PDA

Zobacz pełną wersję : maksymalna szerokość okna - adaptacja projektu



Ulilinka
14-07-2010, 16:08
Witam! jestem na etapie wyboru projektu domu. z uwagi na wąską działkę zdecydowałam sie na dom w antonówkach g, moje pytanie brzmi: jakiej maksymalnej szerokości okno/ewentualnie szklaną strefę bez możliwości uchylania można zmieścić na ściance o szerokości 1,1 m (o tyle wysunięty do przodu jest garaż od reszty domu) ? jest to dla mnie istotne z uwagi na oświetlenie budynku - wszystkie okna znajdują sie od wschodu co oznacza, że po południu domu nie będzie oświetlał nawet promień słońca. dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

T12345T
14-07-2010, 19:12
Nie do końca pojmuję pytanie, ale ... . Przyjmując, że szerokość "otworu" gotowego do montażu okna = 1100 mm, to bez przeszkód można tam wstawić okno o szerokości do 1090 mm (białe) lub 1070/1080 (kolor). Maksymalną szerokość okna uzyskasz rezygnując z warstwy termoizolacyjnej wykonanej z pianki PUR. Ramę ościeżnicy o najmniejszej znanej mi szerokości 54 mm (głębokość 70mm, ilość komór 3) znajdziesz w systemie DECEUNINCK ZENDOW 3000 (nr katalogowy ramy ościeżnicy 3000). To chyba byłoby na tyle :-) o ile dobrze pojąłem pytanie i "intencje budowlane"

Pozdrawiam

jareko
14-07-2010, 19:22
hmmm...ja odebrałem inaczej
Mając ścianę 110 cm, trzeba odjąć planowaną grubość tynku w pomieszczeniu, czyli z obu stron zdejmujemy po 20 mm (zakładając że ściana jest równo wymurowana), by okno otwierało się ca oścież, i prawidłowe wielkości szczelin na uszczelnienie styku ściana/okno, szerokość wychodzi 1060 mm a to realnie wykonalne jest w każdym profilu przy wysokości otworu ponad 1000 mm
A najlepiej dokładnie określ czego tak naprawdę dotyczy zadane pytanie

IVO333
14-07-2010, 23:31
Witam
Każdy odbiera inaczej jak widzę. Ja tak; jeśli mamy cofnięcie garażu od frontowej ściany o 110 cm to realnie zostaje niewiele, odejmujemy ok 40cm grubość ściany (zakładam że 2-warstwowa) i zostaje jakieś 70cm. Nikt nie odpowie precyzyjnie jeśli nie narysujesz rzutu ściany. Ostatecznie zrobi to pomiarowiec na pomiarze.

Pozdrawiam

finlandia
15-07-2010, 11:35
A nie sądzicie, że to w miarę proste pytanie, na które odpowiedź powinien znać nawet murarz? Tylko że ze względu na forum urosło do rangi problemu?:)
Ale oczywiście lepiej pytać teraz niż wtedy, kiedy jest już za późno:)

jareko
15-07-2010, 18:35
to odpowiedz Fin na to proste pytanie - bo ja nie kumam o co zadającemu tak naprawdę chodziło :(

finlandia
16-07-2010, 09:51
Oj nie, źle mnie zrozumiałeś. Nie potrafię odpowiedzieć, a że jestem leniwy to mi się nawet nie chce rozwiązywać tej zagadki.
Po prostu uważam, że prawidłowa odpowiedź na to pytanie jest praktycznie niemożliwa w tym miejscu, za to murarz powie to od ręki - bez zbędnych dywagacji.

finlandia
16-07-2010, 11:38
OK, żeby nie było że olewam pytanie, które dla inwestorki jest w tym momencie jednym z ważniejszych dla wyboru projektu : w moim rozumieniu na ścianie o szerokości 110c m (nie ważne czy wewnątrz, czy po obrysie) da się zrobić tak duże okno / lub fix/ jak duży otwór będzie mógł zostawić murarz. Oczywiście bez przesady z wysokością, ale nawet takie 110 x 240 da się zrobić nieotwierane / z mojego podręcznego cennika drewna można je zrobić i otwierane, ale to za duże skrzydło/

Jezier
16-07-2010, 11:53
Ściana ma 110 ale odjąć trzeba od tego grubość muru. A może okno narożne wtedy światła na pewno wpadałoby dużo więcej.

finlandia
16-07-2010, 15:19
Jezier!
widać że umysł masz nieskażony rutyną:) bo pomysł z wykuszem narożnym wydaje się być znakomitym rozwiązaniem - niezależnie od obranej przez nas "istoty" sporu. A może po prostu Ty siedzisz sobie gdzieś w chłodnej Norwegii i lepiej Ci się myśli.. ;)?

jareko
16-07-2010, 15:44
a autor wątku milczy :( rzucił temat nieprecyzyjnie i milczy :( i jak tu coś doradzać?

Jezier
16-07-2010, 18:35
Myślę, że chodzi o ten projekt i o prawy górny róg salonu.:
http://www.wybieramydom.pl/images/media3/projekt_dom-w-antonowkach-g_rzut_69643.gif

jareko
16-07-2010, 19:17
nic bym tam nie robil. mamy tam kacik telewizyjny i po co okno? By i tak je zaslaniac bo swiatlo bedzie dawac po oczach?