PDA

Zobacz pełną wersję : Dwuspadowy dach 20 i 65 stopni , nadaje się pod dachowkę??



Krzysztof2
09-07-2010, 08:22
Zamierzam wykonać remont dachu i położyć dachówkę , wiem że są skrajne kkąty i nie chciałbym niczego robić na siłe. Ale dachówka to dachówka. Połać pochylkoną pod kątem 20stopni zamierzam odeskować i pokryć papą żeby nie podciekało. Drugą połać północną ,oże już niekoniecznie deskować bo i kąt i słońce nie operuje. Co o tym sądzicie? Jakie dachówki ceramiczne są w miare najszczelniejsze płaskie i lekkie?
pozdrawiam.

ciekawski83
09-07-2010, 22:17
przy 20 stopniach to radzę uważać bo większość dachówek ma minimalny kąt około 18-20 stopni, przy 65 stopniach każda dachówka będzie musiała być oddzielnie mocowana

Jacek Kulik
10-07-2010, 07:58
O ile przy kącie 65 st problemu nie ma , trzeba tylko mocować każdą jedna dachówkę , to przy kącie 20 st nie każda dachówka może być układana.
Kilka dachówek z kryciem od 20 st przy folii na zakład: Koramik Cosmo 11 (47 kg/m2) , Creaton Domino (51kg/m2) , Creaton Optima (45 kg/m2) .
Sa to oczywiście dachówki płaskie , a zakładkowych wybór jest dużo większy.
Przy zastosowaniu szalunku ze szczelną warstwą hydroizolacyjna ( po ludzku papa term.) Twój wybór powiększa się większość dostępnych dachówek , np. cała oferta Braasa , a co za tym idzie fajna dachówka płaska Tegalit.

pozdrawiam

Andrzej Wilhelmi
20-07-2010, 01:50
A najpierw należy sprawdzić czy więźba się nadaje pod dachówkę! Pozdrawiam.

Krzysztof2
22-07-2010, 11:20
A najpierw należy sprawdzić czy więźba się nadaje pod dachówkę! Pozdrawiam.

Więźba byłafachowo przeliczona i oglądnięta przez porządnego fachowca, zalecił kilka wzmocnień prostych do wykonania i nie miał zastrzeżeń.
Połąć południową czyli tę zw spadem 20stopni odeskuję płytą osb 15mm i opapuję.Północną gdzie słońce nigdy nie zagląda zostawię ofoliowaną.
Nie do kńca ufam foliom.

Jacek Kulik
22-07-2010, 18:28
A jaka decyzja odnośnie dachówki?

Krzysztof2
26-07-2010, 20:28
prawdopodobnie Roben Monza jest od 16stopni nie waży za wiele 38kg ma m2 i jest w niezłej cenie.Nie wiem tylko czy deskować płytą OSB czy zwykłymi deskami? Deski sąchyba lżejsze? i tansze.

marcia1
28-07-2010, 19:18
Mam dach o kącie 20 stopni- kryty dachówką ceramiczną Bogen Innovo 12
Jest to dachówka, którą można kłaść na tak płaskie dachy bez deskowania.
Jeśli interesuje Cię więcej info to pytaj :)

Krzysztof2
29-07-2010, 15:17
Mam dach o kącie 20 stopni- kryty dachówką ceramiczną Bogen Innovo 12
Jest to dachówka, którą można kłaść na tak płaskie dachy bez deskowania.
Jeśli interesuje Cię więcej info to pytaj :)

Faktycznie ciekawa propozycja, zwłąszcza ,że lekka i ma możliwośći przeunięć w pionie i poziomie co jest istotną rzeczą przy narzuconych wymiarach dachu. Lekka i szczelna też wielki plus. A jak wykonanie ? wszystko w porządku jeśli chodzi o kolor i geometrię? No i kwestia ceny. Posłałem maila z prośbą o wycenę dachu. Deskowanie i tak dobiję i tak sporą cześć już mam odeskowaną ( nadbitka) więć nie zaszkodzi na pewno.
dzięki za info.
pozdrawiam Krzysztof

marcia1
29-07-2010, 18:48
mam kolor czarny tytan w połysku, także w zależności jak pada słońce to ma różne odcienie. Polecam, żebyś zobaczył sobie gdzieś w hurtowni, bardzo fajnie wygląda. Mam bardzo małą falę i co najważniejsze dobrze się tnie, nie pęka przy cięciu. Także "odpady" mogłam wykorzystać.
Jeśli chcesz to podaj maila to prześlę Ci kilka zdjęć o dużej rozdzielczości to sobie zobaczysz :)
Pozdrawiam
M

marcia1
29-07-2010, 18:49
Aaaaaa..... zapomniałam o cenie- nie zwala z nóg :)

Krzysztof2
30-07-2010, 09:50
mam kolor czarny tytan w połysku, także w zależności jak pada słońce to ma różne odcienie. Polecam, żebyś zobaczył sobie gdzieś w hurtowni, bardzo fajnie wygląda. Mam bardzo małą falę i co najważniejsze dobrze się tnie, nie pęka przy cięciu. Także "odpady" mogłam wykorzystać.
Jeśli chcesz to podaj maila to prześlę Ci kilka zdjęć o dużej rozdzielczości to sobie zobaczysz :)
Pozdrawiam
M

Chetnie zobaczę fotki
podaję adres: [email protected]

dzięki i pozdrawiam.