PDA

Zobacz pełną wersję : żaluzje fasadowe selt ?????



mrufka
02-08-2010, 12:34
Witam !
Pozwalam sobie założyć nowy temat, bo nic gdzie indziej nie znalazłam w fascynującym mnie temacie. :)
Przeszklenia mam w projekcie b. duże, od strony południowej. Architekt wniebowzięty wizją zysków ciepła ze słońca, a ja coraz bardziej zaniepokojona, że w kuchni "akwarium" smażyć się będą nie tylko kotlety ale i ja.....
Od słowa do słowa - szukam EFEKTYWNEGO systemu aby Słoneczko Kochane w razie potrzeby poskromić.
Jak doczytałam - zewnętrzne przegrody skuteczniejsze są podobne od wewnętrznych typu roletki etc.
Wizualnie takie żaluzje by nam optymalnie pasowały, jako że architektura domku bardzo nowoczesna jest.
Zobowiązana będę, jeżeli ktoś z Szanownych Forumowiczów system takowy użytkuje (bądź planuje) ewentualnie innej firmy na podobnej zasadzie i zechce podzielić się (choćby skromnie) cennym swoim zdaniem w temacie.....

Barbara74
10-08-2010, 22:15
Witam ,ja też jestem zainteresowana fasadowymi żaluzjami.Wysłałam zapytanie do firmy jaki jest koszt i jak to technicznie wygląda ale od tygodnia nie dostałam odpowiedzi.Firma nazywa się norma2000.Ja też będę mieć duże przeszklenia ,obecnie zastanawiam się jakiej firmy okna.A Ty jakie masz duże przeszklenia i gdzie je zamawiasz?Będziesz miała aluminiowe czy drewniane?Swoją drogą jak architekt zaprojektował Ci w projekcie żaluzje fasadowe to powinien wskazać firmy gdzie je robią.

forumuser
11-08-2010, 13:05
Witam

jak się czegoś dowiecie to koniecznie napiszcie. My również będziemy mieli spore przeszklenia na południe a rolety zewnętrzne zupełnie do mnie nie przemawiają (nie przemawiają i już - po prostu ;)). Wydaje mi się że żaluzje fasadowe jakoś by przeszły, ale z drugiej strony boję sie o nieco zbyt "biurowy" charakter. Bo wszędzie na www widzę tylko srebrne lub białe. A może są tez w innych kolorach?

A wiecie może jak to wygląda z montażem? Można to jakoś schować w ociepleniu?

bwojtek
11-08-2010, 14:47
Żaluzje fasadowe produkuje między innymi Anwis z Włocławka - jeden z największych producentów branży osłonowej w kraju.
www.anwis.pl

bartekgr
11-08-2010, 18:37
Ja również w projekcie mam przewidziane żaluzje zewnętrzne. Szczególnie ze względu na szklaną fasadę.

@forumuser - z tego co się orientuję żaluzje mogą być malowane na dowolny kolor z palety RAL (za dopłatą).

Dodaję do listy kolejnych producentów:
www.tasta.pl
www.selt.com.pl
www.faroma.pl
www.koloroweokna.pl

Charlie
12-08-2010, 20:04
Witam !
...
... Architekt wniebowzięty wizją zysków ciepła ze słońca, .......
powiedz swojemu archtektowi ode mnie żeby się puknął w swój kwadratowy łeb a na koniec niech sobie poczyta statystyki na temat ilości słonecznych dni w okresie polskiej zimy - szczególnie ostatniej :)

mrufka
17-08-2010, 10:47
Sorry, że tak późno się odzywam, mały urlop był potrzebny do ukojenia zszarganych nerwów...
No więc architekt jak najbardziej podesłał mi firmę właśnie SELT się nazywają. Stronę www mają bardzo ładną tylko zero cenników i też nie odpisują jak na razie.... Okna mamy duże - cała ściana w salonie, jadalni i właśnie kuchni. To jest cała południowa fasada - dlatego tak obawiam się tego słońca. Chciałam te okna od sufitu do podłogi (ok. 2,70 - 2,80 bo jeszcze nie wiem dokładnie ile zabierze sufit podwieszany) strop mamy na 3 m. Jednakowoż architekt mnie przekonuje, że to baaaardzo wykraczający poza standardy wymiar i okna będą strasznie kosztowne, więc podobno byłoby lepiej wstrzymać się na max 2,40 i zrobić niewielkie nadproża. Szerokość skrzydeł ok. 1,50, rozsuwane HS-y. Okien jeszcze nie zamówiłam bo to temat na wiosnę. Z wstępnych rozpoznań jakie zrobiłam wynika, że będzie ciężko robić drewniane w takich dużych rozmiarach, chyba że profile byłyby bardzo grube, a tego nie chcemy.... Obejrzę sobie dla porównania tę norma 2000 i dam znać gdyby moja firma się odezwała z jakąś konkretną ofertą :)

Barbara74
22-08-2010, 23:55
[QUOTE=bartekgr;4241913]Ja również w projekcie mam przewidziane żaluzje zewnętrzne. Szczególnie ze względu na szklaną fasadę.

Barbara74
22-08-2010, 23:57
sorki chciałam zapytać Bartekgr jaka firma robi Ci przeszklenia fasadowe?

blokno
23-08-2010, 07:08
Pewnie się zdziwisz, ale potencjał teoretyczny promieniowania słonecznego w Polsce szacuje się na 3,3 do 4 GJ/m2 rocznie. Jest to co prawda o 60% mniej niż np. we Włoszech, ale jest - doskonale korzystają z energii słonecznej np. Czesi, a przecież nie mają innych warunków niż my. Mapę Polski z rozkładem intensywności promieniowania i korzyściami z energii słonecznej znajdziesz tu: blokno.net (http://aktywneokna.blokno.net/?month=7&year=2010) .

A bardzo dobre rozwiązania dla żaluzji fasadowych widziałem w firmie Sierant z Piotrkowa Trybunalskiego (specjalizują się w tym) oraz w firmie Exte z Zabrza (też żaluzje fasadowe dla okien, chowane w skrzynce podtynkowej). pzdr

Aleksandryta
23-08-2010, 08:10
Ja to nie mogę tego zrozumieć. Może wytłumaczycie mi jak blondynce. Robicie ogromne przeszklenia w ścianach, które powodują, że w środku robi się upał. Nie wspomnę o kosztach takich realizacji i poczuciu intymności w swoim własnym domu, gdy wszystko widać z zewnątrz. Przeszklenia te powodują, że dom jest coraz mniej energooszczędny, co powoduje większe koszty eksploatacji. Po czym, właśnie ze względu na na upały i konieczność osłony przed podglądaczami wchodzicie w koszty związane zainstalowaniem żaluzji na dużych powierzchniach i to w sytuacji, gdzie ze względu na nasz klimat żaluzje te będą przez parę miesięcy w ciągu roku opuszczone.
Wytłumaczcie mi, chciałabym żebyście mnie przekonali. Też robię projekt indywidualny. Nie wiem. Nie dochodzi do mnie ta filozofia, ale ja może coś źle myślę... ...Może mnie oświecicie!!!
Żeby było jasne, ja też lubie przeszklenia, ale z umiarem!!!

aadamuss24
25-08-2010, 21:47
Widok przez duże przeszklenie bezcenny :) i tylko tyle :) pozdr adam

żaluzje fasadowe wyglądają nowocześnie i nie wszędzie pasują, lepsze są cienkie rolety zewnętrzne np. selt.

Spirea
30-08-2010, 02:11
mnie właśnie interesują te rolety zewnętrzne selt, czyli refleksole - założyłam wątek o tym, bo nigdzie nie znalazłam na ten temat informacji. Serwis24, widziałam, że Ty interesowałeś się nimi w jakimś wątku. Masz jakieś informacje na ich temat?

aadamuss24
01-09-2010, 22:34
Mają dosyć dużo wersji do wyboru. Różne kolory i modele i co ważne różne sposoby montażu. Jestem zdecydowany tylko nie wiem czy dam radę jeszcze teraz czy dopiero wiosną. pozdr adam

Mawram
03-09-2010, 19:29
witam,
ja jestem zdecydowany na żaluzje fasadowe Selt. na bazie moich zapytań ofertowych otrzymałem jedną z korzystniejszych propozycji.
najlepsze wrażenie miałem po rozmowie właśnie w selcie. szczególnie dotyczy zastosowania automatyki do żaluzji fasadowych,która moim zadaniem jest konieczna przy dużych przeszkleniach. selt specjalizuje sie szczególnie w żaluzjach fasadowych więc zakładam,że maja duże doświadczenie
bede miał przeszklenia 440x 240 cm, dzielone na 2 i takie tez chce dopasować żaluzje
pzdr

Mawram
03-09-2010, 20:06
witam,
ja jestem zdecydowany na żaluzje fasadowe Selt. na bazie moich zapytań ofertowych otrzymałem jedną z korzystniejszych propozycji.
najlepsze wrażenie miałem po rozmowie właśnie w selcie. szczególnie dotyczy zastosowania automatyki do żaluzji fasadowych,która moim zadaniem jest konieczna przy dużych przeszkleniach. selt specjalizuje sie szczególnie w żaluzjach fasadowych więc zakładam,że maja duże doświadczenie
bede miał przeszklenia 440x 240 cm, dzielone na 2 i takie tez chce dopasować żaluzje
pzdr

Artis0
04-09-2010, 16:26
moze ktos podac przyblizony koszt m2 takich zaluzji badz refleksoli?

Spirea
04-09-2010, 22:22
Artis0, szukałam w necie i znalazłam tylko cennik z 2008. Jest tu
http://www.zmidzinski.com/cenniki/zmidzinskiCOM_cennik_refleksole_zaluzjefasadowe.pd f

Mawram
13-09-2010, 22:09
żaluzje np Z-90 ok. 300 brutto/m2, blaszane osłony ok. 170zł/mb, silnik 270 zł

Artis0
14-09-2010, 21:45
dzięki. Prawdę mówiącmyślałem że to trochę tańsza zbawa.....

Lisek_77
16-01-2011, 16:56
Ja robię fasadowe w połowie domu, wychodzą taniej od rolet zewnętrznych.

blokno
16-01-2011, 18:24
Ja to nie mogę tego zrozumieć. Może wytłumaczycie mi jak blondynce. Robicie ogromne przeszklenia w ścianach, które powodują, że w środku robi się upał. Nie wspomnę o kosztach takich realizacji i poczuciu intymności w swoim własnym domu, gdy wszystko widać z zewnątrz. Przeszklenia te powodują, że dom jest coraz mniej energooszczędny, co powoduje większe koszty eksploatacji. Po czym, właśnie ze względu na na upały i konieczność osłony przed podglądaczami wchodzicie w koszty związane zainstalowaniem żaluzji na dużych powierzchniach i to w sytuacji, gdzie ze względu na nasz klimat żaluzje te będą przez parę miesięcy w ciągu roku opuszczone.
Wytłumaczcie mi, chciałabym żebyście mnie przekonali. Też robię projekt indywidualny. Nie wiem. Nie dochodzi do mnie ta filozofia, ale ja może coś źle myślę... ...Może mnie oświecicie!!!
Żeby było jasne, ja też lubie przeszklenia, ale z umiarem!!!

Dość przystępnie jest to chyba wytłumaczone na przykładzie termorolet (http://aktywneokna.blokno.net/?month=9&year=2010) - polecam.