PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie ruru do kozy?



falek12345
28-07-2010, 23:13
Mieszkam na 3 piętrze ostatnim i bede stawiał koze coś w tym rodzaju;
http://allegro.pl/item1157364908_piec_hs_flamingo_przylacze_wysylka_ gratis.html
niestety nie mam ściany kominowej i musze zrobić wylot spalin przez ściane(dodam ze jest styropian) mozecie napisać jak wysoko nad kominkem wykuć otwór i jakie dokładnie zastosować rury zewnątrz i wewnątrz żeby wszystko było ok.Prosze o podpowiedz jak to zrobic krok po kroku.

reflexes
10-09-2010, 09:24
Podnoszę temat, bo jestem podobnym rozwiązaniem zainteresowany. Planuje wstawić kozę i nie wiem (jestem jeszcze przed wizytą kominiarza) czy obecny komin będzie się nadawał do wykorzystania. Dom stary i w chwili obecnej komin wykorzystywany jest jako wentylacyjny. Kiedyś był do niego podłączony piec CO a wcześniej tradycyjna kuchnia opalana drewnem.

G.N.
10-09-2010, 18:42
falek12345 chcesz taką fajkę jak w westernowej chatce przez ścianę wystawić i już? Do kozy która ma coś ok 9 KW nic z tego. A o ciągu kominowym pomyślałeś? Nawet jeśli uda Ci się nie spalić domu to zapewne uda Ci się zaczadzić. To znaczy można oczywiście zainstalować komin systemowy na zewnątrz, ale komin a nie rurkę przez ścianę wystawić. Nie kombinuj bo to się może źle skończyć.

reflexes całkiem możliwe że komin jeszcze się nada. Jeśli nie to w grę wchodzi jeszcze wstawienie wkładki do komina. Nawet są takie owalne pomyślane do tradycyjnych "szuflad", niestety droższe od zwykłych ale są. Zobaczysz co powie kominiarz.