PDA

Zobacz pełną wersję : technologia



04-11-2001, 21:10
chcialabym zbudowac dom z betonu komorkowego-2 warstwy. jakich spoin uzyc w takim razie? jakich bloczkow? a moze lepiej 3 warstwy, bo tynk taniej? poradzcie prosze.

05-11-2001, 09:20
Wszyscy fachowcy, których pytałem o radę w podobnej sprawie mówili, że stosowanie bloczków betonowych ma sens przy ścianie jednowarstwowej. Przy ścianie wielowarstwowej lepiej wybrać ceramikę. No i zmieniłem swój projekt ze ściany dwuwarstwowej (bloczki + styropian)na jednowarstwową. Koszt ściany jest trochę wyższy, ale niewiele. (ok. 1000 PLN)

Pacul
28-12-2001, 11:06
Jeśli dom z gazobetonu ma być warstwowy, to polecałbym ścianę dwuwarstwową. Osobiście ścianę 3 warstwową uważam za przeżytek, a jej stosowanie uważam za uzasadnione jedynie przy ozdobnej warstwie elewacyjnej np.cegła klinkierowa. Warta rozważenia jest też ściana jednowarstwowa,a szczególnie wznoszona na klej(uwaga na wybór murarza). Wykończenie jej jest najtańsze(tynk tradycyjny o niewielkiej grubości), a tynki zewnętrze w razie konieczności można położyć później. Ale zdecydowanie odradzam wykonywanie ścian działowych z gazobetonu ze względu na zbyt mały komfort akustyczny.

zedgrajewo
28-12-2001, 11:09
Z doświadczenia znajomych wiem że ścian jednowarstwowa jest zbyt zimna (rejon północno-wschodni)

RAN
28-12-2001, 12:02
Z dostępnych materiałów najbardziej izolacyne są wełna mineralna i styropian. Przed podjęciem decyzji należy sprawdzić jaki ściana będzie miała wsp. U.

Pacul
28-12-2001, 12:20
Jeśli jest zbyt zimna to, albo materiał nie taki, albo wykonawca, albo budowa domu trwała... zbyt krótko. Przy bloczkach 37 cm odmiany 0,4(Hebel lub Ytong) i odpowiedniej kulturze wykonawcy ściany są wystarczająco "ciepłe" nawet jak na potrzeby północno-wschodniej Polski. Jednak ze względu na wilgoć techologiczną-wprowadzoną do bloczków podczas produkcji-przez pierwszy rok ściany mają bardzo marną izolacyjność. Zauważalny wzrost izolacyjnośći następuje w drugim roku, a po trzech latach od wymurowania praktycznie już się stabilizuje.

eva
28-12-2001, 13:00
a jakich znacie jeszcze producentow oproczhebla i Ytonga? czy hebel to jaks imitacja ytonga?

budowlaniec
28-12-2001, 15:20
Hebel i Ytong to ulepszona imitacja naszych polskich tradycyjnych bloczków z betonu komórkowego.

eva
29-12-2001, 22:57
tak, wiem, pytam jaki wybrac polski beton komorkowy. ktory jest dobry?

Alanta
31-12-2001, 11:14
To trzeba sprawdzić na miejscu, bo znacznie mogą się różnić cenami ze względu na koszt transportu. Generalnie polecam bloczki "białe", bez dodatku popiołów lotnych. Trzeba też sprawdzić,czy producent ma dobre maszyny, bo jeśli nie, to bloczki nie trzymają wymiarów i cienką spoinę diabli biorą. Ja kupowałam z Żelisławic i jestem z nich zadowolona.

Herne
31-12-2001, 11:42
Ja mam w projekcie Max'a na 19 cm, ale chyba będę budował z pustakow "U" na 25 cm. Słyzałem, że w MAXach położonych wzdłuż są problemy m.in. z dyblowaniem kołków, poza tym nie jestem przekonany czy 19 cm ściany to jest wystarczająco. W domu nie mam wewnętrznych ścian nośnych oprócz dwoch kolumn. Czy moglibyście mi doradzić, czy jest sens przechodzenia z MAXów na U (w obydwu przypadkach zamierzam dać ocieplenie 15 cm steropianu/wełny mineralnej)?

eva
01-01-2002, 15:40
a co myslicie o zwyklym betonie (nie ytongowatym), na spoiny zwykle. i do tego styropian.plus tynk oczywiscie.

Pacul
02-01-2002, 16:04
Eva, przy ścianie dwuwarstwowej można(a nawet należy) zastosować tańsze bloczki i murować na zwykłe spoiny. Ale wykończenie elewacji będzie droższe i trzeba to zrobić od razu tzn.przed pierwszym sezonem zimowym po zamieszkaniu(por.moją wiadomość z 28.12.01,g.12.06)

eva
02-01-2002, 22:03
bardzo Ci dziekuje. a czy moglbys polecic jakas wytwornie? czy ktoras ma dobra opinie?

Pacul
04-01-2002, 13:52
Śniadowo, Lubartów ale i wiele innych-małych o zasięgu regionalnym. W ciągu ostatnich czterech lat dużo wytwórni poprawiło swój proces technologiczny.

winner
25-10-2003, 09:30
A ja mam cieply dom Porotherm44 - jednowartwowo!

wlowik
25-10-2003, 17:54
A jaką grubą masz ścianę ? Jak w takiej ścianie wygląda okno i ile przez nie wpada światła ? U mnie będzie 18 silka + 12 styropian, tynki cienkowarstwowe...

winner
19-05-2004, 07:35
A jaką grubą masz ścianę ? Jak w takiej ścianie wygląda okno i ile przez nie wpada światła ? U mnie będzie 18 silka + 12 styropian, tynki cienkowarstwowe...
Sciana grubosci 44 plus tynk. Grubosc wiec identyczna jak sciany tradycyjnej wiec swiatla wpada taka sama ilosc.