PDA

Zobacz pełną wersję : Czy można już?



ewa
25-02-2004, 08:38
Mam w garażu (trochę podgrzewanym) kilka donic z cebulami które wyrosły już całkiem spore. W garażu jest trochę ciemno więc rosną bidulki takie mizerne. Czy można je już może wystawić na zewnątrz?
W nocy jeszcze trochę zimno i boję się czy nie zmarzną :(
W sumie mogłabym je wystawiać na słonko i chować na noc ale te pełne donice ciężkie jak diabli.

Marbo
25-02-2004, 09:40
a u nas dzisaj -7 :cry:

ania
02-03-2004, 16:16
Wstrzymaj się jeszcze co najmniej dwa tygodnie. Wciąż jeszcze mamy dni, kiedy nad ranem temperatura spada do -5. Wiosna w tym roku będzie późna. Poczekaj cierpliwie.

ewa
03-03-2004, 08:17
Donice przeniosę na razie do domu. Będą miały ciepło i dużo słońca więc pewnie zaraz "ruszą". Na dworze stanowczo za zimno :( Zauważyłam, że zaczęły wychodzić tulipany. W domu jednak będzie jeden problem - koty. Donica duża więc boję się, że pomylą z kuwetą. Chyba zasypię jakimiś kamyczkami.
Musze zresztą wymyśleć coś ładnego na osłonięcie innych doniczek z kwiatami. Macie jakieś pomysły? Na razie wymyśliłam kamyczki. A może jest coś specjalnego przeciw kotom?

Marbo
03-03-2004, 08:44
Mam kotkę, niesamowitą urwiskę, ale ziemi z kwiatków nie tyka.

Ryszard1
04-03-2004, 22:52
Skusilem sie i kupilem kilka sadzonek krzakow ozdobnych i roz oraz agrestu.
Byla promocja w markiecie, ceny niewysokie i sie stalo. Co teraz z tym zrobic ? Mozna juz wkopac to do ziemi, czy lepiej przechowac np w piwnicy ? Na galazkach widoczne sa takie malutkie paczki. Moze zaryzykowac, ew. strata bedzie niewielka ale szkoda zywych roslinek. U mnie nad morzem jest cieplej niz w glebi Polski, niewielki mroz jest czasami tylko noca,

ewa
05-03-2004, 07:53
Ryszard nie wiem jak u Ciebie ale u mnie nad morzem jest za zimno na wysadzanie roślinek. Chyba bym nawet łopaty nie wbiła.
Te co kupiłeś wrzuć do jakiejś doniczki, postaw w chłodnym jasnym miejscu i pomiętaj żeby nie wyschły. Powinny przetrzymać.
Marbo - moje koty nie wyciągają kwiatów (niektóre podgryzają). Ciągnie je raczej do ziemi w ramach oszczędzania piasku w kuwecie :(

ania
05-03-2004, 14:39
Te co kupiłeś wrzuć do jakiejś doniczki, postaw w chłodnym jasnym miejscu i pomiętaj żeby nie wyschły. Powinny przetrzymać.


Dokładnie tak, jak napisała ewa. I oszczędnie z wodą. Rośliny w chłodzie nie lubią zbyt mokro.

Ryszard1
06-03-2004, 00:28
Dziekuje za rady, chyba je wyniose do piwnicy bo w mieszkaniu za cieplo, a na balkonie za zimno. Powiny wytrzymac w ciemosci przez te 2 tygodnie, kiedy zrobi sie cieplej,