PDA

Zobacz pełną wersję : wykonczenie poddasza



vucko
16-05-2002, 16:28
Prosze o rade jak wykonczyc poddasze.Mam do dyspozycji 2 wersje:
1)zgodna z projektem-więzba drewniana, ocieplenie ,płyty gipsowo-kartonowe itd.
2)zaproponowaną przez wykonawce-wylewka z betonu zamiast płyt gipsowo-kartonowych ( tylko nie wiem jak póżniej wygląda ocieplenie i więżba )

jarpy
19-05-2002, 15:11
Witam
dotyczy 2 ???????????????????????????????????????????????
Nie rozumiem tego całkowicie - to jest wykończenie konstrukcji dachu czy stropu?

tom soyer
20-05-2002, 07:27
strop z kartongipsu ? :->>>>

Wowka
20-05-2002, 09:46
Widziałem taki wylany strop na poddaszu. Fachowcy odpowiednio go oszalowali i wylali beton przemysłowy łącznie ze skosami. Właściciel jest zadowolony gdyż jak mówi może swobodnie "łazić" po całym poddaszu, zaoszczędził na drewnie konstrukcyjnym i tynkach (zrobił tradycyjne). Nie do końca przemawiaja do mnie jego argumenty, niemniej sąsiad jest zadowolony.

krzychu74
20-05-2002, 10:13
Na budowach w moim sąsiedztwie tego rodzaju stropodach (wylany z betonu) jest bardzo popularny. Ci co go wykonują twierdzą, że jest lepsze od płyt karton-gips, gdyż wystarczy tylko otynkować i problem z głowy, a płyty bardzo często lubią pękać na łączenia, gdyż więźba dachowa pracuje i to się przenosi na płyty. Jeden znajomy budując dla siebie dom zrobił strop lekkich , jednak po własnych doświadzeniach (problemach z pękaniem płyt karton-gips), budując drugi dom już stropodach zrobił w postaci żelebetonu i jak na razie jest z niego zadowolony. Sam się zastanawiam, czy nie zrobić takiego stropu niż mieć potem problemy z płytami karton-gips.

michalgalat
26-02-2010, 18:35
witam Kolego ja jestem własnie w trakcie przygotowan do ocieplenia poddasza i napewno bedzie ton ruszt metalowy i welna mineralna ROCKWOOL wydaje mi sie ze to najlepiej dociepli poddasze :D :)

michalgalat
26-02-2010, 18:39
teraz chcialbym zapytac jak wykonujecie ruszt na krokwiach koszowych i rogowych czy obie plaszczyzny schodzace sie zesoba laczycie jakos wkretami czy jest to niepotrzebne , jestem bardzo ciekaw tego jak powinno to wygladac po fachowemu