PDA

Zobacz pełną wersję : Ile za wykończenie tego domu.



michal@gdynia
27-07-2010, 15:12
Witajcie forumowicze!

Nie wiem czy w dobrej sekcji umieściłem tego posta ale wydaje mi się, że tutaj najszybciej uzyskam odpowiedź na dręczące mnie pytanie :rolleyes:

Poniżej zamieszczam link do ogłoszenia sprzedaży domu, który oglądałem i który mnie bardzo interesuje.
http://dom.gratka.pl/tresc/402-8184304-pomorskie-nowy-dwor-wejherowski.html#1eba7f32610f69a8,1

Zwracam się do Was z prośbą o oszacowanie kosztów (materiał + robocizna) związanych z wykończeniem tego domu.

Poniżej lista prac, która pozostała do wykonania:
1) Tynk na zewnątrz
2) Cały system ogrzewania w domu - piec (pewnie zdecydowałbym się na ekogroszek) + rurki + kaloryfery.
3) Rozprowadzenie wody na parterze i piętrze (woda jest dostępna na każdym poziomie tylko trzeba położyć instalację doprowadzającą wodę do punktów).
4) Wylewka na parterze i piętrze (przy okazji - jak długo trzeba czekać na wyschnięcie wylewki tak aby móc układać panele)?
5) Ścianki działowe u góry (max. 7 mb do wysokości 2,5 m).
6) Zamknięcie poddasza (płyty OSB = jakieś 30 m2).
7) Płyty kart.-gipsowe na skosach (na piętrze). Około 40-45 m2.
8) Kominek wraz z obudową.

Wiem, że moja prośba jest może trochę dziwna ale muszę podjąć decyzję odnośnie sprzedaży mieszkania i przeznaczenia kasy na ten właśnie dom i zastanawiam się jaka kwota będzie mi potrzebna na jego wykończenie?

Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi lub komentarze.

Pozdrawiam

krzys_i_aga
17-08-2010, 13:39
50.000 - 60.000 zł zależy jaki kominek i za ile - ale najlepsza zabawa zaczyna się później ! To co piszesz to nie wykończenie domu tylko doprowadzenie do stanu deweloperskiego. Dolicz jeszcze podbitkę z 10.000 zł. A posadzki schną minimum 3 tygodnie. Pozdrawiam

er-es
24-08-2010, 17:55
Posadzki to schną min. pół roku !!! Po 3 tyg. to masz tam jeszcze z 10 % wilgotności. Na moje oko, potrzebujesz ok. 150 t. pln, żeby to zrobić dobrze i zamieszkać. Można na pewno sporo taniej. Musisz usiąść z ołówkiem w ręku i policzyć z zaokrągleniem w góre, do tego dodać ze 30 % i będzie ok.