PDA

Zobacz pełną wersję : Samowolna rozbiórka budynku gospodarczego



arturoand1
27-07-2010, 18:06
Witam. Ciekawi mnie kwestia czy jest jakaś kara i ewentualnie jaka jest wysoka za rozbiórkę budynku gospodarczego. Fakt jest taki że jest to mała ruina która była na działce wraz z domem który kupiłem. Zapada się dach i ściany też są w kiepskim stanie. Chce to rozebrać jak najszybciej. Czy mogę starać się o rozbiórkę bez pozwolenia ze względu np na zagrożenie które stwarza ten budynek czy po prostu nic nie pisać tylko go zniszczyć a za jakiś czas to zgłosić??

szybkaosa
28-07-2010, 10:41
Witam. Ciekawi mnie kwestia czy jest jakaś kara i ewentualnie jaka jest wysoka za rozbiórkę budynku gospodarczego. Fakt jest taki że jest to mała ruina która była na działce wraz z domem który kupiłem. Zapada się dach i ściany też są w kiepskim stanie. Chce to rozebrać jak najszybciej. Czy mogę starać się o rozbiórkę bez pozwolenia ze względu np na zagrożenie które stwarza ten budynek czy po prostu nic nie pisać tylko go zniszczyć a za jakiś czas to zgłosić??

Zadzwoń do nadzoru budowlanego. Lepiej nie ryzykować, kary mogą być dotkliwe. A życzliwych nie brakuje. Pewnie będzie musiał zrobić projekt rozbiórki.
Cyba, że budyneczek nie figuruje na mapach, nie płacisz za niego podatku od nieruchomości i jest z dala od oczy wścibskich......

Zbigniew100
28-07-2010, 13:26
Witam. Ciekawi mnie kwestia czy jest jakaś kara i ewentualnie jaka jest wysoka za rozbiórkę budynku gospodarczego. Fakt jest taki że jest to mała ruina która była na działce wraz z domem który kupiłem. Zapada się dach i ściany też są w kiepskim stanie. Chce to rozebrać jak najszybciej. Czy mogę starać się o rozbiórkę bez pozwolenia ze względu np na zagrożenie które stwarza ten budynek czy po prostu nic nie pisać tylko go zniszczyć a za jakiś czas to zgłosić??

Prawo budowlane;

1. Pozwolenia nie wymaga rozbiórka:


1) budynków i budowli - niewpisanych do rejestru zabytków oraz nieobjętych ochroną konserwatorską - o wysokości poniżej 8 m, jeżeli ich odległość od granicy działki jest nie mniejsza niż połowa wysokości;





Jaki masz budynek ?

arturoand1
02-08-2010, 11:21
a więc jest to budynek na granicy działki o wysokości ok 5 m. na pewno nie jest to zabytek ani nic cennego żeby mogły byc jakieś komplikacje. tak się zastanawiam czy nie zacząć rozbierać tego a potem tylko ewentualne dokumenty albo jak już będę budował. a zastanawiam się czy nie ująć tego jako remont z przebudową??

vesila
15-03-2011, 15:25
Tez mam taki problem, rozebralismy maly 3x4m budynek gospodarczy - ruine, bez zgłaszania, stal przy granicy działki, ale jego wys. miesciła sie w przedziale dwukrotnej odległosci od działki,czy jakos tak... kierownik budowy powedział zeby nie zgłaszac tego nigdzie tylko rozebrac tą ruine i juz. tak zrobiliśmy, gruz z rozbiórki poszedł na utwardzenie podjazdu do garażu... no ale kiedys trzeba bedzie zrobic odbiór domu, który wykańczamy, albo nieżyczliwi sasiedzi moga donieść ....
w sumie mozna powiedziec ze budynek sie zawalił sam jak zaczeliśmy kopac pod przyłacza kanalizacyjne i gazowe,
co nam mogą zrobić, jakie kary nałożyć??

aglig
16-03-2011, 13:58
Tu masz odpowiedz
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?175060-Rzobiórka-budynków