PDA

Zobacz pełną wersję : Czy można wymienić stary drewniany strop na betonowy nie naruszając dachu?



Tino
11-07-2010, 10:19
Witam wszystkich. Bardzo proszę o pomoc. Kupiłam stary domek z lat 50tych który ma drewniany strop. Niestety nie jest on w dobrym stanie i uniemożliwia to wchodzenie na strych i ustawianie tam ciężkich przedmiotów, a chciałabym zrobić na strychu poddasze użytkowe. Dach był podobno 2lata temu remontowany i spokojnie wytrzyma jeszcze z 10lat. I tu pojawia się problem, bo nie wiem czy jest taka możliwość, żeby wymienić ten stary strop na nowy betonowy bez naruszania dachu?

Zbigniew100
11-07-2010, 11:59
Na 99% tak.
Wszystko jest możliwe, ale trzeba opracować bezpieczną technologię.
Dobry kierownik budowy może to zorganizować.

DACxxxAZ
13-07-2010, 18:40
zastanawiam sie czy jest sens robić tylko strop jesli szacujesz koniec żywota dachu za 10 lat ? :)

beton44
13-07-2010, 21:15
1. projektant
2. inwentaryzacja
3. projekt
i już wiesz czy można wymienić strop bez wymiany dachu


a tak w ogóle - planujesz zasiedlić strych czyli zmienić go na tzw obecnie "użytkowy" /odradzam co to za mieszkanie na strychu/
wymaga to jak najbardziej : ustalenia czy można to w ogóle zrobić /warunki zabudowy czy też plan zagospodarowania/, następnie ten
projektant, inwentaryzacja, projekt, pozwolenie na budowę,

i dlatego żeby nie robić 2x tego samego, trzeba się na coś zdecydować i robić to po kolei...

sacha
21-07-2010, 22:08
Witam wszystkich. Bardzo proszę o pomoc. Kupiłam stary domek z lat 50tych który ma drewniany strop. Niestety nie jest on w dobrym stanie i uniemożliwia to wchodzenie na strych i ustawianie tam ciężkich przedmiotów, a chciałabym zrobić na strychu poddasze użytkowe. Dach był podobno 2lata temu remontowany i spokojnie wytrzyma jeszcze z 10lat. I tu pojawia się problem, bo nie wiem czy jest taka możliwość, żeby wymienić ten stary strop na nowy betonowy bez naruszania dachu?

Taka możliwość istnieje - sam tak robiłem. Strop był wykonany bez zdejmowania dachu a beton podała pompa po wyjęciu w kilku miejscach dachówek. Były też równocześnie odlane 2 balkony. Jest troszkę z tym zabawy ale to jest wykonalne.

Akusta
05-08-2010, 17:13
Witam wszystkich. Bardzo proszę o pomoc. Kupiłam stary domek z lat 50tych który ma drewniany strop. Niestety nie jest on w dobrym stanie i uniemożliwia to wchodzenie na strych i ustawianie tam ciężkich przedmiotów, a chciałabym zrobić na strychu poddasze użytkowe. Dach był podobno 2lata temu remontowany i spokojnie wytrzyma jeszcze z 10lat. I tu pojawia się problem, bo nie wiem czy jest taka możliwość, żeby wymienić ten stary strop na nowy betonowy bez naruszania dachu?

Czy ten betonowy strop jest konieczny?
Czy nie wystarczy sucha posadzka o ciężarze max 20-25kg/m2?

Pozdrawiam
r.

Rector
30-06-2015, 11:56
Witam,

Polecam zapoznać się z systemem gęstożebrowym opartym na belkach sprężónych.
- Łatwy i szybki montaż
- Mała ingerencja w istniejące mury
- Rozpiętości do 10 m,
- Możłiwość wymiany stropu bez konieczności podpierania go w czasie montażu.

Poniżej link z prezestacją systemu:
MODEROWANO