PDA

Zobacz pełną wersję : uwaga do redakcji



dawid73
25-02-2004, 18:34
uwaga do redakcji aby zmienić oprogramowanie forum by pokazywało numer ip aby można wykryć nieuczciowych gości co są np. sprzedawcami a podają się za użytkowników

Ewunia
25-02-2004, 19:25
A co na to ochrona danych osobowych?

dawid73
25-02-2004, 19:44
numer ip nie jest związany z danymi osobowymi jest to taki numer internetowy np. komputera w sieci

Pagin
25-02-2004, 20:35
Witam,
Popieram pomysl Dawida
Pozdrowienia

tomek1950
25-02-2004, 21:38
I jeszcze jedna uwaga, a właściwie prośba do Redakcji. Zdarza się, że na naszego czata wchodzą "dowcipne" typki. Może można ograniczyć dostęp do czata tylko dla zarejestrowanych?

weyn.rob
25-02-2004, 22:49
Bardzo słusznie i najlepiej jeszcze aby trzeba było występować tam pod nickiem zarejestrowanym na forum-a nie jakieś 3,28,efgffes czy tym podobne-ew nickiem zarejestrowanym tak jak nick na forum--aby nie można było wchodzić co pięć min z innym i czuć się bezkarnie.

dawid73
26-02-2004, 18:37
odpowiedzieli mi że mają dostęp do numerów ip
Podoba mi się rozwiązanie tego np. na forum www.gsmonline.pl

Majka
27-02-2004, 09:05
Ciekawe Dawidzie jak znajdziesz moj nr. IP. :D
Mam neostradę, a tam nr. IP jest nadawany "dynamicznie". I szukaj wiatru w polu.

dawid73
28-02-2004, 17:27
Ale jeżeli będzie się łączyła kilka razy i tak się domyślę żę to ty bo zawsze będzie pisało neostrada tylko minimalnie inny numer a jak z modemu czy sdi to zawsze pisze miasto

skorpionka
08-03-2004, 17:37
Właśnie,kij ma dwa końce,o czym się przekonałam przy okazji kiedy magik robił mi porządek w komputerze.Ja też wiem kto mnie "namierza".

ziaba
11-03-2004, 09:53
Wielka prośba do Guru Forum !
Od dawna zauważyłam, różnicę czasu międzu moim wysłaniem (z czasem aktualnym wg.mojego osobistego zegarka) a czasem faktycznego wysłania względem czasu Forum.
Dziwy czasoprzestrzeni jakieś..różnica jest ponad 7 minut.
I to do przodu.. 8)
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; ;;;;;;;;;;;;
Podziękowania ziabiste.

ps.zegarek osobisty jest ok.

Redakcja
11-03-2004, 10:25
Dziękujemy za uwagi. Obsługa techniczna postara się coś zrobić w tematach j.w. Pozdrawiamy

11-03-2004, 12:42
Ale jeżeli będzie się łączyła kilka razy i tak się domyślę żę to ty bo zawsze będzie pisało neostrada tylko minimalnie inny numer a jak z modemu czy sdi to zawsze pisze miasto

Przestrzegałabym przed czymś takim.To będzie tylko domysł.
A jeśli ktoś o podobnym IP zabawi się czyimś kosztem, i na konto tej osoby narozrabia,bo przecież można się "domyślić".
To tak jak "rozpoznawanie" na czacie po "stylu" pisania.Są i tacy specjaliści. :lol:
Wszelkie domysły mogą być bardzo krzywdzące.Jeśli nie ma sposobu na to,aby każdy posiadał stałe IP (a nie ma),to wszystko inne jest nieostre i doprowadzić może do niezdrowych podejrzeń,przykrych sytuacji.
IP nie zalicza się do danych osobowych,ale pozwala na identyfikację pewnych rzeczy,na co nie każdy może mieć ochotę.

Dlatego uważam,że reagować trzeba na chamskie odzywki,personalne ataki,ale zostawić wolność wypowiedzi.
I tak to forum jest perłą kultury w internecie.:D

Redakcja
11-03-2004, 12:46
IP pozostaje do wiadomości redakcji. Czas na Forum - to trzeba poprawić.