PDA

Zobacz pełną wersję : okna bez limitu kwotowego.



marekar
03-08-2010, 16:49
Witam.
Zamierzam zamówić okna drewniane kilkanaście sztuk o dość dużych wymiarach.
Którą z poniższych firm możecie polecić?
- okna Świebodzin
- Welet
- BIk Kostrzyn
- M&S
- Urzędowski

Jeżeli chodzi o cenę to nie ma limitu.

finlandia
07-08-2010, 14:15
No i cisza...
wychodzi że znajomość firm z branży drewnianej jest mniejsza niż "pecefałki"..
Chcesz wiedzieć więcej - wyślij wycenę do każdej z nich. Nie jest tak dużo, by nie "przetrawić" pięciu ofert.

bwojtek
07-08-2010, 14:38
No i cisza...
wychodzi że znajomość firm z branży drewnianej jest mniejsza niż "pecefałki"..
Raczej wychodzi niechęć do odpowiadania "jednopostowcom" w obawie o ułatwianie rozsiewania reklam :(

wyposaza*
07-08-2010, 14:42
Witam.
Zamierzam zamówić okna drewniane kilkanaście sztuk o dość dużych wymiarach.
Którą z poniższych firm możecie polecić?
- okna Świebodzin
- Welet
- BIk Kostrzyn
- M&S
- Urzędowski

Jeżeli chodzi o cenę to nie ma limitu.

Znajomi mają okna Urzędowskiego i są z nich bardzo zadowoleni.

czmirek
07-08-2010, 14:52
Witam.
Zamierzam zamówić okna drewniane kilkanaście sztuk o dość dużych wymiarach.
Którą z poniższych firm możecie polecić?
- okna Świebodzin
- Welet
- BIk Kostrzyn
- M&S
- Urzędowski

Jeżeli chodzi o cenę to nie ma limitu.

jesli nie ma limitu to moze Pinus?

finlandia
09-08-2010, 09:49
W górę to można szukać bez końca. Tylko że czasem.. za duże pieniądze można dostać extra produkt, ale w innym wypadku cena to będzie tylko extra obsługa (np. kawa od extralaski-sekretarki i skórzana sofa w poczekalni)...
Niechęć odpowiedzi bierze się raczej z braku pełnej wiedzy. Nie ma jednoznacznych rankingów (bo uznanie wg obrotów może być mylący, szczególnie w zakresie jakości), które mogłyby pomóc w wyborze.

blokno
09-08-2010, 13:28
Niechęć odpowiedzi bierze się raczej z braku pełnej wiedzy. Nie ma jednoznacznych rankingów (bo uznanie wg obrotów może być mylący, szczególnie w zakresie jakości), które mogłyby pomóc w wyborze.

O ile przeważnie zgadam się z finlandią, to tym razem zaoponuję.. ;) Przecież obroty producentów wynikają z ilości sprzedanych okien: jesli dużo sprzedali to znaczy, że wielu klientów mając do wyboru różne okna, wybrało właśnie ich. A w oknach drewnianych to widać szczególnie, bo tu jest niewielu klientów, którzy kierują się najniższą ceną (okna drewniane z natury swojej nie są najtańsze). Jeżeli wybrali okna tego akurat producenta, to coś albo ktoś ich do tego przekonał - wydał dobrą opinię.

A do pytania z poczatku wątku, to właśnie z powodu wielości wyborów klientów radziłbym Urzędowskiego, Pozbud i Pinus, choć Świebodzin i M&S też są OK. Spośród tych frm ja wybrałbym tą, która ma produkcje najbliżej mnie (ew. serwis). pzdr

finlandia
09-08-2010, 17:39
Napisałem tak, bo.. patrzę na czołówkę polskich rankingów (dzięki Forum Branżowemu że je prowadzi). Pierwsze dwa miejsca to najtańsze firmy. Aż dziwne że Oknoplast jest trzeci.. - pozytywny wyjątek:)

Ale wiesz.. też kiedyś myślałem że w drewnie cena nie ma znaczenia.
Tu owszem, jest inaczej: tu nikt się nie przyzna, że kupił okna, bo spośród tych uznanych za dobre były właśnie najtańsze:)
Mam wrażenie, że z wymienionych Urzędowski będzie własnie najtańszy - wbrew powszechnej świadomości Inwestorów:) - dlatego tak jakoś nie pasuje mi do pytania w temacie;)

Ciekawostka z dziś: byłem u klienta, na przeciw jedna z moich najbardziej prestiżowych realizacji indywidualnych...
Klient dzisiejszy pyta:
- a tam - co to za okna? z jakiego drewna?
- ja je robiłem. To właśnie firma /mój dostawca/
- ? jak to? Właściciel mówił że są z firmy xyz (padła nazwa lokalnego stolarza)

Pytanie moje: czy Inwestor wstydził się przyznać do marki? Może była za tania - bo faktycznie to człowiek z elity lokalnego biznesu...

bob27
09-08-2010, 21:54
Marekar- Jeśli nie masz limitu polecam Drewexim -drogie, ale najwyższa jakość jaką widziałem w drewnie i innowacyjne produkty

Urzędowski-jak widzę ich silikonowanie, to umieram
Świebodzin -na standard ok, ale przecież Ty nie masz limitu, więc chyba nie będziemy rozmawiać o DJ68 z pakietem 2-szybowym
Welet-najbardziej przereklamowana firma
M&S-zobacz od kiedy oni produkują drewno, do PVC-ok, ale nie drewno

pozdro

finlandia
10-08-2010, 09:41
Bob, to może podasz jakiś przykład innowacyjnego produktu z Dreweximu?
A co do jakości - z ust znajomego montazysty (który ma z nimi doczynienia) wiem, że nie wyróżniają się jakością spośród innych, dobrych okien)

bob27
10-08-2010, 19:50
Chociażby: pasywne -w wielu wariantach, drewniano szklane, etc. (wszystko jest na ich stronie www.) , więc możesz się Finlandia dowiedzieć więcej jeśli Cię to naprawdę interesuje a nie tylko mnie podpuszczasz.

A możesz poprosić tego znajomego montażystę o wyjaśnienie z jakimi dobrymi oknami on miał do czynienia ? co to jego zdaniem znaczy dobre okno drewniane i z jakimi firmami on ten slogan kojarzy?

dzięki

finlandia
11-08-2010, 09:37
Czemu jeszcze nie umarłeś? Przecież pewien silikon Cię do tego sprowadza? Opierasz swoje uwagi na ogólnych opiniach. Może widziałeś raz, dwa, ale nie jesteś na bieżąco. Ja nie odważyłbym się powiedzieć, że silikon u konkurencji jest o niebo lepszy, bo nie jest. I opieram tą opinię na podstawie obserwacji różnych okien drewnianych. A nie pomijam tego szczegółu nigdy - właśnie dzięki konkurencji, która to zwykle wypomina.
Mój znajomy ma doczynienia z tymi oknami nie tylko na eskpozycji i targach. Montuje je regularnie, od lat. Żaden handlowiec nie jest w stanie mnie przekonać, że coś jest piękne - to wszystko wychodzi na budowie, w latach praktyki.

Innowacje Dreweximu (przy okazji - podany link nie działa)? Okno drewniano-brązowe? Czyli w okładzinach Alu. Temat znany od lat. Nie jest innowacją.
Okno drewniano-szklane? Ładna nazwa, ale widziałem już takie wcześniej, w Polsce. Producent: Bracia Bertnard.
Okno pasywne? Z pianką w środku? Super, ale Sokółka takie wprowadziła już kilka lat temu (notabene pierwszy projekt już jest chyba wycofany).

Nie mów mi, że ktoś jest najlepszy. Takie określenie zachowaj dla firmowej witryny, a nie forum, gdzie łatwo o konfrontacje. Okazana przez Ciebie wyżej pogarda dla konkurencji wzbudza moją niechęć - dlatego neguję Twoje słowa.

A sam Drewexim jako firma to jak najbardziej dobra marka z tradycją i produkt godny uwagi.

bob27
17-08-2010, 23:24
witaj Finlandia,

dlugo zastanawialem sie czy ci odpowiedziec, ale pomyslalem, ze skoro ty takimi pierdolami doczlapales sie elity tego form i specjalnie mnie pragnales zirytowac, to troche z toba podyskutuje

na poczatku tylko nadmienie, ze w branzy stolarki/slusarki jestem od bardzo dawna(na pewno dluzej niz ty) i nie jestem typowym handlowcem, przeszedlem cala droge handlowa, kierowania produkcja, montazy, serwisow, etc. (to tyle o mnie)

1. czytaj ze zrozumieniem (nie chodzilo o silikon a silikonowanie=sposob polozenia silikonu -a to ogromna roznica)
2. link nie dziala bo to nie byl link tylko wskazowka, zebys wszedl na strone www dreweximu (jesli nie umiesz wpisujac adres w pasku moze sprobuj przez google, bedzie ci latwiej)
3. czytaj jeszcze raz ze zrozumieniem okno drewnianio-brazowe znaczy drewniano-brazowe (nie znane przez ciebie drewno-alu)
4. czemu caly czas podpierasz sie jakims tam montazysta -widocznie nie masz wlasnych doswiadczen
5. gdzie ten twoj montazysta tyle montuje Dreweximu (u ciebie w Siedlcach?)
6. u BB okno drewniano-szklane to byl prototyp(akurat tak sie sklada ze znam ten przypadek osobiscie od podszewki)
7. przyjrzyj sie dokladnie oknu pasywnemu z Sokolki i Dreweximu i zobacz roznice (jak nie widzisz to musisz dluzej patrzec)
8. po raz trzeci czytaj ze zrozumieniem (nigdzie nie napisalem, ze cos jest najlepsze, tylko, ze najwyzszej jakosci i innowacyjne)
9. nie musisz sie tak podniecac kazda wypowiedzia kogos nowego na forum
10. i na koniec cytat z ciebie:


Ciekawostka z dziś: byłem u klienta, na przeciw jedna z moich najbardziej prestiżowych realizacji indywidualnych...
Klient dzisiejszy pyta:
- a tam - co to za okna? z jakiego drewna?
- ja je robiłem. To właśnie firma /mój dostawca/
- ? jak to? Właściciel mówił że są z firmy xyz (padła nazwa lokalnego stolarza)

Pytanie moje: czy Inwestor wstydził się przyznać do marki? Może była za tania - bo faktycznie to człowiek z elity lokalnego biznesu...

przeczytaj coz zes napisal, bo chyba cos ci sie popietrolilo

odpowiadam na pytanie twoje: tak inwestor wstydzil sie przyznac do marki, ktora mu sprzedales,

tak na marginesie co to musiala byc za marka skoro wasz lokalny stolarz robi drozsze i bardziej prestizowe okna
a i co to za elita biznesu, skoro wolal pochwalic sie lokalnym stolarzem niz oknami od ciebie


na koniec: nie oceniaj innych jak ich nie znasz

skonczylem z toba Finlandia

pozdrawiam i powodzenia

finlandia
18-08-2010, 12:51
Bob,
Cieszę się że skończyłeś. Nie musisz czytać tego co piszę. Jestem zwykłym użytkownikiem (to tylko czas sprawił że mam trochę więcej postów)
Może i pierdoły sprawiły, że się doczłapałem. Ba kolanach, czołgając się w błocie czy z podniesioną głową - jestem tu gdzie jestem i nie uważam się za wyrocznię.
Na pewno doświadczenie nauczyło mnie czytać i rozumieć forum (to moja własna nieskromna ocena).
Mówiąc silikon - mam na myśli silikonowanie.
Mówiąc link - powiedziałem, bo nadałeś mu wpisami atrybut hiperłącza pod którym ukrywa się zwykle link (no ale to droba literówka)
Podpieram się montażystami - bo to oni mają największe doświadczenie PRAKTYCZNE. Gdzie montują- nie powiem, po co im robić "problem". Też pracowałem w różnych działach i na pierwszym swoim montażu zaczerwieniłem się ze wstydu kiedy pomyślałem, że ja kiedyś śmiałem teoretycznie "uczyć" poprawnego montażu.
Bob, nie musisz mi odpowiadać, ale czytam Twoje słowa, bo są w miejscu publicznym - mnie ciężko urazić do żywego.
Proszę, nie obrażaj ludzi, których nie znasz.
"skończyłem z toba" odbieram jako jakieś nietypowe pożegnanie, bo chyba nie groźbę... ?

Ps. Marka konkurencji tak trudno przechodzi Ci przez palce? BB to Bracia Bertnard ?

finlandia
14-01-2011, 13:17
Kogucik..
nikt mądry nie uwierzy w Twoje słowa. Na 3 posty wszystkie dotyczą jednego. Choćbyś pisał prawdę (że masz te okna) to nie jest to dobra/czyli wiarygodna/ forma reklamy.
Po prostu - my Polacy chętnie to tylko narzekamy. Przypuszczam, że jesteś w jakiś sposób związany z firmą (jak ja - jestem jej dealerem), więc lepiej pisać zgodnie z prawdą. Łatwiej się wtedy obronić przed zarzutami nachalnej reklamy. Ps. Tylko nie zapomnij loginu i hasła do forum po kilku dniach..

_FIX_
14-01-2011, 14:15
Niestety taka forma reklamy jaka reprezentuje Kogucik wychodzi odwrotnie niż chciałby jej autor,a przede wszystkim producent. Zamiast pomagać tylko szkodzi.

spok1982
14-01-2011, 14:22
Znam firmę Bik z Kostrzynia. Zleciłem wykonanie drzwi wewnętrznych z drewna. Jestem bardzo zadowolony z jakości, mniej z terminu realizacji. W drewnie są dobrzy.

agnieszkakusi
14-01-2011, 18:40
ja ostatnio byłam w firmie Dziadek i jestem zachwycona ich wyrobami. Może to przez to, że nie sprzedawałam wcześniej drewna, ale wyglądają naprawdę super.

tribalrs
14-01-2011, 19:38
Kogucik, a Ty nie masz nic ciekawszego do roboty, jak odgrzebywanie starych postów i wychwalanie pod niebiosa Urzędowskiego?
Widać cisza w salonie jest przygnębiająca- może pomyśl jak pozyskiwac klientów, bo w Twoją obiektywność nikt tutaj już nie uwierzy ;)

Charlie
14-01-2011, 20:47
Z pewnością BB czyli Bracia Bertrand to firma o wyższym poziomie swoich wyrobów niż Urzędowski.
...
Urzędowski to firma o wyrobie przyzwoitym, adekwatnym dla średniej klasy zamożności Klientów.
...
P.S. ten kto się zna u każdego znajdzie "skróciki" produkcyjne :)

finlandia
15-01-2011, 10:04
Charlie,
ten wyrób w założeniach jest więcej niż przyzwoity. Ale jak dla mnie - to za duża fabryka, bo wiele rzeczy z konieczności przechodzi na dealerów, a ci znają się na szczegółach montazowych lepiej lub gorzej..
Poza tym cena.. faktycznie - jest niska. Ktoś, kto mówi mi ze sprzedaję "najdroższe okna" nie porównał ceny w żadnej innej firmie. Wtedy i oczekiwania klienta są inne.. Od rzeczy potencjalnie droższej wymaga się więcej.. Ale Urzędowski uważa, że można sprzedawać "luksus w cenie standardu"... Myślę że relacje cenowe (za niskie mimo innych odczuć Klienta) i wszystko co za tym idzie są największą bolączką tej firmy.

Młoda Budowlana
20-01-2011, 22:59
A mnie zafascynował Świebodzin :) Ale muszę przyznać, że aż boję się ceny Pójdę jednak na wycenę i rozmowę Trzeba porównać z innymi producentami.
A walka słowna na ringu forum pomiędzy bob27 i finlandia dość ciekawa dobrze, że nie realnie bo krew by sie lała :)

blokno
21-01-2011, 08:15
A mnie zafascynował Świebodzin :) Ale muszę przyznać, że aż boję się ceny Pójdę jednak na wycenę i rozmowę Trzeba porównać z innymi producentami.

Dobre porównanie między niektórymi oknami drewnianymi znajdziesz w porównywarce (http://blokno.net/uslugi.php). Polecam.

finlandia
21-01-2011, 09:42
Już zapomniałem o tej "walce". Nie ma obaw. To nie był jeszcze finał. Do pierwszej krwi jeszcze daleko. Ale ciężko sprawić wpisami, by zamilkła moja klawiatura..
Poza tym.. boba już od pól roku nie widać na tym forum..

DEZET
18-10-2011, 18:09
Widziałem kiedyś "świetne" okna drewniane- bo były nowe wygląd super, itd. Nie było się do czego przyczepić. Ochów i achów inwestora nie było końca. Minęło x lat - silikon się odrywa, trzeba odświeżyć, czyli malować. Obecnie inwestor narzeka, że trzeba coś w nich stale poprawiać.
Dlatego zdecydowałem się u siebie na pcv-ki z pakietem 3-szybowym na parter, jak i dachowe również pcv.
Nie chciałem drewnianych, choć okleina na zewnątrz pcv jest złoty dąb, od środka białe, ale był to świadomy wybór ;-)

bwojtek
19-11-2012, 19:10
Oknami i przeszkleniami wielkoformatowymi zajmuje się
Spadaj spamerze. Zgłaszam do moderacji.