PDA

Zobacz pełną wersję : Pozostałości po budowie



Magarac
14-07-2010, 12:33
Dość długo się zastanawiałem, gdzie napisać na forum tego posta. I tak szczerze mówiąc, nie pasuje mi nigdzie, dlatego proszę o wyrozumiałość administratorów/moderatorów.

Niedawno skończyłem budowę domu. Jest teraz w stanie surowym. I szczerze mówiąc, budowa kosztowała nieco więcej niż planowałem, co za tym idzie chyba nie będę mógł tak wykończyć budynku, jak sobie wymarzyłem. Zastanawiam się, czy jest możliwość odsprzedania komuś materiałów, które mi zostały (trochę cegły, trochę ocieplenia, etc.)? To są jakby zamrożone środki. Czy macie jakieś doświadczenia w szukaniu kupców na takie pozostałości? Jakieś miejsce w sieci? Czy takie "ogłoszenia drobne"/"pchle targi" na różnych forach to jedyna opcja? Przecież tego nie wyrzucę, leżeć na posesji nie może. To zawsze tak jest, że towaru zostaje, czy tylko ja jakoś z wykonawcą się nie dogadałem?

Pozdrawiam i jeszcze raz przepraszam, jeśli uznacie, że zaśmiecam temat.
Zbyszek

fjrrider
16-07-2010, 14:21
co tam zostało z tego ocieplenia ilości ceny i skąd odbiór poproszę o info

olgajotka
19-07-2010, 21:40
Dość długo się zastanawiałem, gdzie napisać na forum tego posta. I tak szczerze mówiąc, nie pasuje mi nigdzie, dlatego proszę o wyrozumiałość administratorów/moderatorów.

Niedawno skończyłem budowę domu. Jest teraz w stanie surowym. I szczerze mówiąc, budowa kosztowała nieco więcej niż planowałem, co za tym idzie chyba nie będę mógł tak wykończyć budynku, jak sobie wymarzyłem. Zastanawiam się, czy jest możliwość odsprzedania komuś materiałów, które mi zostały (trochę cegły, trochę ocieplenia, etc.)? To są jakby zamrożone środki. Czy macie jakieś doświadczenia w szukaniu kupców na takie pozostałości? Jakieś miejsce w sieci? Czy takie "ogłoszenia drobne"/"pchle targi" na różnych forach to jedyna opcja? Przecież tego nie wyrzucę, leżeć na posesji nie może. To zawsze tak jest, że towaru zostaje, czy tylko ja jakoś z wykonawcą się nie dogadałem?

Pozdrawiam i jeszcze raz przepraszam, jeśli uznacie, że zaśmiecam temat.
Zbyszek

To żadne zaśmiecanie, myślę, że dużo osób byłoby chętnych na takie pozostałości. My planujemy budowę dopiero na wiosnę i chętnie skorzystalibyśmy, jeżeli by nam akurat pasowało. Nie wiem, gdzie na forum jest taki "pchli targ", ale jeżeli nie ma, to myślę, że by się przydał.

dota121
20-07-2010, 07:36
Ja tez Jestem zainteresowana - jakie ilości, ceny. Gdzie można odebrać?

Magarac
20-07-2010, 10:23
Tego jest 2,5 palety Porothermu Unipor P+W, i trzy paczki styropianu 10. Miejscowość Wiżajny.

@olgajotka z tym "jeżeli by nam akurat pasowało" to jest największy problem :) Widzisz, to jest koniec świata i niewielka ilość. Ogłoszenia drobne, chętni są ale najlepiej to za darmo. Fora - odzew taki sobie :( Planujecie budowę na wiosnę - będziecie się starać wyliczyć materiał co do cegły, czy jakiś "zapas" kupicie? W czasie od dodania pierwszego posta dowiedziałem się, że standardowo kupuje się +10% zapotrzebowania.

@fjrrider - zajmujesz się handlem, czy jesteś inwestorem (planujesz coś sobie wybudować)?

Magarac
26-07-2010, 09:49
Ktoś coś jeszcze mi podpowie?

miol
26-07-2010, 11:40
Ja też miałem ze trzy palety pustaka maxa i barak do sprzedania i umieściłem na allegro, pustaki zabrał człowiek mieszkający kilka kilometrów dalej (zbierał na budowę domu :) ) a barak osoba z sąsiedniej miejscowości (bo miał własny transport, w innym przypadku mu się nie opłacałoby bo transport kosztowałby więcej niż cały ten barak a tak to sobie wziął do przechowywania motocykli czy coś takiego). Z tego widac że przez allegro można znaleźc osoby, które mogą potrzebowac takich rzeczy i akurat mogą mieszkac niedaleko :) . Inna sprawa, że przy takich ilościach to jednak cenowo trzeba sporo zejśc i nawet oddac za połowę ceny.

Magarac
26-07-2010, 18:56
@miol Dzięki, a ten ktoś to cały dom poskładał z takich małych porcji?

miol
27-07-2010, 05:36
No nie wiem :D. Ale pustaki to szukał tak okazyjnie i z tego co wiem to już miał trochę nazbierane.

Magarac
28-07-2010, 19:07
Hm... taka budowa wymaga na pewno cierpliwości ale pewnie całkiem dobrze się opłaca.

olgajotka
29-07-2010, 09:43
@olgajotka z tym "jeżeli by nam akurat pasowało" to jest największy problem :) Widzisz, to jest koniec świata i niewielka ilość. Ogłoszenia drobne, chętni są ale najlepiej to za darmo. Fora - odzew taki sobie :( Planujecie budowę na wiosnę - będziecie się starać wyliczyć materiał co do cegły, czy jakiś "zapas" kupicie? W czasie od dodania pierwszego posta dowiedziałem się, że standardowo kupuje się +10% zapotrzebowania.

Nie mam narazie pojęcia, co do ilości materiału, myślę, że zaufam w tej kwestii szefowi ekipy, już teraz go męczę odnośnie niektórych spraw (robimy ogrodzenie tymczasowe, z którego potem będą wykorzystane stemple), ale tak na chłopski rozum to chyba lepiej dokupić jak zabraknie, a nie kupować za dużo... Nie ma na szczęście komuny i są w sklepach materiały...:)

Magarac
30-07-2010, 11:26
Są, ale dokupiona paleta to droższy materiał, niż paleta kupiona na zapas. Choćby pod względem transportu. Z resztą w przypadku, gdyby trzeba było zaczekać na coś, albo na linii inwestor-wykonawca nastąpi jakieś niezrozumienie (sąsiad zmienił ekipę trzy razy, bo jakoś ciągle nie potrafili zrozumieć projektu, pomysłu i potrzeby, żeby ściany były proste, a stopnie równe) każdy brak to opóźnienie. Komuny nie ma, oczywiście - w związku z czym nie ma sensu trzymać materiałów pozostałych "w razie czego", (temu chcę się ich pozbyć), ale też albo trzeba wyliczyć ich idealną ilość i mieć nadzieję, że wszystko styknie, albo dla spokoju kupić więcej.