PDA

Zobacz pełną wersję : projekt Z69 pracownia STUDIO Z500



Strony : [1] 2

obeliksss
11-07-2010, 10:12
Witam:)

Czy ktoś zdecydował się na ten projekt?buduje go lub ewentualnie widział jego realizację?


Pozdrawiam

rania
11-07-2010, 16:32
Wkleje linka zeby bylo latwiej.
http://www.z500.pl/projekt/z69.html
Prosty domek, mysle, ze niedrogi w budowie, fajnie oddzielona czesc dzienna od prywatnej. Tez jestem ciekawa czy ktos go zbudowal.
Jedyna rzecza, ktora mi sie w nim nie podoba to wc w salonie.

obeliksss
12-07-2010, 07:48
Powiem szczerze że nie zwróciliśmy z mężem uwagi na "łazienkę w salonie" faktycznie dziwnie to wygląda można by z niej zrezygnować i zrobić tam pomieszczenie gosp.lub garderobę ,ale czy jedna łazienka dla 4-os. rodziny zda egzamin?

rania
12-07-2010, 17:16
Moim zdaniem osobne WC jest bardzo przydatne - nie chcialabym zeby goscie wedrowali za kazdym razem do czesci prywatnej. W tym domu chyba nie widac innego racjonalnego miejsca na to wc. Trzebaby go bylo porzadnie wytlumic jakas welna. Szukalam w necie realizacji tego projektu ale nic nie znalazlam, a szukam wlasnie prostej parterowki z czterospadowym dachem. Gdyby nie ten mankament zdecydowalabym sie na ten dom, ale w tej sytuacji to nie wiem. Dobrzeby bylo gdyby wypowiedzial sie jakis mieszkaniec czy to jest uciazliwe.

rania
12-07-2010, 17:54
Myslalam, myslalam i wymyslilam - cale pomieszczenie mozna przesunac w lewo licujac ze sciana salonu i zamienic miejscami wc i umywalke. Bedzie ok :-)

obeliksss
12-07-2010, 20:44
Licując te pomieszczenie obawiamy się ,że mocno zmniejszy się korytarz i będzie to bardzo utrudniało komunikacje .

rania
12-07-2010, 22:18
Ten projekt wlasnie objal prowadzenie w naszej klasyfikacji :-)
Po przesunieciu wc w lewo zostaje malo korytarza w czesci prywatnej, ale my kosztem tego pokoju 16 metrowego zrobilibysmy mala garderobe z dostepem z tego frontowego pokoju. Korytarz metrazowo pozostaje taki sam.

obeliksss
14-07-2010, 08:53
Jednak z licujemy tą ścianę ,bedzie dobrze w sumie to tylko korytarz ,a strefa dzienna jest ważniejsza tam spędzamy najwięcej czasu ,fundamenty już będą pod koniec tygodnia ,więc jeszcze trochę i będziesz mogla go zobaczyć w realu:)

rania
14-07-2010, 12:44
Myslalam, ze jestescie dopiero na etapie wyboru projektu. Jak to fajnie, ze juz go budujecie. My na 99% bierzemy ten projekt. Mamy jedynie problem z ustawieniem go na dzialce. Chyba bedzie stal bokiem, bo mamy wejscie od zachodu. Gdyby stal przodem musielibysmy dorobic okna na bocznej scianie salonu, bo tam bedzie poludnie.
Robiliscie jakies zmiany w projekcie?
Mam nadzieje, ze wstawicie tu zdjecia z postepow prac!

obeliksss
14-07-2010, 13:46
My właśnie dorobiliśmy tam okna miedzy kuchnia a salonem 2x - 50x180 będa obok siebie bo ja chcę tam postawić stół i jedząc patrzeć sobie własnie przez te okna:) zdjęcia wstawię jak tylko fundament będzie:)

agnieszka419
18-07-2010, 16:31
Witam my też jesteśmy zdecydowani na budowe domku z69 ale technologiąszkieletową.W obecnej chwili jestesmy na etapie przepisywania działki a potem sie zacznie.
czekamy na zdjęcia

obeliksss
18-07-2010, 21:00
Za tydzień wchodzi ekipa ,więc jak tylko będzie juz co pokazać to wrzucę zdjęcia :)

FAN
31-08-2010, 21:54
ja się zdecydowałem. Ten projekt jest tym który kupimy i do roboty.
rania. szczerze nie wiem o co cho w Twoim poscie.Ten projekt wlasnie objal prowadzenie w naszej klasyfikacji
Po przesunieciu wc w lewo zostaje malo korytarza w czesci prywatnej, ale my kosztem tego pokoju 16 metrowego zrobilibysmy mala garderobe z dostepem z tego frontowego pokoju. Korytarz metrazowo pozostaje taki sam.

rania
01-09-2010, 19:55
FAN, chodziło mi o to, ze po wyodrebnieniu garderoby korytarz niestety stanie sie troche wiekszy w czesci prywatnej.Gdy jednak wc przesunie sie w lewo korytarz ten znow stanie sie mniejszy (po co taki duzy korytarz - przynajmniej salon bedzie wiekszy) Nie wiem czy o to Ci chodzilo :-)

FAN
01-09-2010, 21:12
kosztem tego pokoju 16 metrowego zrobilibysmy mala garderobe z dostepem z tego frontowego pokoju. Tego nie kum

obeliksss
16-09-2010, 10:06
Witam,wieczorem wrzucę zdjecia z budowy ,już z więżbą dachową :)

http://images43.fotosik.pl/346/5e2305f120218042med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images39.fotosik.pl/342/ff31d3d3ddb4d18cmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

obeliksss
17-09-2010, 14:23
obiecane zdjęcia z budowy

FAN
20-09-2010, 17:03
z czego budujecie jestem na etapie wyboru materiału. również z69

FAN
20-09-2010, 17:04
i dlaczego ten a nie inny.

obeliksss
02-10-2010, 20:19
Witam!

Ściany zew, z Ytong'a 36,5 ( niski współczynnik przenikania ciepła) dodatkowo ocieplimy wełną (20 cm) , więzary wykonała nam firma w systemie MiTec tak jak w projekcie , dojedzie pełne deskowanie + pokrycie z papy i blacha na rąbek.

rania
03-10-2010, 13:58
Super, szybko idziecie do przodu :-) Bedziecie mieli cieply domek! Czekamy na dalsza fotorelacje.

Posio_GTi
03-02-2011, 23:13
Witam serdecznie.

Wreszcie znaleźliśmy jakieś zdjęcia z realizacji za co z góry DZIĘKUJĘ Obeliksss'ow i!!! Prosząc oczywiście o następne!!!

My z żoną również prowadzimy burzę mózgów odnośnie projektu domu i Z69 jest bardzo ciekawy. Wiadomo każdy chce wybrać jak najlepszy dla siebie i przede wszystkim PRAKTYCZNY projekt !!!
Zauważyłem, że kilku osobom nie podoba się WC w salonie - jak i nam - ale można coś z tym zrobić.
Dodaję przerobione na szybko trzy projekty w Paint'cie.
1. WC zamiast PG
2. WC wyrównane i obrócone
3. WC wyrównane i obrócone + większa łazienka
Proszę o komentarze i propozycje.

Posio_GTi
04-02-2011, 22:40
Witam ponownie.

Dodam kolejny pomysł projektu Z69 z zamianą łazienki i pokoju.

Pozdrawiam

obeliksss
06-02-2011, 21:11
Posio_GTi - Pozdrawiamy , Dziś postaram odezwać się na priv, My mamy dokładnie Wasz wariant " 3 "

Zdjęcia nowe ; po 10'tym lutego mamy mieć okna więc wrzucę nowe fotki, oraz w tygodniu postaram się wrzucić zdjęcia ze środka . Pozdrawiam. Wszystkich.

http://images38.fotosik.pl/600/aa95d1eca4b3e03bmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images38.fotosik.pl/600/f1f0bdc32ba0741cmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

Posio_GTi
08-02-2011, 14:27
Super!!!

Dziękujemy za zdjęcia :)

Świetny pomysł z wyjściem tarasowym z sypialni. Właśnie ciągle żonie o tym mówiłem, że miło jest wyjść z rana z sypialni i przeciągnąć się na świeżym powietrzu patrząc na swój piękny ogród. Aż chce się żyć. WRESZCIE jest ktoś kto to rozumie tak jak ja :)

kieta
09-02-2011, 20:44
witam,

fajnie, że są zdjęcia i pomysły na zagospodarowanie wnętrza togo domku...
my również planujemy zakup tego projektu, przesyłam fotkę (mam nadzieję, że się podłączy) z naszym pomysłem na układ,

ciekawe co Wy na to?

czekam na kolejne foty, my chcemy ruszyć już niedługo...

pozdrawiam

Posio_GTi
12-02-2011, 12:23
witam,

fajnie, że są zdjęcia i pomysły na zagospodarowanie wnętrza togo domku...
my również planujemy zakup tego projektu, przesyłam fotkę (mam nadzieję, że się podłączy) z naszym pomysłem na układ,

ciekawe co Wy na to?

czekam na kolejne foty, my chcemy ruszyć już niedługo...

pozdrawiam

Witaj.

Ciekawy pomysł z sypialnia i osobną łazienką - tak po amerykańsku - jednakże trochę małe te łazienki wyjdą - przynajmniej jak dla nas. W jednym mieszkaniu mamy dużą łazienkę to jest super, natomiast obecnie tu gdzie mieszkamy jest mała około 3m2 czyli tak jak Pani narysowała takie dwie. Szczerze to trochę mało.
Również dobry pomysł to wydzielona garderoba. Także osobne wejście do P.G. z holu - ciągle mi żona o tym mówi, ale the best pomysł to właśnie szafa/spiżarka z kuchni wydzielona z P.G. - bardzo dobry pomysł - żonie się spodobał :)
Zaraz dodam zmiany jakie ja bym wprowadził do tego Pani projektu, ponieważ warto rozmawiać i dzielić się pomysłami.
Zachęcam innych do dyskusji :)

Posio_GTi
12-02-2011, 14:13
Dodaję przerobiony projekt Kiety:

Łazienki w miejsce dużego pokoju - są widne - każda ma okno i przede wszystkim większe :)
Większy hol i od razu szafa wnękowa w wejściu - bardziej wygodnie :)

Zapraszam jeszcze raz wszystkich do dyskusji :)

kieta
12-02-2011, 21:10
Witam,

Dzięki "Posio_GTi" za rozwinięcie tematu i "dyskusję"...
Jak dla mnie i żony łazienki są wystarczające wyjdą po ok 4m (2,3x1,8) można je jeszcze zwiekszyć kosztem pokoju do 2,5, w końcu w łazienkach się zbyt długo nie przesiaduje, a w sypialni się tylko śpi... hehehe
Wracając do tematu holu i szafy zaraz za drzwiami wejściowymi, to też się nad tym zastanawialiśmy, ale wydaje się nam, że może tam być za zimno, wtedy ubrania w szafie też będą wychłodzone, a to nie będzie zbyt komfortowe. W nszym wariancie są za drugimi drzwiami, a tam już będzie cieplutko :-)

Z niecierpliwością czekamy na foty, które obiecał "obeliksss", naprawdę fajny domek, ciekawe gdzie budujecie (może być na prv).

Pozdrawiamy Wszystkich serdecznie.

obeliksss
13-02-2011, 10:58
Witam!
Wrzucam fotki ,niestety nie mam daru do robienia zdjęć
1. wygląd zewnętrzny z oknami :-)
http://images38.fotosik.pl/616/c88effb0f34ad99fmed.jpg
2. widok na kuchnie z salonu.
http://images43.fotosik.pl/623/c5e341e9aaded324med.jpg
3.Widok z kuchni na salon
http://images47.fotosik.pl/624/c5c55ece295633a1med.jpg
http://images43.fotosik.pl/623/a0acb68ac492e399med.jpg

Posio_GTi
13-02-2011, 16:01
Witam.

Ketia rzeczywiście można poszerzyć łazienkę kosztem pokoju - dobry pomysł :)

Wielkie dzięki obeliksss za zdjęcia - dobrze wyszły - ale dużo miejsca jest w salonie i kuchni - SUPER! Dobrze, że wstawiliście te okna między kuchnią i salonem bo moim zdaniem byłoby za ciemno tak jak jest w oryginalnym projekcie.
Czekamy na kolejne fotorelacje :)

Pozdrawiam

kieta
13-02-2011, 19:57
Witam,

"obeliksss" super fotki... fajnie to wszystko wygląda, jaki macie zaplanowany sposób ogrzewania jak w projekcie gazowe, czy coś innego?
U nas na gaz trzeba jeszcze trochę poczekać, ale ma być, na pewno wstawię 3 komin na przyszłość, teraz będziemy musieli wybrać coś innego, myślimy o peletach.
O tym czasie w przyszłym roku, chciałbym być na takiem etapie budowy jak Wy, do finiszu coraz bliżej.

"Posio_GTI" dzięki za sympatyczne słowa na temat naszego pomysłu zagospodarowania, temat zakupu projektu coraz bliżej :-)

Miłego tygodnia

obeliksss
14-02-2011, 06:26
Witam! Ogrzewanie gazowe , tak naprawdę to niema innego wyjścia w tym domku bo niema kotłowni. Zawsze można postawić zbiornik i później przepiąć się do gazu ziemnego. Nam gazownia dała warunki przyłączenia i zobowiązali się w umowie gaz dać w październiku . Więc powinno być dobrze. :) Już nie możemy się doczekać Finiszu no i wiadomo każda nowa rzecz w domku cieszy ;-) . Pozdrawiamy.

Posio_GTi
14-02-2011, 19:58
Witam.

Dobrze obeliksss pisze, że nie bardzo w tym projekcie inne ogrzewanie niż gazowe. Natomiast ja chciałbym mieć garaż przy domku - jest taki wariant w projekcie Z69 - i w innych projektach zauważyłem możliwość zrobienia kotłowni za garażem małym kosztem jego długości. I np. piec z podajnikiem. Dla mnie to akurat jest to ciekawe rozwiązanie ponieważ z tego co mi wiadomo ogrzewanie gazowe jest najdroższe choć najmniej kłopotliwe i wygodne dla domowników. Robiłem rozeznanie wśród rodziny i znajomych i potwierdzają tą opinię.

Pozdrawiam

kieta
14-02-2011, 20:20
hej,

Wiem, że to PG nie jest duże, dlatego planuję je trochę poszerzyć, tak aby wszedł piec z podjnikiem... No nie zostanie tam wiele miejsca na zapas opału, ale na trochę wystarczy. Z drugiej strony nie jest to duży dom, więc zapotrzebowanie na "grzanie" nie powinno być wielkie, a z podajnika jak nie ma mrozu -15 to na kilka dni powinno wystarczyć.
Też myśleliśmy, czy nie zrobić garażu z kotłownią, ale z drugiej strony nie ma to jak grzanie w domu bez wychodzenia na zewnątrz :-)
Takie pomieszczenie w garażu i tak będzie potrzebne na sprzet ogrodowy, itp, no i oczywiście składzik opału...
Na razie myślimy o domu, a garaż zobaczymy, może wiata na samochód!!!
Obelikss, a Ty jaki masz pomysł na samochód, bo garażu nie widać :-)

Pozdrowienia

obeliksss
15-02-2011, 06:31
Dobre pytanie))) wciąż o tym myślimy jak rozwiązać to najlepiej ,pewnie postawimy garaż za domem ,ale jednostanowiskowy bo nie chcemy żeby było widać bryłę garażu w oknie w sypialni ,chyba że uda nam się dokupić kawałek ziemi za naszą działką to wtedy większy postawimy mamy małą działkę więc nie mamy jak za bardzo tam wcisnąć go,powiem szczerze że ten dom naprawdę jest mały :)zdjęcia tego może nie oddają ale kuchnia i PG są małe trzeba je dobrze rozplanować aby wszystko upchnąć ,a wiadomo żeby je poszerzyć trzeba z czegoś ująć i pewnie masz na myśli wiatrołap który też jest malutki ,trzeba będzie garderobę sezonową na poddasze wynosić bo dużo się rzeczy nie pomieści, zawsze powtarzam mężowi żę ten projekt byłby dla mnie ideałem gdyby miał dodatkowe PG i garderobę w sypialni ,ale wiadomo metraż wzrósł by o 10 m choć chętnie bym na to przystała:)))

Posio_GTi
15-02-2011, 16:36
Witajcie ponownie.

Kieta masz rację, że wychodzenie do kotłowni na zewnątrz to problem, tak jest u moich teściów - zresztą sam robiłem tam jedną kotłownię na dwa domy i całą instalację C.O. z teściem - jednakże mają obecnie zwykły piec ze sterownikiem bez podajnika i to jest kiszka. Ale dopiero teraz się przekonali :) Nie chciałbym powiedzieć a nie mówiłem... Ale gdy zmienią go w tym roku na piec z podajnikiem to będzie OK. Tak jak napisałaś chodzi się do niego raz na 3-5 dni w zależności od grzania, a steruje się jego pracą sterownikiem w domu, który można dokupić za 100zł - prawie do każdego pieca/sterownika pieca pasuje.
Dlatego podsumowując uważam, że można będzie przeżyć gdy piec będzie miał osobne wejście :)
Natomiast piec w P.G. to także niezłe rozwiązanie - tak ma znajoma - w samym środku domu i sobie chwali.
A garaż my musimy mieć przy domku bo działka mała i wąska więc z tyłu nie da rady, a do tego będzie odrobinę taniej :)

Obeliksss kurcze myślałem, że ten dom jest duży, wielki przynajmniej tak wygląda na planie i na zdjęciach, kuchnia również. Chyba muszę to na wiosnę zobaczyć :)


pozdrawiam

kieta
15-02-2011, 20:04
Cześć,

Na początek to pomysł Posio_GTi z odwiedzinami Obeliksssa mi się podoba i mojej zonie również...hehehe :-)
No domek nie jest duży, ale z drugiej strony powinien być tani w budowie i ekspoloatacji (mam nadzieję), może Obeliksss nam coś powie na ten temat...
W naszym pomyśle PG to w zasadzie "kotłownia", wg rys. szczegółowego ma 150cm szerokości i 211cm długości, przesunięcie ściany w stronę kuchni spowoduje, że może dojść ok 40cm, a wydłużenie w stronę salonu planujemy o ok 100cm, czyli wyjdzie już całkiem niezły "kwadrat" 190x311.
Znaleźliśmy też kawałek miejsca na garderobę, a w łazience, która będzie ogólno dostępna postawimy też pralkę, więc temat wydaje się opanowany.
Zdajemy sobie sptawę, że cudów nie będzie, ale z drugiej strony teraz mamy 50m2 w bloku, więc co tu porównywać...
My mamy działkę szeroką na 27m, więc jest miejsce z boku na garaż albo nawet dwa, przy założeniu odbicia lustrzanego po prawej stronie będą pokoje, a tam od szczytu nie ma okien, więc nam pasuje... ale najpierw skupiamy się na domku.

ale się rozpisałem
pozdrawiam

Posio_GTi
17-02-2011, 00:15
Witajcie.

Ciekawe jest właśnie to, że Z69 ma 103m2 i obeliksss twierdzi, że jest troszkę mały :) Wiem, że każdy ma inny punkt widzenia i tak może być. Dlatego z chęcią na wiosnę zajrzę do obeliksss'a. Muszę sam to zweryfikować :) :)
Powiem szczerze - do tematu j.w. - że mieszkałem wcześniej z żoną w bloku na 50m2 i nawet nawet wystarczyło lecz przeprowadziliśmy się do drugiego, mniejszego mieszkania na 35m2 i jest zdecydowanie za małe na naszą - obecnie- trójkę :) Osobiście mi 100m2 w zupełności wystarczy :)

Dobrze Wam, że macie szerokie działeczki my niestety 18,5 na 42m, ale prawie w centrum Lublina, w takich zielonych płucach więc szkoda nam ją sprzedawać i na niej się pobudujemy :)
Kieta a Wy gdzie będziecie się budować?

Pozdrawiam

obeliksss
17-02-2011, 08:00
Wśród tych wszystkich projektów które są najczęściej wybierane przez ludzi i budowane przez naszych znajomych jest to mały domek:)) każdy ma powyżej 140m2 ,pokoje i łazienki i salon są wystarczające i większych bym nie chciała ale kuchnia i spiżarka są małe i najgorszy jest układ kuchni bo ciężko ją dobrze zabudować przez drzwi do PG ,wiadomo że gdy mieszka się w 50m2 to te 103 jest lux, my mieszkaliśmy w 120m więc będzie troszkę mniej ale mi to odpowiada mniej do sprzątania:) tylko do kuchni mam małe ale....

kieta
19-02-2011, 13:35
Witam,

My będziemy się budowali kilka kilometrów od Czarnkowa, w Wielkopolsce :-)
Z tym sprzątaninem to pewnie moja żona ma podobne zdanie, a z drugiej strony "małe jest piękne"... hahaha
Obeliksss pisałeś, że wykonałeś dach wg projektu oraz, że planujesz na poddaszu zrobić miejsce na różne mniej potrzebne rzeczy.
Jak wyczytałem temat tego poddasza i jego adaptacji nawet na "strych" jest kłopotliwy ze względu na lekką konstrukcję?
Co Ty na to?

Posio_GTi
20-02-2011, 19:27
Witajcie.

Właśnie dobrze mówisz obeliksss mniej sprzątania - to samo powtarza mi żona :) I co ciekawe także zwracała mi uwagę, że do P.G. powinno się wchodzić z holu, a nie z kuchni. Czyli obeliksss chcielibyście także zabudować meblami kuchennymi tą ścianę co są drzwi do P.G. czy wtedy będzie za mało miejsca w kuchni???
Naprawdę cieszę się, że możemy wymienić doświadczenia to bardzo pomocne. Wy już się budujecie i wiecie "co z czym się je".

Pozdrawiam

obeliksss
21-02-2011, 20:30
Witam

Nie będziemy zabudowywać tej ściany , nie chcę aby ta kuchnia była taka upchana bo jak pisałam jest to nie za duże pomieszczenie i nadmiar szafek może powodować uczucie klaustrofobiczne :) a ja wolę przestrzeń!:) trzeba będzie ograniczyć ilość talerzy itp.:) i będzie lux.
O poddaszu napisze mój Mąż bo ja tych szczegółów nie pamiętam , na pewno było kilka błędów w projekcie co do wysokości okien i konstrukcji dachu ale to jak pisałam jutro Mąż napisze


Pozdrawiam

FAN
22-02-2011, 12:39
Witam Wszystkich po dlugiej przerwie. Jestem posiadaczem tego projektu. Architekt przekonstruował dach, będzie możliwość adaptacji poddasza. Oczywiście będą stropy teriwa. Ale adaptacja poddasza to przyszłość w zależności od dzieci. Nasze zmiany dotkneły salonu, będzie dodatkowe okno ( chodzi o ścianę bez okna. Planujemy zrobić wejście do PG właśnie z wiatrołapu. Jesteśmy z Łodzi. Ruszamy w sierpniu. Wykonawca jest zajęty. Ma przed nami 2 budowy dlatego sierpień. Podobają mi się propozycje zmian dot. WC w salonie. Myślę że przesunięcie w lewo nie jest złym pomysłem. Projekt jest w lustrzanym odbiciu. pozdrawiam

Posio_GTi
25-02-2011, 15:24
Witajcie.

Właśnie obeliksss my również nie lubimy ciasnoty i w każdym domu w jakim mieszkaliśmy (bloki oraz domek na wsi) zrobiliśmy remonty i aneksy z kuchnią dla poczucia przestrzeni. Dlatego rozumiem, że nie chcecie zabudowywać trzeciej ściany w kuchni :) Wszystko jasne. My obecnie również zrezygnowaliśmy z dużej ilości talerzy, których się nie używało :)

Fan - super kolejna osoba, która pobuduje Z69 - prosimy o relacje.

U nas ciągle schody, sprawa do Sądu idzie bo sąsiad nie chce dać drogi 10-ciu osobom w tym i nam... ehhh trafi się taki jeden i nerwy szarpie...

Pozdrawiam

kieta
05-03-2011, 19:21
Witam po długiej nieobecności :-)
Od wczoraj jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami projektu, wersja w lustrzanym odbiciu.
Projekt przyszedł bardzo szybko bo w 3 dni, teraz ruszamy dalej, energetyka, wodociągi, adaptacja i po pozwolenie na budowę...hm nie wiem, czy w tej kolejności.
Witaj FAN, my również umieszczamy okno na ścianie między salonem a kuchnią będzie bardzo jasno i robimy wejście do PG z wiatrołapu, więc to chyba dobre pomysły.
Też rozwazaliśmy przeprojektowanie stropu, ale ostatecznie zostawiamy tak jak jest w projekcie.
Obeliksss jak tam posuwają się u Was prace, coraz bliżej końca?

Pozdrawiamy serdecznie.

Posio_GTi
12-03-2011, 21:23
Witajcie.

Również jestem ciekawy jak prace u obeliksss'a. Wiosna tuż tuż, praca pełną pompą będzie :)

FAN
13-03-2011, 07:06
rozważcie strop poważnie . a jak się coś w życiu się zmieni że trzeba będzie strych adaptować? Handlarz nieruchomości powiedział to dodatkowe metry kw. podnosą wartość domu. pozdrawiam

kieta
20-03-2011, 20:40
witam,

Nie planujemy zagospodarować góry, ale dom nie jest obszerny i możliwość zorganizowania całkiem sporej powierzchni na poddaszu jest kusząca.
Fan chciałem zapytć o ten strop, czy zmiany dotyczą przekonstruowania samego stropu i dachu, czy przy tej okzazji trzeba też pokombinować z fundamentami, jakąś dodatkową ścianą nośną? Czy w porównaniu ze stropem i dachem jaki jest w standardowym projekcie ta zmiana będzie bardzo kosztowna?
Obeliksss Ty robiłeś wiązary w systemi MiTec, czy kombinowałeś, aby można było wygospodarować trochę miejsca na górze?

Miłego tygodnia, w końcu WIOSNA :-)

FAN
21-03-2011, 08:10
zmiany w fundamencie są konieczne. trzeba dołożyć ścian nośnych. ale to nie wasze zmartwienie tylko architekta.

FAN
21-03-2011, 08:13
koszt to kwestia dogadania się z architektem. nie jest to duży koszt. mój nie policzył za tą usługę nic. zrobił to w kosztach samej adaptacji.

kieta
21-03-2011, 20:13
Fan dzięki za info, dzisiaj rozmawiłem z architektem, ja jak się zdecyduję to coś będę musiał za tę zminę dorzucić, ale nie będzie to duża kara :-)
W temacie kosztów chodziło mi raczej o samo wykonanie w porównaniu z dachem jak w projekcie.

FAN
22-03-2011, 08:31
W temacie kosztów to nie umię odpowiedzieć bo trzeba by było zrobić kalkulację a takiej nie robiłem. odrazu wiedziałem że będzie zmiana w stropie.. Jak zacznę budowe to dam znać ile jaka faza przedsięwzięcia kosztowała.

obeliksss
22-03-2011, 10:56
Witam!

Odnośnie więźby dachowej to powiem tak; My robiliśmy w systemie Mitec tylko zmieniliśmy trochę konstrukcję aby było poddasze/stryszek na graty. Odnośnie prac to kończymy właśnie hydraulikę i odkurzacz , od poniedziałku wchodzi tynkarz .

Fotka z projektu więźby gdzie dokładnie widać wygospodarowany strych .
Pozdrawiamy :)

http://images41.fotosik.pl/735/819a18f1d95e59a8med.jpg (http://www.fotosik.pl)

kieta
25-03-2011, 19:53
Obelikss dzięki za info, o to chodziło, właśnie rozesłałem zapytania o koszty wykonania takiej więźby.
Od znajomych dostałem namiary na kilka ekip, które im budowały, czekam na kosztorysy.
Fan z czego planujesz budować, ja chyba wybiorę ytonga 24 + styropian minimum 15 może 20cm.

FAN
26-03-2011, 10:52
ja będę budować z pustaka UNI MaX 250/220/188. już kupiłem i czeka na swoją godzinę w hurtowni. oczywiście plus styropian. zastanawiam się czy nie dołożyć klinkier. Trzeba będzie zkalkulować koszty. Dach wstępnie na dzień dzisiejszy to 25 tyś materiał i ok 12tyś robocizna.

Posio_GTi
04-05-2011, 20:11
Witajcie!

Widzę, że nikogo dawno nie było...
Jestem ciekaw jak budowa, a może już prace wykończeniowe u obeliksss'a?!?
Prosimy o parę zdjęć :)

kieta
15-05-2011, 20:33
Cześć,
Faktycznie trochę czasu upłynęło...
Mam nadzieję, że my w tym tygodniu złożymy kwity o pozwolenie na budowę... ten czas tak ucieka.

Obeliksss już pewnie kończy i zaczyna się pakować do przeprowadzki :)

obeliksss
28-05-2011, 19:37
Witamy po długiej nieobecności :)

jeszcze nie mieszkamy:( jesteśmy na etapie kończenia centralnego,6 czerwca wylewamy posadzki i wtedy ruszmy aby zdążyć na koniec sierpnia ,z racji tego że to mały domek, materiały do wykończenia są kupione i czekają więc powinniśmy ,się wyrobić
zdjęcia może wrzucimy po posadzkach lepszy efekt będzie .pozdrawiamy

Ewa Trzoska
31-05-2011, 10:14
58803

Ewa Trzoska
31-05-2011, 10:33
Witam wszystkich.Długo myślałam nad tym projektem ale nie zabardzo podobał mi sie kominek w tym miejscu i wc za dużo zabierało miejsca. u mnie raczej zostaje taka wersja ale nie wykluczam takiej:58804

obeliksss
31-05-2011, 11:04
Ja uważam za blisko kuchni i w ogóle tam nie bardzo ,każdy kto będzie siedział w jadalni lub pichcił w kuchni usłyszy "odgłosy "z wc a wiadomo różnie bywa;)

Ewa Trzoska
31-05-2011, 20:08
W sumie prawda>>>>>różnie bywa nie pomyślałam o tym ,bardziej sugerowałam się przestronnością .Może z większą spiżarką? i mniejszym wc na oko 1.40m2 ? 589215892258923

Jakub B.
12-06-2011, 17:27
Witam, czy ktoś buduje albo wybudował Z69 w woj. lubelskim ?

Ewa Trzoska
15-06-2011, 21:18
Panie "Obeliksss" Prosimy o zdjęcia ze środka!!!!!!??Pozdrawiam

Posio_GTi
21-06-2011, 18:37
Witam, czy ktoś buduje albo wybudował Z69 w woj. lubelskim ?

Ja jestem z Lublina i z tego co wiem, a długo robiłem rozeznanie, to najbliżej buduje obeliksss - na Mazowszu.

Posio_GTi
21-06-2011, 18:40
Ewa a może tak? WC jest dalej i przede wszystkim to dwie toalety, a przy czteroosobowej rodzinie to dość ważne przy porannym pośpiechu :)

Dodając, obeliksss ma rację - już wcześniej to omawialiśmy w tym poście - że toaleta w salonie to niezbyt dobry pomysł.

Ewa Trzoska
23-06-2011, 22:49
Witam.propozycja ok ale ten jeden pokoik za mały .Moja rodzina 2+2 a z tego małego pokoju to z 8 m2.Za mało...a może tak.Ja bum kupowała projekt z garażem.A co myślicie z przejściem do garażu i z garażu do kotłowni która będzie się tam znajdowała na końcu garażu. czy lepiej wychodzić palić eko z zewnątrz przez osobne drzwi z tyłu garażu od ogrodu?

jolus221
07-07-2011, 05:40
Witam serdecznie,
zamierzam z mężem zakupić ten projekt, dlatego prosimy o wszelkie podpowiedzi, jeżeli są jakieś błędy w projekcie to chętnie poczytam jakie. Chcieliśmy między kuchnią a salonem zrobić okno niestety mamay działkę 19,96m i według prawa budowlanego to nie przejdzie :( A szkoda, bo boję się, że będzie salon za ciemny. Czy może ktoś z Was wybudował domek bez tej zmiany?
Pozdrawiam i czekam na jakieś fotki :yes:

Ewa Trzoska
10-07-2011, 20:14
Bardzo proszę o zdjęcia z budowy domku!!o zdjęcia salonu , itd!
pozdrawiam

jolus221
10-07-2011, 21:23
Bardzo proszę o zdjęcia z budowy domku!!o zdjęcia salonu , itd!
pozdrawiam

A Ty Ewo na jakim etapie jesteś?

Ewa Trzoska
11-07-2011, 14:40
Do jolus221. Ja mam zamiar dopiero kupić projekt.Także to na pewno jakiś etap... hahaha.Dlatego fajnie by było zobaczyć domek na żywca lub zdjęcia .Fajnie mieć wyobrażenie własnego domku.pozdrawiam

obeliksss
12-07-2011, 22:19
Witamy! Wszystkich !
Wrzucamy troszkę zdjęć z budowy !
Oczywiście jak ,ktoś jest zainteresowany zobaczeniem to zapraszamy !

korytarz
http://images50.fotosik.pl/983/e560ccef536c94a9med.jpg (http://www.fotosik.pl)

kuchnia
http://images50.fotosik.pl/983/99c05a6a036fa0f1med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images37.fotosik.pl/936/f539488898c5d353med.jpg (http://www.fotosik.pl)

pokój przód
http://images49.fotosik.pl/963/ef684d52640051a7med.jpg (http://www.fotosik.pl)

pokój tył większy
http://images45.fotosik.pl/974/36d73f3b56fb54e4med.jpg (http://www.fotosik.pl)

pokój tył
http://images35.fotosik.pl/786/83eadb5f2cfb8437med.jpg (http://www.fotosik.pl)

elewacja tył
http://images35.fotosik.pl/786/c0e5beb85f49af14med.jpg (http://www.fotosik.pl)

jolus221
13-07-2011, 08:25
Suuuuuuper. Tylko pozazdrościć, że już na takim etapie jesteście :)
Wydaje mi się tylko, że tan korytarz jest bardzo wąski, ale w sumie i tak duży nie jest do niczego potrzebny.
Świetnym rozwiązaniem jest to okno tarasowe w pokoju.
Pozdrawiam

Ewa Trzoska
13-07-2011, 12:40
Witam.Super domek .Jeszcze bardziej mi się podoba!!! Jakbym mogła prosić o zdjęcie łazienki(ale chyba Pan powiększał?) Panie/Pani "Obeliksss "gdzie budowany jest domek? może jak nie będzie daleko od Konina (wielkopolska) to z miłą chęcią bym obejrzała domek?
pozdrawiam

Ewa Trzoska
14-07-2011, 22:32
do obeliksss ....gdzie Państwo budują domek?....i czy jest możliwość obejrzenia?
pozdrawiam
Ewa

Ewa Trzoska
14-07-2011, 22:50
Dziękuję za odp.

FAN
19-07-2011, 21:29
witam wszystkich po długiej nieobecności. Zacząłem budowę , fundamenty się kopią. będe relacjonował na bieżąco . jak będzie co pokazać to wstawię foty. dla zainteresowanych - Łódź pozdrawiam

jolus221
20-07-2011, 09:58
A czy ktoś z Was wie może czy zmianę sposobu ogrzewania na paliwo stałe może nanieść kierownik budowy, czy musi osoba adaptująca projekt?

FAN- daj znać jak zakończysz fundamenty, ile Cię to kosztowało :)

irasos
04-08-2011, 20:14
Czy jest ktoś z wielkopolski kto buduje dom na podstawie tego projektu ? Mam warunki zabudowy i muszę wybrać w końcu projekt a Z69 jest dla naszej rodzinki idealny. Na początku był to Z98 ale pomysł upadł ze względu na wysokie koszty budowy a w moim przypadku muszę mierzyć siły na zamiary. Bardzo będę wdzięczny za info od osób budujących gdzieś w wielkopolsce bo bardzo chciałbym zobaczyć ten dom na żywo aby się naprawdę do niego przekonać. Proszę o info na email lub na priv
Pozdrawiam

FAN
20-08-2011, 09:26
fundamenty zakończone. koszt to ok 28000 kółek, mury się pną. trwają przygotowania do stropów. pozdrawiam

Mysza1984
23-08-2011, 10:03
Witam
Jesteśmy z mężem w trakcie rozmyślań nad domkiem. Póki co poszukujemy działki, ale już przymierzamy się do tego projektu.
Będziemy budować się w mazowieckim. Stąd też moje pytanie:
Obeliksss- jeżeli mogę zapytać - jakie ponieśliście koszty stanu surowego zam., otw, deweloperskiego. W jakiej kwocie chcecie się zmieścić?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam;)

irasos
26-08-2011, 16:08
Witam.
Naprawdę nikt nie buduje z69 w Wielkopolsce??

jolus221
01-09-2011, 20:19
fundamenty zakończone. koszt to ok 28000 kółek, mury się pną. trwają przygotowania do stropów. pozdrawiam

To wydaje mi się, że bardzo dużo 28tyś za wylanie fundamentów :sick: A czy wprowadzaliście jakieś zmiany do projektu? My cały czas jesteśmy na etapie adaptacji budynku- wszędzie te papiery, papiery... :( Ja z niecierpliwością czekam na dalsze relacje i zdjęcia :yes:
Pozdrawiamy serdecznie

FAN
02-09-2011, 08:34
oczywiście zmiany w fundamencie były z uwagi na to że strop jest typu teriwa i jest możliwość ewentualnego zagospodarowania poddasza. a nie jak w projekcie sufit podwieszany. zdjęcia jeszcze trochę. jestem na etapie oczekiwania na dekarzy.

Ewa Trzoska
04-09-2011, 23:23
Witam.Ścianki działowe już są? z chęcią bym zobaczyła w środku pomieszczenia jak są w realu rozmieszczone gdyby było można?Pozdrawiam

FAN
05-09-2011, 08:14
proszę

FAN
05-09-2011, 08:15
wewnątrz są stemple więc nie będzie dobrze widać.

Ewa Trzoska
05-09-2011, 14:44
Do "FAN"-. Czy jest możliwość zobaczenia w realu domku?Najlepiej wtedy kiedy będzie dach.Czekam na odp

jolus221
07-09-2011, 10:43
Dzięki FAN za zdjęcia, praca widać, że idzie w mgnieniu oka :) Życzę szybkiego zakończenia budowy i oczywiście dziel się z nami swoimi spostrzeżeniami :) Wykryłeś jakieś błędy w projekcie?

FAN
07-09-2011, 13:00
Dzięki FAN za zdjęcia, praca widać, że idzie w mgnieniu oka :) Życzę szybkiego zakończenia budowy i oczywiście dziel się z nami swoimi spostrzeżeniami :) Wykryłeś jakieś błędy w projekcie?

parapety są za nisko czyli wg projektu od punktu 0 do parapetu to 70 cm a meble kuchni z ikei od podlogi to 90cm.
kibelek w salonie u mnie nie wyst. tj został zrównany ze ścianą salonu powiększyło to salon więcej miejsca między , muszla na stronę od sypialnej części, ma teraz wym. 90x160, drzwi też poprzesuwane że by było symetrycznie z łazienkowymi mam na myśli te na przeciwko łaź ,wejście do kotłowni od wiatrołapu, ścianka w kuchni oddziela kuchnię od salonu ma ok 70 cm szer. i trochę mniejszych przeróbek wynikających ze zmian w fundamencie na potrzeby poddasza.

jolus221
08-09-2011, 15:12
parapety są za nisko czyli wg projektu od punktu 0 do parapetu to 70 cm a meble kuchni z ikei od podlogi to 90cm.
kibelek w salonie u mnie nie wyst. tj został zrównany ze ścianą salonu powiększyło to salon więcej miejsca między , muszla na stronę od sypialnej części, ma teraz wym. 90x160, drzwi też poprzesuwane że by było symetrycznie z łazienkowymi mam na myśli te na przeciwko łaź ,wejście do kotłowni od wiatrołapu, ścianka w kuchni oddziela kuchnię od salonu ma ok 70 cm szer. i trochę mniejszych przeróbek wynikających ze zmian w fundamencie na potrzeby poddasza.

Jak dobrze jak ktoś już przetrze szlaki i można korzystać z jego doświadczenia. Dziękuje bardzo za uwagi odnośnie projektu. My również toaletę chcemy przesunąć, ale całą nie skracając jej, również drzwi do kotłowni będą od strony wiatrołapu, dodatkowo ogrzewanie będzie na paliwo stałe a nie na gaz. Co do ścianki to jestem ciekawa jak będzie się to prezentowało bo szczerze też rozważałam jej wydłużenie. A co z daszkiem nad wejściem prostujecie go czy zostaje taki z jednej strony po skosie? Pozdrawiam

FAN
08-09-2011, 15:50
moim zdaniem urokowi tego projektu przede wszystkim właśnie dodaje dach. ja bym nie zmieniał. o gustach się nie dyskutuje. Jeżeli przesuniecie wc w takiej wielkości jak w planach to zapewniam że będzie ciasno w przedpokoju a ścianka dojdzie do drzwi. 160 długość jest wystarczająca.

FAN
08-09-2011, 15:53
jeszcze jedno . o 1 poziom bloczków trzeba podnieść punkt zero. ale to napewno doradzą murarze.

ttrreebboorr
10-09-2011, 00:42
Witam, naprawdę super domek. Jest jednym z kilku wybranych z małżonka. Mam pytanie czy ktoś może stwierdzić na rok 2011 ile szacunkowo wynosi stan surowy z zewnątrz zamknięty?

Tak szybko przerobiłem troche probem toalety wykorzystując skrawek łazienki... zamiast prysznica wanna moze tez ku temu służyć :) w głąb łazienki wchodzimy okolo metra , drzwi wiatrołapu lustrzenie na druga strone, dostajemy wtedy okolo 50cm sciany.... my chyba sie skusimy na konstrukcje szkieletową....Pozdrawiam

Ewa Trzoska
11-09-2011, 21:06
Witam. Myślę o zmianie w projekcie :-zmiana stropu
-dołożenie okna w salonie
-przesunięcie wc
-wydłużenie dachu nad tarasem
-dołożenie drzwi z tyłu garażu
-zmniejszenie okna lub usytuowanie go na bocznej ścianie garażu
Nie wiem jak właśnie z kosztami?Ile kosztuje adaptacja?i koszty tych zmian?Zadaszenie wolałabym łamane ze względu na jego wydłużenie ok. 1m.Może ktoś z Państwa się orientuje z kosztami?

jolus221
13-09-2011, 19:33
Ciekawe jak tam obeliksss, pewnie lada chwila się wprowadza :)

Ewo jeżeli chodzi o adaptacje to w extradom kosztuje ok.1500zł + zmiany w projekcie np. zmiana ogrzewania ok 500zł, jeżeli chodzi o okna to do projektu wydają bezpłatne zgody na zmiany w projekcie. Reszta niestety nie wiem ile kosztuje :)

Ewa Trzoska
13-09-2011, 20:23
Tak,bezpłatna zgoda,ale jak robił by architekt na miejscu za każdą zmianę muszę zapłacić (oprucz ,z tego co się orientuję to za manewry ścianami działowymi nie trzeba).W wolnej chwili muszę się wybrać do biura i zapytam.żmiany z ogrzewaniem nie bedę robiła, raczej na gaz płynny,gdyż w planach jest gaz ziemny.Na paliwo stałe też rozważałam, ale szkoda mi tyłu garażu na piec no i bym musiała wychodzić na zewnątrz.A pom.gosp też mi szkoda na piec.

Ewa Trzoska
18-09-2011, 10:08
Ja się skusiłam na obejrzenie domku na żywo. Dziękuję "Fan" za miłe przyjęcie:))) co to 100 km,a jakie wrażenie! Bardzo mnie to utwierdziło że to jest ten dom którego szukamy z mężem.Bardzo dobrze rozplanowany wc (jest wystarczające i nie jest taki mały)a korytarz stał się bardziej przestronniejszy.Pokoje bardzo ustawne,łazienka nie taka malutka,salon - uwierzcie- po przesunięciu jest super.
pozdrawiam

jolus221
19-09-2011, 11:14
Ależ Ci Ewo zazdroszczę sama chciałabym na żywo obejrzeć ten domek, ale wszyscy zbyt daleko budują :/ A jak oceniasz pomieszczenie gosp. myślisz że piec tam wejdzie?

Ewa Trzoska
19-09-2011, 19:32
Nie jest to duże pomieszczenie .Piec z podajnikiem to problem.Na tej krótszej ściance na pewno się nie zmieści ewentualnie na tej dłuższej to tak. A szkoda by było zwężać kuchni. Domek jest urzekający i jeśli bym miała mieć na eko to na pewno poszerzyłabym dom o 1m salon z kuchnią i spiżarką to automatycznie ma Pani spiżarkę o 1m szerszą i jest ok.To by było najlepsze rozwiązanie jeśli się bardzo domek podoba.

FAN
26-09-2011, 08:35
7660676607jest dach (prawie)

irasos
02-10-2011, 12:24
Wreszcie w tym tygodniu kupujemy projekt z69 :yes: Jeszcze tylko wrysowanie w działeczkę i na wiosnę ruszymy bo niestety przed zimą nie zdążymy :( a szkoda. Fan- domek jest super,zazdrościmy że jesteś już tak daleko z budową :D

Sebek2221
08-10-2011, 21:47
OBELIKSSS Czy byłbyś uprzejmy podać szacunkowy koszt budowy domu z 69 do momentu widocznego na zdjęciu?

jolus221
09-10-2011, 17:45
My dostaliśmy wyliczenie z hurtowni i kształtuje się to tak:
Materiały na fundamenty, ściany nośne i działowe, kleje itp.: 13000zł
Dachówka betonowa i system rynnowy: 16000zł
Robocizna: ekipy życzą sobie od 30tyś za stan surowy zamknięty do 37 tyś z elewacją
Jeszcze nie wiemy ile więźba dachowa wyniesie.

Obliczenie robione było na wykorzystanie Ytongu, ale my zdecdujemy się raczej na beton H+H ma takie same parametry, ale jest trochę większy i trochę tańszy.

Ku naszej radości domek jest raczej tani w budowie :)

FAN
10-10-2011, 00:04
wyliczenia nie z hurtowni trzeba brać a z wyliczeń wykonawcy. Hurtownia chce sprzedać jak najwięcej. te ekipy z którymi się dogadywałem na postawienie murow to nie było takiej by za robotę chcieli więcej niż 28 tys. Chyba was w konia robią . jest internet trzeba z ludźmi pogadać a nie z naciągaczami

jolus221
10-10-2011, 09:32
wyliczenia nie z hurtowni trzeba brać a z wyliczeń wykonawcy. Hurtownia chce sprzedać jak najwięcej. te ekipy z którymi się dogadywałem na postawienie murow to nie było takiej by za robotę chcieli więcej niż 28 tys. Chyba was w konia robią . jest internet trzeba z ludźmi pogadać a nie z naciągaczami

Mniej niż 28tyś.? Wow to się w takim razem przeprowadzamy do Was. Nam wyliczenie robiło 6 ekip i wszyscy generalnie w podobnych cenach. Wydaje mi się, że cena zależy od miejsca w którym się mieszka i nie można tego uogólniać. W gronie naszych znajomych jest kilka osób co się budowało na przestrzeni ostatnich 3 lat i nikt nie zapłacił mniej niż 40 tyś. A dodam, że niektórych projekty też były łatwe w budowie.
No szkoda, że u nas się tak cenią :(

jolus221
10-10-2011, 09:41
FAN a te 28 tyś to z dachem? Bo kurcze jakoś mi tak ciężko się pogodzić z tym, że takie różnice w cenach.
Najkorzystniejsza wycena jaką dostaliśmy to:
Stan surowy zamknięty - robocizna - 30 tys. zł w tym : wykop, ława
fundamentowa , izolacja pionowa, fundament z bloczków, ocieplenie,
wykonanie płyty, murowanie scian nośnych i kominów, wieniec, wykonanie
konstrukcji dachu z dzwigarów, pokrycie dachu i montaż orynnowania,
murowanie ścianek działowych, obłożenie komina ponad dachem płytkami lub
murowanie z cegły.
Pozdrawiam

FAN
12-10-2011, 07:54
bez szaleństw dach to koszt ok 36 tyś , materiał i roborta. ale byli tacy co chcieli duuuużo więcej.

jolus221
12-10-2011, 09:17
W takim razie oferty jakie otrzymaliśmy od ekip budowlanych nie są takie złe...

irasos
14-10-2011, 18:07
Nam firma wyceniła budowę stan surowy otwarty z materiałem na 138 tyś brutto. Nie wiem czy to dużo czy mało ? My wybraliśmy Z69 GLp czyli z garażem z jednospadowym dachem.

FAN
19-10-2011, 08:33
80011

jest tak

irasos
19-10-2011, 10:47
Rewelacja. Tez bym chciał być na takim etapie a ja nawet z ziemi nie wylazłem :( No nic byle do wiosny

gba
02-11-2011, 12:55
Witam serdecznie
w raz z mężem również będziemy stawiali ten doemk. mam tyko pytanie - czy w związku z tym, że na bocznych ścianach nie ma okien a wyjście na taras jest zadaszone, czy w salonie nie jest za ciemno? Czy jest sens wstawiac dodatkowe okno (na wysokości stołu jadalnego w projekcie)

Pozdrawiam i zachęcam do podniesienia wątku :) Jeśli ma ktoś aktualniejsze zdjęcia będe bardzo zainteresowana ich obejżeniem

gba
02-11-2011, 13:04
82671

a co do kibelka który wychodzi na salon, my sprawę załatwiamy w ten sposób. Toaleta będzi enieco mniejsza a żeby oddzielić salon od holu przeicągamy z każdej strony ściankę dzięki temu kibelek jest w holu a kominek w salonie :)

jolus221
03-11-2011, 10:44
To żeby podtrzymać wątek wklejam linka do zdjęć "naszego" domku znalezionych na innym portalu :) http://peti33.extradom.pl/galeria/283098.aspx

Do gba : jesteście pewni takiego rozwiązania? Bo mi się szczerze to niezbyt podoba, zwłaszcza ten skos w toalecie. Fajne rozwiązanie zrobił FAN, skrócił kibelek, że nie wchodzi tak do salonu i dzięki temu kominek wydaje mi się, że też fajnie będzie się prezentował. Oczywiście to jest tylko moja opinia :))) Pozdrawiam serdecznie
P.S. Oby do wiosny :)

gba
04-11-2011, 20:39
zalezy mi żeby wydzielić hol od salonu. Kibelek może być bez skosu. Ale w oryginalnym projekcie kominek jest przy holu a toaleta w salonie, my cały czas główkujemy i nie jest to decyzja a propozycja więc jeśli ktoś ma jeszcze jakieś to chętnie popatrzymy :)

gba
04-11-2011, 20:42
a dodam jeszcze, że moja wizja jest taka że te ściany byłyby tylko częściowo i byłoby takie duże wejście do salonu. Widziałam już takie rozwiązanie na żywo, było naprawde fajne. Jeśli uda mi się odnaleść to wrzucę fotki.
Skos w kibelku faktycznie mało udany ale tak jak zrobił FAN można go przesunąć i skasować skos.

gba
06-11-2011, 12:22
skorzystalismy z uprzejmosci FAN i bylismy z mezem zobaczyc domek. Moj pomysl byl zdecydowanie glupii :) Wystarczy tak jak zrobil FAN przesunac kibelek :)
Dziekujemy FAN jeszcze raz.
Domek jest genialny!!!

mszatko
06-11-2011, 15:40
Witam
Właśnie jesteśmy z żoną na etapie wyboru projektu i najbliżej nam do Z69. Oprócz zmiany stropu na betonowy, żona chce aby w "jakiś" sposób przedłużyć zadaszony taras tak, żeby w sumie miał 2m (w projekcie jest 1,25). Ktoś podpowie jak (i czy w ogóle jest to możliwe) tą zmianę można zrealizować?

gba
07-11-2011, 12:05
myślę , że jeśli chcecie zmienić długość dachu (bo tarasu to chyba nie problem) to moga być to spore zmiany w projekcie. Dach jest pochylony więc aby go wydłużyć tak żeby nie smyrało się go przy końcu głową, trzeba będzie zmienić kąt nachylenia dachu. W innym przypadku po wydłużeniu będzie za nisko. To już jest spora zmiana. Zapewne zmiana ta będzie na etapie adaptacji jednak nie mam pewności.
Właśniwie to ja się gucio znam i tylko tak na własny rozum sobie wymyśliłam więc nie sugeruj się tmy co mówię :)
najlepiej jakbyś zadzwonił do któego kolwiek z biur które mają w ofercie Z69 i tam na pewno Ci powiedzą co i jak :)

Pozdrawiam!

gkawa10
07-11-2011, 22:01
Witam. Tez mi taki projekt chodzi po glowie. Mam tylko jedno marzenie aby w 200 sie zmiescic. Ten taras tez bylby super dłuższy - a jakby tak np. zmiast tego daszka na tarasem przedłuzonego wyrownac go a dac zadaszenie z plexy z mniejszym skosem niz dach - tu sa probki http://forum.muratordom.pl/showthread.php?162627-Zadaszenie-tarasu-z-pleksy co wy na to? Egzamin by zdalo ale ja jestem facetem - kobiety by musialy to obejrzec zeby stwierdzic czy by bylo ladnie. pozdrowienia i dalej bede marzyl...

irasos
08-11-2011, 05:23
Jeśli masz działkę to jesteś w stanie zmieścić się w 200. trzeba tylko prowadzić budowę systemem gospodarczym. Ja dostałem wczoraj wycenę materiałów i jestem bardzo mile zaskoczony, i wiadomo że nie można się sugerować suchą wyceną bo na pewno dojdzie jeszcze to czy tamto ale nie jest źle. Jak tylko ruszę z budową zacznę prowadzić bloga to podam tu jego lokalizację i będziecie mogli śledzić temat na bieżąco.

gba
08-11-2011, 13:41
Witam. Tez mi taki projekt chodzi po glowie. Mam tylko jedno marzenie aby w 200 sie zmiescic. Ten taras tez bylby super dłuższy - a jakby tak np. zmiast tego daszka na tarasem przedłuzonego wyrownac go a dac zadaszenie z plexy z mniejszym skosem niz dach - tu sa probki http://forum.muratordom.pl/showthread.php?162627-Zadaszenie-tarasu-z-pleksy co wy na to? Egzamin by zdalo ale ja jestem facetem - kobiety by musialy to obejrzec zeby stwierdzic czy by bylo ladnie. pozdrowienia i dalej bede marzyl...


Mi osobiście ten pierwszy drewaniany podoba się najbardziej gdyby nie te dziwne "ścianki". Drugie miejsce ma ten ciemny, drugie zdjęcie.

Niżej tam dałz djecia użytkownik tomek 44 - w jego zdjęciach ta drewniana wersja (pierwsza fotka) jest genialna!!!!

Myślę jednak, że to Twoja kobieta powinna ocenić ponieważ jej oko będzie dla CIebie najważniejsze. Jeśli jej nie masz, zrób tak jak podoba się najbardziej Tobie :)

i pamiętaj - nie to ładne co ładne tlyko to co się komu podoba!:)

gkawa10
08-11-2011, 19:33
Wyslalaem zapytanie do fimy od wiazarow - wycenili prawie 21k netto (wiazary, motaz, transport) +dzwig. Wydaje mi sie ze robiac dach normalnie przez ciesle musi wyjsc taniej. Warto isc w wiazary?

irasos
09-11-2011, 11:15
Skąd masz informację że wykonanie dachu przez cieśle wyjdzie taniej ? Jak sprawdzałeś już gdzieś to napisz ile sobie cieśle zażyczyli. Ja mam jeszcze tydzień na rozważenie czy robić strop teriva czy nie. Nie wiem co lepiej czy zostać przy wiązarach czy pójść w stronę stropu betonowego i więźba.

FAN
09-11-2011, 14:11
strop niepożałujesz. jak wchodze na strych to mi się buzia cieszy. Dzieci odrazu powiedziały że nbędzie to sala treningowa. Tak sala treningowa powiedziały. ale wybór należy do Ciebie

dodek77
09-11-2011, 18:36
Witam wszystkich.Jestem nowy ale oserwuję Was juz chwilkę :-) tj Wasze posty.Dziękuje za wszystkie uwagi zdjęcia itp projektu z69.Podoba mi się i mam zamiar się budować.Dlatego dla kogoś takiego jak ja uwagi i propozycje bardzo się przydają.Jak zacznę też będę opisywał swoje propozycje postępy itp ale póki co mam tylko działkę i coś tam odłożone.pozdrawiam.
P.S buduje ktos w małopolsce?albo choć na południu?:0

gba
13-11-2011, 21:58
strop niepożałujesz. jak wchodze na strych to mi się buzia cieszy. Dzieci odrazu powiedziały że nbędzie to sala treningowa. Tak sala treningowa powiedziały. ale wybór należy do Ciebie

zgadzam się - po zobaczeniu domku na żywo nie widze innej opcji :) z resztą zawsze jest to dodatkowe pomieszczenie. Na 100% się przyda :)

irasos
14-11-2011, 17:36
Dzisiaj nasza Pani architekt powiedziała nam że nie ma możliwości wstawienia pieca z podajnikiem do PG bo jest za mała powierzchnia :( no i załamka.Nasłuchaliśmy się ostatnio od znajomych którzy mają gaz że non stop mają w domach zimno bo oszczędzają,a my tak nie chcemy bo lubimy ciepełko :)

obeliksss
14-11-2011, 19:38
Witamy !

My już mieszkamy ponad miesiąc w naszym z69 :), irasos ja zajmuję się instalacjami grzewczymi już, bardzo długo i powiem tylko tyle ,że jeśli ktoś mówi ,że na gazie jest drogo to nie należy brać tego jako wykładnik , ponieważ ten "ktoś " i na eko -groszku nie będzie miał tanio . W domu takim jak z69 cy każdym innym gdzie rolę kotłowni pełni PG kocioł inny niż gazowy to porażka . Na koszty eksploatacji związane z ogrzewaniem za wiele czynników ma wpływ , oczywiście paliwo również ale nie należy tego generalizować. Budynek jest mały , dobrze izolowany itp. . Instalacje trzeba zrobić niskotemperaturową zgodnie ze sztuką to i koszty eksploatacji będą niskie . Dodam tylko ,że My lubimy ,też BARDZO CIEPŁO MIEĆ W DOMU i koszty ogrzewania będą niskie, Mamy doświadczenie po naszym poprzednim domu o powierzchni 240 m2 gdzie za gaz płaciliśmy naprawdę bardzo akceptowalne rachunki. Dodatkowo dochodzi sprawa komfortu, czystości (co w domu bez kotłowni jest bardzo ważne ). Pozdrawiam, ;)
P.S w razie pytań służę pomocą mogę dać swój numer na priva , bo niestety z braku czasu rzadko piszemy na forum .

irasos
14-11-2011, 21:03
No więc stanęło na tym że zostawiamy gaz, niech się dzieje co chce. Dokładamy kominek tylko się wahamy czy z płaszczem wodnym czy nie. Z materiałów izolacyjnych to na ściany zewnętrzne dajemy styropian 20 cm frezowany a na poddasze 30 cm wełny. Okna zmniejszamy ze standardowych rozmiarów 180/150 na 150/150. Zastanawiamy się nad izolacją pod chudziakiem z wykorzystaniem keramzytu ale to wszystko do rozważenia. Na izolację fundamentów dam 10 cm styropianu zwykłego nie ekstrudowanego plus siatka i klej. Tyle w temacie izolacji i tematu ogrzewania. Nie wiem czy dobrze robie czy źle ale to się okaże w praniu.

FAN
16-11-2011, 11:25
okien bym nie zmniejszał. te w stand wydają się akurat. popatrz na zdjęcia które wcześniej wstawiłem. Ale o gustach się nie dyskutuje. pozdr

slawas86
27-11-2011, 09:10
Tak szybko przerobiłem troche probem toalety wykorzystując skrawek łazienki... zamiast prysznica wanna moze tez ku temu służyć :) w głąb łazienki wchodzimy okolo metra , drzwi wiatrołapu lustrzenie na druga strone, dostajemy wtedy okolo 50cm sciany.... my chyba sie skusimy na konstrukcje szkieletową....Pozdrawiam
@ttrreebboorr Czy masz wyceny jaki jest koszt budowy tego domu w technologi szkieletowej?

My z żoną byliśmy praktycznie zdecydowanie na Living 125 stawiany przez budimex-danwood nawet byliśmy obejrzeć wczoraj taki domek ale jak 4 dni temu zobaczyliśmy ten projekt (z69) to stwierdziliśmy ze raczej na pewno będzie on. Dziś spotykamy się z możliwym wykonawcą i pewnie będziemy podejmowali decyzje co dalej.

W załączniku zmiany jakie zamierzamy wprowadzić w projekcie. Dokładamy min. piwnicę bo nasza działka ma duży spad i chcemy wykożystać naturalne ułożenie terenu...


8716987170

gba
04-12-2011, 18:24
My w związku z warunkami zabudowy oraz tym co oczekujemy musimy przerobić z69. Zmiany są na tyle duże, że zleciliśmy od początku zrobienie projektu Pani architekt. Po przeliczeniach wyniesie nas wszystko tyle samo ale będzie co do kropki tak jak my chcemy :)
w środku będzie prawie tak jak jest na pierwotnym projekcie. Robimy piwnicę, robimy górę, wyjście na taras robimy z prawej strony domu. Powiększamy domek do 130m pow zabudowy. Troszkę też wzniesiemy go ku górze.
Zastanawiamy się jeszcze tylko gdzie wcisnąć schody na górę. Ale to tylko dlatego, ze ja osobiście mam dwie wizje i po prostu nie wiem która bardziej mi leży :)
Z zewnątrz domek będzie takim sam jak pierwowzorze.
Nie mogę się doczekać aż zobaczymy nasz projekt :)
FAN - a jak u Ciebie? Posunęło się odkąd byliśmy coś do przodu ??:) czekamy na fotki z postępami :)

FAN
05-12-2011, 12:54
doszła podbitka to kolosalnie upiększyło dom( dach) jest inst gazowa, czekam na założenie licznika. na strychu rozprowadzenie rekuperacji. i czekam na cieplejsze dni czyli do wiosny, potem tynki itd. jeżeli masz dylemat ze schodami spójrz na projekt ( z169). pozdr

gba
05-12-2011, 15:34
Właśnie w z169 nie podoba mi się rozwiązanie. Najprawdopodbniej schody będą szły z przedpokoju na ścianę na której pierwotnie jest komin. (my kominek przenosimu na inną ścianę - koło kibelka aby był na środku domku).
Jak już będziemy mieli projekt to pokażę. Póki co - trwają prace :)

Trzymamy za Was kciuki, żebyscie jak najszybciej zamieszkali w domku :)

jolus221
15-01-2012, 10:09
Jaki tu spokój zapanował, wszyscy chyba w zimowy sen zapadli :) A ja się chciałam pochwalić, że w przyszłym tygodniu w końcu mamy odebrać POZWOLENIE NA BUDOWĘ :):rotfl: Część materiału już czeka na działce, teraz zostanie tylko batalia o kredyt i mam nadzieję, że w marcu ruszymy do dzieła :D Mam nadzieję, że jak zimy do tej pory nie było, to nas już nie odwiedzi :no:
A jak tam Fan u Ciebie?
Pozdrawiam

irasos
15-01-2012, 13:40
No to ja się pochwalę że odebraliśmy już POZWOLENIE NA BUDOWĘ :) mamy już przyklepanego wykonawcę naszego domku, chce zacząć nam budować w połowie lutego :o stwierdził że warunki atmosferyczne pozwalają na to no chyba że nagle przyjdzie straszna zima to przesunie mnie na inny termin. Teraz mam zamiar założyć dziennik budowy i opisywać wszystkie moje przeżycia z tym wyzwaniem jakie jest budowa domku.

jolus221
15-01-2012, 14:42
Super irasos ! Z chęcią będę śledziła Twój dziennik budowy, tym bardziej, że będziesz krok od nas, przecierał szlaki :) Ja mam nadzieję, że nam też się szybciej uda rozpocząć, ale obawiam się tego kredytu po wejściu nowych zasad, ciekawe jak długo trzeba czekać:(

FAN
17-01-2012, 08:14
Jak zauważyliście jest zima która sprzyja takim jak my. Obecnie na mojej budowie kładą się tynki wewnątrz. wszystko nabiera realnego kształtu. Jak zakończą może jakieś foty wstawię. po położeniu tynków 1,5 -2 miesiące przerwy musi wyschnąć.
Czy robiliście zmiany w projektach?

irasos
17-01-2012, 11:08
Ja prócz przesunięcia i zmniejszenia WC nie robiłem żadnych zmian, niech się dzieje wola nieba :)

FAN
17-01-2012, 11:52
w projekcie jest błąd dotyczy wysokości parapetów, no i pomieszczenie wg projektu 2,65 m to trochę nisko jeżeli wchodzi w grę obniżanie sufitów.Powodzenia

jolus221
17-01-2012, 22:04
My kibelek też przesunęliśmy i troszkę zmniejszyliśmy, w dodatku zrobiliśmy garderobę. Fakt, że kosztem pokoi, ale to była konieczna zmiana :)
Dzięki FAN za uwagi, chętnie teraz będziemy je chłonąć :)

irasos
18-01-2012, 18:13
parapety też do góry ale to na etapie budowy zwiększymy, damy 5 warstw ytonga od pierwszej posadzki i powinno wystarczyć, sufitów obniżać nie będziemy więc 2,65 spokojnie wystarczy

gba
21-01-2012, 22:43
a my jeszcze walczymy z projektem ale już bliżej niż dalej :) w lutym składamy o pozwolenie... ciekawe tylko ile będziemy czekać....

życzę wszystkim powodzenia w budowie:) Widzę,. że 2012 będzie obfity w budowy naszych "zetek" :)

Posio_GTi
02-02-2012, 17:23
My kibelek też przesunęliśmy i troszkę zmniejszyliśmy, w dodatku zrobiliśmy garderobę. Fakt, że kosztem pokoi, ale to była konieczna zmiana :)
Dzięki FAN za uwagi, chętnie teraz będziemy je chłonąć :)

Czy zrobilas garderobe pomiedzy pokojami....
My ciagle czekamy na droge.
Przejrzelismy chyba miliony projektow i ponownie wrocilismy do Z69.
Super ze obeliksss juz mieszkasz GRATULUJEMY I POZDRAWIAMY

jolus221
06-02-2012, 18:27
Hej Posio, tak my kosztem tych dwóch pokoi zrobiliśmy garderobę. Architekt powiedział, że to bardzo dobre rozwiązanie, bo powinno być w domku takie miejsce gdzie wrzucisz wszystkie ciuchy, buty itp :)

Posio_GTi
11-02-2012, 13:17
HEJ!

Rozumiem jolus221.
My natomiast przymierzamy się ku długiej, zabudowanej szafie w sypialni, to aż 4,6m - myślę, że wystarczy :)
Planujemy także większą kuchnię (rezygnacja z p.g. - kotłownia za garażem z lewej strony), powiększenie łazienki z lewej strony o 50cm kosztem pokoju oraz całkowitej rezygnacji z WC, jak również zlicować ścianę kominka z łazienką.

Pozdrawiam

gba
15-02-2012, 17:29
Na pewno chcecie rezygnować z tego kibelka? To jest spora wygoda przy większej rodzince.

obeliksss
15-02-2012, 18:50
Ja polecam rezygnację z kibelka moim zdaniem to bez sensu w parterze, mieć 2 kibelki na dzień dzisiejszy zrobiła bym tam PG którego brakuje w tym projekcie ,kibelek przydaje się u mnie tylko gdy są goście

gba
16-02-2012, 11:31
każdy wg własnego uznania:)

a nie możecie teraz zrezygnować z tego kibelka i przerobić go na p.g. ?? co prawda może szkoda finansów które zostały w niego włożone ale jeśli jest nieużywany to może warto go jakoś przerobić.

Najgorsze jest to, że to są decyzje na całe życie i weź tu człowieku zrób tak, żeby do końca swoich dni być zadowolonym:) masakra jakaś :)

Posio_GTi
16-02-2012, 13:32
Ja polecam rezygnację z kibelka moim zdaniem to bez sensu w parterze, mieć 2 kibelki na dzień dzisiejszy zrobiła bym tam PG którego brakuje w tym projekcie ,kibelek przydaje się u mnie tylko gdy są goście

Dzięki wielkie obeliksss za najważniejsze info dla nas ponieważ z żoną toczyliśmy bój oto czy ma być właśnie dodatkowe WC :)
Żony opcja wygrała - jest w siódmym niebie bo miała rację, hehehe

I tak jak qba napisałeś każdy wg własnego uznania - nam wystarczy - ale dodatkowo trzeba mocno brać pod uwagę opinię osób, które już w tym projekcie mieszkają!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! To chyba NAJWAŻNIEJSZE :)

Dodam jeszcze dwa obrazki jak ma do wyglądać z zewnątrz po mojej szybkiej przeróbce.
Musimy mieć wyjście z salonu z boku ponieważ mamy wąską działkę ( 18,5mx40 ), a dom na szerokość wpasuje się dosłownie na styk więc ogród z boku.
Garaż na pewno na dwa auta, a za nim mała kotłownia na piec gazowy.
Dodam również wnętrze już chyba ostatecznie - jeśli ma ktoś jakieś ciekawe pomysły i podpowiedzi do naszego projektu to bardzo proszę o takowe żeby wszystko było przedyskutowane milion razy PRZED BUDOWĄ!!!
Dodaliśmy okno przy barku czyli stół będzie pomiędzy nim, a drzwiami tarasowymi - powinno być OK.

p.s. obeliksss jeśli zaproszenie nadal aktualne to z chęcią z żoną przyjedziemy zobaczyć domek jak się zrobi ciepło :)

obeliksss
16-02-2012, 21:31
Pewnie zapraszamy!:))

obeliksss
16-02-2012, 21:35
A i jeszcze podpowiem, drzwi w sieni polecam aby się otwierały na hol bo ciasno jest strasznie jak 3 osoby buty zakładają

Posio_GTi
19-02-2012, 15:04
Super dziękuję za kolejną podpowiedź - ważna uwaga :) i za zaproszenie.

gba
19-02-2012, 17:41
Posio - my równiez robimy wyjscie na taras z boku domku. Przesuwamy jednak wyjscie blizej stolu aby w salonie bylo bardziej ustawnie. Na scianie gdzie pierwotnie bylo wyjscie dajemy okna. A robicie wydłużenie dachu nad tarasem z boku domku ???

Posio_GTi
19-02-2012, 20:36
Qba my raczej nie będziemy przedłużać dachu bocznego wyjścia bo jak widzisz nie mamy okien na ścianie gdzie pierwotnie ono było. Nie dajemy okien, aby właśnie salon był bardziej ustawny. Nie damy dachu bo będziemy mieli wtedy za ciemno? A jest to u nas strona południowa. U Was z oknami może być OK.

gba
20-02-2012, 11:29
Posio - Miałam okazję zobaczyć dom FAN'a, i powiem Ci, że również ma dodatkowe boczne takie wyjście jednodrzwiowe - mam wrażenie , że może być ciemno bez dodatkowego okna. Pomieszczenie jest dość spore - z tego co czytałam chyba sporo osób dodawało okno na tej scianie co my mamy wyjscie na taras. Zastanówcie się jeszcze - najlepiej jak zobaczycie jak to wygląda na żywo. Jakbyście np lekko przesuneli wyjscie na taras w strone kuchni, salon dalej bedzie ustawny. To są propozycje naszej architekt dlatego sprzedaję je dalej bo mogą być pomocne :)
My również nie wydłużamy dachu - a szkoda bo bardzo mi się podoba. Troszkę domek traci urok bez tego. Ale również nie chcemy mieć ciemnicy w domu a jest to srtona która oświetli nam domek :)

obeliksss
20-02-2012, 13:04
Szkoda by było mi go przerabiać jest za ładny:))nie jest tak że go nie używamy tylko uważam że bez niego też by było dobrze i wystarczył by jeden ,chcieliśmy mały oszczędny dom i dlatego 2 kibelki na takiej powierzchni wydają mi się zbędne ,wolałabym tam garderobę lub PG jak pisałam bo można wtedy to rozsądnie sobie zagospodarować a nie pchać wsio do spiżarki:)ale właśnie bądż tu mądrym i to wszystko zaplanuj aby było ok ,nie da się :no::no:

irasos
20-02-2012, 14:02
:welcome: Muszę stwierdzić że pomysł rezygnacji z małego wc i przerobienie tego miejsca na małą garderobę jest rewelacyjny:) Przy naszej trójce jedna łazienka wystarczy a i z gośćmi damy radę przy małych imprezkach:wiggle:

Posio_GTi
21-02-2012, 09:43
Posio - Miałam okazję zobaczyć dom FAN'a, i powiem Ci, że również ma dodatkowe boczne takie wyjście jednodrzwiowe - mam wrażenie , że może być ciemno bez dodatkowego okna. Pomieszczenie jest dość spore - z tego co czytałam chyba sporo osób dodawało okno na tej scianie co my mamy wyjscie na taras. Zastanówcie się jeszcze - najlepiej jak zobaczycie jak to wygląda na żywo. Jakbyście np lekko przesuneli wyjscie na taras w strone kuchni, salon dalej bedzie ustawny. To są propozycje naszej architekt dlatego sprzedaję je dalej bo mogą być pomocne :)
My również nie wydłużamy dachu - a szkoda bo bardzo mi się podoba. Troszkę domek traci urok bez tego. Ale również nie chcemy mieć ciemnicy w domu a jest to srtona która oświetli nam domek :)

Qba przypomnij mi gdzie FAN postawił domek.
Natomiast tak zastanowię się nad tym co napisałaś, że może być zbyt ciemno. Muszę znaleźć złoty środek :)
Martwi mnie tylko fakt, że jeśli przesunę boczne wyjście tarasowe bliżej kuchni to wejdzie ono na stół...

gba
21-02-2012, 11:56
Posio, FAN ma domek w Łodzi :) My robiliśmy wizualizację, stół nam się zmieści. Z resztą to stół dostosowujesz do domu a nie dom do stołu :) Nie wiem na jakim programie działała nasza architekt ale sprobuj znalesc cos w sieci - robisz sobie ustawienie domku, wstawiasz okna, mebelki itd. Wszystko ładnie widać :)
Co do kibelka to powiem, że i z mężem zaczęliśmy się nad tym zastanawiać czy jest potrzebny - cholera jasna:P

gba
21-02-2012, 12:00
ale właśnie bądż tu mądrym i to wszystko zaplanuj aby było ok ,nie da się :no::no:

no właśnie - człowiek by chciał, żeby jego domek był idealny a wiele rzeczy wychodzi po fakcie :). A może przygotujemy to pomieszczenie na posiadanie kibelka ale go nie zrobimy...? Sama już nie wiem. Wszyscy mi powtarzają, że dwa kibelki to spore ułatwienie ale z drugiej strony Wy piszecie inaczej. Sama już sie pogubilam i ciężko podjąć odpowiednią decyzję :(

obeliksss
21-02-2012, 13:16
Powiem tak 2 kibelki to ułatwienie nie ma o czym mówić to tak jak i garderoba,jadalnia, to wszystko jest potrzebne i chce się to mieć ale nie ukrywajmy to jest mały dom i ciężko w nim pomieścić wszystkie pomieszczenia które by nam się przydały ,mam w spiżarce pralkę, kocioł, i regał na weki,drobne agd, ale wszystko jest w jednym ,prania tam nie powieszę, chciałam na suficie zamontować suszarkę ale kocioł przeszkadza ,dobrze by było mieć pralnię oddzielną od spiżarki ale cóż po ptakach, nie pomyślałam o tym a jak już nachodziły mnie jakieś wątpliwości to mówiłam jakoś tam będzie damy radę ,no i dajemy ale mogło być bardziej komfortowo:)

jolus221
22-02-2012, 17:47
Gba- ja jestem za dwoma kibelkami. Nie chce później słyszeć jak będę się relaksowała w wannie "mamo, szybciej ja chce siku " :D

12michal
22-02-2012, 21:42
Bardzo ciekawy projekt.
Jakie są realne koszty jego budowy ? Systemem gospodarczym, bez szaleństw, "do wprowadzenia się".

Posio_GTi
23-02-2012, 10:11
Qba u nas są trzy osoby w rodzinie i raczej nie planujemy więcej. Obecnie też mamy w mieszkaniu jeden kibelek i dajemy radę :) Poza tym żona ciągle mi powtarza, że będzie w tym miejscu za ciasno. Dodatkowo tak jak pisze obeliksss jest to mały domek i rzeczywiście ciężko w nim pomieścić wszystko. My również zdajemy sobie sprawę, że nie będziemy mieli osobnej pralni (chociaż ja bym ją zrobił za garażem w kotłowni, ale żonie za daleko) i dlatego pralka będzie zabudowana w meblach kuchennych w okolicach PG, z którego rezygnujemy. Takie rozwiązanie z pralką sprawdza nam się obecnie w mieszkaniu :)

Qba podpytaj o ten program Pani architekt :)

gba
24-02-2012, 12:27
My robimy piwnice pod kuchnią i salonem może dlatego nie martwię się pom. gospodarczym czy pralnią oraz kotłownią. Pom gosp. Będzie przed zejściem do piwnicy więc jeszcze na górze ale za drzwiami. Takie małe na podręczne rzeczy - na dole w piwnicy będzie jeszcze jedno - więkze. Na dole też kotłownia no i myślałam, żeby przygotować miejsce na pralnię z suszarnią ale to się jeszcze okaże jakie warunki będą tam panowały. Wg badań gruntu które były robione, warunki powinny panować bardzo dobre ale wiemy dobrze, ze w praktyce może być inaczej.

Posio - jasne zapytam się :) będę rozmawiałą z nią po weekendzie choć z tego co wiem ona ma jakiś program specjalistyczny - licencjonowany. Może poleci mi jakiś inny który bedzie dotępny w sieci :)

Posio_GTi
24-02-2012, 19:41
My robimy piwnice pod kuchnią i salonem może dlatego nie martwię się pom. gospodarczym czy pralnią oraz kotłownią. Pom gosp. Będzie przed zejściem do piwnicy więc jeszcze na górze ale za drzwiami. Takie małe na podręczne rzeczy - na dole w piwnicy będzie jeszcze jedno - więkze. Na dole też kotłownia no i myślałam, żeby przygotować miejsce na pralnię z suszarnią ale to się jeszcze okaże jakie warunki będą tam panowały. Wg badań gruntu które były robione, warunki powinny panować bardzo dobre ale wiemy dobrze, ze w praktyce może być inaczej.


Aha to Wy w ten sposób robicie - ciekawie. Miejsca dodatkowego w takim razie będzie sporo. Dobre rozwiązanie :)

A co do programu będę wdzięczny za info ;)

gba
25-02-2012, 11:57
dokładnie, więcej miejsca bardzo przy m projekcie potrzebnego.

Zerknij sobie na tą stronkę http://www.planmieszkania.pl/

Może nie jest to to, co widziałam u naszej arch. ale zawsze coś :) Jest sporo programów w sieci z tego co sobie patrzyłam do pobrania. A ja z nazwą odezwę się w pn. wieczorkiem. Życzę miłego weekendu!:)

Posio_GTi
27-02-2012, 16:46
Dzięki qba za info - dobra zabawa na tej stronie :)

Posio_GTi
02-03-2012, 17:42
Hej!
Trochę się pobawiłem na stronie http://www.planmieszkania.pl/ i wyszedł mi taki plan pod nazwą: Z69 Lublin posio_gti (2).
Jak ktoś zainteresowany to zapraszam do obejrzenia moich wypocin. Ciekawą rzeczą jest to, że wszystko na tej stronie można rozmieścić co do centymetra jak w projekcie.

gba
05-03-2012, 09:33
Posio, super:) jednak wstawiłeś okno :) a gdzie telewizor w salonie?? chyba, że nie będzie.. :) Ja nie miałam tyle cierpliwości, żeby się w tym bawić :) poczekam aż dostaniemy wszystko od naszej Pani pomocnik :D My stół stawiamy tam gdzie Wy i udało nam się przesunąć wyjście na taras jeszcze w stronę kuchni ale dodam, że my powiększamy dom do 130m2 pow zabudowy żeby zmieścić schody nie tracąc na powierzchni pokoi i salonu. Niestety nasze warunki zabudowy są tak beznadziejne, że nie ma w ogóle szans na piękny dom parterowy jaki sobie kiedyś wymyśliliśmy więc kombinujemy właśnie na podstawie z69.
Kiedy ruszacie z budową?:)

FAN. A jak u Was? Pogoda coraz lepsza - ruszacie dalej ?? :) wyślij jakieś info np ile już macie zrobione i o ile schudł portfel :) I czekamy aż napiszesz , że lada moment kończycie :D No i oczywiście czekamy na zdjęcia Waszego cudeńka :)

A orientuje sie ktoś z Was ile powinien postać dom w którym robiona jest piwnica?? I na jakim dokładnie etapie należy go pozostawić aby odstał swoje? W sierpniu będziemy mieli już rodzinkę 3 osobową :) a na chwilę obecną mieszkamy w śmiesznej kawalerce w warszawie - ciekawi mnie ile jeszcze będziemy musieli się tak gnieść. Marzy mi się żeby za 2 lata się wprowadzić do domu tylko czy to możliwe.... :/

Posio_GTi
07-03-2012, 20:40
Qba no trochę posiedziałem, ale spoko bo sobie wydrukowałem i metrażowo wiem z czym to się je. A telewizor będzie właśnie na tej ścianie gdzie dołożyłem okno, a Wy jak wykombinowaliście???
My również na razie w śmiesznej kawalerce - 35m2, ale dajemy radę.
Nasza budowa przeciąga się już ponad 3 lata na skutek błędu mojej "rodziny", która zawaliła sprawę z drogą dojazdową 5-cio metrową. Później sąd itd. Ale już prawie naprostowałem. Sprawa chyba dni - mam kur.. nadzieję :) Jeśli wszystko dobrze pójdzie, raczej idealnie to może surowy stan w tym roku - ale musiałbym być wielkim optymistą...
Natomiast z tego co słyszałem od znajomego budowlańca dobrze żeby dom przestał sezon w stanie surowym. Czy jest różnica z piwnicą, nie wiem...
Ale uważam, ze dwa lata to realny termin postawienia takiego domku :)

gba
08-03-2012, 10:02
myyyy TV bedziemy mieli na tej scianie z kibelkiem oraz pokojem :)
jestesmy na etapie poszukiwan ekip (a moze jednej ekipy) budowlanych. Mąż cały czas pracuje i spadło to na mnie w związku z ciążą i zwolnieniem oraz ogromem czasu wolnego :) jednak totalnie nie wiem jak się za to dobrze zabrać. Mamy może dwie polecone firmy ale jedna jest strasznie droga a druga - no wlasnie. Co do drugiej brak jakichkolwiek konkretów oraz opinii poza źródłem:(
totalnie nie wiem jak się za to odpowiednio zabrać bo nie chcę skonczyć na wycenach tych 2 ekip.
Budujemy dom na Mazowszu (okolice miasteczka KOZIENICE), może ktoś może polecić jakieś ekipy? Nocleg zagwarantujemy :). Nie wiem czy dam radę zorganizować budowę systemem gospodarczym - no jednak jestem babą a mój kochany biznesmen naprawdę nie ma tyle czasu zeby zajac sie ze mna poszukiwaniami. Ręce mi opadają :<
Jedyne co mamy na pewno, to materiały z taniej i dobrej hurtowni ;) chyba sama pojadę na teren budowy i będę pustaki układać haha :D

Posio - my zeby nie mieć problemów z drogą dojazdową, postanowiliśmy, że rodzice przepisali na mężą wszystko co mieli. I utopiliśmy się bo teraz nie spełniamy warunków do kredytu Rodzina na Swoim - a to było fajne rozwiązanie :) (uklad tam jest taki ze dzialka na ktorej sie budujemy jest z tylu i nie miala wyznaczonej drogi - teraz nie musimy jej wyznaczac).

Same przeszkody napotykamy ostatnio :(

Posio_GTi
08-03-2012, 15:12
Hej!
Co od ekipy to powiem z autopsji, że TYLKO I WYŁĄCZNIE Z POLECENIA!!! Jeśli jedni drodzy to może innych znajomych popytaj co się budowali. Ja już sporo znajomych odwiedziłem po latach i widziałem ich domy i wiem co chcę i kogo mi mogą polecić. Dodam, że robiłem już w życiu trzy poważne remonty i wiem, że jeśli nie będziesz miała prostych ścian to później będziesz kląć w kamienie bo w łazience czy w kuchni trzeba będzie równać itp. a to są dodatkowe koszty.
Teraz mój szwagier się buduje więc też przeciera szlaki. Np. jak masz własny las to bierz sobie drzewo i tartak wychodzi połowę taniej drzewo na cały dom-przy dachu z normalnych krokwi!!! Dodam także, że podczas ostatniego remontu dwie polecane ekipy wyceniały mi łazienkę i myślałem, że to drogo. Ale później jak się okazało wyszło mi na to samo. Trochę tylko zaoszczędziłem bo zrobiłem sam hydraulikę.

Co do Rodziny na Swoim to jestem w temacie chociaż mnie to nie dotyczy bo też mamy nieruchomości na siebie, ale sąsiadka zaczęła tę procedurę i nawet doliczają do miesięcznych wydatków samochód czy telefony i umniejsza się tym samym Twoja zdolność kredytowa. Nic tylko przepisywać autka na rodziców :)

Aha cieśle będą z Radzynia Podlaskiego więc jak się spiszą na wiosnę do dam namiar :)

gba
08-03-2012, 18:15
Posio
jednym, krótkim zdaniem: czekają nas ciężkie dni:) ale nie mogę się już doczekać efektu:)

Posio_GTi
11-03-2012, 20:27
Dokładnie tak, ale głowa do góry DAMY RADĘ :)

Posio_GTi
12-03-2012, 21:51
Witajcie.

Ostatnia nasza koncepcja po olbrzymiej burzy mózgów, odwiedzinach u znajomej (postawiła dom) i rozmyślań nad kotłownią, jednym kominem (ze względu na koszty) oraz pralnią zdecydowaliśmy rozwiązać to kompromisowo (podobnie do większego Z176) poszerzając go o 1m.
Zależy nam również na większej kuchni oraz zadaszeniu z przodu domu (również jak Z176) żeby można było swobodnie przejść do 2-stanowskowego garażu - praktyczne rozwiązanie. Podoba nam się także dach w Z176.
Tak to wygląda. Dorzucam fotkę Z176 dla porównania.

106021106022

Ciekawe tylko jak to będzie na żywo? Z69 jest krótszy o 2m, ale to nam właśnie odpowiada :)

Posio_GTi
13-03-2012, 11:55
Albo jeszcze tak - chyba lepiej. Martwiłem się, że pralka nie zmieści się do kotłowni, że wszystko na kupie, ale obecnie mamy taką samą łazienkę o prawie identycznych wymiarach więc będzie OK. Piec, zasobnik, pralka.

Proszę o komentarze i podpowiedzi.

gba
13-03-2012, 12:25
Mi osobiście bardziej podoba sie ta pierwsza opcja. Jest większa, będzie wygodniej. Z kolei w tej 2giej skujecie male pomieszczenie kolo kuchni..
ja osobiście wybralabym tą pierwszą opcję - jest tam więcej miejsca i fajne miejsce na lodowkę w kuchni.

A co do mojego wcześniejszego dylematu odnośnie ekipy budowlanej - najciemniej pod latarnią. Szukałam w wielu miejscach, dostałam kilka ofert a mamy solidnego człowieka obok siebie który stawiał domy już sąsiadom i jest szczerze polecany :) w sobotę do niego jedziemy. Ciekawa jestem jaką cenę on nam rzuci bo dostaje tak zróżnicowane cenowo oferty, że aż głowa boli.

gba
13-03-2012, 13:01
kurde, ta druga wersja też jest fajna ;P może i nawet lepsza:) sama już nie wiem :) kobieta zmienną jest :)

gba
13-03-2012, 18:03
wiesz co Posio, tak sobie myślałam o tych Twoich pomysłach i chyba jednak wzięłabym ten drugi :) sam pomysł z powiększeniem jest dobry. Sami też powiększamy :) Pytanie tylko ile wyniosą takie zmiany w projekcie.
My właśnie dlatego, że przy adaptacji przez zmiany wydalibyśmy chyba majątek, wzięliśmy sobie babeczkę która suma sumarum za mniejszą kasę zrobi projekt od początku tak jak my chcemy :) Jeśli macie kogoś zaufanego - polecam takie rozwiązanie :)

Posio_GTi
13-03-2012, 22:32
Hehe rzeczywiście drugie rozwiązanie też wydaje nam się lepsze ponieważ zawsze w małą spiżarkę można wrzucić ziemniaki i upchnąć inne rzeczy.

Co do faceta co stawiał domy sąsiadom to taki właśnie najlepszy :) Nam by się taki ktoś przydał bo szukamy :)

Dobry pomysł z tym projektem - też nam tak znajoma mówiła i poleciła architekta, który sam jej rozrysował dom. Czyli rozumiem, że same zmiany adaptacyjne tyle kosztują??? Ciekawe czy u nas byłyby to duże koszty bo chodzi tylko o poszerzenie przodu o 1m i chcemy zwykły strop bez wiązarów. Czy to może dużo kosztować?
Ile Wam ta babka powiedziała za projekt z piwnicą i jak powiększacie dom?

gba
14-03-2012, 07:00
4500 nam powiedziała przy czym sama adaptacja w wwie jest droga (to byśmy tu załatwiali) ok 200-2500 plus zmiany. Zmiany "nieistotne" jak przeniesienie ścianki to nic nie kosztują natomiast dorobienie stropów u nas, powiększenie plus piwnica - to zmienia konstrukcję domu to nam jeden kolo rzucił, że cała adaptacja będzie ok 6 tysięcy netto dlatego też zdecydowaliśmy się na tą kobitkę. Byli też tańsi ale niewiele i jacyś tacy ... dziwni. Nie zaufałabym im.
Dowiedz się o ceny, porównaj sobie i wtedy będziesz wiedzieć co się Wam bardziej opłaca.

Dodam jeszcze, że nasza kobitka zajmuje się dosłownie wszystkim u nas. Kompletuje nam wszystkie papiery do pozwolenia, w tym jest projekt szamba (niestety kanalizacji jeszcze u nas nie ma) a sam projekt domu zawiera dosłownie wszystko czyli też przyłącza, wjazdy i te inne duperele :) załatwiła nam taniutko człowieka od badań gruntu i za 3 odwierty daliśmy chyba z 800zł zamiast sporo ponad 1000zł jak dowiadywaliśmy się u innych. Mamy już przedmiar materiałów, kosztorysy. Ma w swojej ekipie konstruktora więc też jest w cenie.
Później bedzie u nas kierownikiem budowy więc też super ponieważ dom zna od pierwszej narysowanej kreski :) naprawdę polecam takie rozwiązanie. Może cena na początku wydać się też spora ale w efekcie wg mnie wszystko wychodzi wiele taniej.
Dodam tylko, że to jest osoba która pracowała kiedyś w dużej firmie a od niedawna prowadzi własną działalność i powiedziała nam wprost, że przez to żeby wejść na rynek daje niższe ceny na początek. Dodatkowo była z polecenia koleżanki.
Szczerze polecam takie rozwiązanie. Jedna osoba robi wszystko. Trwa to nieco dłużej ale mamy komfort psychiczny i wiemy, że wszystko jest jak trzeba.
Jesli macie kogoś zaufanego to pędźcie na wycenę. Ja uważam, że nie będziecie żałować.

gba
14-03-2012, 07:02
aa jeszcze co do pom gosp. z drugiego pomysłu - zrobiłabym drzwi przesuwane żeby zaoszczędzić miejsca które normalnie by było na otwieranie drzwi normalnych

Posio_GTi
14-03-2012, 09:12
To w Z500 powiedzieli za samą adaptację u Was (piwnica, poszerzenie, ściany nośne, i góra do zamieszkania) 6tys netto + cena za projekt ?!? Dobrze myślę ???
Rozumiem, że i powiększenie (tak jak u nas) domu o metr to właśnie może sporo kosztować. Jest to u nas największa zmiana i też zmienia konstrukcję budynku.

Zastanawiamy się też czy robić strop lany czy terivę czy wiązary. Dziś napiszemy do Z500 o wycenę takich zmian ciekawe co odpowiedzą :)

Natomiast mamy taką architekt z polecenia, która również była kierownikiem budowy u znajomej i zaprojektowała jej dom.

A co do tych drzwi przesuwnych w spiżarce to dobry pomysł bądź zwykłe otwierane na kuchnię.

Posio_GTi
14-03-2012, 09:49
Jeszcze dodam końcowy szlif powiększonego domu o 1m z dodatkowym wiatrołapem i wejściem z boku. I chyba taka koncepcja u nas zostaje. Dom będzie miał około 107-108m2.

Posio_GTi
14-03-2012, 09:56
I oczywiście większa szafa w starym wiatrołapie :)

gba
14-03-2012, 10:29
co do Waszego projektu - super. Podoba mi się :)
w z500 się nie dowiadywaliśmy Posio. O adaptację pytaliśmy w innych miejscach ze względu na to, że sa też czasem zmiany podczas budowy i dla wygody chcieliśmy znaleźć kogoś kto by nam ewentualne zmiany nanosił jakby nam coś do głowy przyszło a w tych studiach z500, tooba itd klepią te adaptacje a później z tego co czytałam na forach można mieć problemy ze zmianami na bieżąco dlatego ich nie chcieliśmy.
Tak, adaptacja to była cena bez projektu którą Ci podałam ale tak jak pisałam, mieszkamy w stolicy a tu wszystko droższe. Ale z tego co gadałam z FANem jak bylismy oglądać domek, On też sporo dał za adaptację.

Co do stropu - kolejna sporo płatna zmiana :) My robimy lany - poczytałam i popytałam trochę znajomych i teriva niestety z czasem zaczyna pękać jeśli jest coś nie tak położone a lany licząc materiały i robociznę w efekcie kosztuje tyle samo.
Posio a czy Ty kojarzysz może, czy ściana którą chcecie przesunąć nie jest ścianą nośną?? Może Was sporo wynieść powiększenie bo tak jak już pisałam, jest to zmiana w konstrukcji domu, od razu zmiana i w dachu. Ale daj znać jak Wam wycenią takie zmiany. Aż sama jestem ciekawa:)
Z tego co się interesowałam to projekty gotowe opłacają się gdy nie nanosi się na nich zmian. My niestety musieliśmy. Nie było ani jednego projektu który pasowałby do nas i naszych wspaniałych warunków zabudowy:/

gba
14-03-2012, 10:48
Posio, znalazłam papiery jak dowiadywaliśmy się o adaptację - pomyliłam się :) w z500 też się dowiadywaliśmy. Ale zostali skreśleni z góry:) sama czysta adaptacja projektu tu 2100zł (oczywiście plus projekt i plus ew. zmiany) ale zmiany takie jak powiększenie domu jeszcze jak piwnicy nie planowaliśmy dostaliśmy info , że będzie drogo i dalej nie pytaliśmy bo znaleźliśmy w między czasie naszą Archiekt.
Z tego co mam zapisane, działają tylko na terenie mazowieckiego. Ale dowiedz się bo mam tu pomazane wszystko i szczerze mówiąc już nie wiem co do czego.

Posio_GTi
17-03-2012, 12:45
qba dzięki za info.
Napisałem do Z500 opisując wszystkie zmiany i prosząc o wycenę, ale na razie bez odzewu... A to już 3,4dni. Trochę dziwnie.
Co do naszej zmiany - tak jest to oczywiście ściana nośna więc na pewno będzie z tym problem, ale sądzę, że architekt jakoś to rozwiąże bo dla nas po dwóch latach szukania projektu i tysiąca przeróbek jest to ostateczna wersja.
Z tego co piszesz to rzeczywiście drogo się liczą w Z500 za zwykłą adaptację 2100zł!!! Chyba rzeczywiście uderzymy do poleconego architekta (tak jak Wy) i niech kreśli od nowa.
Mam jeszcze pytanie odnośnie stropu. Bo my zastanawiamy się ciągle czy robić lany (terivę nie) czy wiązary. Napisałaś, że na to samo wyjdzie. Ale teriva i lany czy lany i wiązary??? My raczej kierujemy się ku lanemu bo jak napisałem wcześniej mamy las i cieślę, który teraz będzie robił szwagrowi. Tylko zastanawiają mnie koszty lany+zwykły dach = taniej czy same wiązary, które są od razu stropem...

gba
18-03-2012, 09:09
my zastanawialiśmy się między lanym a terivą. teriva tańsza ale robocizna droższa, lany droższe materiały ale robocizna tańsza. Tak nam tłumaczyli panowie budowlańcy i tak wyczytałam też na forach. Wszyscy mówili, że w efekcie, różnicy w cenie nie ma. Terivę jak się dobrze zrobi nie powinna pękać, ja natomiast wolę nie mieć popękanego sufitu w salonie i się z nim bujać. Lany podobno nie pęka ale wiesz, ja to się znam na tym jak na balecie :) Piszę tu dokładnie to co mi mówiono i co wyczytaliśmy :)
Zadzwoń do z500 pogoń ich. Ale mnie ta cena adaptacji nie dziwi - warszawa. Tu naprawdę są takie ceny. Więc dolicz do tego projekt i zmiany a pewnie wyjdzie Ci ta kwota co za narysowanie od nowa albo i więcej. A w rysowaniu od nowa pewnie będziecie mieli taki komfort jak my. Dodam, że przy rysowaniu od nowa nie robi się takiej adaptacji więc jak Wam wyceni na np 5 tysięcy to już kosztów adaptacji nie ponosicie. Zmiana na pewno będzie droga, wiem po nas. Może poproś tego architekta odrazu o wycenę dla Was. Nam na dzień dobry podala stawkę. Nie zastanawialiśmy się więcej.

jolus221
19-03-2012, 13:50
A może ktoś ma nowe zdjęcia. Chętnie pooglądam :)
U nas już bliżej niż dalej do budowy. Choć termin z marca przesunął się na początek kwietnia, ale cegiełki na polu już serce radują :):wave:

gba
19-03-2012, 19:09
czekamy na fotki FANa no a niebawem i na Twoje w takim razie:)
My startujemy z budowa mam nadzieje na wakacje :)

jolus221
20-03-2012, 10:28
Szkoda, że obeliksss już się tak nie udziela bo tam byśmy mieli co podziwiać. Ich chatka już chyba skończona :)
W takim razie czekamy na FANa :D
Gba Wam życzę szybkiego rozpoczęcia i duo cierpliwości przy tych papierkach ;)
A tak z ciekawości po ile stoją u Was bloczki fundamentowe?

gba
20-03-2012, 10:43
Joluś, czekamy na wyceny cały czas z hurtowni oraz od ekip budowlanych które bierzemy pod uwagę. Jak tylko dostaniemy wyceny to wszystko Wam tu napiszę!:)
Papierologię na całe szczęście już kończymy... pozwolenie na budowę składamy w przeciągu tygodnia max dwóch. uffff bo tyle co się z projektem babraliśmy to aż ciężko opisać.
ponoć tam gdzie się budujemy, na pozwolenie nie czeka się długo. Zobaczymy jak to będzie w naszym przypadku.

gba
20-03-2012, 10:43
Posio - dostałeś już wycenę z Z500 ???

Posio_GTi
20-03-2012, 11:10
Właśnie nie dostałem - w ogóle się nie odezwali. Trochę olewka klienta z ich strony. Ponowię jutro maila.

A ja się podłączę żeby obeliksss wrzucił kilka fotek z wewnątrz :)

gba
20-03-2012, 11:44
Posio gdy ja się dowiadywałam to dzwoniłam - mailowo to naprawdę jest olewka w szczególności tych biur które proponują gotowe projekty. Tylko z tooba miałam dobry kontakt mailowy - oni też maja projekty z z500 więc może tam też się dowiedz. http://www.tooba.pl/ tylko nie wiem czy zajmują się adaptacją

Posio_GTi
21-03-2012, 10:33
Aha OK napiszę do nich.

ziwo
31-03-2012, 22:14
Witam wszystkich. Dopisuję się do "budujących" z69. Projekt jest już w kieszeni. Pozdrawaim

rademenez
02-04-2012, 09:36
Witam!. Od bardzo długiego czasu szukałem projektu domu. Kiedy znalazłem to okazało się, że nie jest zgodny z warunkami. Próba uzyskania małych zmian nie powiodła się/biurokraci/. Stanęło na tym, iż będę budował na podstawie indywidualnego projektu /wyjściowym jest Z69/. Powiększę go o 50cm w szerokości i 30 cm w długości. Muszę markować, iż będzie poddasze użytkowe:bash:. Zastanawiam się jednak nad piwnicą z usytuowanym w niej garażem/dziura w środku działki/. Dom będę ogrzewać gazem. Mam pytanie do osób, które robiły wyliczenia kosztów budowy i utrzymania lub już użytkują taki dom. Czy takie rozwiązanie bardzo podroży mi koszty budowy oraz przede wszystkim koszty utrzymania. Wdzięczny będę z paru fotek przesłanych na [email protected], w szczególności małych pokoi/o zdjęciach ewentualnie budowanej przez Was piwnicy nawet nie marzę/. Kilka dobrych rad również nie zaszkodzi np co do dachu-wiązarowy czy tradycyjny itp. Dziękuję za pomoc. Z pozdrowieniami dla wszystkich budujących Grzegorz.:)

gba
02-04-2012, 15:40
My też robimy piwnice (pod kuchnią i salonem) i powiększamy dom na podstawie z 69 rysujemy swój projekt. Jesteśmy w trakcie robienia kosztorysów. jak tylko będziemy miec pełne kosztorysy to je podeślę.
Tyle, że by nie będziemy ogrzewać gazem.
Pozdrawiam

rademenez
04-04-2012, 18:20
Dziękuję gba!!!!!!!!:)

gba
12-04-2012, 18:14
hej hej
musimy podjąć decyzję co do ogrzewania. Chcę podłogowe również w salonie - pytanie. Czy ktoś z Was miał styczność z ogrzewaniem podłogowym na panelach?? Pytam Was bo czesto się tu udzielam i może szybciej uzyskam jakąś odpowiedź niż w innym wątku :)
W częsci salonu chcę mieć panele i tego nie zmienię., Mój dom, moje marzenia i nic ze względu na ogrzewanie zmieniała nie będę :D Słyszeliście coś może, lub wiecie jak się to przyjmuje razem?

irasos
12-04-2012, 19:36
No to muszę was poinformować że zaczęliśmy :)

111101

111102

Może to nie jest za wiele ale cieszy jak cholera :)

FAN
13-04-2012, 06:45
Wiem co czujecie. Gratulacje!

obeliksss
13-04-2012, 07:30
My mamy podłogówkę w całym domu oprócz salonu i sypialni tam chciałam dechy,u dzieci w pokojach są panele i sprawują się super ,mąż chciał też w salonie panele ale wiadomo jak baba się uprze....;)polecam jestem zadowolona z tego połączenia

gba
13-04-2012, 07:34
super, dzięki za info :) na necie było pełno informacji ale od ludzi którzy nie praktykowali...

irasos - kurde gratulacje!!! Tez bym już chciała....
my zaczynamy mam nadzieję w okolicach sierpnia..

gba
13-04-2012, 07:35
aa i wrzucajcie nam oczywiście zdjęcia z postępami w budowie :)

slawas86
18-04-2012, 19:34
to ja też się pochwalę, - my też zaczęliśmy:)
Tyle że zaczynamy od piwnicy.

Więcej szczegółów w dzienniku (http://forum.muratordom.pl/blog.php?157614-Realizujemy-ma%C5%BCenia-Z69-dom-na-dzia%C5%82ce-z-du%C5%BCym-spadem) :)

irasos
24-04-2012, 20:52
Zmiany, zmiany, kupiliśmy stal, bloczki M6, Ytong 24, zapłacony kierownik budowy, wytyczenie budynku, trochę desek i kołków i wydaliśmy 14 tyś.

Od poniedziałku ruszamy :) Trzymajcie kciuki

Sebek2221
04-05-2012, 12:51
Witam!

Chciałbym dołaczyć do grona sympatyków projektu Z69, w tym tygodniu kupujemy projekt! Czekamy na pozwolenie i ruszamy z budową. Czy jest ktoś budujący ten dom w wielkpolsce?

Pozdrawiam
Sebek2221

slawas86
04-05-2012, 12:57
Witam!

Chciałbym dołaczyć do grona sympatyków projektu Z69, w tym tygodniu kupujemy projekt! Czekamy na pozwolenie i ruszamy z budową. Czy jest ktoś budujący ten dom w wielkpolsce?

Pozdrawiam
Sebek2221

mój domek powstaje w okolicach Gniezna:)

rademenez
04-05-2012, 19:35
Witam! Mam pytanie do osób,które budują tą zetkę i zakończyły etap budowy dachu. Czy duża jest różnica w kosztach dachu tradycyjnego a wiązarowego. Oczywiście chodzi mi o "średnio". Dziękuję za jakiąś odpowiedź i może konkretne kwoty. Pozdrawiam.

slawas86
04-05-2012, 21:22
Witam! Mam pytanie do osób,które budują tą zetkę i zakończyły etap budowy dachu. Czy duża jest różnica w kosztach dachu tradycyjnego a wiązarowego. Oczywiście chodzi mi o "średnio". Dziękuję za jakiąś odpowiedź i może konkretne kwoty. Pozdrawiam.

na chwilę obecną mogę powiedzieć jakie wyceny dostaliśmy.
Najkorzystniejsza oferta na wiązary to 18.000 netto (cena mocna targowana)

Przy czym rezygnujemy z zadaszenia nad tarasem - belki podtrzymujące konstrukcje (te od ziemi do dachu) są drogie.

Jeżeli dach byłby zrealizowany w oparciu o więźbę dachową to 14.000 netto z montażem. jednak potrzeba wówczas mieć strop nad parterem.

Dlatego trzeba policzyć co się bardziej opłaca wiązary + sufit podwieszany czy więźba i strop betonowy. My bierzemy więźbę bo mamy korzystną ofertę na strop (kompletny za około 11.000 zł) ale przypuszczam że gdyby strop byłby droższy to wówczas były by wiązary.

irasos
05-05-2012, 09:13
na chwilę obecną mogę powiedzieć jakie wyceny dostaliśmy.
Najkorzystniejsza oferta na wiązary to 18.000 netto (cena mocna targowana)


Napisz jak możesz gdzie dali ci taka cenę ? Ja mam dwie wyceny dość mocno odbiegające od twojej a też mocno targowałem.

slawas86
05-05-2012, 19:09
wysławiałem Tobie na pw informacje jak to się udało:)

rademenez
06-05-2012, 21:14
na chwilę obecną mogę powiedzieć jakie wyceny dostaliśmy.
Najkorzystniejsza oferta na wiązary to 18.000 netto (cena mocna targowana)

Przy czym rezygnujemy z zadaszenia nad tarasem - belki podtrzymujące konstrukcje (te od ziemi do dachu) są drogie.

Jeżeli dach byłby zrealizowany w oparciu o więźbę dachową to 14.000 netto z montażem. jednak potrzeba wówczas mieć strop nad parterem.

Dlatego trzeba policzyć co się bardziej opłaca wiązary + sufit podwieszany czy więźba i strop betonowy. My bierzemy więźbę bo mamy korzystną ofertę na strop (kompletny za około 11.000 zł) ale przypuszczam że gdyby strop byłby droższy to wówczas były by wiązary.

Bardzo dziękuję za odpowiedź

irasos
07-05-2012, 13:09
Dzisiaj została wbita pierwsza łopata na naszej budowie :) Sam jestem ciekaw jak to pójdzie. Zdjęcie wrzucę wieczorkiem.

114827

gba
08-05-2012, 07:55
gratulujemy!! i powodzenia oczywiście czekamy na zdjęcia wraz z postępami prac :)

irasos
08-05-2012, 21:55
Dzisiaj pierwsza załamka :( Wykopano ławy wczoraj do 18tej. Do ciemności byłem na działce i było ok. Dzisiaj rano ja do pracy bez zaglądania na budowę a tu telefon
"Panie woda wyszła" ja się pytam ile ? "tak z 15 cm" o mało nie zemdlałem. Telefon do kierownika co robić, panika, strach a później załamka. Woda wypompowana koło 16tej. Dopiero wróciłem z działki i jest ok. Jutro wziąłem wolne w pracy i od rana jadę zobaczyć co tam się dzieje.

gba
09-05-2012, 09:01
nie robiliście badań gruntu ?? Są to dodatkowe koszta ale wiemy, że woda nie ma prawa nam podejść na działce. Teraz to już po ptokach ale mam nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z Waszymi planami.
I nie załamuj się, jak juz wody nie będzie to wszystko pójdzie z górki :)

irasos
09-05-2012, 11:17
Walka z woda zakończona. Od 6.00 na budowie i problem znaleziony. Na tym terenie gdzie jest nasza działka są założone dreny i podczas uzbrajania terenu w Gaz firma która to robiła przerwała jeden z nich i akurat ten który biegnie najbliżej naszego domu i on jak poczuł miejsce w wykopie pod ławę to wypuścił z siebie wodę do wykopu. Po zespoleniu tego drenu woda przestała nachodzić, mam nadzieję że tak będzie. Na razie wykop jest suchy po ponownym wypompowaniu z rana wody.
Zobaczę wieczorem co i jak.

Jest OK. Wody ani śladu :)

irasos
12-05-2012, 14:59
115482

115483

Dziś etap ława zakończony :) Oczywiście nie obyło się bez wpadki zamówiłem za dużo betonu o jakieś dwa metry stąd mała kupka w domku.

Sebek2221
13-05-2012, 20:38
Witam!

Irasos ile zamówiłeś betonu b 20 na fundamenty murarz obliczył mi 12 m sześciennych , my zaczynamy w sierpniu teraz czekamy na pozwolenie zaraz pózniej kredyt

Pozdrawiam

P.S Liczę na dalsze fotki z postepu prac

irasos
14-05-2012, 10:19
Ja mam garaż dodatkowo i razem z ławami pod słupy miało być 14 m3. Po policzeniu betonu przyszła wycena dachu w którym projektant powiedział że można zrezygnować ze słupów które są z przodu i z tyłu i po rozmowie z kierownikiem i murarzami stwierdziłem że ich nie robię. Nie odliczyłem tego przy zamawianiu betonu i wyszedł klops. Po prostu zapomniałem.

Dalsze fotki będą :) albo tu albo w dzienniku.

slawas86
14-05-2012, 10:27
ja wylałem 18m3 ale u mnie projektant ze względu na piwnicę i spadek ternu poszerzył ławy do 70cm + dodał w środku ścianę nośną.

eh, na każdym kroku widzę że działka ze spadem to większe koszta...

irasos
14-05-2012, 11:09
Ja lałem równo z gruntem jakbym miał jakieś szalunki to nalał bym to na wierzch zamiast wylewać na zmarnowanie no ale już po ptokach.

Dzisiaj dostałem wyceny wiązarów.
1. Burkietowicz Odolanów - 24000 zł netto
2. Konstrukcyjny Z Rydzyny - 20700 zł netto
3. Inter Lers z Kłecka - 21300 zł netto

W każdej z ofert jest coś dodatkowo w innej zaś nie ma czegoś co ma poprzednia. Ogólnie jest tak że najlepiej wygląda oferta z Rydzyny bo jest tam kilka rzeczy w gratisie m.in. murłaty, wzmocnienie wiązarów w części środkowej z możliwością wykorzystania poddasza jako stryszek i wiązary gęściej niż w projekcie, są tam co metr a oni proponują co 87 cm. Inter Lers chce kotwić wiązar bezpośrednio do wieńca i cenę dają do negocjacji.
Będę przez weekend myślał i w poniedziałek rozstrzygnę która wybrać.

rademenez
20-05-2012, 19:22
Witam!. Otrzymałem ofertę na dach wiązarowy z firmy "Complex"(pomorskie) Konstrukcja dachowa + transport 17450 PLN + 620 PLN za impregnację i 3350 PLN za montaż przez ekipę z tej firmy gdy się na nią zdecyduję. Oczywiście netto. Wydaje mi się, iż jest to dobra oferta zważając na fakt, iż nie będzie stropu. W dachu wygospodarowano 15 metrowe pomieszczenie. Pozdrawiam. Ps szerokość dachu 1080 długość 1515

irasos
20-05-2012, 21:16
Do ludzi którzy zbudowali Z69, jakie źródło ogrzewania wybraliście i ile zapłaciliście za prace instalacyjne ?? Ja wybrałem ogrzewanie gazowe i moja pierwsza wycena od jedynego instalatora brzmi 32 tys. razem z piecem (Vaillant ecoTEC z zasobnikiem) i materiałami (ogrzewanie podłogowe, salon, kuchnia, łazienka i hol). Instalator namawia mnie na podłogówkę przy tym piecu twierdząc że to najlepsze rozwiązanie. Jestem zdecydowany na ogrzewanie gazem tylko nie wiem jeszcze jaki piec, co wybrać aby było dobrze ? Dzisiaj pogadałem z człowiekiem który ma dom o podobnym metrażu i namawiał mnie na piec Saunier Duval stojący z wbudowanym zasobnikiem. Decyzję o instalacji zostawiam sobie na przyszły rok bo w tym roku nie mam zamiaru się wprowadzać ale mam coraz większy mętlik w głowie. Ludzie pomocy proszę :(

FAN
21-05-2012, 08:05
ja mam ogrzewanie gazowe , tak jak Ty planujesz. Tylko ta cena trochę zawysoka. Mnie z piecem wyszło 16500. Podłogówka salon, kuchnia przedpokoje, wc, łazienka. Jeszcze nie płaciłem bo montowali mi to w lutym , marcu. Piec mam Vailant eco tech 180 z zasobnikiem. Rozpoznając cenę inst to była ekipa za 20000 k. Zaznaczam że instalację wod-kan robił mi ktoś inny.

irasos
21-05-2012, 11:07
Ta cena 32 tyś jest za cały wod-kan i całe ogrzewanie wraz z materiałem i piecem

FAN
21-05-2012, 14:06
Jak dla mnie drogo. Ja bym szukał dalej . Mi sumarycznie wyszlo 23 tyś z robotą i materiałem

irasos
28-05-2012, 17:58
Dziś po dwóch tygodniach przerwy pojawiła się ekipa (mieli być w zeszły poniedziałek :) ) i po pierwszym dniu murowania bloczków postępy wyglądają tak.

117855

117856

Dzisiaj dostałem wycenę od dekarza na pokrycie dachu. Membrana, dachówka ceramiczna Nelskamp brąz mat, rynny i takie tam 30 tyś towar i 12 tyś robocizna razem 42 tyś :jawdrop:
Nie wiem czy dużo czy mało ale razem z gotowymi wiązarami robi się 62 tyś

Sebek2221
29-05-2012, 14:56
Witam!

Jak dla mnie to trochę drogo, licząc samą dachówkę dobrej klasy wraz z rynnami łatami opierzeniem folia mysle że 20 tyś powinno starczyć a koszty robocizny tez maja dość duze! A ile wycenił ci robocizny murarz ze wszystkim? Ja mam ofertę na 2300 zł za całość wraz z wylaniem tarasów!

Pozdrawiam

Sebek2221
29-05-2012, 15:05
Jeszcze jedno architekt adaptujacy mi projekt do działki stwierdził że projekt z pracowni Z500 jes lekko mówiąc bardzo niedokładny , brakuje wielu parametrów, poza tym nie wiem czy zauwazyliscie ale dach posiada dwa spady 30 stopni i dwa spady na kopertach 35 stopni co według niego nie wyglada zbyt estetycznie po wykonaniu nie mówiąc o kłopotach przy wykonaniu czy połozeniu dachówki. Dlatego zmieniłem spad na dwóch kopertach równiez na 30 stopni co zmniejszyło automatycznie długośc kalenicy!

pozdrawiam

irasos
29-05-2012, 17:59
Mi murarze wycenili robociznę na 22 tyś razem z tarasami, ściankami działowymi itp ogólnie kompleks. Dodam że mam wersję z garażem.
Zgadzam się że w projekcie brakuje wielu parametrów i że dach ma dziwne spadki ale nie zrobiłem zmian bo stwierdziłem że nie powinno być źle a zresztą moja pracownia adaptująca projekt była pożal się Boże, o cokolwiek się pytałem to mówili "dowiemy się i zadzwonimy". Z brakami w projekcie trzeba sobie jakoś radzić a ja mam doskonałą pomoc w moim Kierowniku budowy, ma zawsze dla mnie czas i wiele rzeczy mi podpowiada.

Wracając do budowy to dziś drugi dzień murowania bloczków to zapraszam do dziennika tam są fotki.

Stan na dziś po zalaniu wieńca na bloczkach zgodnie z zaleceniami mojego kierownika, wiem że może trochę przesadza ale koszty wieńca nie są duże.

119235

119233

119234

119232

irasos
16-06-2012, 10:43
Oto przedstawiam stan na dziś i melduje że fundament zakończony.
Prace wykonane to:
- wykop
- zbrojenie i zalanie 13 m3 betonu
- murowanie bloczków 8 warstw po 147 sztuk na warstwę i wylanie wieńca na górnej warstwie
- dysperbit 160 kg
- zasypanie i zagęszczenie 190 ton piasku
- ocieplenie styropianem 10 cm.

Pozostało obsypanie w około ale piasek i koparka już zapłacone. Kwota która wyszła to 31 tyś zł.

120555

120556

120557

slawas86
16-06-2012, 13:45
u mnie od piątku jest strop nad piwnicą. w tej chwili robione jest ocieplenie piwnicy i w końcu będę mógł obsypać, bo te 3m proste ściany wykopu nie wyglądają najweselej...
a od lipca mają zacząć się prace nad parterem:)

stan na dziś:
120571120572
zainteresowanych zapraszam do dziennika:)

Sebek2221
16-06-2012, 16:21
Irassos

Kwota 31 tyś to fundament z robocizną czy sam koszt materiałów do fundamentu?

pozdrawiam

irasos
17-06-2012, 10:29
31 tyś to kwota razem z robocizną, sama robocizna to 7,5 tyś. Ogólnie w miarę możliwości zamawiajcie towar na styk albo żeby troszkę zabrakło, lepiej później trochę domówić lub dowieźć samemu niż miałoby zostać i nie wiadomo co z nadwyżką zrobić, no i nie do końca wierzcie w wyliczenia murarza i to co podaje przeliczajcie jeszcze raz samemu, to bardzo prosta matematyka. Druga zasada to taka że nie da się zaplanować kosztów, zawsze coś wychodzi w trakcie. Powiem wam że budowa domku to jest fajna sprawa :) Siwe włosy murowane :)

slawas86
17-06-2012, 14:03
to ja policzyłem ile by mnie wyniosły fundamenty, wyszło 24.800 z robocizną. a, że mam piwnicę to wyszło prawie 80.000
ps. a jak się to zdarzyło ze nie osiwiałem mimo sporej ilości nerwów to nie wiem;)

gba
19-06-2012, 20:28
alez Wam zazdroszczę... my wreszcie złożyliśmy papiery o pozwolenie. Minęły już 2 tygodnie... czekamy :) mam nadzieję, że niedługo będziemy wstawiać fotki tak jak Wy! :)

irasos
22-06-2012, 18:21
Dziś dojechała pierwsza partia bloczków

121620

121621

Niech się mury pną do góry, w poniedziałek początek.

jolus221
25-06-2012, 20:00
122275 :lol2:

A my zaczęliśmy równo 2 tyg. temu kopać fundamenty, po drodze mieliśmy 2 dni opóźnienia w robocie, ale jak widać chłopaki idą jak burza. Oczywiście nie obyło się bez problemików- zmiana ekipy budowlanej, niedokładnie wylany chudziak a potem drapany oraz ytong kupiony mieliśmy już we wrześniu a jak go teraz otworzyliśmy to okazało się, że to jakiś chyba drugi gatunek bo sam kierownik budowy powiedział, że nigdy tak krzywego ytonga nie widział :mad: Dosłownie jeden od drugiego odstaje ok,05 cm. Ale ważne to się nie załamywać i iść do przodu :wave:

irasos
28-06-2012, 21:01
Masz Ytonga z Piły a konkretnie ze Stobna ?? Nasze bloczki są też krzywe ale nie o 0,5 cm, jest tak mniej więcej o 0,2 - 0,1 cm. Majster budujący twierdzi że pierwszy raz widzi tak krzywy Ytong. Prawdopodobnie era Ytonga się kończy jeśli chodzi o dokładność. Ponoć zakład w Stobnie zaczął robić fuszerkę.

Dziś moja ekipa położyła cztery warstwy, kładą równo i szlifują dość ostro aby niwelować nierówności, jakoś sobie poradzą, tak mówią. Podnosze poziom okien na pięć warstw Ytong, Pięć warstw to 100 cm, chce dać 16 cm styropianu na posadzkę, po dodaniu chudziaka 8 cm na posadzkę około 5 cm zostanie mi 95 cm gdyż chudziak będę miał niżej od poziomu bloczków o 17 cm. Tak sobie to wykombinowałem :)
Oto fotki z dzisiaj

122895

122896

122897

122898

122899

gba
28-06-2012, 22:37
no i my wystartujemy w tym roku :) pozwolenie na budowę w 3 tygodnie i 3 dni :>