PDA

Zobacz pełną wersję : Ochrona domu przed drganiami.



yuko
02-08-2010, 15:26
Witam!

Może ktoś spotkał się z metodami ochrony budynku położonego w pobliżu torów kolejowych przed drganiami.
Chodzi mi o metody, które można zrealizować wokół istniejącego już budynku (np. w linii ogrodzenia).

Może ktoś ma namiary na jakieś poradniki, artykuły lub posiada doświadczenia w tym temacie.
Oczywiście najchętniej widziane metody do zrealizowania możliwie małym kosztem ;-).

Z góry dzięki za wszelkie pomysły/namiary.

Pozdrawiam

qqlio
02-08-2010, 15:47
Witam!

Może ktoś spotkał się z metodami ochrony budynku położonego w pobliżu torów kolejowych przed drganiami.
Chodzi mi o metody, które można zrealizować wokół istniejącego już budynku (np. w linii ogrodzenia).

Może ktoś ma namiary na jakieś poradniki, artykuły lub posiada doświadczenia w tym temacie.
Oczywiście najchętniej widziane metody do zrealizowania możliwie małym kosztem ;-).

Z góry dzięki za wszelkie pomysły/namiary.

Pozdrawiam
Kojarze cos takiego z jakiegos starego Muratora chyba... Jak znajde to rzuce na forum. Generalnie chodzilo o wykopanie rowu i zasypanie jakims tlumiacym materialem np. zwirem.
Ale szczegolow nie pamietam
Pozdrawiam

bladyy78
02-08-2010, 19:54
Słyszałem że trzeba wykopać głęboki rów poniżej ławic i zaspać jakimś niespoistym materiałem , np. granulatem ze styropianu lub pianki albo czymś innym co nie będzie przenosiło drgań na grunt. Czytałem również o układaniu w wykopanym rowie płyt styropianowych. Jednak czy to prawda to nie wiem.

yuko
03-08-2010, 07:45
Kojarze cos takiego z jakiegos starego Muratora chyba... Jak znajde to rzuce na forum. Generalnie chodzilo o wykopanie rowu i zasypanie jakims tlumiacym materialem np. zwirem.
Ale szczegolow nie pamietam
Pozdrawiam

Byłoby fajnie jakby udało Ci się znaleźć ten artykuł. Ja szukałem w archiwum, ale bezskutecznie.

Pozdrawiam

qqlio
03-08-2010, 08:12
Byłoby fajnie jakby udało Ci się znaleźć ten artykuł. Ja szukałem w archiwum, ale bezskutecznie.

Pozdrawiam

Hej,
Na pewno Ci podesle, ale nie wiem kiedy bede mial czas, zeby to znalezc, zwlaszcza, ze jeszcze po przeprowadzce takie rzeczy mam w dwoch, trzech miejscach...
Poki co:
http://www.awarie.ps.pl/artykuly/0005.pdf

W punkcie 5 omawiaja to co pewnie Cie interesuje.
Ale wydaje sie, ze zeby to zrobic dobrze trzeba zbadac przekroje warstw geologicznych. No ale to pewnie 3-4 odwierty - koszt nie powinien byc jakis mega-duzy.
Pzdr

yuko
04-08-2010, 07:19
Dzięki qqlio !

Ciekawe na ile skuteczna jest ta metoda z płytami styropianowymi.

Pozdrawiam.

qqlio
08-07-2011, 21:18
Jakos nie mialem okazji wczesniej... Yuko: Jesli pytanie nadal aktualne to wlasnie znalazlem przypadkowo ten numer muratora......

yuko
11-07-2011, 06:59
Jesli pytanie nadal aktualne to wlasnie znalazlem przypadkowo ten numer muratora......

Wciąż aktualne. Jeżeli możesz podać numer albo jeszcze lepiej wrzucić gdzieś skan artykułu to będę wdzięczny.

Z góry dziękuję i pozdrawiam,
Lukasz

qqlio
11-07-2011, 07:03
Wciąż aktualne. Jeżeli możesz podać numer albo jeszcze lepiej wrzucić gdzieś skan artykułu to będę wdzięczny.

Z góry dziękuję i pozdrawiam,
Lukasz

10/2003.
Podaj prv to podesle skan w tym tyg, jak wroce do pracy. Mam nadzieje, ze Redakcja sie nie obrazi za 2 strony sprzed 10 lat :)
Pzdr

Kominki Piotr Batura
11-07-2011, 08:00
Zastanawiam się , czy sam rów by nie wystarczył (odpowiednio głęboki).
Można by w tym miejscu zrobić po prostu oczko wodne. Oczywiście koszty
będą bez porównania większe ,ale jeśli komuś i tak jakieś "bajoro" koło
domu sie marzy ?

Żona mówi,że to nie oczko tylko fosa :D

yuko
11-07-2011, 09:50
Zastanawiam się , czy sam rów by nie wystarczył (odpowiednio głęboki).

Pewnie rów odpowiednio głęboki o odpowiednim przekroju byłby wystarczający. Ja jednak chciałbym uniknąć takiego rozwiązania z kilku powodów: bezpieczeństwo dzieci, estetyka, ...... no i ciekawe co urząd odpowiedzialny za architekturę krajobrazu powiedziałby na taki rów ? trzeba na taką fosę jakieś pozwolenie ? powiedzmy w przypadku gdyby miał przebiegać wzdłuż ogrodzenia działki.

Pozdr.

Łukasz789
13-02-2013, 21:52
A da się jakoś zabezpieczyć jeszcze nie postawiony dom przed takimi drganiami?

qqlio
14-02-2013, 08:32
Ten row sie zasypuje
Murator 10/2003 - tam wszystko jest opisane - nie ma co odkrywac Ameryki na nowo.
Dajcie maila to podesle skan artykulu - moze nie zamkna mnie za "piractwo"

Pozdrawiam

Marcin i Agata
19-02-2013, 16:42
Także mam pytanko jak można zabezpieczyć dom przed drganiami. U mnie sytuacja wygląda tak, że dom stoi ok 18metrów od dosyć ruchliwej drogi. Jak przejeżdża TIR czuć pewne drgania na ścianach i stropie. Czy ktoś może posłużyć jakaś pomocną radą? Będę wdzięczny.

qqlio
20-02-2013, 10:09
Post nad Wami!
Pzdr

Łukasz789
20-02-2013, 11:32
Czyli nie trzeba wprowadzać jakiś specjalnych zmian konstrukcyjnych bo nad nimi się zastanawiam . Bo tak jak pisze ja jeszcze stoję przed dylematem zakupu takiej działki i kosztów jej wyboru.

sunshine105
12-10-2014, 09:41
Ten row sie zasypuje
Murator 10/2003 - tam wszystko jest opisane - nie ma co odkrywac Ameryki na nowo.
Dajcie maila to podesle skan artykulu - moze nie zamkna mnie za "piractwo"

Pozdrawiam

Witam Cię
Jeżeli możesz, to podeślij mi skan tego artykułu na [email protected].
Dzięki

hokejgk1
17-10-2014, 07:04
Polecam Wibroizolatory sprężynowe http://www.wibroizolacjapolska.pl/img/page/bl-dsd_520.jpg - postaw dom na takim czymś... :P