PDA

Zobacz pełną wersję : Wycena za prace przy fundamentach



loniu
16-05-2002, 11:01
Cześć wszystkim,

Mam prośbę - zaczynam budowę w okolicach Poznania i sprawdzona (dobra) ekipa wyceniła mi kolejne etapy prac. Za pracę przy fundamentach: zrobienie wykopu, zbrojenie, wylanie chudziaka przygotowanego samodzielnie, zalanie ław z gruchy,izolowanie, wymurowanie ściany fundamentowej i również położenie izolacji chcą 8000 PLN. Podkreślam, że to tylko robocizna. Moj fundament będzie na stndardowej wysokości (ława między 80 a 100 poniżej gruntu) a ściana fundamentow powinna wychodzić ponad grunt na jakieś 60 cm.
Fundament ma wymiary:
obwód pod bryłę domu 49,8 m
obwód pod bryłę garażu 18.46 m
ściany nośne 8,1 m
dodatkowo 4 szklanki pod filary + szklanka pod komin + szkalnka wewnątrz pod słup nośny.

Czy te 8000 to drogo czy ok?
Będę wdzięczny za wszelkie komentarze

pajek
16-05-2002, 21:10
Loniu za obwód bryły domu ok. 50 m, 8 m ścian nośnych i jeden filar plus wymiana ziemi i drenaż zaśpiewano mi 3000 zł pod warunkiem że dalej oni też będą robić, ale ja mieszkam w Białymstoku. A tak w ogóle to czy zamierzasz budować w tym roku więcej czy tylko chcesz skończyć na fundamentach a reszta potem. Jeżeli to pierwsze to dlaczego.

loniu
17-05-2002, 09:38
Wielkie dzięki to daje do myślenia. Podejżewam, że w Poznaniu jest drożej no ale chyba nie tyle drożej. Jeżeli chodzi o to co zrobię w tym roku to oczywiście zależy od kasy. Mam do wyboru albo zrobić tylko fundament albo stan surowy z dachem. Spieszy mi się o tyle, że udało mi się załapać na ulgę budowlaną (pozostały 3 lata w których mogę robić odpisy) i najzwyczajniej dostaje białej gorączki wypełniając pita i widząc ile kasy mi zabiera fiskus.
Dzięki za informację

EM
17-05-2002, 10:02
Troche za dużo. Ja za tę sumę dostałem dom w stanie zerowym: fundament 83m 1,3 w głąb chudzia, zbrojona ława, ściana z bloczków, izolacje, ocieplenie + podłoga na gruncie. W-wa.

Zielona
17-05-2002, 10:17
Ja za fundamenty (robocizna) 70 mb (z kominami itp) płacę 4000 zł. (Kraków) kopanie ręczne.
I tak myślę, że drogo

loniu
17-05-2002, 11:38
Dzięki za informacje - wynika z tego, że tanio to na pewno nie jest. W takim razie pójdę za ciosem czy orientujecie się ile bierze się za wymurowanie m 2 ściany z porotermu P+W. Czyli w grę wchodzą tylko spoiny poziome na zwykłej zaprawie (ściana dwuwarstwowa, porotherm 25 lub 30 a potem styropian)?

mironmk
11-07-2002, 14:09
Loniu,
jestem na etapie zbierania ofert i kosztorysów. Buduję w okolicach Poznania z porothermu 30 plus ocieplenie (na zaprawie thermo). Chętnie z Tobą podyskutuję [email protected].
Przy okazji wykonawca twierdzi,że do końca roku postawi do w stanie surowym (dach pokryty papą). Dom ma 200 m kw (z użytkowym podaszem plus garaż 42 m kw.
Co o tym sądzicie? Właśnie uswiadomiłem sobie,że niektóre elementy wymagają "ustania", np. fundamenty (3 tygodnie), strop (1 tydzień). Muszę też przyznać, że trochę mi sie spieszy.

Bodex
11-07-2002, 20:40
MIRONMK sprawny wykonawca buduje stan surowy z dachem krytym papą w okolo 30 dni, czas pelnego dojrzewania betonu to 14 dni. nic sie nie stanie jesli wczesniej (np po 3 dniach) zaczniesz go stopniowo obciazac. jeszcze sprawniejszy wykonawca prowadzi dwie lub trzy budowy i przerwy 2-3 tygodniowe są mu potrzebne by "podganiac" prace u innych inwetorow. wtedy beton dojrzewa spokojnie.