PDA

Zobacz pełną wersję : Ściana z cegły pomalowana na biało



thnd
02-08-2010, 11:40
Marzy mi się ściana z cegły pomalowana na biało... tylko nie wiem jak się za to zabrać.
Czy wystarczy zbudować ścianę z czerwonej cegły i pomalować ją kilka razy zwykłą białą farbą?
Mamy ścianę z pustaków i rozważamy dwie możliwości-1. zabudować tą ścianę cegłą, czy może obleić ją klinkierem i wtedy pomalować na biało???
Czy może ktoś podzielić się swoim doświadczeniem w budowaniu takiej ściany?

Trociu
02-08-2010, 13:22
W zasadzie wystarczy zbudować ścianę, zagruntować i zamalować. Przy murowaniu trzeba tylko się przyłożyć do jakości fug i zadbaniu, aby całe cegły szły od zewnątrz.
Z klinkierem może być gorzej - nie wiem jak z zamalowaniem tego później. I cenowo może wyjść drożej - sprawdźcie cenę jednej cegły do ceny jednej płytki klinkierowej.
Co prawda z płytkami klinkierowymi pójdzie szybciej bo to jak kafelki się kładzie.

kati
09-08-2010, 13:22
Nie wiem czy fajnie wyjdzie pomalowana cegła klinkierowa, jak dla mnie za równo i może nie dać efektu. Mam w domu ściane z cegły, lecz w miejscu gdzie wcześniej ściany nie było. Zdobyliśmy cegłę rozbiórkową, trochę poszlifowaliśmy i ścianka wyszła super. Teraz tez myślę nad pomalowaniem jej na biało.

masłoprojekt
09-08-2010, 14:21
Mnie się wydaje, że klinkier wyjdzie kiepsko. Kiedyś zgłębiałem ten temat, wszystko zależy od budżetu. Osobiście decydowałbym się na okładzinę gotowej już ściany, najpewniej z imitacji cegły z gipsu i malowałbym to na biało. Mam wrażenie, że miałoby to najlepszy stosunek ceny do wyglądu (choć nie będzie to najlepszy efekt wizualny). Do wyboru jest co najmniej kilka możliwości od "cegieł" z PCW, przez cegły z gipsu, cegły licówki po cegły ręcznie robione (również licówki). Mogę podrzucić garść linków jeśli można.

thnd
12-08-2010, 13:53
i tak chyba zrobimy. obudujemy sciane cegla-a zeby nie wyszla za szeroka, dam cegly do murarza, zeby je pocial na pol
"i zadbaniu, aby całe cegły szły od zewnątrz"-jak to mam rozumiec?

bożenkaa
12-08-2010, 14:48
Ściany ceglane sa swietne. Niesamowicie mi sie podobają. Mozna postawić sobie nową ściankę albo zetrzeć tynk z juz istniejącej.
Białe ściany sa ciekawe , ale brunatne również. :)

kubel30
13-08-2010, 13:45
Hej ja również jestem fanką ceglanych ścian. Ostatnio z mężem odkryliśmy kawałek ściany w przedpokoju i pomalowaliśmy na biało.
Przed malowaniem tylko zagruntowałam unigruntem.

tak było
http://images35.fotosik.pl/179/c461da4c2d3fda7emed.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images45.fotosik.pl/326/29110fe5d0e9bff5med.jpg (http://www.fotosik.pl)

a tak jest
http://images47.fotosik.pl/325/8e07277526853aa9med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Trochę roboty ,potu i brudu ,ale warto było .Zapraszam na mój remont Wichury, mojego przyszłego domu.
Tam również odnawiałam cegłę sama , ale tam to już wyższa szkoła jazdy .

Winniczka
14-08-2010, 10:10
Nie ma sensu budować nowej ściany przy już stojącej, jeśli chcesz mieć efekt cegły, połóż płytki klinkierowe - jest bardzo duży wybór nie tylko gładkich, są też tzw. formowane ręcznie, nierówne i chropowate. Ale pomalowane gładkie też mogą super wyglądać, jak na przykład tutaj, chociaż to oczywiście nie ten kolor:
http://www.designspongeonline.com/wp-content/uploads/2010/06/img77l.jpg
Parę ceglanych inspiracji możesz znaleźć na moim blogu: http://praktycznewnetrze.com/2010/06/22/gola-cegla/
Pozdrawiam

Spirea
31-08-2010, 22:37
bardzo fajna biała ściana z cegły jest tutaj:
http://www.ppplan.pl/

kliknij na Radosne Wnętrze albo poszukaj Dom & Wnętrze z maja br.

mazo
20-09-2010, 19:53
My mieliśmy mieć na antresoli komin z cegły pomalowany na biało, ale nasz wykonawca zapomniał i pokrył go tynkiem gipsowym`- twierdzi, że już nic nie można z tym zrobić. CZy rzeczywiście?

aneta s
27-09-2010, 14:16
Witajcie! Ja u siebie mam zarówno klinkierową jak i zwykłą cegłę pomalowana na biało. Co do klinkieru, mam ją w wiatrołapie, zarzuconą delikatnie piaskowym tynkiem i pomalowaną na biało. W salonie mam stary ceglany mur - też biały. obie ściany mi się podobają i jestem zadowolona z efektu. Zdjęcia sa w mojej galerii. A na dokładke mam surową cegłę w łazience i elewację z ręcznie formowanej, ot takiego małego świra mam na punkcie cegły;)

Winniczka
01-10-2010, 21:17
mazo, wykonawca, jak to wykonawca, leni się i dorabia ideologię. Przecież cegłę odkrywa się nawet spod solidnych, wapiennych tynków. Jak pokrył przez pomyłkę, to powinien naprawić błąd i ją odkryć. Gips nie należy do najtwardszych materiałów, nie powinien mieć z nim większych kłopotów.

Pozdrawiam, i życzę cierpliwości:)

mazo
03-10-2010, 21:06
Też tak myślę. Niby jakoś poczuwa się do odpowiedzialności, bo coś tam mówił o przyklejaniu połówek cegły, ale potem się wykręcił, że od komina pod wpływem ciepła mogą odpadać. Brakuje cierpliwości, żeby się wykłócać...

aneta s
04-10-2010, 21:25
Mazo nie odpuszczaj, nie daj sie robić w...za własne pieniądze!:no: skoro wykonawca spaprał to niech staje na głowie i sprawi, że Bedziesz zadowolony;). Nie ma rzeczy niemozliwych , jedynie leniwych co nieco przerasta. U mnie było kilka warstw różnego paskudztwa a udało sie doczyścić cegłe niemal idealnie;)

mazo
05-10-2010, 09:05
Spróbuję...

nikielback
05-10-2010, 17:35
Chciałabym "stworzyć" własnymi rękami ceglaną ścianę. Chcę ją zbudować w 2 miejscach - w pierwszym powstanie ścianka działowa, w drugim chcę pociąć cegłę rozbiórkową, oczyszczoną na płytki i przykleić do istniejącej ściany. Mam pytanie czy ktoś z was wie jak zrobić tzn. jak przykleić i obrobić takie płytki, by wyglądały tak jakby była to ściana z pełnej cegły (tam zaprawa ma około 1 centymetra grubości). Czym takie płytki kleiliście i jaka fuga. Czy należy kotwić żeby to było stabilne.
Ogólnie - proszę o przepis, zarówno tych co własnymi rękami budowali, jak i tych co patrzyli wykonawcy na ręce :)

mobb
12-10-2010, 20:57
Podciągam temat - jak przykleić taką cegłę

thnd
13-10-2010, 11:28
Mazo nie odpuszczaj, nie daj sie robić w...za własne pieniądze!:no: skoro wykonawca spaprał to niech staje na głowie i sprawi, że Bedziesz zadowolony;). Nie ma rzeczy niemozliwych , jedynie leniwych co nieco przerasta. U mnie było kilka warstw różnego paskudztwa a udało sie doczyścić cegłe niemal idealnie;)

Aneta S twoje sciany sa wykonane z klinkieru czy z prawdziwej cegly? Jeżeli są z prawdziwe cegły to gdzie je nabyłaś i czy przycinałaś je na pół? Jak były montowane do ściany? I ile warstw białej farby musiałaś nałożyć?

aneta s
13-10-2010, 16:58
ja mam prawdziwą starą cegłę , nie ciętą, mam też klinkierową która jest zachlapana tynkkiem i pomalowana 2 razy. Starą cegłę malowałam 3 razy

2112wojtek
14-10-2010, 22:42
Chciałabym "stworzyć" własnymi rękami ceglaną ścianę. Chcę ją zbudować w 2 miejscach - w pierwszym powstanie ścianka działowa, w drugim chcę pociąć cegłę rozbiórkową, oczyszczoną na płytki i przykleić do istniejącej ściany. Mam pytanie czy ktoś z was wie jak zrobić tzn. jak przykleić i obrobić takie płytki, by wyglądały tak jakby była to ściana z pełnej cegły (tam zaprawa ma około 1 centymetra grubości). Czym takie płytki kleiliście i jaka fuga. Czy należy kotwić żeby to było stabilne.
Ogólnie - proszę o przepis, zarówno tych co własnymi rękami budowali, jak i tych co patrzyli wykonawcy na ręce :)

To nie takie proste pociąć cegłę rozbiórkową , nawet tą dobrej jakości, na płytki .
Zazwyczaj taką cegłę trzeba później jeszcze dodatkowo obrabiać i konserwować, gdyż margiel jest wyjątkowo uciążliwy.
Potrzebna będzie nie tylko wprawa ale i odpowiednie narzędzia. Najlepiej ciąć ją piłą diamentową lub sznurem diamentowym ( tak tną np cegłę Belgowie w f-mie Nelissen - mają przedstawiciela w Polsce. Tną nawet ceglane narożniki).
O wiele prościej i pewniej więc kupić pociętą cegłę - wybór jest spory, cegła ciekawa , bo nawet formowana ręcznie , dodatkowo można taką cegłę jeszcze na własną modłę obrabiać przy kolejnym remoncie, nawet pomalować.
Klei się ją elastycznymi klejami do płytek a spoinuje fugą renowacyjną do cegły lub specjalną gruboziarnistą fugą do ozdobnych lic ceglanych za pomocą murarskiej fugówki ( lekko zaokrąglony, sierpowaty i wyżłobiony na wypukłej krawędzi rodzaj wąskiej szpachelki)
Kolorystyka fug jest wystarczająca , przeciętnie około 12 kolorów, od białej przez szarości do ciemnych patyn.
Nie ma potrzeby kotwić takich lic, klej da sobie radę.

nikielback
16-10-2010, 03:03
do 2112 wojtek
Dziękuję pięknie. Ciąć sama nie zamierzałam - bo już się przy okazji twardej dachówki przekonałam, że trzeba sprzętu i umiejętności
zamierzałam zakupić taką pociętą. poza tym w "moim" składzie budowlanym można pociąć cegłę klinkierową więc, jeżeli zdobędę samodzielnie cegłę rozbiórkową - u mnie w regionie pięknej cegły bezlik, a ludzi którzy jej nie doceniają niestety równie dużo.
z "przepisu" skorzystam - mam na budowie dwie piękne ściany, które chciałabym samodzielnie okleić płytkami z cegły.
Mam jeszcze pytanie jak zapewnić sobie wystarczającą szeroką (tzn. zbliżoną do grubości zaprawy cementowej) fugę?

2112wojtek
16-10-2010, 11:03
.
Mam jeszcze pytanie jak zapewnić sobie wystarczającą szeroką (tzn. zbliżoną do grubości zaprawy cementowej) fugę?

:)Tak samo jak robią to murarze.
Spoina przy klinkierze , w zależności od efektu jaki chcemy uzyskać, waha się w przedziale 5-12mm.
Wystarczy z drewnianej listwy o potrzebnej szerokości spoiny, wyciąć sobie, kołeczki i układać je jak krzyżyki przy układaniu płytek.
Pewnie murarze żachnęliby się na taki sposób, ale amator może sobie poćwiczyć w ten sposób.
Panowie , którzy układają klinkier elewacyjny , mają sznurek i taki niewielki metalowy klocek, którym sprawdzają szerokość fugi i poziomy.
Cegła i tak nie będzie miała dokładności płytki, więc przy szerokiej spoinie różnica nawet 2-3 mm nie będzie raziła, w końcu to murarka a nie glazurnictwo.

Myślę, że warto też przemyśleć rodzaj wątku jaki chcemy uzyskać na licu. Czasami ten prosty zakładkowy nie zawsze wygląda naturalnie.

nikielback
23-10-2010, 14:24
dzięki. nigdy nie miałam okazji obserwować układania klinkieru elewacyjnego. a krzyżyki dysonansowe widziałam do 6 milimetrów. No cóż mówiłam żem amator :) Z drewnem miałam coś wspólnego ale murarka jest mi obca. mam nadzieję że po tej krótkiej instrukcji dam radę.

ania0
25-10-2010, 09:14
Ja bardzo lubię ceglane ściany, ale muszę przyznac że tylko wtedy kiedy maja swój natutralny rudawy, albo czerony kolor. Jakoś nie specjalizowanie lubię cegły pomalowane na biało. Ostatnio natrafiłam na stronę dotyczącą projektowania wnętrz [moderowano] i musze przyznac że maja tam bardzo duzo ciekawych pomysłów. Może oni ci podpowiedza jak profesjonalnie wykonać taka ściane. Ja osobiscie bym sie za to sama nie brała ... :)

rania
25-10-2010, 18:03
ania0, skoncz juz z ta reklama

mur@torek
13-10-2012, 19:43
Skoro mowa o ścianach z cegły pomalowanych na biało, to może coś takiego (ściana zrobiona z płytek z ciętej cegły) http://www.cegielnia-nad-sanem.pl/img/galeria/16.jpg

monika cieślak
12-02-2013, 21:04
Skoro mowa o ścianach z cegły pomalowanych na biało, to może coś takiego (ściana zrobiona z płytek z ciętej cegły) http://www.cegielnia-nad-sanem.pl/img/galeria/16.jpg

Witam!
Czym jest pomalowana ściana z cegły? Wygląda rewelacyjnie!