PDA

Zobacz pełną wersję : Czy rury zarowe powinny byc w 100% szczelne ?



szczukot
27-07-2010, 21:30
Zamontowano mi niedawno kominek, i wszytsko mi gra oprocz jednego : polaczen rur zarowych do komina.
Na polaczeniu komin rura mam dany sznur i zamazany jakims czernidlem. NA polaczniu czopuch rura, mam jakies czernidlo i chyba sznur (ma byc ?).
Najbardziej niepokoi mnie polaczenie tych dwoch rur do kolanka z wyczystka. Nie ma tam zadnej izoloacji. Jest to po prostu na wcisk - z zakladka.
Czy tak moze byc ?

Nie chcialbym aby potem mi ciagle smierdzialo dymem w domu. Rozumiem, ze ogolnie idzie ciag w komin, ale ma mwrazenie, ze zawsze cos wyjdzie tymi szczelinami i pojdzie w kratke wywiewowa do chlodzenia obudowy.

Fantom

racer
05-08-2010, 09:36
Producenci rur zostawiają przewężenie lub kielich o głębokości nie mniej niż 5cm. To wystarczy by połączenie było szczelne. Do tego najdrobniejsze szczeliny między rurami z czasem same uszczelniają się sadzą. Może to wyglądać na mały paradoks, ale tak to funkcjonuje. A jaki wkład?

racer
07-08-2010, 22:09
rozprawiłeś się już z instalatorem?

szczukot
15-08-2010, 09:25
Wklad to arysto.

Fantom

Marcin MM
15-08-2010, 21:39
witam

u mnie na połączeniu rur dawano silikon - taki czarny o wytrzymałości 1500 stopni, sznur jedynie na połączeniu rur z kominka - stalowych z ceramicznymi rurami komina, a tak wszędzie to czernidło. Bez czernidła z czasem zapewne się samo uszczelnią poszczególne połaczenia ale do tego czasu chyba będzie czuć zapach dymu, hm...

pozdrawiam