PDA

Zobacz pełną wersję : Jak to Nulla z Tu?kiem buduj? - komentarze



Nulla
25-02-2004, 17:35
Jak już udało mi się zacząć i spisac dotychczasowe dokonania to bardzo prosze o komentarze i uwagi
Nulla

magi
25-02-2004, 19:22
:o :o :o
tak mi wyszły gały

to się nazywa samozaparcie

trzymaj tak dalej a ten dom marzeń stanie się rzeczywistością :lol:

Aga J.G
25-02-2004, 22:52
Witam i znowu dowód na to że jak się chce to można trzymam kciuki przy takim zacięciu napewno się powiedzie. :)
Pozdrawiam Aga.

Nulla
26-02-2004, 13:32
wielkie dzięki :lol:

magmi
27-02-2004, 09:17
Przeczytałam i pomyślałam z podziwem, że mogłybyście z Mojrą podać sobie łapki i założyć na forum Frakcję Skrajnych Fundamentalistów Domowych Tymaczasowo Zamieszkujących Garaże.... :wink:
Gratuluję samozaparcia i radości życia w trudnych warunkach. Trzymam kciuki za sukces całego przedsięwzięcia... :D

czupurek
05-03-2004, 12:35
gratulejszyn samozaparcia.
a co do fotek: załóż album na onecie: www.foto.onet.pl (wklej tam zdjęcia ze swojego kompa).
potem:
1. wejdź na forum galeria zdjęć
2. załóż swój album
3. między znaczkami img wklej adres danego zdjęcia z onetu
4. i już

Nulla
22-03-2004, 13:24
wkrótce nowe zdjęcia, a teraz grzecznie czekam na wasze odpowiedzi

Zielona
22-03-2004, 13:40
U nas za robociznę płaciliśmy:
fundamenty 4 000 zł,
muryPOROTHERM 38 P+W na ciepłej zaprawie , płyta, strop, ścianki działowe, schody 6 000 zł,
dach 25 zł/za metr kwadratowy tj. w naszym wypadku jakieś 5 500 – 6 000zł.
W sumie ok. 16 000 zł!!!
To było dla nas bajecznie tanio.
Ale też mieliśmy oferty na 24 000 zł i nawet na 32 000 zł.

Nasz domek ma powierzchnię całkowitą 199 m.kw.
Acha. To ceny z 2002 roku!!!!!
Zdjęcia: adres www w stopce (ikonka z domkiem)
Powodzenia.

groszek 3
22-03-2004, 14:06
Nulla - przyjmenie poczytać Wasze zmagania.......trzymajcie tak dalej.
Takie opowieści działają bardzo motywująco również na mnie. :lol:

Nulla
20-05-2004, 17:33
w dzienniku zamieściłam nowe zdjęcia mam nadzieję że sie Wam spodobają

Batonik
20-05-2004, 18:29
Wlasnie przeczytalam Twoj dziennik i jestem zachwycona, musze przyznac, ze mi zainponowalas tymi wykopami :wink: Bede teraz sledzic Wasze zmagania.

Nulla
22-01-2005, 01:07
jak sie podobaja wam nowe zdjęcia, mamy ich sporo więcej a dokładnie dokumentacje wszystkich etapów tylko nie wiem czy je wszystkie zamieszczac

Jagna
22-01-2005, 10:20
No jasne, że zamieszczaj. Przecież to jest cała idea dziennika budowy! :D
Czekam na zdjęcia.

rubin23
22-01-2005, 18:57
jak sie podobaja wam nowe zdjęcia, mamy ich sporo więcej a dokładnie dokumentacje wszystkich etapów tylko nie wiem czy je wszystkie zamieszczac
Nulla dawaj te zdjęcia. Domek ślicznotka. A tak przy okazji,jaka jest grubość ściany?

Nulla
01-02-2005, 19:23
wybrałam tylko kilka bo nie będę was nudzić tym jak żeśmy dostawiali po jednej cegle, ale kolejne etapy budowy są.
Sciany maja 25 cm i sa z porotermu potem dojdzie jeszcze styropian i wogóle będzie ślicznie
....a nowe fotki w dzienniku!

kroyena
03-02-2005, 08:00
Mam pytanko natury prawno-technicznej, jeżeli nie jest to tajemnicą (oczywiście :roll: ). Oczywiście :) .

Jak osiąga się zgodnie z nowym prawem budowlanym taką odległość od granicy działki? :roll:

Nulla
04-02-2005, 14:15
szczerze nie mam pojęcia, my dostaliśmy pozwolenie w 2001 roku od razu na dwa domy, musieliśmy przedstawić zgodę sąsiada na budowanie przy granicy, dodatkowo ponieważ u nas w gminie wszystkie działki są strasznie wąskie to bardzo dużo ludzi tak buduje

abromba
06-02-2005, 22:59
Wiesz Nulla, jak Cię dziś poznałam, to od razu znalazłam Twój dziennik (przyznam się baz bicia, że dzienniki to raczej wybiórczo czytuję). I po takiej delikatnej osóbce takiego samozaparcia to bym się nie spodziewała!!

Nulla
07-02-2005, 13:10
dzięki!!!
Jak widać czasami pozory mylą :D

Whisper
10-02-2005, 00:05
Spokojnie Nulla, musi być zima, żeby mogła być wiosna. A jak już będzie wiosna, to Ty będziesz mogła układać swoje rurki, a ja będę mógł budować swoją chatkę. Ale bez zimy to się nie da...

Luśka Whispera
10-02-2005, 10:24
Nulla, już wróciłaś z tych nart czy jeszcze nie pojechałaś?
Byłam pod wrażeniem czytając Twoje zapiski - kurde, nie było z początku bajkowo, zwłaszcza z maluchem.... Szczerze podziwiam :)

Jagna
10-02-2005, 12:27
Nulla, jak ja Cię rozumiem. Ja nawet na ścianki działowe się doczekać nie mogę przez te mrozy. Codziennie oglądam prognozę, jak rolnik, z nadzieją, że będzie już ciepło. Ale nic z tego.... A przecież to już luty! :wink: :D
Wracaj bezpiecznie z tych nart.

Nulla
11-02-2005, 11:55
Właśnie wyjeżdzamy, już torby spakowane narty też odezwę się jak wróce
Pozdrowienia dla wszystkich

kasztanka
25-02-2005, 20:45
hej
a czemu tak blisko plotu jestescie ????

pozwolili wam tak??

gratuluje domku!!!!!!!
pozdrawiam

kasztanka
25-02-2005, 20:48
milego wypoczynku
tez bym chetnie pojechala na narty
ale jeszcze musze ponosic brzuchola :-D

Nulla
27-02-2005, 23:05
Kasztanko!

Blisko płotu bo u nas na wsi :D działeczki wąziutkie, i jak by gmina chciała stosować przepisy to domki miały by max 4-5 metrów szerokości,
z urlopu wróciłam i dzieki za miłe słowa , i nie martw się ty tez się na urlop doczekasz!
to był nasz pierwszy wyjazd od 1,5 roku : a to junior był za mały, ato kasy zabrakło, a to urlopu nie dali i tak jakoś nie po drodze nam było.
pozdrowionka

kasztanka
28-02-2005, 08:28
tez mam waska dzialke :-)
no nie az tak ...... 19m :-)

pozdrawiam

czupurek
28-02-2005, 09:15
no i ładny domek powstał. jeszcze tylko parę "drobiazgów".
trzymam kciuki za rychłe zakończenie budowy

RYDZU
01-03-2005, 07:24
Nulla - a nie myśleliście by postawić w domku jakiś piecyk vel koza opalany węglem
(lub czym kto chce) na czas budowania? U mnie się to sprawdziło w 100% - mamy przez
zimę zrobioną elektrykę a teraz murarze jadą z tynkami. W środku milutko i cieplutko
pomimo tego co nam natura wyrabia - kto to widział mrozy w lutym? :o ;)

Pozdrawiam

Agacka
01-03-2005, 15:31
Nulla no co Ty? Nie poddawaj się zimowej nostalgi!
Tu nas jest więcej i musimy się trzymać w kupie i nie dopuszczać do osłabienia "popytu budowlanego" :lol:

Nulla
01-03-2005, 18:03
o piecyku mysleliśmy ale ponieważ nie ma jeszcze hydrauliki, to nie ma wylewek, a jak nie ma wylewek to drzwi wiszą w powietrzu i wiaterek śmiga jak chce, a na piętrze są dziury w dachu bo nie można go przykryć bo się dachówka z zimna kruszy, dodatkowo kominy nie są jeszcze obrobione i śnieg pada do środka a że ciepełko w górę ucieka to tak jak byśmy ogrzewali niebo :cry: a na koniec nie możemy zamontowaćc drzwi zewnetrznych bo nie ma wylewki, bo nie ma hydrauliki itd.
a depresja zimowa już mnie chyba wzieła....

Whisper
24-03-2005, 22:31
Nulla, a gdzie bierzesz kredytkę?

Nulla
28-03-2005, 20:09
Na razie negocjujemy z BPH, z racji dobrej współpracy z naszą firma bank obiecał mi super ofertę, ale jak czytam wasze zmagania to mam sporo wątpliwości

Whisper
28-03-2005, 20:11
Ale sama widzisz, że niezależnie od tego czy to BPH czy Bank Kaczora Donalda, wychodzi na to samo (pod względem nerwów). BPH w końcu wyraził chęć dania nam kredytu, więc nie było tak źle. Tyle że Raiffeisen przebił ich ofertę.

i_ska
29-03-2005, 11:25
Witam

Nulla jestem w szoku jak to czytam!!! Jesteś kobietą z "jajami" :o 8) mało takich lasek jest, ale widząc po komentarzach i dziennikach to większośc dziewczyn z budowami się zmaga a ty jesteś tego dobitnym przykładem, podziwiam cię i Twój upór ja przy Tobi wysiadam zbyt wygodna jestem.

Pozdrawiam i życzę dużo siły, zdrowia i kasy dla Was

Nulla
29-03-2005, 11:51
Wielkie dzięki I_ska, z budową to już tak jest że wciąga jak narkotyk, żyjesz budową , mówisz tylko o tym, myślisz tylko o tym, a niebudujacy znajomi patrzą na ciebie jak na nienormalną.
Ostatnio rozmawialiśmy z Tuśkiem ze jak już ten dom skończymy to może następny jeszcze lepszy zbudujemy.

i_ska
29-03-2005, 13:04
Witaj Nulla

Dokładnie jest tak jak piszesz, a propo budowy to jest takie przysłowie, że pierwszy dom buduje się dla wroga, drugi dla teściowej a trzeci dla siebie, życzę powodzenia Nulla. :lol:

i_ska
29-03-2005, 13:04
Witaj Nulla

Dokładnie jest tak jak piszesz, a propo budowy to jest takie przysłowie, że pierwszy dom buduje się dla wroga, drugi dla teściowej a trzeci dla siebie, życzę powodzenia Nulla. :lol:

Nulla
29-03-2005, 17:23
I_ska czy twoje zmagania z budowaniem wystawiasz na widok publiczny? :D

i_ska
31-03-2005, 07:56
Witam Nulla

Tak, tak wystawiam, ale widzę, że już nammierzyłaś moją stronkę obecnie jestem na etapie stronki ze zdjęciami mam ich troche niestety nie dysponuję cyfrówką więc każde zdjęcie skanuję Ufffff. Pozdrawiam

alfreda
10-04-2005, 19:46
Piękny macie ten domeczek. Pomimo wąskiej działki wyszło Wam całkiem, całkiem...Jednego Wam zazdroszczę( zazdrość szczera, pozytywna) a mianowicie że dzieciątko skorzysta z dobrodziejstwa własnego podwórka!!!Moje niestety na osiedlach chowane a co zatym idzie piaseczek w piaskownicy sowicie nawieziony (pieski, kotki)na rower nie bardzo itp.Fajnie że Wasze potomstwo inaczej korzysta z przwilejów świeżego powietrza. Poza tym pozazdrościć samozaparcia :lol: :lol: :lol:
Czekam na ciąg dalszy....

Nulla
14-04-2005, 02:33
już niedługo...

na razie zaczeliśmy dach i czekam aż będzie co pokazać, mam nadzieje że do końca tygodnia skończą....

Dzięki za dobre słowo Alfreda, wielkie dzięki :D

Whisper
14-04-2005, 08:40
Nulla, jaki gont położyliście?

Nulla
17-04-2005, 01:56
Whisper
Gont bitumiczny heksagonalny firmy Icopal - taki sam mamy na garażu i nie ma z nim żadnych problemów, jak już się sklei to na amen.

Jagna
17-04-2005, 11:01
Nulla, czepiasz się gościa od dachu. Daszek zrobił? Zrobił. Wtorek już minął? Nie minął. Poczepiasz się we środę. I to z jakim hukiem :D :P :D

Jagna
17-04-2005, 21:44
Nulla, bardzo się cieszę, że Cię poznałam! Ciebie i Twoich facetów! Było super. Mamy do siebie blisko, więc mam nadzieję na częste wizyty :P

Nulla
17-04-2005, 22:56
Jagna , nam też się bardzo podobało, Bartek całą drogę pytał o Dzieci, nic tylko Dzieci i Dzieci, a chyba Tusiek się przekonał i już mi nie będzie tak marudził że przed komputerem w nocy siedzę, fajnie że nasi faceci złapali kontakt :D

Maluszek
18-04-2005, 09:44
Ola przesyła pozdrowienia dla Bartusia :D
Nulla - fajnego masz synka :D

Nulla
18-04-2005, 11:28
Welkie dzięki, jeszcze raz podziękuj Oli za zajmowanie sie Bartkiem, on był zachwycony i ja także :lol:
pozdrowienia dla rodziny Maluszków

Jagna
18-04-2005, 16:28
Jagna , nam też się bardzo podobało, Bartek całą drogę pytał o Dzieci, nic tylko Dzieci i Dzieci, a chyba Tusiek się przekonał i już mi nie będzie tak marudził że przed komputerem w nocy siedzę, fajnie że nasi faceci złapali kontakt :D
Nulla, mnie też się wydawało, że Tusiek się dobrze poczuł w towarzystwie "muratorowców". Bardzo się cieszę i pozdrów go serdecznie :D A Bartka wycałuj od nas :P

Luśka Whispera
18-04-2005, 20:51
Fajnie wczoraj było :D Czaderską masz rodzinę Nulla :D

Maluszek
18-04-2005, 21:25
Nulla - podziękowałam :D Bardzo się ucieszyła i pyta kiedy może się znowu z Bartusiem spotkać?

Martka
18-04-2005, 21:35
Nulla - cieszę się, że Was poznałam.
Trzymam kciuki zadalsze postępny na budowie i moze zgłoszęsię po hydrofor tylko muszę się dowiedzieć czy i jaki potrzebuje ;)

Nulla
19-04-2005, 12:09
Maluszku jak najszybciej :D

Martka - zapraszam jak już będziesz wiedziała :D

Whisper
20-04-2005, 21:08
Nulla, przerażasz mnie... Jak można zrobić 2cm uskok w wysokości ??? :o Przecież to się nie da... a przynajmniej tak myślałem :( Czuję, że też będę musiał włazić na dach i sprawdzać jak będą robili u mnie :-?

Nulla
21-04-2005, 11:26
Ano niestety się da i to na dodatek przy koszu i przy kominie wiec zupełna katastrofa, wczoraj panowie poprawili płyty i kładą już dachówkę.
Whisper ja też jestem przerażona, teraz codziennie będę włazić na dach i wszytko sprawdzać.

Jagna
22-04-2005, 17:39
Nulla, rozumiem, że nie będzie już pana tańczącego na dachu w pantofelkach? :wink: :D Swoją drogą to niezły z niego baletmistrz, jak takie fajne uskoczki sobie (Wam!) porobił.... :o

Nulla
22-04-2005, 18:45
Panowie w pantofelkach robili dach na garażu, a my zerwaliśmy (łagodnie mówiąc) współpracę z wykonawcą drugiego domu, tym co nam go budował od początku. Teraz panowie zasuwają aż miło i nie ma jak narazie przestojów tak Jak u P. Michała - dacvh miał byc gotowy przed Bożym Narodzeniem. :evil:
A o uskoczkach szkoda gadać najlepsze że okazało sie że P. Michał zrobił nam niespodzianke i mamy o 15 cm za niski parter, chyba z zaplanowanych wzorków na suficie nic nie bedzie. Najlepsze że on twierdzi że tak chciałam, i jak zaproponowałam mu ze na własny koszt skuje wylewke i zrobi ja jeszcze raz tylko 15 centymetrów niżej to nagle sie rozłączył i teraz szukaj wiatru w polu. :evil:

i_ska
24-04-2005, 18:00
Wreszcie mogłam dalej nadrobić Twój dziennik Nulla jak czytam Twój dziennik, to ci zazdroszczę, kurcze wy się na wszystkim znacie wiecie gdzie uderzyć zaszokowałaś mnie tą kanalizacją co załatwiłaś z WÓJTEM!!!! mój Wójt powiedział mi prosto w oczy z szelmowskim uśmiechem 2010 rok. Jak miło popatrzeć jak ci mury rosną i jak już niedługo wprowadzisz się do domku a swoją drogą to bardzo ładny ten domek :) bardzo ciekawa architektura.

pozdrawiam

Nulla
25-04-2005, 20:17
Wielkie dzięki I_ska , nam też sie podoba :lol:
a do wprowadzenia zgodnie z planem to nam dokładnie 8 miesięcy zostało bez paru dni bo na świeta mamy juz tam mieszkać

i_ska
07-05-2005, 10:05
No Nulla nareszcie coś ruszyło w Twoim dzienniku, mało ale ruszyło, dawaj zdjęcia co poczynasz, jestem ciekawa :lol: i czekam ( aha co to za chałupka dla bartusia??? :-? ) i co z Panią rzeczoznawcą ????

Nulla
07-05-2005, 12:36
Wycenę odbieramy w poniedziałek i chyba niestety będzie niższa niż oczekiwaliśmy, co spowoduje wyższe oprocentowanie kredytu, we wtorek mamy złożyć ostateczny wniosek do banku
Chałupka dla Bartusia to coś mniej więcej takiego
http://www.chicco.pl/graphic/product/669/big.gif
tylko że z drewna

i_ska
07-05-2005, 16:25
O jejku jaka śliczna, Bartuś pewnie będzie imprezki tam organizował :wink: nie wiedziałam, że na takie cos trzeba mieć pozwolenie :o .A co do wyceny to widzisz są dwa rózne oblicza przydzielania kredytu - mojej koleżnki sasiadka brała kredyt w jakimś tam banku nie wiem dokładnie, Pani rzeczoznawca wyceniła jej wartośc chałupki na 300 tyś, a ona chciała tylko 150 tys kredytu bo swoich zadeklarowała 50 tyś resztę kasy chciała zorganizować w przyszłości jej mąż do niemiec miał jechać (ale mniejsza z tym) bank po przeanalizowaniu dokumentów stwierdził, że owe państwo nie mogą wziąć 150 tyś tylko 250 tyś, ponieważ 200 im nie wystarczy na wybudowanie tego domu ((300 -50 = 250 )Paranoja bankowa a oni :o zszokowaniu i załamani szukali innego banku znaleźli w BPH.
Widzisz co bank to obyczaj. w każdym bądź razie ja życzę ci najniższego oprocentowania :D

Luśka Whispera
10-05-2005, 20:45
Nulla - 2,3 % też nieźle :) Obyście szybko przebrnęli przez te wszystkie procedury bankowe :)

i_ska
10-05-2005, 21:06
Witaj Nulla

2,3% to extra warunki mi niestety dali na 3,2% ale sie nie martwię, Nulla pilnuj ich tylko bo jak długo się nie odzywają to znaczy, że brakuje jakichiś dokumentów bo ja tak miałam, być może trafiłam na niezbyt rozgarniętego Pana, sama wydzwaniałam i się dowiadywałam trwało to ok 2 miesiące !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ale Tobie życze powodzenia :wink:

Nulla
10-05-2005, 21:16
2,3 to nieżle ale jakby wycena była wyższa o 50 tys to mielibyśmy 1,7 a jednak te 0,6 w skali 20 lat daje pewne kwoty :cry:

Dzisiaj złożyłam wniosek i obiecali mi ze do końca tygodnia będę miała odpowiedź, zobaczymy te trzy dni to strasznie dłuuuuugo...

I_ska jak Ty wytrzymałaś te 2 miesiące niepewności?

i_ska
10-05-2005, 21:31
Wiesz co nie wiem z jednej strony pomyslałam sobie, że jak mi nie dadzą to znaczy, że nie powinnam teraz brać kredytu, sprzedać to co mam i wyjechać do Nowej Zelandii ( Kraj moich marzeń) i zrobiłabym bym tak na 70% ale pewnego dnia po miesiącu oczekiwania na kontakt z BPH zadzwoniłm nieśmiało zapytać jak jest z moim kredytem, odebrała Pani Kierownik działu, bardzo sympatyczna i ludzka kobitka, powiedziała tylko - Dziewczyno szybko dokumenty potwierdzające środki własne bo za 3 dni decyzja ci wygaśnie, dlaczego ty nic o niczym nie wiesz????? (wina Pana który prowadził tą sprawę - zapomniał o mnie Spakowałam rodziców i dokumenty do samochodu i pojechaliśmy, wszystko OK. Przygotują umowę i zadzwonią, Jednak znowu telefon milczał, po miesiącu zadzwoniłam znowu,okazało sie, że pani kierownik przekazała moje dokumenty znowu temu Panu :evil: Pan zapytał, czy mam wogóle decyzję odpowiedziałam, że mam UMOWĘ JUŻ, tylko wyznacz tępaku termin do podpisania jej. I tak oto musiałam wytrzymać te 2 miesiące ale teraz za to mam cud miód wydawania tej kasy.

Nulla
10-05-2005, 21:38
My bierzemy kredyt tylko na wykończenie, tak żeby zamieszkać w tym roku i jak tak licze co za to bym chciała kupić to mi zupełnie nie wychodzi że sie w tym kredycie zmieszcze,
dzisiaj liczyłam tynki i wyszło że 11 tys zostanie na ścianach, boje się liczyć tynki zewnętrzne i ocieplenie a my mamy instalacje w proszku, nie wiem dlaczego ale teraz mam wrażenie że to co do tej pory zrobiliśmy to było łatwe a to najgorsze dopiero przed nami

Mam nadzieję że jutro uda mi się odebrac wizualizacje wnętrz po poprawkach, i dzwonił jeszcze Pan Adrian od kuchni że musimy koniecznie porozmawiać bo moje wizje nikoniecznie chcą się dać zrealizować

Nulla
10-05-2005, 21:44
I_ska jak tam twoje cegły?

i_ska
10-05-2005, 21:47
Wiesz co może to i dobry pomysł na budowę domu - nie zdawać sobie sprawy z kosztów na początku budowy bo to przeraża :o i nigdy bym sie nie zdecydowała budować. Boże tynki za 11 tyś !!!!!!!!!!!!!!!! :o :o szok totalny, ja też palnowałam wprowadzić się w tym roku ale odpada definitywnie, załamka dosłownie, w każdym bądź razie ty masz kawał roboty za sobą, ja najbardziej nie wyobrażam sobie kotłowni i instalacji ogrzewania to dla mnie abstrakcja zupełna. Nulla wysyłaj zdjątka masz taki super domek jestem ciekawa jaką metamorfozę przechodzi, aha i pokaż wnętrze Waszej chatki, jak macie ustawione pokoiki i wogóle :D

Nulla
10-05-2005, 21:55
Zdjęcia zamieszczę tylko muszę posprzątać a potem je zrobić
Tynki to koszmar, a ja myślałam że jak mam nieduży ( hehe) domek to będzie taniej a ty nagle wychodzi ok 500 m2 tynków i załamka totalna
My też jeszcze nie mamy instalacji wodnej, ani wybranego pieca, co gorsza okazało sie że nasz kochany wykonawca zapomniał dziury na wlot gazu zrobić i oczywiście nie odbiera telefonów. Jeśli wszystko dobrze pójdzie to w przyszłym tygodniu zaczynamy kończyć elektryke i bierzemy sie za hydraulikę - znaczy sie nie my tylko nasz kolega hydrauliko -elektryk - dobrze że on może na kase chwile poczekać

alfreda
10-05-2005, 22:25
Ja też chcę zdjątka pooglądać!!!!!!Chcę zobaczyć ten PIĘKNY zielony dach!1( nie wiedziałam że bitumiczny taki przystojny skubaniec....) Pokarz Go trochę, nie bądź zaborcza kobieto...

Nulla
10-05-2005, 22:44
Dobrze dam wam zdjęcia tylko musze tam dotrzeć aby je zrobić no i jeszcze widno musi być, teraz siedze w pracy ale jutro rano sie postaram coś cyknąć

Jagna
10-05-2005, 23:02
Bardzo żałuję, że nie mogłam się z Wami spotkać na grilu :( A fotki jakieś robiliście? Trzymam kciuki za kredyt!

Nulla
10-05-2005, 23:07
były fotki nad jeziorem, nam Ciebie też brakowało :D
trzymaj kciki tylko mocno to może cos pomoże :lol:

Jagna
10-05-2005, 23:15
....nam Ciebie też brakowało :D ....

Naprawdę? Ojej... :oops: :oops: :oops:

Nulla
10-05-2005, 23:18
Naprawdę, nawet Tusiek pytał czy aby napewno was nie będzie

Luśka Whispera
11-05-2005, 18:03
Nulla, fajny ten goncik, ja swojego nie mogę odżałować :( Nawet nie dzwoniliśmy do producenta płyt OSB, bo zapadła decyzja, że jednak wchodzimy z blachodachówką. Wybrałam za to taką imitującą gont bitumiczny :wink:

A jak postępy w budowie domku dla Bartka?

Luśka Whispera
11-05-2005, 18:09
były fotki nad jeziorem, nam Ciebie też brakowało :D


Co więcej, powiem, że nam sprawiłaś zawód Jagna :wink:

A co do fotek, to zrobiliśmy dosłownie jedną, i to taką w sumie mało ciekawą :oops:

http://www.whisperjet.neostrada.pl/lomna.jpg

Nulla
11-05-2005, 18:43
Niestety nic się jeszcze z domkiem Bartka nie dzieje, w tygodniu to niestety pracujemy od rana do wieczora i nie mam na nic czasu, ale niedługo sobota i jak będzie ładna pogoda to cos zacznę robić

i_ska
12-05-2005, 07:29
Witaj Nulla

Słuchaj czy możesz mi zdradzić jak to robisz, że zdjęcia ci się wyświtlają na stronce??? będę wdzięczna za informację. A domek śliczny jest :wink: tylko więcej zdjęć z każdej strony proszę :D

czupurek
12-05-2005, 09:34
też chciałabym taki szklony dwustronnie narożnie. jak narazie to, z hajduka wynalazłam coś sensownego cenowo
daj znać jak coś wybierzesz

Nulla
12-05-2005, 14:41
I_ska teżmiałam z tym problem
najpierw musisz miec gdzieś zdjecia na jakiejś stronie potem klikasz na to zdjęcie prawym klawiszem myszki i otwierasz opcje właściwości, tam pokazuje Ci się adres zdjecia, zaznaczasz to i kopiujesz do posta wstawiając przed i po adresie
I to tyle

Nulla
12-05-2005, 14:44
Pożniej zamieszcze zdjęcia tych kominków co nam się podobają, jak możesz to wrzuć zdjęcie tego Hajduka

czupurek
12-05-2005, 15:03
www.hajduk.com.pl

http://www.hajduk.com.pl/img1/Volcano2P.gif


http://www.hajduk.com.pl/img1/Volcano2Ph.gif

Nulla
12-05-2005, 15:28
My znależliśmy takie
http://www.e-kominki.pl/uploads/obrazki/71CL.jpg za 4600 Blanzek

Fonte Flamme Specialvision 760SP/061+ 13-20,6 kW

CENA brutto 5644 [zł]
http://www.e-kominki.pl/uploads/obrazki/speciolvision_2_boki.jpg

Spartherm Speedy E
CENA brutto 5833 [zł]



http://www.e-kominki.pl/uploads/obrazki/4244speedy_e.jpg

i_ska
12-05-2005, 22:07
Witam Nulla

Wielkie dzięki bedę próbować z tymi zdjęciami :wink:

czupurek
13-05-2005, 08:12
hajduk w serii volcano zaczyna bodaj od 3,6k - w zależności od wysokości kominka. wiadomo te dwustronnie szklone są droższe

Nulla
13-05-2005, 12:29
Na stronie piszą ze to ceny netto i trzeba dodać 22 % a wtedy wychodzi ok 4,5
Spartherm chyba na razie najbardziej mi sie podoba

czupurek
13-05-2005, 13:15
nie no z wyglądu Spartherm zgrabniejszy

Nulla
13-05-2005, 14:13
czekam na wizualizację od architekta jak to bedzie wygladac właśnie z tym kominkiem, jak dostanę to zamieszczę w dzienniku

i_ska
14-05-2005, 07:11
Nulla!

Szok :o , noramlnie sceny dnatejskie się dzieją na Twojej budowie, boszzzz co za ludzie :o Nulla podpisywałaś z nimi jakąś umowę, jak tak to odszkodowanie za straty, przecież okna to drogi nabytek!! o rany co za palanteria się rozpanoszyła aż strach pomyśleć. Nulla spróbuj jakieś konsekwencje wyciągnąć cholera ale to tak łatwo się mówi, ja też nie wiedziałabym co mam zrobić i pewnie odpuściłabym :evil:

Luśka Whispera
14-05-2005, 08:22
Nulla, to przerażające co napisałaś!!!! W głowie się nie mieści :o :o :o Wierzę jednak, że wyjdziecie z tej sytuacji zwycięsko i wyciągniecie konsekwencje od winnych. Trzymam za Was wytrwale kciuki.

Nulla
14-05-2005, 13:48
Panowie już u nas nie pracują, kasa za robotę została u nas na poczet napraw które nas czekają, dzisiaj dostali za zadanie posprzątać, posprzątali i pożegnaliśmy się, przeprosili ale żaden się nie przyznał, szkoda gadać

alfreda
14-05-2005, 21:19
Nawet możliwość komentowania,staje się bezsensu w obliczu takiej głupoty niefrasobliwości i chamstwa- literek brakuje. :evil: :evil: Trzeba by wykluczyć możliwość zarobkowania panów w tej dziedzinie. :evil: Cosik na wzór czarnej listy , ogólnie dostępnej, wystawionej na widok publiczny......

Nulla
15-05-2005, 00:39
jestem za, tylko że zamieszczenie kogoś z imienia i nazwiska może pociągnąć za sobą skutki prawne, chyba że na przyszłość w umowie zacznę zawierać taką klauzulę

Przy szkodach materialnych wyrządzonych przez wykonawcę zamawiającemu należy się kara w wysokości podwójnej wartości szkody , oraz zamawiający zastrzega sobie możliwość umieszczenia danych osobowych wykonawcy na forum Muratora z opisem wyrządzonej szkody na co wykonawca niniejszym wyraża zgodę

Ciekawe czy ktoś zdecydowałby się takie coś podpisać?

nurni
17-05-2005, 20:36
Nulla sorki, ale czegoś nie rozumiem. Nie doczytałem nic o tynkach a na zdjęciu napędy i mocowanie bram zainstalowane już w otynkowanych pomieszczeniach. Czyżbyś ukrywała, że masz już tynki :wink: :D

Też mamy narożny kominek i wybór jest duży - dopóki nie masz wentylacji mechanicznej. Jak wchodziłem do kominkowców i pytałem o narożny:
- panie rodzajów tyle, że nie wiem co doradzić.
- Ale jest wentylacja mechaniczna
...upssssss
- no ten tego, Spartherm, Jotul i Supra, ale dwie ostatnie nie robią narożnych (tzn. z szybą z boku)

Staneło na Spathermie Varia L (Hajduka też oglądałem ale mam zastrzeżenia do jakości). Teraz kiedu stoi już częściowo obudowany uważam, że wybór był b.dobry - z boku duża szyba, prosty w obsłudze i prezentuje się bardzo solidnie.
Kominek buduje mi forumowicz DarekB - wygląda to bardzo porządnie, cała konstrukcja z płyt (gr. 4 cm), chyba szamotowych i kafle. Żadne tam karton gipsy i wełna. Kafli to będzie tylko dwie półki ale zawsze.

Pozdrawiam

Nulla
17-05-2005, 20:54
Nurni
Napędy są zainstalowane w garażu nad którym mieszkamy, a tereaz budujemy ten właściwy dom i tam niestety tynków jeszcze nie ma, ale jak wszystko dobrze się ułozy to już za 3-4 tygodnie będą :D

nurni
17-05-2005, 21:09
Aha :D

i_ska
18-05-2005, 14:24
Witaj Nulla

No piekna wizualizacja, taki duży pokój będzie ?? a tam w tyle to jakaś biblioteczka będzie chyba super o kurcze też chcę taką wizualizację, powiedz dużo takie coś kosztuje ????

pozdrawiam I_ska i czekam na kolejne wpisy i wizualizacje :wink:

Nulla
18-05-2005, 14:27
U dobrago architekta jest to w cenie aranżacji wnętrza , teraz czekam na następne :D

i_ska
18-05-2005, 14:32
Witaj to znowu ja

Hmmm aranżacja wnętrz, czy musi robić to ten sam architekt co projektował dom, czy każdy inny???

I_ska :D

Nulla
18-05-2005, 14:42
Dowolny , jeśli nie zmienia to rozwiązań konstrukcyjnych, jeśli zmienia to potrzebna jest zgoda projektanta,

Maluszek
18-05-2005, 14:58
Nulla, strasznie wygląda to okno :(
A biblioteczka cudna :D Też bym chciała taką :D

Nulla
18-05-2005, 17:12
Dzięki za wszystkie dobre słowa, to miód dla mej zbolałej duszy.
Okno musimy jutro przywieść do Warszawy skąd pojedzie do fabryki do Lublina, a tam mają się nim zająć jeśli wszystko dobrze pójdzie to trzeba będzie wymienić tylko część ramy , a jak nie to całe skrzydło zobaczymy.


W Blibliteczce ( czego nie widać) ma być biurko które dochodzi aż do okna i jest jednocześnie parapetem, i może nie widać tego dokładnie ale te półki są różnych grubości, szerokości i wysokości co przy dobrym wykonaniu ma stworzyć efekt opływających ściany fali, :D

Dodatkowo zmieniamy kształt i położenie łazienki na dole, będzie dużo większa :D

Luśka Whispera
18-05-2005, 19:24
Ale fajne te wizualizacje :) Biblioteka jest po prostu piękna :D :D
Nulla, macie już ostateczną decyzję kredytową?

kroyena
19-05-2005, 17:10
Nulla jak tyla światełek to pewnie listwa z przyciskami będzie na 1/2 metra?

Nulla
19-05-2005, 19:57
Luśka - miała być dzisiaj ale jeszcze nic nie wiem
Kroyena - na szczęście nie, przyciski są rozmieszczane przy wejsciu do pomieszczeń więc w jednym miejscu nie mamy więcej niż dwa :D
elektryk właśnie nad tym pracuje , jade zobaczyć jak mu idzie :D

alfreda
19-05-2005, 20:23
Brawo dla BARDZO ważnego Pana . Szkoda że takich więcej nie sieją!!1Przydałoby się takich więcej :D :D

Nulla
20-05-2005, 12:57
Alfreda nawet nie wiesz jaki wielki kamień mi spadł z serca, już myślałam że będę musiała wydać majątek na naprawę , a tu taki miły akcent :D

Jagna
20-05-2005, 23:34
Nulla, czytałam to jak jakiś kryminał! Pierwszy raz słyszę o czymś takim. Wy się lepiej upewnijcie, że wszyscy członkowie ekipy cieszą się dobrym zdrowiem, bo jeszcze za jakiś czas zarąbane zwłoki znajdziecie w wylewce...żartowałam :-? Dobrze, że się wszystko dobrze (z oknem) skończyło. To bardzo miłe. A salon wygląda cudnie. Kapitalne są takie wizualizacje. Trzymam kciuki za decyzję banku.
Acha, i zastanówcie się nad terminem grilla u nas. Jakaś sobota zaraz po Bożym Ciele, dobra? :D

Nulla
23-05-2005, 13:20
Jaguś, z wielką przyjemnością, podajcie termin a my postaramy sie dopasować

i_ska
24-05-2005, 15:00
Witaj Nulla

No kochana, nie za dobrze byś chciała decyzję w 4 dni :wink: , ja też swoje odczekałam a miało być w 4 dni a było 4 * 15 = 60 dni tyle czekałam przez tą całą biurokrację tj: decyzje i podpisanie umowy. :( .
Życzę pwodzenia i rychłej decyzji bo to już lekka przesada z ich strony
I_ska

Martka
24-05-2005, 19:01
Nulla,

Nie martw siebardzo - nawet jeśli kredyt w dwóch transzach, to nie jest tragedia.
Zalezy od banku, ja mam w PKO BP i kontrole odbywają się dosyć przyjemnie.
Póki zgodnie z kosztorysem, to nawet nie chcą faktur.
A kontroli u mnie będzie 4 albo 5.
Trzymam kciuki - co się odwlecze to nie uciecze (tylko nie mówcie tego moim murarzom) ;)

Whisper
26-05-2005, 23:33
GRATULKI z okazji przyznania kredytu :)

Nulla
26-05-2005, 23:52
Wielkie dzięki Whisperku, my tak jak Wy świętować zaczniemy jak podpiszemy umowę ( bo już będzie za co :lol: )

Luśka Whispera
27-05-2005, 08:35
Nulla, super z tym kredytem :D :D
Co do kuchni to ja bym była za wariantem 2 (z cargo) ew. jeszcze 3. Nr 1 dla mnie nie, bo brak blatu po prawej stronie zlewu, a zabudowa nr 4 sprawia że kuchnia robi się mniejsza i taka masywna po jednej stronie.

A tak w ogóle to bardzo fajna ta kuchnia :D :D Jakie wasza ma wymiary i skąd będą meble?

i_ska
27-05-2005, 13:28
Witaj Nulla

No nareszcie Nulla coś ruszyłu u ciebie w dzienniku. :)
Gratulcje z okazji przyznania kredytu, wiem jak to cieszy :D , a co do kuchni to wszystkie śliczne ale najbardziej przemawia do mnie wariant 2. Nie pytaj dlaczego poprostu jest extra!!! :D

pozdrawiam i_ska

alfreda
27-05-2005, 21:22
Bardzo fajne te kuchenki! :D :D Ja bym stawiała na 2 i 3 , z większym wskazaniem na 3. Wydaje mi się że prz ciemnym kolorze szafek należy jak najbardziej " rozjaśnić" wnętrze ? Ale to są bardzo sugestywne oceny...

Maluszek
02-06-2005, 23:40
Nulla - dopiero przeczytałam, że dostałaś kredyt - gratuuuuuuuuulki :D

A mnie się podoba 4 wersja i tyle.

Nulla
02-06-2005, 23:59
Maluszku, mnie też i właśnie ten wybrałam on zyskał też najwięcej punktów :D
A co do kredytu to jestem super zadowolona, że już mam to za sobą :D

Maluszek
03-06-2005, 09:48
Nulla - no i dobrze wybrałaś :D

Luśka Whispera
03-06-2005, 12:08
Gratulacje Nulla!!!!!
:D :D :D

Jagna
03-06-2005, 23:35
Nulla, ja też szczerze GRATULUJĘ! Tym bardziej, że my dopiero tę drogę zaczynamy (walka o kredyt, znaczy). Zazdroszczę tych zakupów! Baw się dobrze! :D

Nulla
04-06-2005, 10:30
Welkie dzięki wam wszystkim :D :D :D

alfreda
04-06-2005, 23:01
Kup sobie bucików, kiecek, kosmetyków, i innych fizdrygałek...... Oj chyba nie to forum???Sorki... Żartowałam :) :D :lol: :P :P Prawda że absurdalnie to brzmi ..Żeby jakieś głupoty kupować...

Nulla
09-06-2005, 09:46
na razie z puli środków odzyskanych tzw. refinansowania kosztów poniesionych, zakupiony został nowy motor dla Tuśka,
W sobotę i niedzielę był motobazar na Wyścigach i całą sobotę Tusiek biegał i szukał aż w końcu znalazł Suzuki VStrom DL 1000 i cała kasa na kiecki i fatałaszki poszła, dzisiaj zapłaciłam za rurki i od poniedxiałku zaczynamy hydraulikę

Maluszek
09-06-2005, 10:21
Czy to znaczy, że Tusiek ma teraz dwa motory?

Nulla
09-06-2005, 10:50
niestety nie, ten żółty jest kolegi który mieszka w Angli i pewnie niedługo go zabierze, dlatego musiałam zadbać o to żeby Tusiek nie został bez motoru, teraz mam w garażu dwa i moje miejsce na samochód gwałtownie się zmniejszyło

alfreda
15-06-2005, 22:24
BĘDZIE OK...... Za dużo rónorodności aby cosik nie wypaliło...
To przeważnie zdarza się w przypadkach dokładnie zaplanowanych w ilości szt. JEDNA :-? :-? :-? Przy takiej mnogości zajęć, obowiązków itp. MUSI być dobrze...

Whisper
15-06-2005, 22:34
Nulla, nieźle, kasa przyszła i już motorki :D

Co do hydrauliki to też miałem zamair zacząć ją teraz układać, ale... doczytałem się gdzieś, że powinna iść w ociepleniu podłogi (nie pod, tylko w górnej warstwie styropianu). Ma to sens, bo się tak nie wyziębia... A tynkarze jakby mi weszli na położony styropian, to by mi taki Sajgon zrobili, że hej. Dlatego ciekaw jestem jak to u Was będzie wyglądało.

Nulla
16-06-2005, 20:37
na razie robimy wszystko to co tynk przykryje, czyli wyscia do grzejników, podejścia pod krany, piony itp.
też jestem ciekawa jak to będzie

i_ska
01-07-2005, 07:55
Witaj Nulla

Nulla przypominam, że to już koniec miesiąca a tu w dzienniku nic, cały czas kupujecie ten motor?? :) czy co, napisz coś wklej zdjęcia zrób uciechę czytającym :wink:

Nulla
05-07-2005, 12:52
I_ska przepraszam, ale strasznie zalatana jestem, szkolenie daje mi się we znaki, wracam do domu nocą i nie mam już siły na nic, dodatkowo spalił mi sie notbook czyli jedyna szansa na napisanie czegokolwiek w domu, już się poprawiam zapraszam do dziennika zarasz opisze co tam u nas się wydarzyło, tylko zdjęć nie zamieszczę bo mój program do administrowania albumem był na notebooku i nie mam teraz do niego dostępu.

i_ska
05-07-2005, 14:34
No wreszcie Nulla :lol: ileż można czekać, no no gratulki sporo już masz a nawet wszystko to czego ja sobie nie wyobrażam, elektryka, ogrzewanie bozssssss. Szkoda notebooka, ale on sie spalił ze wstydu, że nic nie pisałaś :D :D i jak najszybciej zdjątka proszę, z testów huśtawki protokół sporządzić :wink:

Whisper
05-07-2005, 23:26
Nulla, front robót masz imponujący ;) Pilnuj tynkarzy, daj znać jak im idzie - w końcu potem ida do mnie.

Kupiłem CB :D

Nulla
06-07-2005, 11:15
Jeżeli chodzi o tynkarzy, to wstają jak ja śpię czyli ok. 6 i jak wracam ok 21 to jeszcze pracują, maja zdrowie chłopaki.
Codziennie wieczorem biegne zobaczyć co zrobili, i jak popatrzę na to co już mamy to takie motylki w brzuchu czuję :D
Whisper zapraszam na oglądanie tynków, jak tam mobilki?

Whisper
07-07-2005, 00:08
Mobilki przekładają się na całkiem mierzalne oszczędności. Sądzę że już kilku certyfikatów osiągnięcia nadmiernej prędkości uniknąłem :wink:, nie mówiąc o dwugodzinnym korku wczoraj - pod Górą Kalwarią wywalił się TIR, na szczęście usłyszałem i pojechałem objazdem :)

A na oglądanie tynków chętnie, tylko... kiedy? Czasu nie mam, teraz dwa dni pod rząd będę pracował :( , w sobotę tez by się przydało na budowę. Chyba żebym kiedyś, jakoś.....

habibi77
07-07-2005, 13:21
Nulla idziesz jak burza. Tak trzymaj.

Nulla
07-07-2005, 22:51
Dzięki Habibi77 , widze że znalazłaś moje zmagania, napisz gdzie ja znajde Twoje?

Whisper pomyślcie z Luśka i dajcie znać kiedy przyjedziecie, może niedziela? Może jakiś mały forumowy grilek?

Whisper
08-07-2005, 23:54
Dzięki Habibi77 , widze że znalazłaś moje zmagania, napisz gdzie ja znajde Twoje?

Whisper pomyślcie z Luśka i dajcie znać kiedy przyjedziecie, może niedziela? Może jakiś mały forumowy grilek?

Oj, w niedzielę to ja nie będę w Wawie przed 17tą... Chociaż będę od północy wracał, więc prawie po drodze :wink:

Whisper
10-07-2005, 22:47
I jak powiedziałem, tak zrobiłem. Oglądałem Nullowe tynki, wiem już co to są tynki zacierane na ostro i na gładko, oglądałem brak pionów i kątów prostych, oglądałem drzwi i nowy motor Tuśka.

Nulla nic nie mówi, ale front robót przygotowuje taki że głowa mała!

Super masz tynki, Nulla. Moje będą takie same :)

Nulla
11-07-2005, 16:12
Dzieki za dobra słowo Whisper, juz może w czwartek Ty też zaczniesz być posiadaczem tynków,
PS Panowie robili do 1 w nocy, tak im sie do Was śpieszy.

Funia
11-07-2005, 16:18
Dzieki za dobra słowo Whisper, juz może w czwartek Ty też zaczniesz być posiadaczem tynków,
PS Panowie robili do 1 w nocy, tak im sie do Was śpieszy.
Oj zeby moi fachowcy byli tacy robotni :o
Zwłaszcza teraz jak upał a tynki na zewnątrz mają robić :-?

Whisper
11-07-2005, 21:48
Dzieki za dobra słowo Whisper, juz może w czwartek Ty też zaczniesz być posiadaczem tynków,
PS Panowie robili do 1 w nocy, tak im sie do Was śpieszy.

E tam, śpieszy się... U nas nie będą mogli chodzić się kąpać ani rybki łowić :wink:

Nulla
12-07-2005, 11:17
Jak im to powiedziałam
U nas nie będą mogli chodzić się kąpać ani rybki łowić i dodałam o odległości do sklepu to się strasznie zmartwili

Whisper
12-07-2005, 13:12
Jak im to powiedziałam
U nas nie będą mogli chodzić się kąpać ani rybki łowić i dodałam o odległości do sklepu to się strasznie zmartwili
Za to pracy powinni mieć trochę mniej. Coś za coś. Ptaki śpiewają, samochody nie hałasują....

Nulla
12-07-2005, 17:58
I na dodatek te brzózki.... mmmm

Whisper
12-07-2005, 20:06
Maliny i porzeczki będą mogli nam zjeść. Co znajdą to do buzi :wink:

Nulla
12-07-2005, 20:07
nie omieszkam im tego przekazać :D

YaMarzena
13-07-2005, 19:58
Nulla, sąsiadko, a nie zostało Ci trochę tych... hmmm odpadów pobudowlanych z firmy? :lol:

Uściski,
YaMarzena

ps. Nie wiem czy mi coś dobrze świta czy nie, ale czy Tusiek nie pojawiał się kiedyś w 2oo (dwóch kółkach)?

Nulla
14-07-2005, 15:30
YaMarzena Tusiek faktycznie jeżdzi na 2 kółkach ale chyba ze zmęczenia nie rozumiem pytania :oops:

YaMarzena
16-07-2005, 21:54
2oo (dwa kółka) to taka knajpa dla motocyklistów na Tunelowej w Warszawie :) Miałam po prostu poczucie, że już kiedyś spotkałam/rozmawiałam/słyszałam tam o "Tuśku". Ale skoro nie znacie tego miejsca to albo o innym Tuśku słyszałam, albo mi się coś totalnie pokręciło :roll:

Uściski
YaMarzena

Nulla
17-07-2005, 19:46
Co do knajpek motocyklowych to Tusiek bywa w 66 na Prymasa albo w namiotach przy Gwiażdzistej , ewentualnie w takiej jednej przy Sikorskiego , o tych mi wiadomo :D

i_ska
17-07-2005, 21:07
Hej Nulla

Jak ja ci zazdroszczę, jaki komfort już masz, tynki, dach hmmmmm marzenie, tylko dlaczego ci nie wierzę :wink: bo brak fotek :( czekam.

Whisper
17-07-2005, 22:26
Hej Nulla

Jak ja ci zazdroszczę, jaki komfort już masz, tynki, dach hmmmmm marzenie, tylko dlaczego ci nie wierzę :wink: bo brak fotek :( czekam.

Uwierz. Ja widziałem na własne oczy :lol:

Jagna
20-07-2005, 00:10
Nulla, ależ macie tempo! Lodówka jest, to już i mieszkać można. Nie w lodówce, rzecz jasna, ale to jedno z podstawowych urządzeń przecież. Musimy się jakoś wprosić na oglądanie tych tynków i reszty...! :D

Nulla
20-07-2005, 03:27
Jaguś, zapraszam! kiedy tylko chcecie

I_ska daj mi chwile dopiero co kompa mi naprawili i wreszcie bede miała dostep do albumu, patrz po niedzieli (bo teraz to 20) jak tylko oddech złapie to pobiegne zrobic zdjecia i je specjalnie dla Ciebie zamieszczę :D

Jagna
31-07-2005, 21:53
Trzymam kciuki za udany urlop i za siostrę - kierowniczkę! :D

Nulla
13-08-2005, 17:29
Dzięki Jaguś

Urlop się udał, własnie wracamy już za ok 4godz zobaczę postępy na naszej budowie

Whisper
13-08-2005, 17:59
Dzięki Jaguś

Urlop się udał, własnie wracamy już za ok 4godz zobaczę postępy na naszej budowie

Chyba idzie nieźle, bo od piątku przychodzą do nas robić sufit :)

YaMarzena
14-08-2005, 21:34
Witaj Nulla po urlopie :) Teraz, jak już masz dużo siły to raz-dwa wykończycie domek 8)

i_ska
10-09-2005, 21:49
No Nulla tak myślałam, że nas czymś zaskoczysz, pięęęęękne cudeńko, jak już blisko końca :D macie, widzę, że wszystko idzie zgodnie z wizualizacją. :wink:

Whisper
11-09-2005, 08:52
Nulla, słyszałem wczoraj od Marka D. że od nas ekipa wraca znowu do Was... Pocieszę Cię tym, że u mnie nie będą robili ocieplenia zewnętrznego, więc jest szansa że szybciej skończą.

Nulla
11-09-2005, 10:27
Whisperku , wracają bo musimy kanały wentylacyjne dobudować, a co do tynków zewnętrznych to Marek z powodu nadmiaru pracy oddał nasze innej zaprzyjaźnionej ekipie i prace trwają.

Muszę poczytać co tam na innych budowach bo straszne mam zaległości.

Jagna
21-09-2005, 16:16
Nulla, miłego wypoczynku!
Świetnie rozumiem zabawę w kolory kibelkowe. U nas też się na to zanosiło. Coraz piękniej u Was. Pokaż jakieś zdjęcia po ułożeniu glazury, dobra?

Nulla
23-09-2005, 18:21
Dzięki Jaguś, jak wrócę to zrobię zdjęcia i je zamieszczę w albumie,

i_ska
18-11-2005, 20:38
Nulla hurra nareszcie jesteś, no łazienka super te kafelki to bamboo czy mata??? ślicznie to wygląda :D, luksfery śliczne coraz bardziej mi się luksfery zaczynają podobać. Super kuchnia, pokaż więcej tych cudów. :D

Whisper
18-11-2005, 21:45
Nulla, tak po cichutku, po cichutku i wszystko zrobione :D

Nulla
19-11-2005, 23:01
pokażę, tylko troche posprzątamy, a brązowe kafelki są imitacją drewna wenge

i_ska
28-11-2005, 08:59
Nulla idziesz jak burza, tylko co chwilę coś ci przywożą :lol: fajnie ale wiem jak to jest jak juz prawie się urządzasz a ty nie ma wody lub kanalizy ja tak mam i się zastanawiam po co ja się tak śpieszę do czego jak nie mam wody ani kanalizy.

Luśka Whispera
28-11-2005, 19:58
Nulla, niecierpliwie czekam na dalsze zdjęcia :) No i zapowiadam się z inspekcją :)

Nulla
28-11-2005, 20:48
I_ska i na was przyjdzie kolej :D

Luśka - Kiedy????

Luśka Whispera
28-11-2005, 21:15
Luśka - Kiedy????

Po naszej przeprowadzce :D Na zasadzie rewizyty :D

Dużo Wam jeszcze zostało do kupienia, Nulla? Bo nam też się już skończył kredyt :evil:

Nulla
29-11-2005, 02:04
zabraknie nam kasy na zrobienie chodników, wykończenie cokołu, bramę wjazdową i naprawę ogrodzenia,
A z rzeczy w środku - kominek nie ma obudowy z kamienia tylko tymczasowy gresik, nie ma kasy na szafy wnękowe i zabudowę garderoby no i na zabudowę gabinetu na dole, nie wiemy też czy wyrobimy sie z funduszami na balustradę ( koszmarnie drogi wynalazek)
Ponieważ kredyt skończył sie nam jakiś miesiąc temu to aktualne prace finansujemy z kasy co była odłożona na sprzęt RTV i meble, i tak Tusiek pożegnał sie z plazmą i kinem domowym a ja z garderobą i szafą pod schodami.

Dlaczego dopiero jako rewizyta???? Czekamy na was od czasu parapetówki tj od 08.10 !!!!

i_ska
29-11-2005, 07:43
Nulla ja też chciałabym zakupić piec kondensacyjny nad firmą się zastanawiam Vissmann lub Vailant o de Deitrichu słyszałam, że to dobra firma mało się reklamuje ale ci co ją znają to mają dobre zdanie o niej. Nulla, jeżeli to nie tajemnica to powiedz ile dałaś za taki kociołek????

Kasa to mi już się skończyła, :cry: ja nawet wnętrz nie mam zroionych ciekawe co bank na to powie jak zobaczy dom w takim stanie.

Nulla
06-12-2005, 21:13
I_ska za piec dalismy 8000 ale to jest cena która udało mi sie osiągnac tylko dzieki zajmowanemu stanowisku, normalna cena to ok 10.000 - 11.000 w skład zestawu wchodzi kocioł, zasobnik i czujnik zewnetrzny.
Piec jest super od piatku mamy cieplutko w domku i mamy juz ciepłą wodę

Agacka
07-12-2005, 09:36
Wszystko pięknie idzie do przodu! Tylko pogratulować!
Czy ja mogę nieśmiało zapytać o zdjecia? :lol:

Nulla
07-12-2005, 13:22
Pewnie że możesz, dzisiaj sprzątają i może wieczorem domek będzie nadawał się do fotografowania, jeśli tak to jutro coś pokażę :D

abromba
07-12-2005, 13:31
Ale fajnie! Domek posprzątany i w perspektywie święta już na swoim. To może i my zapowiemy się z inspekcją?
Obiecuję wjechać wozem oznaczonym lierkami PINB :lol:

Nulla
07-12-2005, 14:44
Abromba zapraszamy!!!
A dzięki naszemu sąsiadowi w PINB już nas znają, chyba nawet lubią a napewno współczują sąsiada :D

i_ska
07-12-2005, 19:32
Dzięki nulka za informację o kociołku ech te ceny ale wiem, że kondensacyjne to kupa forsy a Tobie udało się zbić na super cenę. Fajnie masz nulla, ciepełko w domku już :D napisz po sezonie grzewczym ile wynosi cię ogrzewanie, a z tą kanalizacją to rzeczyiście kicha, ja mam to samo. :cry:

Nulla
08-12-2005, 12:49
obiecane, wklejone zapraszam do oglądania

i_ska
08-12-2005, 14:27
Nulla jakie to wszystko piękne ta kuchnia jeszcze lepiej wygląda niż na prezentacji :D ta toaleta na dole full wypas, ale dom nareszcie pokazłaś zewnętrzne mury, jaki śliczny dom a taras z pięknym widokiem.
Ech Nulka piknie bardzo piknie zazdroszczę :roll:

Aszka
08-12-2005, 16:25
Takie widoki przed świętami to miód na serce -zazdroszczę :-?
Widzę,że macie lodówkę side by side.Czy wcześniej doprowadzaliście wodę i gdzie ten "wylot" ma sie dokładnie znajdować?
Czy można prosić o jakieś zblizenie na kanapy i ewentualnie producenta :wink:
Pozdrawiam i zyczę miłego zamieszkiwania na włosciach :P

Nulla
08-12-2005, 19:53
podłączenie wody do lodówki jest pod zlewem, tam też jest filtr, a z lodówką łączy go biały plastikowy wężyk, który był w zestawie z lodówką.
A co do kanapy to była robiona na zamówienie, zamieszcze zdjęcia i jeśli Ci się spodoba to podeślę namiary

abromba
08-12-2005, 20:24
Ech Nulla, to się nazywa dopieszczony dom...
Jak mówiłaś, że nie wprowadzisz się do prowizorki tylko na gotowe, to trochę Ci nie wierzyłam. A teraz po prostu bardzo Wam gratuluję!

Nulla
08-12-2005, 23:00
Dzięki Abromba ale jeszcze nie wszystko jest skończone , jeszcze przed nami drobne poprawki i cała masa sprzątania, ale jeszcze się nie wrowadzamy ;)

Aszka
09-12-2005, 14:07
Czyli mam rozumieć,że od początku byliście przygotowani na kupno takiej lodówki i przyłącze należy zrobić "od razu" :roll: A czy ten filtr jest obowiazkowy czy chcecie mieć dobrą wodę w kostkarce?
Czekam na zdjęcia kanap i chętnie wezmę namiary - tylko czy to aby dla mnie nie na końcu Polski :wink:
Pozdrawiam z krainy "fruwających scyzoryków".

Nulla
09-12-2005, 18:18
Co do lodówki to wyszła w miedzy czasie i jest na tym samym zasileniu co zmywarka, wystarczyło zrobić trójnik filtr był na wyposażeniu lodówki i do tego modelu jest konieczne jego podłączenie,

Ponieważ jutro lecę na kilka dni do Włoch to jak tylko wrócę to zamieszczę dokładne zdjęcia kanapy ok?

alfreda
09-12-2005, 22:56
:D Jejku, jestem " szoknięta"!! :o Słów brakuje coby relację zdać!!!
PODOBA MI SIĘ WSZYSTKO, BEZ WYJĄTKÓW!!!
A na tarasie to deska? A jak tak to jaka??
Cudo !!!!

Nulla
16-12-2005, 09:49
Alfreda

Deska to bankirai czy jakoś tak

damianr
01-01-2006, 22:06
Nulla
Gratuluje pięknego dzieła i sprawnej budowy :lol: jestem pełen podziwu zaczawszy od 12,5 metra działki a skończywszy na konsekwencji realizacji wizualizacji :o Jeszcze raz pogratulować.
Oczywiście mam też pytanko(ka) : sami mamy gont na dachu, powiedz jak z odbiorem komina który jest 40 cm ponad kalenice dachu zrobionego z materiału palnego? u nas ta wysokosc chyba niekoniecznie jest taka... Jakie macie wyjście do komina czy jakies stopnie???
Kolejna sprawa - wiem że to bardzo dawno ale potrzebuje mondrych i niedrogich ludzi do poprawek na położonym już goncie Właśnie odkryłem, że nam przy oknach dachowych podwiewa sniegiem że juz o cieknacych koszach i niewykończonych kalenicach nie wsponę a czytałem że wy na takich ludzi od gontu wkońcu trafiliście, a i czy macie wentylacje połaci dachowych (w kalenicy czy jakies inne) co o tym sadzicie?

Pozdrawiam i samej pomyślności w Nowym Roku


Pozdrawiam i miłego mieszkania

Nulla
02-01-2006, 13:46
Damianr

Po pierwsze zaskoczyłeś mnie z tą odległościa od kalenicy, jeżeli chodzi o odbiór kominiarski to nie było zastrzeżeń, odbioru technicznego budynku jeszcze nie było ale też nie podejrzewam aby były problemy, kominy mamy wykonane systemowo ( IBF) a dodatkowo w kominie do pieca kondensacyjnego jest specjalny wkład. Jeżeli chodzi o dekarzy to owszem po wielu bojach trafili nam się całkiem nieźli, własnie konczą podbitkę, w razie co zapraszam na rozmowy osobiste :D

Co do wentylacji dachu, dokładnie ciężko jest to opisać, ale mniej wiecej wyglada to tak: gont, płyta OSB, pustka, izolacja, wełna, pustka, izolacja ( jedna jest paro- druga wiatro- ) dodatkowo płyty OSB nie stykają się w kalenicy. To chyba tyle.

Pozdrawiam

damianr
02-01-2006, 15:21
Damianr

Po pierwsze zaskoczyłeś mnie z tą odległościa od kalenicy, jeżeli chodzi o odbiór kominiarski to nie było zastrzeżeń, odbioru technicznego budynku jeszcze nie było ale też nie podejrzewam aby były problemy, kominy mamy wykonane systemowo ( IBF) a dodatkowo w kominie do pieca kondensacyjnego jest specjalny wkład. Jeżeli chodzi o dekarzy to owszem po wielu bojach trafili nam się całkiem nieźli, własnie konczą podbitkę, w razie co zapraszam na rozmowy osobiste :D

Co do wentylacji dachu, dokładnie ciężko jest to opisać, ale mniej wiecej wyglada to tak: gont, płyta OSB, pustka, izolacja, wełna, pustka, izolacja ( jedna jest paro- druga wiatro- ) dodatkowo płyty OSB nie stykają się w kalenicy. To chyba tyle.

Pozdrawiam
Dzieki za info
Co do komina to przepraszam że zasiałem niepewność ale sam jestem ciekaw jak to się odbywa bo u mnie dyły straszne dywagacje nat tą kwestją :evil: ,
Co do wentylacji to najbardziej mnie ta szczelina interesuje: jak jest obrobiona - jakieś specjalne zakończenie???
Co do rozmowy osobiście ... BARDZO CHĘTNIE :lol: :lol: :lol: gdzie mam się stawić i kiedy??? chętnie podopytuje i podpatrze rozwiązania jakie zastosowaliście. U nas niestey są na dachu dechy pod gontem ale mamy dodatkowo pape podkładowa na welonie ale długo by opowiadać o peryperiach.
Pozdrawiam

Nulla
03-01-2006, 13:45
Damianr

Rozmawiałam z naczelnym dekarzem o Twoich poprawkach, powiedział że bardzo chetnie spotka sie z Tobą, jeśli mozesz to jutro rano u nas na budowie lub jeśli chcesz to upoważnił mnie do podania nr telefonu.

damianr
03-01-2006, 20:31
Damianr

Rozmawiałam z naczelnym dekarzem o Twoich poprawkach, powiedział że bardzo chetnie spotka sie z Tobą, jeśli mozesz to jutro rano u nas na budowie lub jeśli chcesz to upoważnił mnie do podania nr telefonu.
Dzieki wielkie
czekam na odpowiedz na PRIV...

Nulla
06-01-2006, 11:24
Wysłałam na priv, życzę pomyslnych negocjacji :D

damianr
02-06-2006, 11:00
Nulla
Prosze o kontakt w sprawie dekarza..
przesyłałem ci info na email