PDA

Zobacz pełną wersję : Poddasze - ścianki działowe murowane czy lekkie?



musta
17-07-2010, 08:23
Mam taki dylemat:
Czy na poddaszu użytkowym mam robic ścianki działowe z gipsokartonu (tzw lekka zabudowa) czu murowane z K3?
Początkowo planowałem lekkie. Ale wyszło na to ze murarze moga zrobić te ścianki w cenie budowy z K3.

Niemniej jednak taka ścianka murowana to jeszcze musi być otynkowana obustronnie, wiec koszt to minimum 40zl za m2 + cegla. Mam wrażenie ze gipsokarton może wyjść taniej. Może murować tylko ścianki projektowanych łazienek na podaszu a resztę robić metoda lekką?

Co byście radzili?

musta

EZS
17-07-2010, 09:57
Ja mam murowane
Po pierwsze mam dach dwuspadowy i sciana poprzeczna spina szczytowe. Jak u ciebie konstrukcyjnie?
Po drugie mam dziecko a dziecko w dzień puszcza muzykę a w nocy chce spać, a nie żeby rodzice przeszkadzali. Jednak murowane są lepsze akustycznie. Po tzrecie, bo tak wyszło. Murarze byli na miejscu a ekipa od GK też kosztuje, te stelarze, płyty i wełna w środek wcale nie są tanie.

musta
17-07-2010, 10:18
To uściślam: Z powodów konstrukcyjnych nie muszę mieć ścianek murowanych. Przestrzeń na poddaszu jest otwarta, ma tylko parę słupków które podpierają dach ale są licowane ze sciankami dzialowymi. Hałas tez nie jest problem bo garderoby odgradzają sypialnie od siebe.
Kwestia to tylko koszt i inne rzeczy o których może nie pomyślałem.

musta

andk
17-07-2010, 10:29
Jeżeli obciążenie stropu nie gra roli to murowane lepsze. Nie warto się bawić w tynki "chlapane" tylko płyty GK, które... możesz sam położyć. Biorąc pod uwagę wykonanie całości ściany obiema metodami to różnice w kosztach są pomijalne a z murowaną ścianką żyje się lepiej:)