PDA

Zobacz pełną wersję : kapiaca woda w bateri lazienkowej



sancho
13-07-2010, 07:29
Witam, mam pytanie, nie znam sie na tym za dobrze, ale zauwazylem u mnie na nowym mieszkaniu pewien chyba problem. Poniewaz jak kapie sie pod prysznicem i np. odkrece w kuchni zimna wode to automatycznie slabiej leci woda zimna pod prysznicem co powoduje, ze woda jest goraca. Ale to by moglo zostac, problem w tym, ze po kapieli wieczorem, kiedy poloze sie spac, w nocy potrafi mi z baterii pod prysznicem zleciec np. o 3 rano jeszcze pelno wody, dziwnym trafem, bylo to juz 2 razy na 3 jak sie kapalem ostatnimi dniami, bo dopiero sie tam przpeorwadzilismy. Czy to moze byc wina baterii? ze zle zamyka? czy to taki urok? czy to ta woda, ktora zostala w rurce doprowadzajacej do sluchawki? poprosze o jakies wskazowki, mam nadzieje, ze jasno napisalem :) Pozdrawiam

Zbigniew100
13-07-2010, 07:44
Witam.
Nowa bateria powinna być "szczelna".
Nawet woda z węża nie powinna schodzić.

Przy nowych instalacjach , gdzie stosuje sie małe średnice instalacji wodnej takie zachowanie wody może się zdarzać .
Otwarcie dodatkowego kranu powoduje spadek przepływu w innym.
Jeżeli będzie uciążliwe przy prysznicu to albo nie otwierać kranu w kuchni albo zastosować baterię termostatyczną.
Temperatura będzie utrzymywana przez bateria.

sancho
13-07-2010, 08:08
Witam.
Nowa bateria powinna być "szczelna".
Nawet woda z węża nie powinna schodzić.

Przy nowych instalacjach , gdzie stosuje sie małe średnice instalacji wodnej takie zachowanie wody może się zdarzać .
Otwarcie dodatkowego kranu powoduje spadek przepływu w innym.
Jeżeli będzie uciążliwe przy prysznicu to albo nie otwierać kranu w kuchni albo zastosować baterię termostatyczną.
Temperatura będzie utrzymywana przez bateria.

tak myslalem, ze to urok nowych instalacji, natomiast ta woda schodzi i to mnie martwi i wkurza bo w nocy mnie budzi, nie wiem co z tym mozna zrobic, a sie na tym za bardzo nie znam. Jakies jeszcze sugestie? dziekuje bardzo za odpowiedz

M K
13-07-2010, 13:23
tak myslalem, ze to urok nowych instalacji, natomiast ta woda schodzi i to mnie martwi i wkurza bo w nocy mnie budzi, nie wiem co z tym mozna zrobic, a sie na tym za bardzo nie znam. Jakies jeszcze sugestie? dziekuje bardzo za odpowiedz

Czasami tak bywa, że po po jakimś czasie od kąpieli ze słuchawki prysznica jednorazowo wycieknie trochę wody.
Trzeba się przyzwyczaić.