PDA

Zobacz pełną wersję : Wybudowałam ale salon wyszedł za mały......



KasiaS
25-02-2004, 09:56
Witam,
Wyżalę się trochę... Domek stoi czeka na ciepłe czasy. Ale od począku dręczy mnie to że mój salon jest za mały (wąski) Ma 3,8 na 9 m. Na projeckie wyszedł ok, podobało nam się jednak wcześniej powinnismy sobnie pomierzyć i zobaczyc jak bedize wyglądał w rzeczywistości. Tak naprawdę pluję sobie w brodę bo architekt zaprojektował nam 5.6 szeroki a my ciachnelismy go o 1,8 bo wydawało nam sie ze i tak bedzie duzy .....Właśnei wydawalo nam się. Teraaz z trudem zmieszczę kominek , mam niemały problem z rozplanowaniem wnętrza :((( A gdzie jeszcze trochę wolnej przestrzeni dla dzieci aby mogły się pobawić.... Ach te nieprzemyślane kroki. A wszsytko trochę z oszczędności - bo salon ok 50 m uznaliśmy trochę za przesade (mieszkamy teraz na 35 m) Ale widzę ze jednak popelnilismy błąd :((

wyżaliłam sięi trochę mi lepiej :)
ALe salonu to i tak nie poszerzy...niestety

pozdrawiam

ara
25-02-2004, 10:35
Rzecz w tym,że mały to on nie jest. Tyle, że w pokoju przypominającm torowy środek lokomocji(!), nie będziesz czuła się dobrze.
Spróbuj zaaranżować może ażurową ściankę lub coś ,co optycznie go skróci...
Powodzenia !

ara
25-02-2004, 10:37
...i napisz,co wymyśliłaś :)

Zielona
25-02-2004, 10:40
KasiaS
My mamy salon 4,8 m na 7 m (zdjęcia w albumie, adres www w stopce). Idealny byłby 5,5 na 7m.
Wasz jest trochę długi 9m! a trochę chudziutki 3,8m, trzeba go będzie dobrze zagospodarować, żeby nie sprawiał wrażenia wagonu, ale to jest do zrobienia, ścianki ażurowe itp. Głowa do góry.

KasiaS
25-02-2004, 12:02
Zielona Twój dom jest przepiękny :) Wpadłam w jeszce większą depresję po obejrzeniu fotek :)

COś wymyśle oczywiście, mam nadzieję - już mam projekt podzielenia go częś cwypoczynkową i jadalną ale.... jest za wąski !! ten metr by mnie ratował !!

Rany nie mam głowy projektanta wnętrz i tego nie widzę :)

Ewunia
25-02-2004, 19:15
Właśnie dlatego często porównuję wielkości z projektów do znanych sobie powierzchni. Może to śmieszne, kiedy mówię, że spiżarka ma powierzchnię mego łożka, albo mniej. Ale jakie obrazowe, od razu wiadomo czego się spodziewać.

KasiaS
25-02-2004, 20:15
Ha mądry Polak po szkodzie :((( Nic to, przy budowie następnego domu będzie lepiej :)))

pozdrawiam

jamles
26-02-2004, 07:16
ja mam salon podobnej szerokości, 3,95, ale w kształcie liery L

www.pppik.com.pl/house/szm/
jeżeli ktoś będzie oglądał to kominek patrzy na wykusz, zamiast garażu
jest pokój. Nie martw się coś wykombinujesz.

Whisper
26-02-2004, 10:24
Zielona, przy oglądaniu zdjęć szczęka opadała mi coraz niżej... Prześliczny dom, ślicznie urządzony... Kiedy ja tak będę miał???

próchno
26-02-2004, 18:00
Zielona, wprowadzilismy sie do naszego mieszkania (69 m2) 25 lat temu i nie mielismy ani jednego mebla, tylko materac i łóżeczko Kseni. Siedzieliśmy w kuchence 3x2 bo tam z kartonów zrobilismy sobie pseudo meble. Potem juz mielismy meble ale nadal bardzo lubiliśmy siedziec w tej kuchence: my normalnie a nasze dzieci pod stołem. Zmierzam do tego że rodzince nie jest potrzebna strasznie wielka przestzreń. Potzrebne są takie małe rodzinne klimaty. Do dzis pamiętam stół w kuchni mojego rodzinnego domu i gadki taty o mojej przyszłości.
Podziel twój salon na strefy: tu będZiemy gadać, tu będziemy jadać i gadać ...
Będzie dobrze
pzdr
Grazyna

ara
26-02-2004, 19:07
ciekawe,czy zielona takiej porady chciała od próchna ??

(ani jedna,ani druga nie czytają pościków,powielają spostrzeżenia.
Galimatias ! :wink:

Zielona
27-02-2004, 08:06
(ani jedna,ani druga nie czytają pościków,powielają spostrzeżenia.
Galimatias ! :wink:

ara
Sorry, że powieliłam Twoje spostrzeżenie, ale pisałam swój post równocześnie z Tobą, tak że wysyłając posta, jeszcze nie czytałam Twojego, bo go poprostu jeszcze nie było.
Pozdrawiam

ara
27-02-2004, 10:04
To znaczy,myślimy podobnie...
Zielona,pozdrowienia dla ciebie i ukochanego Krakowa!

Bazylka76
27-02-2004, 10:53
Ja wybierając projekt wogóle nie miałam wyobraźni co do przestrzeni. Mąż z tatą ilustrowali mi wszystko po kolei i porówywali do przestrzeni już mi zanych to i tak ciągle było mało. Suma sumarum, poszukałam , potelefonowałam i znalazłam dom którego projekt wybraliśmy. Musieliśmy jechać do Szczecina jakieś 250km w jedną stronę , ale co tam opłacało się. Trafiliśmy na zamknięte osiedle domków z bardzo miłym kierownikiem, który dysponował kluczami. Pokazał nam dom w dwóch wersjach i wtedy wszystko stało się jasne. Porobiłam sobie zdjęcia i na miejscu wiedzieliśmy co warto zmienić,a przy czym zostajemy. Wszystkim początkującym polecam takie rozwiązanie. Pozdrawiam

maksiu
27-02-2004, 11:44
u mnie salon ma wymiary 4,2 x 6,2 ... i wydaje mi się że jest mały... na projekcie wyglądał całkiem fajnie... mam tylko nadzieje że jak wykończe dom to okaże się że salon wyszedł dobry
pozdrawiam

bobo30
14-03-2004, 21:33
Nie martw się taki salon można, tak jak radzą pozostali, ładnie urządzić. Meble w poprzek skracają optycznie pomieszczenia.
U nas salon to jeden wielki znak zapytania. Najtrudniejsza część domu!!! Ile my juz sie przy nim namęczyliśmy. Wytyczyliśmy go nawet na trawniku i ustawiliśmy meble z gałęzi, i dalej nic nie wiemy. Gdzie ścianki, jakie wnęki, czy robić schodki, gdzie kominek, gdzie TV, kanapa itd. HORROR. Na szczęście nasz architekt umozliwił nam podjęcie wielu decyzji juz na placu budowy. Juz teraz sie boję.

Pagin
14-03-2004, 21:48
Witam,
Kasiu nie wiem na jakim etapie jest Twoja budowa. Przyszedl mi do glowy taki pomysl. Jezeli macie stan surowy to moze zastanowic sie na zrobieniem ogrodu zimowego, na dlugiej scianie salonu. Jezeli nie moglabys wykonac go teraz to przygotowuj sie do jego wykonania wstawiajac w scianie betonowe nadproze w miejscu gdzie kiedys bedzie wejscie do tego ogrodu. Wydaje mi sie ze ogrod zimowy zredukowalby wrazenie wagonu kolejowego i optycznie poszerzyl salon
Pozdrowienia

benita72
15-03-2004, 13:51
Też mi się widzi, że mam trochę za mały salon.. NIby ma 31m2, ale jest jakiś taki nieustawny, cholewcia. Np. w moim obecnym mieszkaniu pokój mam 18m2 i wszystko się idealnie mieści, a w domu niby większa powierzchnia, a nie mam gdzie ustawić TV (więc nie będzie - ma to swoje dobre strony :lol: :lol: ), bo albo okno albo dzwi balkonowe, na jedynej sensownej ścianie będzie panoszył się kominek.
A propos' kominka( trochę nie na temat): Zielona, super masz kominek, czegoś takiego poszukuję. Możesz dać jakiś namiar? Byłabym wdzięczna. :)

magi
15-03-2004, 15:15
Ja tez mam salon 4,5 na 7 więc długawy. Czytałam, że ciemne kolory skracają pomieszczenie. Nie wiem jaki jest układ pomieszczeń u ciebie ale myślę, że da się coś zrobić i będzie ok

benita72
17-03-2004, 16:24
Zielona, dzięki :D