cersanitu. Mam to od 2 lat i nic się z nimi nie dzieje.

Ruda83
08-07-2010, 22:02
Dzięki za odpowiedzi.

jaksie
09-07-2010, 07:27
Ja mam umywalki z ROCA - prażka jak dla mnie. Ładne, ale krzywe.
Muszle i bidet z KOŁA seria Ego. Też nie rewelacja, choć głównie mam zastrzeżenia do deski. Ale zanim dotarły do nas wszystkie dobre elementy, parę razy odsyłaliśmy muszlę i bidet. Akrylowa wanna z Koła już cała porysowana,a mieszkamy od marca :(.

Ruda83
09-07-2010, 07:41
Ja mam umywalki z ROCA - prażka jak dla mnie. Ładne, ale krzywe.
Muszle i bidet z KOŁA seria Ego. Też nie rewelacja, choć głównie mam zastrzeżenia do deski. Ale zanim dotarły do nas wszystkie dobre elementy, parę razy odsyłaliśmy muszlę i bidet. Akrylowa wanna z Koła już cała porysowana,a mieszkamy od marca :(.

Czyli wcale wysoka cena nie oznacza doskonałej jakości w tym przypadku.
Może lepiej wybrać tańsze i poprostu za jakiś czas sobie zmienić na nowe :rolleyes:

tosia125
09-07-2010, 08:53
ja poszukuję zgrabnego (raczej owal niż kwadrat) bidetu wiszącego z deską (nie podkładką) chodzi mi o deskę do przykrycia, czy ktoś pomoże? Może ktoś posiada taki? (Stojące są, wiszące tylko w kwadratach lub cena zwala z nóg)

staś100
11-07-2010, 18:49
ja poszukuję zgrabnego (raczej owal niż kwadrat) bidetu wiszącego z deską (nie podkładką) chodzi mi o deskę do przykrycia, czy ktoś pomoże? Może ktoś posiada taki? (Stojące są, wiszące tylko w kwadratach lub cena zwala z nóg)

Roca robi bidety z deskami typowymi, koło i cersanit z podkładkami.

MadzialenkaT
11-07-2010, 20:16
Ja mogę wypowiedzieć się na temat Cersanitu i Roca.

Roca mam muszlę i umywalkę w toalecie. Muszla super, bardzo łatwo się czyści i ładny kolor białego. Umywalka niestety została porysowana w trakcie różniastych prac remontowych, ale normalne użytkowanie jej nie szkodzi. Też fajnie się myje. Rocę z czystym sumieniem mogę polecić.

Co do cersanitu to mam wannę i umywalkę do łazienki. Wanna prostokątna, taka bardzo prosta akrylowa. Umywalkę kupiłam również cersanitu, bo Pan w sklepie doradził, że w jednym pomieszczeniu to lepiej jednej firmy, bo inny kolor białego itp. Myje się to koszmarnie. Cały brud się przykleja do wanny. Powstają takie smugi brzydkie i to od razu po umyciu wanny. Trzeba się bardzo namęczyć, żeby ją wyszorować, żeby była naprawdę czysta. Jakbym teraz kupowała wannę kupiłabym droższą (niestety dużo) wannę Roca lub Riho.

gahan
12-07-2010, 08:28
Znajoma ma Irydę- miskę ustępową i umywalkę.Pomagałam jej sprzątać przed przeprowadzką.Umywalka bardzo mi się podoba i wygląda nadal dobrze pomimo kilku lat

użytkowania, natomiast miskę wg mnie źle się myje, nie wiem czy to wina ceramiki, ale nie da się jej wytrzeć normalnie wilgatną ściereczką, trzeba wytrzeć do sucha, bo

ciągle zostają jakieś kłaczki po ściereczce i wygląda to okropnie. Zmieniałyśmy rodzaje ściereczek do mycia ( bo wydawało nam się,że to wina właśnie materiału), ale

jedynie wytarcie do sucha dawało efekt. Wkurzała mnie także deska na metalowych zawiasach, jest tak zamontowana,że trudno dotrzeć do kącików, teraz deska cała się

obluzowała i w sumie nadawałby się do zmiany. Wiem,że dla niektórych mycie nie stanowi problemu, ale wiem z doświadczenia,że innej ceramice nie trzeba poświęcać

tyle czasu na gruntowne sprzątanie.

Jeśli chodzi jednak o sam wygląd ceramiki Irydy- wygląda dobrze, nie rysuje się, no i cena nie jest powalająca.

Ja też się wciąż zastanawiam nad Irydą, ale wizja pucowania miski klozetowej i tej fatalnej deski trochę studzi mój zapał. A chyba nie dopasuje się innej miski do umywalki z

Irydy:-(

Jeśli chodzi o wannę : kupiliśmy stalową z Kaldewi, jeszcze nie użytkujemy, ale na razie ( pomimo wstawiania różnych wiaderek i misek nie zawsze czystych - jak to przy

budowie) wygląda bardzo dobrze, jest lśniąca i gładka.Mam nadzieję,że będzie nam służyć przez długie lata:-)

ryba154
13-07-2010, 21:48
jak widac ilu uzytkownikow tyle opini, ja kupie to co mi sie podba i na co fundusze pozwola!!!!

wydaje mi sie rowniez,ze w drozszych firmach za cos placimy, nie tylko za nazwe....jakos jest rowniez adekwantna do ceny....

staś100
02-08-2010, 09:50
Podoba mi się seria roca meridian, jeśli ją posiadacie to napiszcie jak się sprawuje. Zastanawiamy się też nad syrius z koła.Żona przychyla się bardziej w stronę roca meridian ze względu na deskę na bidecie(koło ma nakładkę).

wg39070
12-05-2016, 10:35
Cersanit a Koło czyli Passat a Golf, obie firmy to budżetówki, jakość ich jest po prostu dobra i nic poza tym. W trafiają się egzemplarze lepsze i gorsze wiec przy wyborze kieruj się wyglądem produktów bo to różni te dwie firmy głównie.

Z ceramiką sanitarną jest jak z samochodami. Logo czyni cuda. Jestem zdania, że wyroby z "Koła" są na bardzo dobrym poziomie. A określenie "budżetowe" stało się ostatnio bardzo modne. Jak kogoś przyciśnie sraczka to marka będzie bez znaczenia.

link2jack
12-05-2016, 10:49
Z ceramiką sanitarną jest jak z samochodami. Logo czyni cuda. Jak kogoś przyciśnie sraczka to marka będzie bez znaczenia.

O czym Ty piszesz? Ciekawe dlaczego wstawiłeś drzwi KMT a nie najprostsze zbite z desek, skoro jedne i drugie by się zamykały.

wg39070
12-05-2016, 11:15
O czym Ty piszesz? Ciekawe dlaczego wstawiłeś drzwi KMT a nie najprostsze zbite z desek, skoro jedne i drugie by się zamykały.

KMT to normalna marka, wg niektórych budżetowa. A muszla wc, no cóż są ładne i ładniejsze. Ale żeby od razu szukać za kupę kasy, no nie wiem. Ma być ładne i umiarkowane cenowo. A marka np. "Koło" w zupełności jak dla mnie wystarczy. Z tymi drzwiami to nie wiem o co Ci chodziło. Chyba, że założyłeś Wikędy i masz problem, o którym mowa w innym wątku. Pozdrawiam.

Elfir
12-05-2016, 20:21
mam sedes marketowy chiński no-name - spłukuje się o wiele lepiej niż markowy Durawit.

greghus
13-05-2016, 11:11
My tez kupowaliśmy wszystko do łazienki praktycznie Cersanitu i jest ok. Patrzyliśmy czy nam się podoba no i ile kosztuje. Kupowanie przesadnie drogich rzeczy to głupota

sokratis
13-05-2016, 12:20
Ja mam od Roca, ale nie jakąś specjalnie wysokpółkową i jesteśmy zadowoleni.

sokratis
28-11-2016, 22:43
Pamiętaj, że każda ceramika nowością wygląda ładnie, a tej marki w ogóle nie kojarzę. Jeśli cenowo jest bardzo tanio - unikałbym takiej ceramiki.

Jean-Luc
05-01-2017, 10:47
A my z żona gustujemy w prostych, geometrycznych formach. Robimy remont łazienki i na poważnie rozważamy taką umywalkę: http://www.idealnalazienka.eu/p21896,althea-cover-umywalka-wolnostojaca-50x37-cm-biala-40366-na-stanie-magazynowym.html . Wcześniej mieliśmy bardziej klasyczną ceramikę łazienkową, teraz chcemy zrobić bardziej nowocześnie. Słyszeliśmy pozytywne opinie, myślę, że to będzie bardzo fajnie wyglądać!

grv
06-01-2017, 13:33
A my z żona gustujemy w prostych, geometrycznych formach. Robimy remont łazienki i na poważnie rozważamy taką umywalkę: http://www.idealnalazienka.eu/p21896,althea-cover-umywalka-wolnostojaca-50x37-cm-biala-40366-na-stanie-magazynowym.html . Wcześniej mieliśmy bardziej klasyczną ceramikę łazienkową, teraz chcemy zrobić bardziej nowocześnie. Słyszeliśmy pozytywne opinie, myślę, że to będzie bardzo fajnie wyglądać!

To była reklama... :):bash: