PDA

Zobacz pełną wersję : JAK ZLIKWIDOWAZ SPEKANIA TYNKU NA LACZENIU WIELKIEJ PLYTY?



marcin izdebski
24-02-2004, 12:12
No wlasnie, jak to zrobic. Przymierzam sie do remontu mieszkania w budynku z wielkiej plyty. Na laczeniach, przez srodek sufitu i na scianach sa spore rysy, spekania tynku i farby. W wielu miejscach odlazi tez farba razem z tynkiem. Jak temu zaradzic?
Dziekuje za rady :o

pitbull
24-02-2004, 14:22
Oczyscic podloze, zedrzec, to co odpada, rysy powiekszyc, zagruntowac i nalozyc gips szpachlowy (jezli rysy sa duze to z siatka zbrojeniowa) lub klej do plyt g.-k. Potem nalozyc gips szpachlowy typu finish, przeszlifowac, pomalowac.

czmirek
24-02-2004, 15:00
Oczyscic podloze, zedrzec, to co odpada, rysy powiekszyc, zagruntowac i nalozyc gips szpachlowy (jezli rysy sa duze to z siatka zbrojeniowa) lub klej do plyt g.-k. Potem nalozyc gips szpachlowy typu finish, przeszlifowac, pomalowac.
a po paru miesiacach peknie poraz kolejny w tym samym miejscu.
znajac ta technologie moge stwierdzic ze calkowicie nie da sie usunac rys na stykach plyt prefbrykowanych. ten typ tak ma i nalezy sie z tym pogodzic czy to sie komus podoba czy tez nie

marcin izdebski
24-02-2004, 15:06
no wlasnie tak myslalem, zgadzam sie z przedmowca. Znajomy naklejal tasmy na laczenia i co - tasma trzyma a gladz peka

pitbull
24-02-2004, 18:52
Ten typ tak ma, co nie zanczy ze trzeba sie z tym pogodzic. Z czasem jak byudeynek osiadl ruchu konstrukcji powinny byc coraz mniejsze, wiec i spekania powinny sie robic wolniej. Sprobuj do zaszpachlowania oprocz siatki uzyc kleju do plyt g.-k. To mocna rzecz.

czmirek
24-02-2004, 19:55
Ten typ tak ma, co nie zanczy ze trzeba sie z tym pogodzic. Z czasem jak byudeynek osiadl ruchu konstrukcji powinny byc coraz mniejsze, wiec i spekania powinny sie robic wolniej. Sprobuj do zaszpachlowania oprocz siatki uzyc kleju do plyt g.-k. To mocna rzecz.
tak mocna rzecz nie przecze , ale rysa pojawi sie pomiedzy laczeniem plyta prefabrykowana/gips do G-K.
moze bede mogl cos podpowiedziec, ten problem pojawia sie niezaleznie od tego czy budynek ma 15 lat czy 30 lat, zalezy to i od gruntu na jakim posadowiony jest budynek, od natezenia ruchu ulicznego, od wysokosci budynku. jesli komus podoba sie tapeta to mozna piknie wytapetowac i sciany i sufity kwestia gustu. np.tapeta tzw.glasstapette o roznych wzorach pod farbe malujesz i gotowe, uprzedzam ze tapeta b. trudna do polozenia, ale efekt gwarantowany

modulor
03-03-2004, 21:24
Dziekuje za rady

pitbull
04-03-2004, 09:17
Nie silikonem tylko akrylem. Silikon nie bardzo da sie pomalowac.

modulor
04-03-2004, 17:46
proszę

pitbull
05-03-2004, 08:42
On mawial "tyz prawda" :lol:

QBQ
05-03-2004, 15:36
no coz wiem z autopsji ze jak sie zrobi akrylem i potem siatka i gips szpachlowy to nie peka - blok 12 letni wielka plyta.
Byc moze robota spartolona lub osiadania budynku sa znaczne ale po 20-30 latach nie sadze aby takie byly

QBQ

bimer
09-03-2004, 15:11
moj znajomy położył w bloku płyty G/K trochę wydał "esteta" ale mieszka już pięc lat po tym zabiegu i ma spokój natomiast teraz odpadły my płytki w łazience ściana obsuneła się pare mm i zrobił sie namiocik i podczas kompieli mało mu główki nie rozbiło to jest właśnie efekt mieszkania w bloku ,trzeba się przyzwyczić i uzbroić w cierpliwośc i być gotowym do remontów
Pozdrawiam

avanzip
13-03-2006, 21:23
no właśnie mam podobny problem z sufitami wszystko zawodzi i obecnie zastanawiam sie nad wersja podbicia płytami kg tylko pytanie brzmi jak to zrobić..? !! :x

ketjar
23-03-2006, 17:02
położyłem tapetę na suficie 12 lat temu, malowałem jest ok pękniecia nie widać

Andrzej P
27-03-2006, 13:12
Rodzice mieszkają w bloku z 1968r i nie można zwalczyć tych pęknięć. Chyba tylko płyta gk przyklejona albo na wieszakach.

bary30
30-03-2006, 22:33
ja to bym zrobił styropian tak ze 4 cm plus siatka i klej niech sobie osiada

avanzip
19-05-2006, 22:06
podoba mi się pomysł z płytami kartonowo-gipsowymi tylko jak to praktycznie zrobić..? inne sposoby niestety zawodzą Andrzej :roll:

el-ka
10-11-2006, 01:04
płytu G-K na stelażu - obniży się jeszcze trochę pomieszczenie, ale w praktce nie jest to widoczne, za to sufit gładki. Mozna też pokombinować dając rodzaj belki (nie takie coś jak w latach 70-80 - blokowy rustic, ale nowocześniejsze np. z oświetleniem i zamaskujesz pęknięcie i dodasz "dizajnu".

reyou
19-11-2006, 20:09
Polecam tapetę z włókien węglowych. Działa w 100%. Na razie 2 lata i nic nie wychodzi. Wcześniej gryntowałem, szpaqchlowałem i i tak pęało, Zwykłe tapety tez się targały

Pozdrawiam
reyou

bud07
19-11-2006, 23:54
Ja przykleiłem w pokojach kasetony ze styropianu. Mój blok ma 16 lat i praktycznie co dwa lata rysy ciągle się pojawiały. Teraz nie ma problemu

Mularz
04-12-2006, 00:40
Budynek osiada do roku ale konstrukcja pracuje cały czas w takt zmian temperatury

mikita
13-02-2007, 08:56
Nie w bloku, ale w domu mam też pękajace ściany. Były nowe tynki c-w na to klejona siatka i gips szpachlowy. Pękło. Na to tapeta z włokna szklanego. Już widzę, że pęka :evil:
Chyba faktycznie ten typ tak ma. Jak już płyty k-g to na stelażach, znajomi mieli klejone do ściany i też popękały, i nie tylko płyta, bo położone płytki też.