PDA

Zobacz pełną wersję : odpowietrzenie pętli podłogówki na poddaszu



Andrzej_78
13-07-2010, 10:25
Witam,
Będe miał u siebie 3 małe pętle podłogówki na parterze i jedną w górnej łazience. Chciałbym zrobić jeden wspólny układ mieszający, czy jeśli dam za zasilaniu i powrocie dobre odpowietrzniki np. afriso to wystarczy mi to do odpowietrzenia pętli w górnej łazience? Czy lepiej dla pewności przeciąć pętle w na poddaszu i dać dodatkowy odpowietrznik. Zaznaczam, że układ jest otwarty.
Bardzo proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam

mariobros35
13-07-2010, 10:54
niema szans aby przy układzie otwartym i przy średnicy fi16 odpowietrzyła ci się podłogówka w łazience u góry poprzez rozdzielacz umiejscowiony na parterze doradzam przecięcie pętli i wstawienie odpowietrznika

Andrzej_78
13-07-2010, 12:06
niema szans aby przy układzie otwartym i przy średnicy fi16 odpowietrzyła ci się podłogówka w łazience u góry poprzez rozdzielacz umiejscowiony na parterze doradzam przecięcie pętli i wstawienie odpowietrznika
Czytałem że niektórzy nie używają odpowietrznika przy takich pętlach, tylko nie wiem czy podłogówka pracowała w układzie otwartym czy zamkniętym.
Czy ma znaczenie w ktorym miejscu wstawię odpowietrznik, na zasialniu czy powrocie? Czy patrzec tylko na to aby go umieścić w takim miejscu żeby było go ławto ukryć?

mariobros35
13-07-2010, 19:21
Czytałem że niektórzy nie używają odpowietrznika przy takich pętlach, tylko nie wiem czy podłogówka pracowała w układzie otwartym czy zamkniętym.
Czy ma znaczenie w ktorym miejscu wstawię odpowietrznik, na zasialniu czy powrocie? Czy patrzec tylko na to aby go umieścić w takim miejscu żeby było go ławto ukryć?

nie ma znaczenia czy umieścisz odpowietrznik na powrocie czy na zasilaniu można wykuć w ścianie wnękę z zdejmowaną płytką na magnesy