PDA

Zobacz pełną wersję : Sprzedaż mieszkania i protokół zdawczo-odbiorczy



blazejj
08-07-2010, 13:32
Mieszkanie kupione 26.01.2010. Zaświadczenie ze spółdzielni, że mieszkanie nie jest zadłużone z 14.01.2010.

Protokół zdawczo odbiorczy wypisany w dniu sprzedaży - spisanie z liczników : gazu, wody i energii elektrycznej. Brak spisu centralnego ogrzewania, bo nie ma od tego licznika.

Teraz w spółdzielni dowiaduję się, że jest wyrównanie za centralne ogrzewanie za poprzedni rok. Czy były właściciel ma obowiązek to uregulować?

I przy okazji druga rzecz. Poprzedni właściciel nie rozwiązał umowy z TP i przychodzą rachunki (opłata za abonament) na mój adres na jego nazwisko. Czy TP może mnie obciążyć kosztami czy jego będą ścigać?

KrzysztofLis2
08-07-2010, 18:52
Chyba wyrównanie za poprzedni sezon grzewczy, którego większa część wypada jednak po 14.01 niż przed nim...

blazejj
08-07-2010, 18:59
Właśnie nie. W naszej spółdzielni przyjęli system, żeby to w okresach rocznych rozliczać.

morfeusz1
09-07-2010, 14:30
Rachunkami za telefon nie zostaniesz na pewno obciążony. Jeśli masz nowy adres poprzedniego właściciela - to go podaj, jeśli nie masz, napisz pismo z taką informacją do TP i wyslij poleconym z potwierdzeniem odbioru. Ale to tylko tak pro forma, bo nie jest to konieczne.

Co do ogrzewania - gdy ja sprzedawałam mieszkanie, to musiałam podpisać w spółdzielni takie pismo, że wszelkie sprawy związane ze zwrotem lub dopłatą po rozliczeniu ogrzewania, załatwimy między sobą: ja sprzedająca i kupujący, na zasadzie porozumienia. Czyli, spółdzielnia się do tego nie miesza, ale oczywiście niedopłata musi być uregulowana. musiałam to podpisać, inaczej nie dostałabym zaświadczenia o tym, że mieszkanie jest moje i że nie ma zaległości czynszowych. Głównie chodziło o to, że jakby był zwrot, to żebym nie żądała ich zwrotu od spółdzielni.

Jeżeli masz niedopłatę, a nie masz żadnego pisemnego zobowiązania poprzedniego właściciela, że ewentualną niedopłatę ureguluje - musisz sam to uregulować.