PDA

Zobacz pełną wersję : Ranking paliwa typu ekogroszek.



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55

Regut1
06-02-2017, 09:52
Jak tak czytam o Waszych doświadczeniach z miałem z Energo to dochodzę do wniosku, że kupowanie niby tego samego paliwa, pod tą samą nazwą z tego samego źródła to jednak loteria.
Co prawda ciężko porównywać miał który się kupowało za 515zł (z transportem) z jakimkolwiek ekogroszkiem ale u mnie wyglądało to tak (kupowałem na wiosnę):
- frakcja - wcale nie taka drobna, dużo kawałków wielkości groszku - raczej jak mieszanka miału i groszku
- wilgotność - może nie był idealnie suchy ale nic się nie zawieszało w podajniku, woda nie ciekła itp.
- worki - wytrzymałe (przerzuciłem 2 tony i nie pamiętam żeby cokolwiek mi się rozerwało)
- popiół - faktycznie dużo
no i trzeba było codziennie puknąć pogrzebaczem bo robiły się spieki.

Reasumując - za obecną cenę 640 uważam że nie warto go kupować, ja kupowałem po 515 więc kupiłem 2 tony miału w cenie tylko nieco wyższej od 1 tony dobrego grochu więc jak najbardziej miało to sens.

Spostrzeżenia są zbierzne. Kiepska energetyczność, dużo popiołu, spiekalność i problemy ze spalaniem. Z uwagi na granulacje trzeba podnieść nadmuch (mniej syfi ale wyższa strata kominowa), spalanie przynajmniej u mnie wyższe o 25% w stosunku do ekogroszku także cenowo wychodzi to samo co ekogroszek, a kłopotów ze spalaniem i popiołem więcej. Kupowany latem i po 6 m-cach nadal wilgotny pomimo otwierania worków z 2 tygodniowym wyprzedzeniem. Płacisz za wodę, która jest zabójcza dla kotła i komina. Argument że z worków się nie leje jest super biorąc pod uwagę że kupowałem go latem i dosuszam przed zasypem. Groszek który kupiłem w tym samym okresie u innego dostawcy był suchy.
Porównując z innymi sezonami ekonomiczny sens zakupu jest wątpliwy, a dochodzą kłopoty ze spalaniem i popiołem.

kosiorek2508
06-02-2017, 10:45
Jak paliłęm ekogroszkiem Extra (niby 25-27Mj) to był jednak lekko słabszy niż ekogroszek (podobno) z Chwałowic. Miał wiecej popiołu i niższą kalorycznośc , ale jakiejś tragedii nie było ..

Paliłem też miałem podobno z Piasta (24mj) aby byłto bardzo problematyczny miał , ale mimo że problematyczny to kaloryczniejszy od Energo , suchy i z większą ilością "grubszego" węgla ..

Tutaj nędza.

Mniej syfił mi się kocioł jak paliłem czechem , albo bardzo podobnie ...
Kalorycznośc dla mnie jak czecha ...

Zapewne to już koniec zakupów przez neta , teraz Energo (ekogroszek) jest w kosmicznej cenie (850zł) a miału od Energo już nigdy nie kupię

Ja dodam ze ego z energo to też straszna lipa w tym roku. W zeszłym jak najbardziej był OK, lecz w tym to nie ten sam groszek dużo kamieni a popiołu to będzie ze 20% (w zeszłym roku było dużo mniej popiołu) wcześniej wypalał się na popiół z papierosa a teraz szlakuje i się zlepia jedyne to ze go kupiłem za 705 zł latem bo teraz to cena z kosmosu !

pawelo_pl
06-02-2017, 11:32
Na węgiel z Kareny też ostatnio narzekali - wychodzi na to że nie ma już z skąd brać !!!! - pozostanie przejść na gaz albo pompę ciepła.

zloty_66
06-02-2017, 12:45
Witam

Ja kilka dni temu kupiłem ekogrosze na allegro w firmie Weglobud Żory. Za tone zapłaciłem nie mało bo z transportem pod dom 880 zł tona (niestety w sezonie zawsze drogo). Groszek w żółtych workach deklarowany jako Pieklorz. To mój pierwszy sezon grzewczy więc ryzykuje zakupy w rożnych miejscach i to był pierwszy zakup przez internet, czego się obawiałem to tego że będzie mokry biorąc pod uwagę fakt że jest to sezon zimowy. Transport odbierała moja żona więc nie sprawdziła co jest w workach :) paleta była solidnie zabezpieczona nie tylko streczem ale tez workiem foliowym od góry. Po rozpakowaniu kilku worków byłem mile zaskoczony wilgotność w normie jak na porę roku ale z worków się nie lało kilka dni w kotłowni i groszek suchy. Co do spalania prz aktualnej pogodzie do -10 piec szybko się dogrzewa czuć że węgiel ma deklarowaną moc niestety popiołu jest trochę więcej niż deklarowane 4-6% ale wychodzę z założenia że lepiej mieć więcej popiołu niż mega spieki w popielniku :) A co do transportu to 3 dni i był u mnie na podwórku.
Polecam ekogroszek żółty Pieklorz z Weglobud Żory.

robertokot25
06-02-2017, 15:47
Jak paliłęm ekogroszkiem Extra (niby 25-27Mj) to był jednak lekko słabszy niż ekogroszek (podobno) z Chwałowic. Miał wiecej popiołu i niższą kalorycznośc , ale jakiejś tragedii nie było ..

Paliłem też miałem podobno z Piasta (24mj) aby byłto bardzo problematyczny miał , ale mimo że problematyczny to kaloryczniejszy od Energo , suchy i z większą ilością "grubszego" węgla ..

Tutaj nędza.

Mniej syfił mi się kocioł jak paliłem czechem , albo bardzo podobnie ...
Kalorycznośc dla mnie jak czecha ...

Zapewne to już koniec zakupów przez neta , teraz Energo (ekogroszek) jest w kosmicznej cenie (850zł) a miału od Energo już nigdy nie kupię

Te ceny Energo to jakiś kosmos... :-) Retopala bezpośrednio z kopalni można nabyć za 800zł lub oryginalnego Ekoreta też z kopalni za 918zł

robertokot25
06-02-2017, 15:52
Witam

Ostatnio testowałem na allegro ofertę ruska :p
:spam:

800 zł z dostawą.
Naprawdę suchy węgiel. Spokojnie mogę polecić.

w tej samej cenie masz oryginalny retopal prosto z kopalni i na bank jest bardziej kaloryczny, bo paliłem tym i tym.... perła była dobra ale jak kosztowała niewiele ponad 500zeta

kamihi
06-02-2017, 20:36
Na stronce superopału się coś nowego pojawiło http://superopal.com/sklep/ekogroszek-economy-max

zloty_66
07-02-2017, 06:58
Przed Pieklorzem miałem kilka worków Ekoreta z kopalni Juliusz (kupiony w pobliskim składzie po 22,5 za worek - MASAKRA) kaloryczność zadowalająca spalanie tez ale po spaleniu 100 kg trzeba było wyczyścić piec bo był mega zasyfiony. Paliłem też groszkiem z Bartexu Rubin, Silver i Gold całkiem niezły groszek.

pawko_
07-02-2017, 10:49
Witajcie, co powiecie o Bartex Rubin- ponoć kopalnia KWK Piast. Muszę w najbliższym czasie coś kupić. Ktoś pali/palił tym grochem ?

Pasiu&Moniś
07-02-2017, 11:30
Witajcie, co powiecie o Bartex Rubin- ponoć kopalnia KWK Piast. Muszę w najbliższym czasie coś kupić. Ktoś pali/palił tym grochem ?

Info na stronie - "Uprzejmie informujemy, że ze względu na warunki pogodowe, węgiel może być wilgotny/mokry."
Jak dopytałem jak to faktycznie wygląda na obecną chwilę to napisali wprost że jest mokry, dlatego zamówiłem Ekobran.

zloty_66
07-02-2017, 13:07
paliłem wszystkimi typami ekogroszku z Bartexa Rubin, Silver i Gold kupiłem w OBI jak były promocje bo wychodziło taniej niż przez neta i na szczęście trafiłem na suchy :) tzn był wilgotny ale nie mokry. Jak masz w pobliżu OBI to śledź promocje jak im nie schodzi to poszczają za mniejszą kase.
Ja w grudniu kupiłem za 18,49 silvera jak by mi weszło więcej w samochód to bym za ta kasę wziął, jak się okazało mieli bledną cenę w systemie bo już na drugi dzień była cena 21,99 :)
Informacja na temat wilgotności ekogroszku w sezonie zimowym pojawia się chyba na wszystkich stronach.
pawko widzę że jesteś z Kielc ja własnie kupowałem w obi Kielce teraz mają ceny kosmos jeśli chodzi o Rubina dołóż złotówkę więcej i kup silvera.

buhaj39
07-02-2017, 15:36
Panowie,
Muszę dokupić tochę groszku żeby dociągnąć do wiosny, czy ktoś z Was palił tym groszkiem z Obi?
Wiem że w Obi można w podobnej cenie kupić Rubina ale średnio się u mnie spala a Silver który spalał się bardzo fajnie wychodzi na ten moment sporo drożej
To chyba jakiś rusek a z ruskami nie miałem jak dotąd większych problemów.

https://www.obi.pl/paliwa/ekogroszek-czarny-diament-24-mj-20-kg/p/6298350

poltowski2000
07-02-2017, 16:52
w LM też jest całkiem niezły,bezproblemowy rusko- groszek.
dzisiaj przyjechał do mnie ekoret. trochę wilgotny ,worki lekko zaparowane ,ale groszek nie jest mokry. palety suche. na tą porę roku całkiem nieźle. dodam ,że obok moich palet na aucie kuriera stały palety golda i widać gołym okiem ,że cieknie i to ostro . a szkoda, bo mam silwera i rubina i jestem zadowolony. fakt ,że trochę koksuje ale dużo ciepła i mało popiołu. jak doschnie ekoret będę miał porównanie i później coś napisze. pozdr

Kubik102
07-02-2017, 17:01
Witam. Palił ktoś ekogroszkiem z firmy :spam:? Zamowilem 1t jutro ma ponoć przyjść i może przy okazji ktoś by mi pomógł w nastawieniu odpowiednich parametrów mojego pieca ?

zloty_66
07-02-2017, 17:13
Buhaj39 odpuść sobie ten czarny diament z obi miałem i nie polecam 100 kg groszku i robiły się takie skwary że pogrzebaczem musiałem rozbijać a do tego mało kaloryczny w sumie jaka cena taka jakość w obi są czasem promocje na bartexa. Robin słaby ale dobrze się spala Silver i Gold ok ale cena powala :-)

Kubik102
07-02-2017, 17:15
I jeszcze na jakiej wysokości powinien wisieć ten deflekter nad płomieniem bo u mnie jest mniej więcej 5 cm a posiadam piec galmet ze sterownikiem exoert Pid dynamic

robertokot25
07-02-2017, 18:14
w LM też jest całkiem niezły,bezproblemowy rusko- groszek.
dzisiaj przyjechał do mnie ekoret. trochę wilgotny ,worki lekko zaparowane ,ale groszek nie jest mokry. palety suche. na tą porę roku całkiem nieźle. dodam ,że obok moich palet na aucie kuriera stały palety golda i widać gołym okiem ,że cieknie i to ostro . a szkoda, bo mam silwera i rubina i jestem zadowolony. fakt ,że trochę koksuje ale dużo ciepła i mało popiołu. jak doschnie ekoret będę miał porównanie i później coś napisze. pozdr

Brałeś ten Ekoret prosto z kopalni? jak długo czekałeś na dostawę po wpłacie?

buhaj39
07-02-2017, 19:01
Buhaj39 odpuść sobie ten czarny diament z obi miałem i nie polecam 100 kg groszku i robiły się takie skwary że pogrzebaczem musiałem rozbijać a do tego mało kaloryczny w sumie jaka cena taka jakość w obi są czasem promocje na bartexa. Robin słaby ale dobrze się spala Silver i Gold ok ale cena powala :-)

Dzieki za info
Odpuściłem sobie,wziąłem 10 worków Rubina chodziaż tak jak pisałem nie spala się u mnie jakoś rewelacyjnie,szkoda że Silver po 23pln za worek.
Rubin który dziś kupiłem lekko wilgotny,z worków się nie leje,doschnie w kotłowni i bedzie ok.
Czekam do wiosny i chyba na przyszły sezon kupie Silvera.
Co do Golda,miałem kilka worków i za cholere nie umiałem sobie z nim poradzić,nawet przy minimalnym nadmuchu robiła sie na palniku jedna wielka kula, natomiast Silver rewelacja.

GreenMartin
07-02-2017, 19:02
U mnie Rubin spala się całkiem dobrze i zamierzam kupić go na przyszły sezon więc polecam.Natomiast tak przy - 10 zacząłem wrzucać Jareta plus z Atexu i też się sprawdzał ale mam po nim dużo popiołu.Ostatnio dokupiłem na lokalnym składzie 500kg opału żeby na luzie dociągnąć do wiosny i był wilgotny,po suszeniu wrzuciłem go do zasobnika bo wyglądał na dość suchy a na drugi dzień po ściankach ciekła mi woda.To był ostatni zakup zimą i takiego błędu nie popełnię już nigdy,pozdrawiam.

buhaj39
07-02-2017, 19:09
U mnie Rubin spala się całkiem dobrze i zamierzam kupić go na przyszły sezon więc polecam.Natomiast tak przy - 10 zacząłem wrzucać Jareta plus z Atexu i też się sprawdzał ale mam po nim dużo popiołu.Ostatnio dokupiłem na lokalnym składzie 500kg opału żeby na luzie dociągnąć do wiosny i był wilgotny,po suszeniu wrzuciłem go do zasobnika bo wyglądał na dość suchy a na drugi dzień po ściankach ciekła mi woda.To był ostatni zakup zimą i takiego błędu nie popełnię już nigdy,pozdrawiam.


Witaj w klubie,lepiej kupić więcej i niech zostanie niż pózniej kupować co jest,mokre,drogie itd :-)

SUSPENSER
07-02-2017, 19:28
Na węgiel z Kareny też ostatnio narzekali - wychodzi na to że nie ma już z skąd brać !!!! - pozostanie przejść na gaz albo pompę ciepła.

Zawsze można palić czechem - jest tani i powinien być suchy bo nie jest płukany, ale ma dużo lotnego popiołu, albo znaleźć gdzieś sezonowany od jesieni Jaret Plus.

pawko_
07-02-2017, 20:14
W takim razie pojadę do OBI i na próbę kupię parę worków. Tylko wolałbym taki groszek jak Iskra Czerwona z Kareny, która trzyma długo żar i nadaje się do palenia CWU wiosną/latem. Czy któryś z tych z Bartexu spełnia takie kryteria ?

Pigmey
07-02-2017, 20:41
Paliłem tym ruskiem z Obi i powiem szczerze, że palił się całkiem ok i jakichś dużych spieków praktycznie nie miałem.
Podejrzewam, że jak bym się trochę bardziej przyłożył do ustawień to i to bym opanował. Co do mocy to taki całkiem słaby też nie był i wg mnie jest warty swojej ceny. Szkoda tylko, że do Obi mam 45km bo bym chętnie tylko tym palił.
Teraz palę Rubinem (także zakupionym w Obi) i również jestem zadowolony. Co prawda droższy od tego ruska ale też popiołu trochę mniej. Jedyne co to faktycznie jest mokry ale tydzień w kotłowni w jutowych workach wystarcza aby nadawał się do palenia. No i co najważniejsze - można go zamówić w necie z dostawą do domu więc prawdopodobnie tym będę teraz palił dłużej...

poltowski2000
07-02-2017, 20:44
Brałeś ten Ekoret prosto z kopalni? jak długo czekałeś na dostawę po wpłacie?

kupiłem z neta w niedziele , dzisiaj dostałem

poltowski2000
07-02-2017, 20:48
W takim razie pojadę do OBI i na próbę kupię parę worków. Tylko wolałbym taki groszek jak Iskra Czerwona z Kareny, która trzyma długo żar i nadaje się do palenia CWU wiosną/latem. Czy któryś z tych z Bartexu spełnia takie kryteria ?

słabo , ale da rade. pierwszy zasyp i pies zdechł. hehe

na lato zdecydowanie rubin

zloty_66
08-02-2017, 05:44
Myśle że podobny do Iskry czerwonej z Kareny będzie Silver z Bartexu. Aktualnie w Obi Kielce jest cena 21,08 (ale niewiele zostało) to za taka cenę można śmiało brać ja nie miałem problemów z paleniem tym groszkiem w piecu ładnie się spalał piec szybko dochodził do temperatury. Jest to mój pierwszy sezon grzewczy więc trochę eksperymentuje z groszkami z pobliskich składów z marketów czy z internetu. Teraz mam pielkorza z Chwałowic jak będzie mi się kończył to chce zamówić pieklorza z Bobrka z allegro Będe przynajmniej wiedział co kupić na przyszły sezon.

krisgie
08-02-2017, 10:58
I jeszcze na jakiej wysokości powinien wisieć ten deflekter nad płomieniem bo u mnie jest mniej więcej 5 cm a posiadam piec galmet ze sterownikiem exoert Pid dynamic

5 cm nad płomieniem czy nad palnikiem?
Jeśli nad palnikiem to raczej za nisko.
Skontaktuj się z działem technicznym producenta by uzyskać odpowiedź, może dostałeś uchwyt z większego modelu kotła :).

ckj
08-02-2017, 14:07
Myśle że podobny do Iskry czerwonej z Kareny będzie Silver z Bartexu. Aktualnie w Obi Kielce jest cena 21,08 (ale niewiele zostało) to za taka cenę można śmiało brać ja nie miałem problemów z paleniem tym groszkiem w piecu ładnie się spalał piec szybko dochodził do temperatury. Jest to mój pierwszy sezon grzewczy więc trochę eksperymentuje z groszkami z pobliskich składów z marketów czy z internetu. Teraz mam pielkorza z Chwałowic jak będzie mi się kończył to chce zamówić pieklorza z Bobrka z allegro Będe przynajmniej wiedział co kupić na przyszły sezon.

Silver bartex to właśnie pieklorz - bobrek. U mnie masakra wszystko sie lepi i spieka. Zamiast dawać ciepło do góry to robią sie ogniste kule w retorcie. A jak za mało powietrza to z kolei koksuje jak diabli.
Jak dotąd najlepiej pali sie Czech od bartexu, wesoła od gwoździa, i energo z lokalnego składu.

zloty_66
08-02-2017, 16:25
Pokombinuj z ustawieniami i nadmuchem. Dziwne bo ja nie miałem problemu z żadnym groszkiem z bartexu nie palilem jeszcze tym czechem chce go wziąć na wiosnę i lato do cwu

zloty_66
08-02-2017, 19:01
Silver to dobry opał miałam zamiar kupić ze strony bartexa ale ostatecznie wybrałem groch z allegro i nie żałuję

buhaj39
08-02-2017, 19:08
Silver bartex to właśnie pieklorz - bobrek. U mnie masakra wszystko sie lepi i spieka. Zamiast dawać ciepło do góry to robią sie ogniste kule w retorcie. A jak za mało powietrza to z kolei koksuje jak diabli.
Jak dotąd najlepiej pali sie Czech od bartexu, wesoła od gwoździa, i energo z lokalnego składu.

Zobaczcie Panowie jak różne mamy piece,instalacje,ciągi kominowe itp. o doświadczeniu nie wspomnę,u mnie Silver palił się super a Gold dramat, u innych odwrotnie itd.

jar87
08-02-2017, 19:27
Zobaczcie Panowie jak różne mamy piece,instalacje,ciągi kominowe itp. o doświadczeniu nie wspomnę,u mnie Silver palił się super a Gold dramat, u innych odwrotnie itd.


U mnie gold rewelcja )))

zloty_66
09-02-2017, 07:46
U mnie natomiast wszystkie się spalały bardzo dobrze zobaczę jaka będzie cena na wiosnę może się zdecyduje na silvera

zloty_66
10-02-2017, 11:39
Jako iż jest to mój pierwszy sezon grzewczy to chciałem przy okazji zapytać starych wyjadaczy kiedy można się spodziewać wyprzedaży na składach i w internecie??

pawelo_pl
10-02-2017, 13:16
Jako iż jest to mój pierwszy sezon grzewczy to chciałem przy okazji zapytać starych wyjadaczy kiedy można się spodziewać wyprzedaży na składach i w internecie??

W wakacje :p

zloty_66
10-02-2017, 17:23
Myślałem ze juz od kwietnia się coś ruszy bo mrozów juz nie będzie

35kw
10-02-2017, 19:43
Witam

Ja kilka dni temu kupiłem ekogrosze na allegro w firmie Weglobud Żory. Za tone zapłaciłem nie mało bo z transportem pod dom 880 zł tona (niestety w sezonie zawsze drogo). Groszek w żółtych workach deklarowany jako Pieklorz. To mój pierwszy sezon grzewczy więc ryzykuje zakupy w rożnych miejscach i to był pierwszy zakup przez internet, czego się obawiałem to tego że będzie mokry biorąc pod uwagę fakt że jest to sezon zimowy. Transport odbierała moja żona więc nie sprawdziła co jest w workach :) paleta była solidnie zabezpieczona nie tylko streczem ale tez workiem foliowym od góry. Po rozpakowaniu kilku worków byłem mile zaskoczony wilgotność w normie jak na porę roku ale z worków się nie lało kilka dni w kotłowni i groszek suchy. Co do spalania prz aktualnej pogodzie do -10 piec szybko się dogrzewa czuć że węgiel ma deklarowaną moc niestety popiołu jest trochę więcej niż deklarowane 4-6% ale wychodzę z założenia że lepiej mieć więcej popiołu niż mega spieki w popielniku :) A co do transportu to 3 dni i był u mnie na podwórku.
Polecam ekogroszek żółty Pieklorz z Weglobud Żory.

Też kupiłem ten żółty 2t tyle że przed sezonem, pakowanie jak dla mnie super. Węgiel przywożą firmy kurierskie i nie oszukujmy się tam nawet nikt nie myśli chować takiego towaru pod dach w centrach logistycznych. Stoi na dworze i jak pada deszcz czy w zimie śnieg moknie. Niedawno kupowałem retopal z PGG. Dobrze że były duże mrozy i nic nie padało bo dostał bym pewnie błoto, żadnego zabezpieczenia od góry. Nawet kawałka folii stretch. Węgiel jak dla mnie suchy, pali się dobrze tylko trzeba pogrzebaczem codziennie ruszyć bo popiół się spiętrza i nie chce do popielnika wpadać. Wilgoci w zasobniku brak. Idzie go trochę więcej niż tego żółtego z Węglobud. Jak nie zapomnę to do PGG napiszę żeby lepiej zabezpieczali na czas transportu. Ale to pewnie dopiero przy okazji następnych zakupów w PGG.

robertokot25
11-02-2017, 00:20
Myślałem ze juz od kwietnia się coś ruszy bo mrozów juz nie będzie

Zdecydowanie w kwietniu są już obniżki, maj i czerwiec jeszcze głębsze, później już raczej w górę

robertokot25
11-02-2017, 10:50
węglobud ma wysokie ceny transportu... kiedyś było taniej.....

karoka65
11-02-2017, 20:31
Zobaczcie Panowie jak różne mamy piece,instalacje,ciągi kominowe itp. o doświadczeniu nie wspomnę,u mnie Silver palił się super a Gold dramat, u innych odwrotnie itd.
No właśnie panie kolego. Nawet najlepszy węgiel można "spieprzyć" spalaniem a niby najgorszy spalić w miarę dobrze i być zadowolonym.
Zależy kto przy kotle siedzi i ile wie o spalaniu.
Ilu palących tyle różnych opinii w wyniku tego co wyżej.

zloty_66
12-02-2017, 09:04
Paliwo w górę to ceny transportu tez

robertokot25
12-02-2017, 10:20
Najlepsze jest że u nas na lokalnym składzie oryginalnie pakowany Ekoret jest po 980zł, a bezpośrednio z kopalni po 918zł już z kosztem dostawy - ładną mają marżę heh....

zloty_66
13-02-2017, 09:35
Koło mnie jest ekoret po 900 zł bez transportu kupiłem 4 wory i nie kupę więcej

grzech25
14-02-2017, 07:47
U mnie na pobliskim składzie z kolei Retopal - 790pln ale co ciekawe - 2 lata temu kupiłem kilka worków na próbę - kalafiory, w zeszłym roku to samo a w zeszłym tygodniu zakupiony pali się prawie idealnie. Ten sam piec, komin i ustawienia - zatem wykluczam mój czynnik. Kupowany na tymże składzie Jaret palił się dobrze ale teraz go nie mieli dlatego zaryzykowałem ten Retopal. Pytanie się nasuwa czy to aby nie Jaret w workach Retopala? Czy można jakoś taki skład węgla skontrolować?

Wilchelm
14-02-2017, 11:39
Czy ktoś kupował w ostatnim czasie lub w ogóle RETOPAL tutaj: https://pgg.pl/sklep/index/produkt/id/4%2CRetopal%2B-%2BEkogroszek
Warto kupić? Dobry towar itp.?

Kriss77
14-02-2017, 15:58
W obi maja taka skrzynkę zbitą z płyt w formie pojemników. W każdym pojemniku inny węgiel, żeby sobie klient mógł organoleptycznie zobaczyć różnice. Kto potrafi tak rozróżnić np Gold od Silvera i Rubina po drobince węgla.. no kto?

No ja już trochę głupieje z tym grzaniem.. w sensie nie potrafię znaleźć w tym roku czynnika decydującego. 5 lat palę Pieklorzem z jednego składu. Ustawienia stałe. Pali się raz lepiej raz gorzej w sensie spieków. Dom grzeje elegancko, dużo go nie schodzi.... aż do tego roku gdzie spiek spieka pogania i nie ma dnia abym ich nie musiał usuwać bo rosną od retorty aż do deflektora. Zmieniłem na Bartex Rubin z Obi ze względu na niską spiekalność... cóż spieki są bardziej kruche jeśli chodzi o konsystencję.. ale ilość i objętość bez zmian. Spieki jak były tak są.

Bartex mokry... ja rozumiem, że luty. Cóż zrobić.

Ustawieniami pieca macham 50% w każdą stronę, powietrzem i nic.... gdzieś tam musi być ten chochlik...tylko gdzie?

/Kriss

P.S.
Jest jakiś ekogroszek o RI = (bliskie) zero... tak żeby tylko sprawdzić czy czasem w tym roku u mnie ten też nie będzie się spiekał?

buhaj39
14-02-2017, 16:38
W obi maja taka skrzynkę zbitą z płyt w formie pojemników. W każdym pojemniku inny węgiel, żeby sobie klient mógł organoleptycznie zobaczyć różnice. Kto potrafi tak rozróżnić np Gold od Silvera i Rubina po drobince węgla.. no kto?

No ja już trochę głupieje z tym grzaniem.. w sensie nie potrafię znaleźć w tym roku czynnika decydującego. 5 lat palę Pieklorzem z jednego składu. Ustawienia stałe. Pali się raz lepiej raz gorzej w sensie spieków. Dom grzeje elegancko, dużo go nie schodzi.... aż do tego roku gdzie spiek spieka pogania i nie ma dnia abym ich nie musiał usuwać bo rosną od retorty aż do deflektora. Zmieniłem na Bartex Rubin z Obi ze względu na niską spiekalność... cóż spieki są bardziej kruche jeśli chodzi o konsystencję.. ale ilość i objętość bez zmian. Spieki jak były tak są.

Bartex mokry... ja rozumiem, że luty. Cóż zrobić.

Ustawieniami pieca macham 50% w każdą stronę, powietrzem i nic.... gdzieś tam musi być ten chochlik...tylko gdzie?

/Kriss

P.S.
Jest jakiś ekogroszek o RI = (bliskie) zero... tak żeby tylko sprawdzić czy czasem w tym roku u mnie ten też nie będzie się spiekał?


Ja po wszystkich próbach tej zimy poważnie zastanawiam się nad zakupem na przyszły sezon jakiegoś ruska np z Rowexu,paliłem nim do końca grudnia i naprawdę było ok,spieków prawie wogóle,1 raz zerwana zawleczka tylko ilość popiołu spora,przynajmniej tak wtedy myślałem.Po próbach z Silverem ( pali się super,popiołu tylko trochę mniej niż z Rowexu)i obecnie z Rubinem ( 2 razy poszła zawleczka) dochodzę do wniosku że "Słońce" pali się tak samo jak Silver, popiołu ciut więcej ale lepiej niż Rubin,popiołu ma tyle samo ale jest tańszy niż oba węgle z Bartexu,a jeśli nie widać różnicy to po co przepłacać???
Jakiejś dużej różnicy w zużyciu miedzy Silverem nie zauważyłem a między Rubinem wcale.

Wilchelm
14-02-2017, 17:05
Jest jakiś ekogroszek o RI = (bliskie) zero... tak żeby tylko sprawdzić czy czasem w tym roku u mnie ten też nie będzie się spiekał?

Tak, jest: np. RETOPAL ma RI= 0. Na pewno nie będzie problemów ze spaleniem.

Ludzie, mniej kaloryczny opał = mniej problemów.

SUSPENSER
14-02-2017, 18:35
P.S.
Jest jakiś ekogroszek o RI = (bliskie) zero... tak żeby tylko sprawdzić czy czasem w tym roku u mnie ten też nie będzie się spiekał?

RI=0 oznacza, że nie będzie spieków koksowych, ale żużlowe mogą być jak najbardziej.

Wilchelm
14-02-2017, 19:24
Czy ktoś kupował w ostatnim czasie lub w ogóle RETOPAL tutaj: https://pgg.pl/sklep/index/produkt/id/4%2CRetopal%2B-%2BEkogroszek
Warto kupić? Dobry towar itp.?
Ponawiam pytanie. Sorry, że raz za razem, ale w kotłowni świecą pustki i muszę coś zamawiać

Fat_shady
14-02-2017, 20:00
Palę Retopalem ale nie z tego sklepu. Pali sie dobrze jestem zadowolony. Trochę dużo popiołu w porównaniu do Wesołej ale cena duzo niższa. Ogólnie polecam Retopal.

Ponawiam pytanie. Sorry, że raz za razem, ale w kotłowni świecą pustki i muszę coś zamawiać

Daario
14-02-2017, 20:12
Ponawiam pytanie. Sorry, że raz za razem, ale w kotłowni świecą pustki i muszę coś zamawiać

Tak, kupowałem jesienią, już spalony. Wrażenia: dość gruby, ale nie przewymiarowany. Wilgotny, ale na workach jest opis do 14% wilgotności i to się zgadza,. Przed wsypaniem otwierałem worki na dobę i to wystarczało. Kaloryczność, tak na oko, pomiędzy czarną perłą a ekoretem. Bez miału, ale pokryty trochę takim jakby węglowym proszkiem. Nie był tak "krystalicznie czysty", jak czarna perła. Popiół też zgodnie z opisem, adekwatnie do kaloryczności. Podsumowując, dostajemy to, za co płacimy i co ma być w worku. Dobry moim zdaniem węgiel, bez "dodatków", zgodnie z tym, co piszą na workach. Niezależnie, sądzę że przede wszystkim jest to bezpieczny zakup, bez ryzyka, że nie otrzymamy tego, za co zapłaciliśmy. Co do ceny, to jest jaka jest, ale przynajmniej nie wzrasta, jak u innych i to powoduje, że w chwili obecnej jest nawet atrakcyjna.

Tommyle
14-02-2017, 20:15
Palę Retopalem ale nie z tego sklepu. Pali sie dobrze jestem zadowolony. Trochę dużo popiołu w porównaniu do Wesołej ale cena duzo niższa. Ogólnie polecam Retopal.

No to może kolega ujawni z jakiego sklepu.

Fat_shady
14-02-2017, 20:22
No to może kolega ujawni z jakiego sklepu.

Retopal kupilem u lokalnego dostawcy ktorego polecili mi znajomi a Wesołą.

Akrimka
14-02-2017, 22:25
A tak piszą o sprzedaży przez neta
http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wegiel-aukcja-elektroniczne-pgg,225,0,2262753.html

zloty_66
15-02-2017, 08:21
Sprzedaż przez neta zawsze będzie nieść za sobą pewne ryzyko, np. w workach będzie nie to co trzeba albo będzie groszek mokry itp. Ja na razie kupiłem jedna tone przez internet i jestem zadowolony na marzec kupię tonę od innego dostawcy i zobaczymy czy będę miał szczęście że trafie na suchy groch :)Ale jest to wygoda wchodzisz zamawiasz, płacisz a później musisz tylko zwieźć sobie np. do kotłowni.

krisgie
15-02-2017, 09:47
Czy ktoś kupował w ostatnim czasie lub w ogóle RETOPAL tutaj: https://pgg.pl/sklep/index/produkt/id/4%2CRetopal%2B-%2BEkogroszek
Warto kupić? Dobry towar itp.?

Ja tym palę cały czas, kupowałem w PGG pod koniec lipca, dosuszałem bo był mokry.
Jestem zadowolony, opał jest bezproblemowy.
Granulacja dość duża, jest to bardziej 25 niż 5, są też kawałki powyżej 25.
Trafiło mi się też kilka kawałków orzecha o wielkości 5-6 cm, pewnie przypadkiem wpadło.
Zawleczki mi jeszcze nie zerwało.

Edit.
Co do kaloryczności to nie mam jak pomierzyć ale nie miałem problemu z dojściem do zadanej.

Kriss77
16-02-2017, 09:16
Ja wiem, że można palić węglem niskokalorycznym... nawet teraz jest chyba dobry moment by spróbować... korci mnie pomimo zapisu w DTR pieca, że paliwo ma być min 25MJ

zloty_66
16-02-2017, 09:48
Jeżeli długoterminowe prognozy pogody by się sprawdzały to na marzec zamówiłbym coś mniej kalorycznego retopal albo jaret plus ale z tą pogodą rożnie bywa na marzec wezmę jeszcze coś w okolicach Pieklorza a na kwiecień zakupie już mniej kaloryczny groszek. Czeka mnie jeszcze pierwszy sezon z piecem w trybie letnim i tez nie wiem jaki groszek kupić. Na rożnych forach się naczytalem że dobrze się sprawdza jakiś czech ale trochę boję się eksperymenw z groszkami z czech czy róskiem :)

jarzab
16-02-2017, 14:07
Witam :) Dzisiaj przyjechał do mnie piec - Defro Komfort Eko duo uni. W ciągu najbliższych kilku dni będziemy go podłączać, no i przyszedł czas, żebym się rozejrzał za jakimś ekogroszkiem. Najpierw chcę kupić na próbę kilka worków, zanim poczynię poważniejszy zakup. Mam problem z wyborem właściwego, mówiąc szczerze - nawet nie wiem czym się kierować, ponieważ ekogroszek który zamierzam kupić będzie mieszany z głównym paliwem, jakim będzie u mnie owies. Palnik rynnowy który jest zainstalowany w tym piecu bez problemu powinien sobie poradzić z taką mieszanką, tylko... No właśnie - jaki ekogroszek będzie do tego pasować najlepiej? : )

wayne2mike
16-02-2017, 16:21
Witam :) Dzisiaj przyjechał do mnie piec - Defro Komfort Eko duo uni. W ciągu najbliższych kilku dni będziemy go podłączać, no i przyszedł czas, żebym się rozejrzał za jakimś ekogroszkiem. Najpierw chcę kupić na próbę kilka worków, zanim poczynię poważniejszy zakup. Mam problem z wyborem właściwego, mówiąc szczerze - nawet nie wiem czym się kierować, ponieważ ekogroszek który zamierzam kupić będzie mieszany z głównym paliwem, jakim będzie u mnie owies. Palnik rynnowy który jest zainstalowany w tym piecu bez problemu powinien sobie poradzić z taką mieszanką, tylko... No właśnie - jaki ekogroszek będzie do tego pasować najlepiej? : )

Kup lepiej miał i mieszaj z nim owies, wyjdzie taniej z tym tylko ze będzie troszkę więcej popiolu

zębaty
16-02-2017, 16:35
Kup lepiej miał i mieszaj z nim owies, wyjdzie taniej z tym tylko ze będzie troszkę więcej popiolu

Ja za namową jednego z forumowiczów pierwsze palenie ekogroszkiem zacząłem od Ekstra z Energo. To był strzał w dziesiątkę. Nie śpieka się. Nie brudzi wymiennika i ogólnie jest bezproblemowy. https://wegiel.nazwa.pl/mobile/pl/p/Ekogroszek-Extra-8-25mm%2C-25-27-MJkg/147

buhaj39
16-02-2017, 16:38
Panowie,
Palił ktoś tym ruskiem?

http://wegielekotec.pl/

jarzab
16-02-2017, 18:46
Miał odpada, szkoda mi kotła.

Dzięki za ten Ekstra z Energo, poszukam i przetestuje :-)

GreenMartin
16-02-2017, 20:13
Ja za namową jednego z forumowiczów pierwsze palenie ekogroszkiem zacząłem od Ekstra z Energo. To był strzał w dziesiątkę. Nie śpieka się. Nie brudzi wymiennika i ogólnie jest bezproblemowy. https://wegiel.nazwa.pl/mobile/pl/p/Ekogroszek-Extra-8-25mm%2C-25-27-MJkg/147

a ile jest popiołu z niego?np z jednego zasypu

kaszpir007
17-02-2017, 08:38
Obecna cena Energo Extra (850zł) to jakiś kosmos ...

Ja kupowałem osotani raz Energo Extra w promocji za chyba 705zł ..

Jak kupowałem (2 lata temu) to był suchy jak pieprz i bezproblemowy , ale z tego co wyczytałem że osoby które w tym roku zamwiały pisały że tak różowo nie jest ani z wilgotnoscia ani spalaniem (spieka się popioł).

Osobiście uważam że w tej cenie jest to zakup nieopłacalny ...

wayne2mike
17-02-2017, 09:57
Miał odpada, szkoda mi kotła.

Dzięki za ten Ekstra z Energo, poszukam i przetestuje :-)

To miał jakoś źle wpływa na kondycje kotla?

miet55
17-02-2017, 10:53
W naszym kraju sprzedaż węgla pobija wszelkie anomalia. O 15KM ode mnie jest jeden z 2 składów opału (chyba, ze powstały jakieś nowe) katowickiego węgla. Cena za Ekoret to 960PLN i trzeba jeszcze go przywieź lub doliczyć chyba 130PLN za przywózkę do 4T. Obojętnie czy będzie to 1T czy 4T
http://wegiel.katowice.pl/sklad-opalu-labiszyn.html

Ta sama firma czyli KATOWICKI HOLDING WĘGLOWY SA, ten sam Ekoret wyśle pod drzwi za 918,42 zł
https://sklep.wegiel.katowice.pl/product/ekogroszek-ekoret-r

Nie łapie tego...

jarzab
17-02-2017, 11:22
To miał jakoś źle wpływa na kondycje kotla?


Słyszałem opinie, że miał słabo współpracuje z podajnikiem ślimakowym i palnikiem rynnowym, więc póki co póki sam nie złapię więcej doświadczenia w temacie, żeby móc to zweryfikować, pozostanę przy ekogroszku :)

zloty_66
17-02-2017, 12:43
Witam :) Dzisiaj przyjechał do mnie piec - Defro Komfort Eko duo uni. W ciągu najbliższych kilku dni będziemy go podłączać, no i przyszedł czas, żebym się rozejrzał za jakimś ekogroszkiem. Najpierw chcę kupić na próbę kilka worków, zanim poczynię poważniejszy zakup. Mam problem z wyborem właściwego, mówiąc szczerze - nawet nie wiem czym się kierować, ponieważ ekogroszek który zamierzam kupić będzie mieszany z głównym paliwem, jakim będzie u mnie owies. Palnik rynnowy który jest zainstalowany w tym piecu bez problemu powinien sobie poradzić z taką mieszanką, tylko... No właśnie - jaki ekogroszek będzie do tego pasować najlepiej? : )

A ile uzyskasz kalorii z takiego owsa :) no chyba że masz tego aż tyle że nie masz co w tym zrobić no to ok.
Moim zdaniem miał + owies = zapchany podajnik ale mogę się mylić ale jak chcesz poeksperymentować to chyba każdy groszek będzie się nadawał :)

zloty_66
17-02-2017, 12:48
Słyszałem opinie, że miał słabo współpracuje z podajnikiem ślimakowym i palnikiem rynnowym, więc póki co póki sam nie złapię więcej doświadczenia w temacie, żeby móc to zweryfikować, pozostanę przy ekogroszku :)

Kup coś średnio kalorycznego na początek żeby nauczyć się obsługi pieca. Mniejsza kaloryczność to mniej problemow np. ze spiekami ja na początku spalałem groszki z OBI pierwszym był Rubin potem Silver na końcu Gold z żadnym nie miałem większych problemow. Potem kupiłem groszek z wesołej o pojawiły sie problemy ze spiekami i walka z ustawianiami :) Teraz mam Pieklorza i nie ma problemow.

robertokot25
17-02-2017, 13:03
Obecna cena Energo Extra (850zł) to jakiś kosmos ...

Ja kupowałem osotani raz Energo Extra w promocji za chyba 705zł ..

Jak kupowałem (2 lata temu) to był suchy jak pieprz i bezproblemowy , ale z tego co wyczytałem że osoby które w tym roku zamwiały pisały że tak różowo nie jest ani z wilgotnoscia ani spalaniem (spieka się popioł).

Osobiście uważam że w tej cenie jest to zakup nieopłacalny ...

no cena kosmiczna za tak słaby opał, w takim tempie niedługo będzie 1tys. PLN

robertokot25
17-02-2017, 13:05
W naszym kraju sprzedaż węgla pobija wszelkie anomalia. O 15KM ode mnie jest jeden z 2 składów opału (chyba, ze powstały jakieś nowe) katowickiego węgla. Cena za Ekoret to 960PLN i trzeba jeszcze go przywieź lub doliczyć chyba 130PLN za przywózkę do 4T. Obojętnie czy będzie to 1T czy 4T
http://wegiel.katowice.pl/sklad-opalu-labiszyn.html

Ta sama firma czyli KATOWICKI HOLDING WĘGLOWY SA, ten sam Ekoret wyśle pod drzwi za 918,42 zł
https://sklep.wegiel.katowice.pl/product/ekogroszek-ekoret-r

Nie łapie tego...

U nas to samo, dlatego lepiej brać prosto z KHW lub retopala z PGG, po niedzieli zamówię po palecie

jarzab
17-02-2017, 13:19
A ile uzyskasz kalorii z takiego owsa :) no chyba że masz tego aż tyle że nie masz co w tym zrobić no to ok.
Moim zdaniem miał + owies = zapchany podajnik ale mogę się mylić ale jak chcesz poeksperymentować to chyba każdy groszek będzie się nadawał :)

"Kaloryczność, czyli wydajność cieplna, ziarna owsa w stosunku do kaloryczności węgla wynosi 1,3:1. Oznacza to, w przybliżeniu, że kalorycznie 1 t dobrego węgla odpowiada 1,3 t owsa."

Mam w tym momencie jakieś 3-4 tony owsa, ładnie przesuszonego. Mieszając z ekogroszkiem do końca sezonu powinno wystarczyć. Na przyszły sezon jestem w stanie sam kosztem własnej pracy + kombajnu zorganizować jakieś 10-12 ton, może więcej. Powinno być ok :)


Na razie kupiłem 3 worki (75kg) rubinu z Bartexu, zobaczymy jak się spisze. Martwi mnie tylko jedno - jest on dość wilgotny, sprzedawca (OBI) sam mówił, że to niestety normalne... Nie bardzo wiem co w tej sytuacji zrobić - suszyć ekogroszek samemu? Kupować w innych sklepach? Kupując prosto z kopalni w większych ilościach (tona-dwie, na przyszły sezon; chcę kupić latem) również być przygotowanym na to, że jest mokry i nic się nie poradzi?

zloty_66
17-02-2017, 15:49
No teraz to raczej nie ma co się spodziewać suchego groszku ja susze sam w kotłowni rozcinam worki na lezaco wzdłuż i ładnie wilgoć odparowywuje na szczęście bardzo mokrego jeszcze nie miałem

zloty_66
20-02-2017, 10:57
palił ktoś tymi groszkami z allegro??

http://allegro.pl/najlepszy-ekogroszek-suchy-27mj-kg-1000kg-i6636469056.html
http://allegro.pl/ekogroszek-maxiret-28-mj-kg-1000kg-wysylka-gratis-i6706059584.html?reco_id=1bb686d1-f750-11e6-8125-02cbdccc6903

robertokot25
20-02-2017, 14:38
Ja zamówiłem Retopala z PGG zobaczymy co jest wart

zloty_66
20-02-2017, 17:30
To daj znać jak się fajczy może tez zamówię bo zostało mi jeszcze 17 worków i pół zasobnika mrozy to raczej nie wrócą wiec coś w jakości retopala czy jareta powinna wystarczyć

brx12
21-02-2017, 10:12
palił ktoś tymi groszkami z allegro??

http://allegro.pl/najlepszy-ekogroszek-suchy-27mj-kg-1000kg-i6636469056.html
http://allegro.pl/ekogroszek-maxiret-28-mj-kg-1000kg-wysylka-gratis-i6706059584.html?reco_id=1bb686d1-f750-11e6-8125-02cbdccc6903


palę tym pierwszym zamówiłem go w styczniu i powiem ze byłem zdziwiony ze nie przyjechał mokry tylko lekko wilgotny, w sobotę go zarzuciłem do podajnika wartość opałowa to 24-27mj, jak wejdziesz na ich stronę najlepszy ekogroszek to ten co ja zamówiłem masz w cenie 829 + darmowa dostawa

zloty_66
21-02-2017, 13:00
palę tym pierwszym zamówiłem go w styczniu i powiem ze byłem zdziwiony ze nie przyjechał mokry tylko lekko wilgotny, w sobotę go zarzuciłem do podajnika wartość opałowa to 24-27mj, jak wejdziesz na ich stronę najlepszy ekogroszek to ten co ja zamówiłem masz w cenie 829 + darmowa dostawa

A jak z popiołem i spiekalnością ?? No najważniejsze to żeby nie był mokry jak będzie nawet bardziej wilgotny to nie stanowi dla mnie problemu bo wilgoć szybko odparuje mi w kotłowni jak na takie temperatury co mamy teraz to będzie w sam raz a zawsze to coś innego do przetestowania na przyszłość.

SUSPENSER
21-02-2017, 16:51
Im wyższa kaloryczność tym większa spiekalność.

brx12
21-02-2017, 19:15
A jak z popiołem i spiekalnością ?? No najważniejsze to żeby nie był mokry jak będzie nawet bardziej wilgotny to nie stanowi dla mnie problemu bo wilgoć szybko odparuje mi w kotłowni jak na takie temperatury co mamy teraz to będzie w sam raz a zawsze to coś innego do przetestowania na przyszłość.

Popiół faktycznie około 10% ale mi to akurat nie przeszkadza bo i przy poprzednich też opróżniam codziennie albo co dwa dni szuflade
a jeśli chodzi o spiekalność to przy tej temperaturze i moich nastawach 5/50 i nawiew 50 % to bardzo małe spieki a też testuje różne ekogroszki
najważniejsze ze nie był mokry ponieważ w tym czasie ciężko kupić coś suchego porównując ostatnio inne eko. które były tak mokre ze nie dało sie nimi palić gdzie wcześniej nawet je suszyłem to na dnie worka i tak woda, nie będę ich wymieniał :D ponieważ ostatnio dostałem bana nie wiem za co a wkleiłem tylko link z zapytaniem czy .... ten ekogroszek jest dobry to mój post został usunięty.

robertokot25
23-02-2017, 14:21
i tak Retopal z PGG dojechał, w pn zamówiony - dziś dostawa :

- jeśli chodzi o wilgotność to jest bardzo dobrze... tylko trochę wilgotny... w porównaniu do zamówień z Bartexu i Superopał z początków jesieni zeszłego roku jest wręcz suchy... Bartex I superopał był bardzo mokry

- granulacja ładna - bez miału.. wysypałem kilka worków

- worki dosyć mocne - białe z napisami, wyrywkowo zważyłem i jest te deklarowane 25kg

- paleta nieuszkodzona. bardzo dobrze że pakują to po 750kg, bo jak kiedyś zmawiałem z innych firm gdzie było pakowanie po tonie, to te palety często były uszkodzone

- firma kurierska jakaś inna - nie poczta polska

Zobaczymy jak będzie się palił

Fat_shady
23-02-2017, 14:39
Daj znać jak będzie się palił.

krisgie
23-02-2017, 20:42
[QUOTE=robertokot25;7421739]i tak Retopal z PGG dojecha
Sprawdź przed wsypaniem czy nie ma większych kawałków, ja mialem, zebralo się reklamowka orzecha.
Jesli to ten sam pokład co u mnie to pewnie będziesz zadowolony. Kalorycznosc d.... nie urywa ale nadrabia brakiem jakichkolwiek problemów ze spalaniem.

zloty_66
25-02-2017, 16:34
Ile zapłaciłeś za 750kg z dostawą ?

robertokot25
25-02-2017, 23:26
Ile zapłaciłeś za 750kg z dostawą ?
597zł

niuteq
26-02-2017, 14:44
czy ktoś zna kod kasowania przeglądu serwisowego dla EKR 10KW ze sterownikiem Classic Eco??

robertokot25
26-02-2017, 17:18
Ten retopal z PGG ma dziwnie szary kolor jak wyschnie na pieprz - może to przyszło z kopalni ale tłucznia hehe - niedługo zasypię to dam znać

Pasiu&Moniś
27-02-2017, 07:53
czy ktoś zna kod kasowania przeglądu serwisowego dla EKR 10KW ze sterownikiem Classic Eco??

To już takie cuda wymyślają żeby trochę kasy przyciąć? :confused:

zloty_66
28-02-2017, 11:01
czy ktoś zna kod kasowania przeglądu serwisowego dla EKR 10KW ze sterownikiem Classic Eco??

A co się stanie jak nie będzie zrobiony przegląd ?? Piec przestanie działać??
A swoja drogą to niedługo trzeba będzie robić na wszystko przeglądy jak samochodu bo nie dopuszczą do użytku (ruchu) :)

zloty_66
28-02-2017, 11:12
Ten retopal z PGG ma dziwnie szary kolor jak wyschnie na pieprz - może to przyszło z kopalni ale tłucznia hehe - niedługo zasypię to dam znać

Może zamiast węgla wysłali Ci kamyczki pod tuje albo inne drzewka ale jak dobry piec to nawet kamień przemieli i "spali" :)
Ja do tej pory zawsze miałem groszki ciemno czarne niektóre była takie błyszczące a np bartex gold czasem ma takie złote drobinki nie wiem od czego to zależy.

Pasiu&Moniś
28-02-2017, 12:05
np bartex gold czasem ma takie złote drobinki nie wiem od czego to zależy.
Hehe, pewnie dlatego Gold :):lol2:

robertokot25
28-02-2017, 19:47
Ten szary Retopal z PGG pali się całkiem nieźle - jutro/pojutrze napiszę więcej, na razie popiół bardzo drobny, nic się nie klei, nie szlakuje, nie spieka... oby tak dalej

Tommyle
28-02-2017, 20:12
Dziś kupiłem do testów 100 kg ekogroszku z Kolumbii.
Worki plecione czarne, bez napisów. Wg sprzedawcy 26MJ.
Niestety mimo zapewnień w środku dość mokro i konieczne jest dosuszenie.
Dam znać jak się spala po dokonaniu próby.
Cena 760 zł/t

robertokot25
28-02-2017, 23:43
Dziś kupiłem do testów 100 kg ekogroszku z Kolumbii.
Worki plecione czarne, bez napisów. Wg sprzedawcy 26MJ.
Niestety mimo zapewnień w środku dość mokro i konieczne jest dosuszenie.
Dam znać jak się spala po dokonaniu próby.
Cena 760 zł/t
Trafiłeś na porę deszczową w Kolumbii - hehe

zloty_66
01-03-2017, 07:15
Trafiłeś na porę deszczową w Kolumbii - hehe

Pora deszczowa tak jak u nas obecnie :) ale z drugiej strony nasz kraj jest żałosny Polska na węglu stoi a ludzie musza kupować węgiel z Kolumbii bo naszym się nie opłaca wydobywać.

Tommyle
01-03-2017, 07:31
Pora deszczowa tak jak u nas obecnie :) ale z drugiej strony nasz kraj jest żałosny Polska na węglu stoi a ludzie musza kupować węgiel z Kolumbii bo naszym się nie opłaca wydobywać.

Nie muszą kupować, ale jak jest to dlaczego nie spróbować:no:

robertokot25
01-03-2017, 07:51
Pora deszczowa tak jak u nas obecnie :) ale z drugiej strony nasz kraj jest żałosny Polska na węglu stoi a ludzie musza kupować węgiel z Kolumbii bo naszym się nie opłaca wydobywać.
Mimo pory deszczowej eko/tłuczeń z PGG był dosyć suchy

Tommyle
01-03-2017, 12:58
Zastanawiam się na kupnem na wiosnę węgla czeskiego kormorany z Bartexu. Cena 620 za tonę.
Palił ktoś tym.

robertokot25
01-03-2017, 17:21
Zastanawiam się na kupnem na wiosnę węgla czeskiego kormorany z Bartexu. Cena 620 za tonę.
Palił ktoś tym.
Nie żartu...j badziewie jakich mało i wali siarką okrutnie, ja bym to kupił ale w cenie max. 350zł z dostawą

Akrimka
01-03-2017, 17:56
Zastanawiam się na kupnem na wiosnę węgla czeskiego kormorany z Bartexu. Cena 620 za tonę.
Palił ktoś tym.

To już wolę czarna perłę kupic jak w zeszłym roku po 640zł/T

Tyson
01-03-2017, 19:48
Gdzie Ty znowu nabyłeś to cudo ? :) Ja dzisiaj dostałem na testy Retopala z PGG. Wygląda ładnie w węglu widoczne kawałki złota ;) Potem dam znać jak się to pali.


Dziś kupiłem do testów 100 kg ekogroszku z Kolumbii.
Worki plecione czarne, bez napisów. Wg sprzedawcy 26MJ.
Niestety mimo zapewnień w środku dość mokro i konieczne jest dosuszenie.
Dam znać jak się spala po dokonaniu próby.
Cena 760 zł/t

robertokot25
01-03-2017, 20:06
To już wolę czarna perłę kupic jak w zeszłym roku po 640zł/T
Możesz pomarzyć o Perle w tej cenie - promocja już się skończyła...

robertokot25
01-03-2017, 20:10
Ten szary Retopal z PGG pali się całkiem nieźle - jutro/pojutrze napiszę więcej, na razie popiół bardzo drobny, nic się nie klei, nie szlakuje, nie spieka... oby tak dalej
I tak Retopal z PGG pali całkiem dobrze, to jest dokładnie to czego oczekiwałem - niezbyt wilgotny, bez miału, z dobrą granulacją i ważna sprawa worki ważą tyle do deklaruje kopalnia, z jak zamawiałem z prywatnych składów to dosyć często zdarzały się worki z wagą 23,5 i 24kg

jasiek11
01-03-2017, 20:32
Zastanawiam się na kupnem na wiosnę węgla czeskiego kormorany z Bartexu. Cena 620 za tonę.
Palił ktoś tym.

Za darmo brunatnym bym nie palił. Rok temu skusilem sie na kilka worków. Lało sie z komina jakby ktoś lał wiaderkiem.

zloty_66
02-03-2017, 07:27
Zastanawiam się na kupnem na wiosnę węgla czeskiego kormorany z Bartexu. Cena 620 za tonę.
Palił ktoś tym.

Za ta cenę to chyba 2 tony powinni sprzedawać miałem i nigdy więcej :)

Akrimka
02-03-2017, 08:05
Możesz pomarzyć o Perle w tej cenie - promocja już się skończyła...
Poczekam do wakacji aż będzie znowu promocja, narazie mam czym palić, wiosna idzie, kolektorki zaczynają wodę dogrzewać.
Tak samo z Goldem z bartexu brałem po 820 zł/t.
Zdaję sobie sprawę ze z roku na rok węgiel będzie droższy.

bt9
02-03-2017, 08:09
Ja paliłem i dalej palę czeskim z Bartexu i jedyne co mogę powiedzieć to to, że popiołu trochę więcej a i delikatne spieki się robią.
Komin suchutki a na piecu max 50stopni. Fakt, że węgla sporo mi zeszło ale nie mam porównania.

Tommyle
02-03-2017, 10:00
Gdzie Ty znowu nabyłeś to cudo ? :) .

Znajomy przywiózł mi z Ostródy

zloty_66
02-03-2017, 12:41
Poczekam do wakacji aż będzie znowu promocja, narazie mam czym palić, wiosna idzie, kolektorki zaczynają wodę dogrzewać.
Tak samo z Goldem z bartexu brałem po 820 zł/t.
Zdaję sobie sprawę ze z roku na rok węgiel będzie droższy.

Myślę że już od kwietnia powinno się coś ruszyć z obniżkami nie jakimiś drastycznymi ale może coś będzie w dół. Pogoda napawa optymizmem więc węgla nie będzie szlo tyle co w mroźne dni. Na stronie Bartexu już trochę spuścili z ceny ale np. w obi gdzie sprzedają też groszek z bartexu ceny wzięte z kosmosu, Silver niewiele drożysz od Rubina a Gold to już jakaś masakra 25 zł wór :)
Cena węgla w gore to ludzie znowu będą palić byle czym w piecu i cała walka ze smogiem pójdzie nie powiem gdzie.

zloty_66
02-03-2017, 12:43
Ja paliłem i dalej palę czeskim z Bartexu i jedyne co mogę powiedzieć to to, że popiołu trochę więcej a i delikatne spieki się robią.
Komin suchutki a na piecu max 50stopni. Fakt, że węgla sporo mi zeszło ale nie mam porównania.

Delikatne spieki to mi się robiły na wesołej na tak słabym kalorycznie groszku jak czeski Bartex powinien być sam popiół.

zloty_66
03-03-2017, 09:54
Wczoraj dostałem Pielkorza z Bio-Polu kopalnia Bobrek. Groszęk ładnie zapakowany solidnie ostreczowany towar miałem na drugi dzień więc wysyłka mega szybka ale niestety otwarłem kilka worków i niektóre były mokre nie mogę powiedzieć że groszek ociekał woda ale wilgotność była wyższa niż deklarowana. Ale czego się spodziewać taki mamy klimat. 2-3 dni w kotłowni i będzie się nadawał do użycia. Jak zasype napisze jak się pali.

kaszpir007
06-03-2017, 22:08
Kończy mi sie opał i chciałem dokupić coś na szybko , ale nie 1 tonę , bo mi tyle nie potrzeba ...
Kupiłem dziś w Obi ekogroszek Bartex Rubin. Cena paskudna bo prawie 850zł za tonę !!!
Szok !!!

Na stronce producenta niecałe 800zł za transportem ...

Wziałem tylko 100kg na próbę , ale raczej więcej nie wezmę ...

Nie dziwię się że Bartex pakuje w szczelne worki , bo inaczej woda by się z worków lała i pobrudziła by podłogę w sklepie , a tak niech lepiej pobrudzi podłogę już u klienta ...

Dla mnie wstyd ...

Jak można pakować mokry opał do szczelnych worków , bez żadnych dziurek wentylacyjnych , wiedząc że to NIGDY nie wyschnie i klient płaci za wodę ??

Kiedyś przez jakiś czas Bartex pakował też w worki "przewiewne" ale teraz widzę już tej oferty nie ma ...
Widzę że jedynie "asekuruje" się że w zimę opał może być "mokry" zamiast zrobić coś aby ograniczyć zawartość wody ...

Jak dla mnie wstyd ...

Tommyle
07-03-2017, 06:56
Dziś kupiłem do testów 100 kg ekogroszku z Kolumbii.
Worki plecione czarne, bez napisów. Wg sprzedawcy 26MJ.
Niestety mimo zapewnień w środku dość mokro i konieczne jest dosuszenie.
Dam znać jak się spala po dokonaniu próby.
Cena 760 zł/t

Właśnie kolumbijski groch na palniku 3 dzień. Spala się rewelacyjnie. Zero spieków, troszkę sadzy (testuję nadmuch). Moc deklarowana zgodna z osiągami na kotle. Szybko dochodzi do zadanej temperatury a spalanie w stosunku do poprzedniego eko spadło o 4-5 kg na dobę. Popiół drobny bez spieków. Biorąc pod uwagę oszczędność w spalaniu dobowym to nawet za 760 zł/t nie jest tragedią.
Polecam. Ja do testów miałem go z Ostródy.

zloty_66
07-03-2017, 07:21
Kończy mi sie opał i chciałem dokupić coś na szybko , ale nie 1 tonę , bo mi tyle nie potrzeba ...
Kupiłem dziś w Obi ekogroszek Bartex Rubin. Cena paskudna bo prawie 850zł za tonę !!!
Szok !!!

Na stronce producenta niecałe 800zł za transportem ...

Wziałem tylko 100kg na próbę , ale raczej więcej nie wezmę ...

Nie dziwię się że Bartex pakuje w szczelne worki , bo inaczej woda by się z worków lała i pobrudziła by podłogę w sklepie , a tak niech lepiej pobrudzi podłogę już u klienta ...

Dla mnie wstyd ...

Jak można pakować mokry opał do szczelnych worków , bez żadnych dziurek wentylacyjnych , wiedząc że to NIGDY nie wyschnie i klient płaci za wodę ??

Kiedyś przez jakiś czas Bartex pakował też w worki "przewiewne" ale teraz widzę już tej oferty nie ma ...
Widzę że jedynie "asekuruje" się że w zimę opał może być "mokry" zamiast zrobić coś aby ograniczyć zawartość wody ...

Jak dla mnie wstyd ...

Widać OBI nie wszędzie ma takie same ceny. W obi Kielce jest 800 zł za tone było taniej ale teraz podrożał ten Rubin dobra cena utrzymuje się na Silvera 21,08 zł za worek. Kupowałem w obi te groszki i nie trafiłem na mega zalany węgiel oczywiście był wilgotny ale z worków się nie lalo, aktualnie pogoda nie rozpieszcza i są często deszcze więc nie ma co się spodziewać suchego opału.

kaszpir007
07-03-2017, 07:45
Widać OBI nie wszędzie ma takie same ceny. W obi Kielce jest 800 zł za tone było taniej ale teraz podrożał ten Rubin dobra cena utrzymuje się na Silvera 21,08 zł za worek. Kupowałem w obi te groszki i nie trafiłem na mega zalany węgiel oczywiście był wilgotny ale z worków się nie lalo, aktualnie pogoda nie rozpieszcza i są często deszcze więc nie ma co się spodziewać suchego opału.

Do końca lutego był w "promocji" po chyba 800zł , teraz podrożał ...

Oczyście wiem że ciężko oczekiwac suchy opał , ale w takim przypadku chyba firma powinna o tym wiedzieć ?
Bo wystarczyły by dziurki jak jest np.w ekogroszku Energo Extra i woda by wylała się z worków i zaczął się powoli , ale suszyć ...

Jak sie szczelnie zamknie to woda nigdy nie zniknie a nawet pojawi się nowa (różnica ciśnień i temperatur) ...

Ja jestem mocno rozczarowany , nie wiem jak się pali , ale taki sposób pakowania opału jak dla mnie całkowicie skreśla tą firmę ...

robertokot25
07-03-2017, 07:47
Udało mi się znaleźć kilka namiarów na kolumbijski :
http://www.opalreszel.pl/cennik.html
http://www.factum.net.pl/cennik-opalu
http://www.multiwegiel.pl/oferta/ekogroszek-kolumbijski
http://www.niko-bruk.pl/cennik
https://www.facebook.com/admet.subkowy/photos/a.1498092780505471.1073741829.1489408534707229/1499367027044713/?type=3
http://www.wegieldodomu.pl/sklad-starogard-gd.html
https://www.olx.pl/oferta/ekogroszek-gold-zloty-kolumbijski-bartoszyce-CID628-IDjbgsZ.html#415b0e83b9
https://swiatopalu.pl/products/ekogroszek-kolumbijski-26-gj-trojka
http://allegro.pl/wegiel-kamienny-orzech-syberyjski-630zl-tona-i5887466067.html

sruba014
07-03-2017, 08:20
Z Obi podobno tej jest spoko: https://www.obi.pl/paliwa/ekogroszek-czarny-diament-24-mj-20-kg/p/6298350 Ja już w ogóle nie mam opału, w zasobniku zostało mi miału na 4 dni więc dziś wezmę kilka worków tej nowości z obi. Jeszcze 3 tygodnie temu był pi 600zł tona - teraz podrożał o 100zł. Worki są przewiewne i z tego co widziałem na sklepie wungiel suchy.

robertokot25
07-03-2017, 11:13
Właśnie kolumbijski groch na palniku 3 dzień. Spala się rewelacyjnie. Zero spieków, troszkę sadzy (testuję nadmuch). Moc deklarowana zgodna z osiągami na kotle. Szybko dochodzi do zadanej temperatury a spalanie w stosunku do poprzedniego eko spadło o 4-5 kg na dobę. Popiół drobny bez spieków. Biorąc pod uwagę oszczędność w spalaniu dobowym to nawet za 760 zł/t nie jest tragedią.
Polecam. Ja do testów miałem go z Ostródy.
Cze, możesz zapodać jakieś foty/film - jak wygląda popiół i jak się pali na retorcie i ogólnie jak wygląda ziarno

zloty_66
07-03-2017, 11:21
Do końca lutego był w "promocji" po chyba 800zł , teraz podrożał ...

Oczyście wiem że ciężko oczekiwac suchy opał , ale w takim przypadku chyba firma powinna o tym wiedzieć ?
Bo wystarczyły by dziurki jak jest np.w ekogroszku Energo Extra i woda by wylała się z worków i zaczął się powoli , ale suszyć ...

Jak sie szczelnie zamknie to woda nigdy nie zniknie a nawet pojawi się nowa (różnica ciśnień i temperatur) ...

Ja jestem mocno rozczarowany , nie wiem jak się pali , ale taki sposób pakowania opału jak dla mnie całkowicie skreśla tą firmę ...

Dziurki w worku też do końca wszystkiego nie załatwią bo jest ich niewiele i żeby wilgoć przez nie odparowała to musiałoby być +30 stopni na dworze ale woda oczywiście wypłynie i zawsze to trochę mniej czasu na suszenie :) ja teraz dostałem groszek z Bio-polu i jest mega wilgotny nie ocieka wodą ale groch jest mokry 6 dzień worki pootwierane w kotłowni i jeszcze jest wilgotno. Przesypuje odsypuje itp i ciągle jest wilgotny ale na razie mam czym palić i temperatury na dworze mi sprzyjają więc uda mi się podsuszyć kilka worków zanim zasype do zasobnika.
A ten Rubin z Bartexa pali się w miarę przyzwoicie ale za taka cenę można mieć o wiele lepszy groszek.

zloty_66
07-03-2017, 11:29
Z Obi podobno tej jest spoko: https://www.obi.pl/paliwa/ekogroszek-czarny-diament-24-mj-20-kg/p/6298350 Ja już w ogóle nie mam opału, w zasobniku zostało mi miału na 4 dni więc dziś wezmę kilka worków tej nowości z obi. Jeszcze 3 tygodnie temu był pi 600zł tona - teraz podrożał o 100zł. Worki są przewiewne i z tego co widziałem na sklepie wungiel suchy.

Jak dobrze mnie przekierowało z linka to zamierzasz kupić czarny diament u mnie ten groszek palił się fatalnie robiły się spieki przypominające dużego kalafiora musiałem z retorty to spychać pogrzebaczem bo nie chciało samo spaść, nigdy więcej tego cuda a piec pracował praktycznie non stop bo kaloryczność tego groszku pozostawia wiele do życzenia.

Z OBI to można wziąć jedynie Bartex Rubin Silver I Gold oczywiście jak są w miare dobrych cenach reszte omijać szerokim łukiem.
Ale jak to wyczytałem gdzieś na forum nie jest powiedziane że u Ciebie będzie się palił tak tragicznie jak u mnie.

Tommyle
07-03-2017, 12:58
Cze, możesz zapodać jakieś foty/film - jak wygląda popiół i jak się pali na retorcie i ogólnie jak wygląda ziarno

Zobaczę co da się zrobić po południu.
Co do ziarna to kolega wrzucił parę linków i tam są zdjęcia które oddają rzeczywistość.
Kamieni moim zdaniem zero bo nic nie chrupie i nic nie znalazłem w popielniku.

Maher
07-03-2017, 19:10
Ja kupiłem kilka worków Bartex-a Silvera w OBI po 740zł/t tylko cena taka bo to resztki które zostały i cenę obniżyli, udało mi się wybrać 6szt. całych worków, otwarłem jeden i jest w miarę suchy i ładnie wygląda. Z resztką w domu powinno mi wystarczyć do początku/połowy kwietnia. Kiedy można się spodziewać najniższych cen letnich?

kulibob
07-03-2017, 19:19
Właśnie kiedy można się spodziewać taniego węgla?? Po zimie zostanie mi gdzieś 1800kg w lato trochę zejdzie gdzieś tonę muszę dokupić na następny sezon

robertokot25
07-03-2017, 22:31
maj-czerwiec jest najtaniej

kulibob
08-03-2017, 05:19
maj-czerwiec jest najtaniej

Wszędzie?? Na składach w necie i marketach??

zloty_66
08-03-2017, 06:07
Ja kupiłem kilka worków Bartex-a Silvera w OBI po 740zł/t tylko cena taka bo to resztki które zostały i cenę obniżyli, udało mi się wybrać 6szt. całych worków, otwarłem jeden i jest w miarę suchy i ładnie wygląda. Z resztką w domu powinno mi wystarczyć do początku/połowy kwietnia. Kiedy można się spodziewać najniższych cen letnich?

740 zl za Silvera to naprawdę dobra cena ja tak kupiłem raz 10 worków bo przez pomyłkę ktoś wstawił cena taka sama jak na Rubina 18,49 zł chciałem dokupić na drugi dzień ale cena już była 22 zł :)

robertokot25
08-03-2017, 07:54
Wszędzie?? Na składach w necie i marketach??
w necie. składach tak, w marketach nie kupuję ekogroszku

kobra64
08-03-2017, 09:03
W tym roku nic nie wiadomo. Po raz pierwszy od wielu lat kopalnie nie obniżyły cen w marcu. Takiej sytuacji nie było chyba z 15 lat ( no - raz była jakieś 3 lata wstecz, ale wtedy zamiast w marcu obniżyli już w połowie lutego i z tego powodu marcowej obniżki nie było ). Kto wie, może jedynymi obniżkami będą te wprowadzane przez sprzedawców z powodu wiosenno - letniego zastoju w handlu. Na pewno jakaś część sprzedawców zdecyduje się na obniżki nawet jeżeli kopalnie będą trzymać ceny.

sruba014
08-03-2017, 11:38
U mnie cena silver z bartexu w Obi to 680zł - w porównaniu do "czarnego diamentu-700zł" także z obi to chyba spoko cena? Może by tak wziąć kilka worków. Chociaż nigdy nie zaplaciłem więcej za tonę węgla niż 600zł. No nic, coś trzeba będzie kupić

zloty_66
08-03-2017, 13:11
W tym roku nic nie wiadomo. Po raz pierwszy od wielu lat kopalnie nie obniżyły cen w marcu. Takiej sytuacji nie było chyba z 15 lat ( no - raz była jakieś 3 lata wstecz, ale wtedy zamiast w marcu obniżyli już w połowie lutego i z tego powodu marcowej obniżki nie było ). Kto wie, może jedynymi obniżkami będą te wprowadzane przez sprzedawców z powodu wiosenno - letniego zastoju w handlu. Na pewno jakaś część sprzedawców zdecyduje się na obniżki nawet jeżeli kopalnie będą trzymać ceny.

Spokojnie dopiero jest początek marca może coś się ruszy w połowie prognozy pogody raczej sprzedawca nie będą sprzyjać raczej będzie na naszą korzyść jedyne czego trzeba się bać to tego mokrego wungla bo deszczowo to raczej będzie :)

zloty_66
08-03-2017, 13:14
U mnie cena silver z bartexu w Obi to 680zł - w porównaniu do "czarnego diamentu-700zł" także z obi to chyba spoko cena? Może by tak wziąć kilka worków. Chociaż nigdy nie zaplaciłem więcej za tonę węgla niż 600zł. No nic, coś trzeba będzie kupić

Wychodzi 17 zł za wora to spoko cena sam bym za taka cene kupił nawet z tone na przyszły rok.
Jakościowo czarny diament nie dorasta do pięt Silverowi :)

Robertxxx
08-03-2017, 15:40
W sobotę na składzie sprzedawce też mówił mi to samo co pisze kolega Kobra 64( Kobra 64 wie co pisze). Mówił też że jak w kwietniu nie będzie obniżki a zanosi się na to że nie będzie to od maja zaczyna się nowy sezon, i raczej będą podwyżki.

kaszpir007
08-03-2017, 16:38
U mnie cena silver z bartexu w Obi to 680zł - w porównaniu do "czarnego diamentu-700zł" także z obi to chyba spoko cena? Może by tak wziąć kilka worków. Chociaż nigdy nie zaplaciłem więcej za tonę węgla niż 600zł. No nic, coś trzeba będzie kupić

To widać że ceny w Obi to "wolna amerykanka" ...

U mnie w Obi ekogroszek Bartex Rubin jest za około 840zł za tonę i jest to najtańszy dostępny ekogroszek w sklepie (poza Czechem) ...

Silvera nie ma i jest od razu Gold za 1000zł ...

Maher
08-03-2017, 18:42
To widać że ceny w Obi to "wolna amerykanka" ...

U mnie w Obi ekogroszek Bartex Rubin jest za około 840zł za tonę i jest to najtańszy dostępny ekogroszek w sklepie (poza Czechem) ...

Silvera nie ma i jest od razu Gold za 1000zł ...

Może jest tak samo ja ja kupowałem w OBI że cena niska tylko węgla brak i czekałem z godzinę zanim przywieźli paletę po kilka/kilkanaście worków każdego rodzaju i połowa była rozwalona. Jak się spytałem to zaproponowali mi udanie się po drugiego marketu i tam na magazynie było z kilka ton tylko cena 880zł/t i z wielką łaską dowieźli tą rozpadającą się paletę. Drugi raz już się nie wybiorę po 6 worków w promocyjnej cenie, bo szkoda czasu lub wcześniej zadzwonię i zamówię.

Tutaj link do OBI (na stanie 7 sztuk, w rzeczywistości 3szt. uszkodzonych worków).
https://www.obi.pl/paliwa/ekogroszek-silver-27-28-mj-25-kg/p/6319768

zloty_66
09-03-2017, 07:24
W sobotę na składzie sprzedawce też mówił mi to samo co pisze kolega Kobra 64( Kobra 64 wie co pisze). Mówił też że jak w kwietniu nie będzie obniżki a zanosi się na to że nie będzie to od maja zaczyna się nowy sezon, i raczej będą podwyżki.

A moim zdaniem to jest chwyt marketingowy sprzedawców chcą jak najdłużej utrzymać najwyższą cenę żeby jak najwięcej zarobić przed martwym czasem jaki jest wiosna i lato ale pożyjemy zobaczymy :)ja liczę na obniżki a geroszku starczy mi na marzec i kwiecień przy utrzymujących się temperaturach za oknem.

zloty_66
09-03-2017, 07:30
To widać że ceny w Obi to "wolna amerykanka" ...

U mnie w Obi ekogroszek Bartex Rubin jest za około 840zł za tonę i jest to najtańszy dostępny ekogroszek w sklepie (poza Czechem) ...

Silvera nie ma i jest od razu Gold za 1000zł ...

Może to zależy od regionu w Polsce ale z tymi cenami za Rubina i Golda to trochę przesadzili nic dziwnego że im ten Gold nie schodzi jak wyrabali cene 1000 zł za tone :)

Feniks2012
11-03-2017, 11:20
Czarna Perła staniała. Na alle po 720 za tonę. Jeszcze trochę i będzie jak rok temu po 650

Tommyle
11-03-2017, 16:05
Czarna Perła staniała. Na alle po 720 za tonę. Jeszcze trochę i będzie jak rok temu po 650
Jak ta czarna perła się spala. Proszę o opinie.

Feniks2012
11-03-2017, 18:45
To rusek, spaliłem go tonę jesienią, kupowałem po 650. Suchy, sporo popiołu, poza tym w moim rbr 12 z palnikiem batory w automacie spala się całkiem dobrze, trochę spieków jest, ale nie ma tragedii, sadzy brak, wymiennik czysty.

Pasiu&Moniś
12-03-2017, 11:36
Ten szary Retopal z PGG pali się całkiem nieźle - jutro/pojutrze napiszę więcej, na razie popiół bardzo drobny, nic się nie klei, nie szlakuje, nie spieka... oby tak dalej

A u mnie wręcz przeciwnie :(
Zamówiłem 2 palety (na koniec tego sezonu i na początek kolejnego) z myślą, że będzie to całkowicie bezproblemowy opał niestety u mnie skleja się cholernie, piec po tygodniu wygląda jak po miesiącu palenia czym innym i jakiś taki dziwny zapach a raczej smród jest wyczuwalny.
Co prawda mimo zimy jest suchy, dobrze zapakowany itp ale miał być bezproblemowy - niestety nie jest. Kombinowałem z dmuchaniem ale bez żadnego rezultatu i dałem sobie spokój. Niestety znowu aktualne pojawia się pytanie co na następny sezon...

robertokot25
12-03-2017, 18:35
A u mnie wręcz przeciwnie :(
Zamówiłem 2 palety (na koniec tego sezonu i na początek kolejnego) z myślą, że będzie to całkowicie bezproblemowy opał niestety u mnie skleja się cholernie, piec po tygodniu wygląda jak po miesiącu palenia czym innym i jakiś taki dziwny zapach a raczej smród jest wyczuwalny.
Co prawda mimo zimy jest suchy, dobrze zapakowany itp ale miał być bezproblemowy - niestety nie jest. Kombinowałem z dmuchaniem ale bez żadnego rezultatu i dałem sobie spokój. Niestety znowu aktualne pojawia się pytanie co na następny sezon...
Zostaje Gaz lub pellet

zloty_66
13-03-2017, 10:51
Zostaje Gaz lub pellet

Taniej wyjdzie ciepły gruby koc jakiś polar ocieplane gacie i ciepłe papucie :)

zloty_66
13-03-2017, 11:00
Zasypałem już kilka worków Pieklorza z Bio-Polu kopalnia Bobrek, pomijam fakt że był mega mokry za co dostałem rekompensate pieniężną od firmy ale po wyschnięciu pali się nie najgorzej. Musiałem zmienić trochę ustawienia bo się trochę spiekał wcześniej miałem groszek z Chwałowic. jak na razie nie oblepia też pieca od środka co miałem podczas palenia Ekoretem z Juliana.
Ekogroszki z Bobrka i Chwałowic mają porównywalną jakość poza tym że Bobrka trzeba trochę mocniej dmuchać :) jakkolwiek by to nie zabrzmiało :)

Pasiu&Moniś
13-03-2017, 11:43
Zostaje Gaz lub pellet

Gazu nie ma i nie będzie ale pellet kiedyś wypróbuję :)

robertokot25
13-03-2017, 14:03
Gazu nie ma i nie będzie ale pellet kiedyś wypróbuję :)
Pellet fajna sprawa, w tamtym roku sąsiad założył Biawara (14tysi kociołek), ja raczej wracam do gazu jak mi padnie całkiem kocioł od ekogroszku - tylko się kupi jakiś nowocześniejszy kociołek gazowy, bo ten co mam to zabytek już...

Robertxxx
13-03-2017, 16:14
Witam. Zaczęłam czytać to forum bo szukam podpowiedzi jaki kocioł kupić i jestem w szoku. 6 lat sprzedaje ekogroszek i opowieści o spalaniu, zużyciu znam od handlowców, "testerów" , odbiorców detalicznych i kontrahentów i przyszedł czas żebym i ja nim paliła i mogła podzielić się wrażeniami, Wy naprawdę kupujecie mokry ekogroszek i go suszycie ? Nie lepiej znaleźć na rynku suche paliwo. Nie będę reklamowała swojego produktu bo nie o to tu chodzi ale nie dziwie się skąd takie zapotrzebowanie na nasz ekogroszek jeśli przez cały rok mamy suchy towar, produkcja i przechowywanie w halach magazynowych, suszymy surowiec na podgrzewanych podłogach. Czuje, ze kolejny sezon będzie tylko lepszy :)
Koleżanko może uchylisz trochę rąbka tajemnicy co to za firma która sprzedaje suchy opał każdy by chciał kupić suchy w środku zimy, skonfrontujemy go na forum.:).

grzech25
14-03-2017, 07:18
Witam. Wy naprawdę kupujecie mokry ekogroszek i go suszycie ? Nie lepiej znaleźć na rynku suche paliwo.

Mieszkamy w polsce - kraju cwaniaczków:( Gdyby sprzedawcy węgla nie kierowali się tylko zyskiem, nie zatajali by, ani nie kłamali, opisując produkt jako suchy, niespiekający i nie produkujący popiołu to proszę uwierzyć - nie kupowali byśmy mokrego paliwa :)

zloty_66
14-03-2017, 07:18
Witam. Zaczęłam czytać to forum bo szukam podpowiedzi jaki kocioł kupić i jestem w szoku. 6 lat sprzedaje ekogroszek i opowieści o spalaniu, zużyciu znam od handlowców, "testerów" , odbiorców detalicznych i kontrahentów i przyszedł czas żebym i ja nim paliła i mogła podzielić się wrażeniami, Wy naprawdę kupujecie mokry ekogroszek i go suszycie ? Nie lepiej znaleźć na rynku suche paliwo. Nie będę reklamowała swojego produktu bo nie o to tu chodzi ale nie dziwie się skąd takie zapotrzebowanie na nasz ekogroszek jeśli przez cały rok mamy suchy towar, produkcja i przechowywanie w halach magazynowych, suszymy surowiec na podgrzewanych podłogach. Czuje, ze kolejny sezon będzie tylko lepszy :)

Czasem trafi się suchy czasem trafi się mokry zależy od szczęścia. Proszę się podzielić swoja firmą może zostanę stałym odbiorcą suchego groszku :)

jasiek11
14-03-2017, 09:44
Witam. Zaczęłam czytać to forum bo szukam podpowiedzi jaki kocioł kupić i jestem w szoku. 6 lat sprzedaje ekogroszek i opowieści o spalaniu, zużyciu znam od handlowców, "testerów" , odbiorców detalicznych i kontrahentów i przyszedł czas żebym i ja nim paliła i mogła podzielić się wrażeniami, Wy naprawdę kupujecie mokry ekogroszek i go suszycie ? Nie lepiej znaleźć na rynku suche paliwo. Nie będę reklamowała swojego produktu bo nie o to tu chodzi ale nie dziwie się skąd takie zapotrzebowanie na nasz ekogroszek jeśli przez cały rok mamy suchy towar, produkcja i przechowywanie w halach magazynowych, suszymy surowiec na podgrzewanych podłogach. Czuje, ze kolejny sezon będzie tylko lepszy :)

Dobrze zanęciłaś÷).

jasiek11
14-03-2017, 09:47
Zostaje Gaz lub pellet

Przy dobrze docieplonej chalupce, dobrym kondensacyjnym kociołku, i tak tanszym od flagowych weglowych cudów, gaz wychodzi podobnie jak wegiel.

Tommyle
14-03-2017, 13:39
Koleżanko może uchylisz trochę rąbka tajemnicy co to za firma która sprzedaje suchy opał każdy by chciał kupić suchy w środku zimy, skonfrontujemy go na forum.:).
Koleżanka tak zachwala ekogroszek z Braniewa EKOBRAN.
Na ich stronie internetowej jest napisane, że groch przechowują w halach z podgrzewaną podłogą..
Można kupić wysyłkowo w paletach.
Próbowałem to zakupić na próbę w lokalnym składzie ale jest niedostępny.
Deklarowana kaloryczność 24,5 MJ. Cena zaporowa jak za tę kaloryczność to 859 zł
Opinii w internecie brak

alycja
14-03-2017, 13:47
Na lokalnych składach ceny w granicach 780-840 w wysokim sezonie. Na stronie cena z dostawą kurierem. Cena za jakość i gwarancję powtarzalności w każdym worku chyba w miarę ;-)383888

Robertxxx
14-03-2017, 15:20
Ktoś chyba nie tak dawno opisywał ten groch.

Pasiu&Moniś
14-03-2017, 16:16
Ktoś chyba nie tak dawno opisywał ten groch.

Ja, żeby daleko nie szukać :) Strona 547 tego wątku :)

robertokot25
14-03-2017, 18:21
Tak tak, ludzie w kolejce czekają po 3msc. na ten skarb...

robertokot25
14-03-2017, 18:25
Tak tak, ludzie w kolejce czekają po 3msc. na ten skarb...to się nazywa lokowanie produktu.

Robertxxx
14-03-2017, 19:12
To akurat forum "ranking paliw typu ekogroszek"

Tommyle
14-03-2017, 20:07
Szczerze wolę sprzedać dystrybutorowi 24 t niż 1 t przez sklepik, mniej zabawy ;-) Gdyby się słabo sprzedawał to leżał by i czekał na odbiorców, a to odbiorcy czekaja na niego. Nie będe zachwalac bo nie taki jest mój cel bycia na tym forum. Jeśli ktos bedzie chciała skorzysta, ja zarejestrowałam się tu po to żeby znaleźć informację o kotłach, paliwo już mam :)
Tylko że dystrybutor kupi cały samochód suchego ekogroszku. Przywiezie, wysypie na plac i przykryje plandeką. Chcesz kupić, a tu tadam, mokry.
Mieszkam od Braniewa ok 100 km i jakoś nie widzę go w swojej okolicy. Więc albo podaż jest niewielka albo popyt tak duży że nie nadążam szukać.
Przyznam szczerze, że popróbowałbym.

Daario
14-03-2017, 20:46
Na lokalnych składach ceny w granicach 780-840 w wysokim sezonie. Na stronie cena z dostawą kurierem. Cena za jakość i gwarancję powtarzalności w każdym worku chyba w miarę ;-)383888
Cena na stronie to 859 zł za tonę. Byłby tańszy, gdybyście sprzedawali ze zwolnieniem z akcyzy, jak inni.

pawko_
15-03-2017, 07:08
Taka ciekawostka wczoraj o godz. 16 przypadkiem wyłączyłem piec. Dzisiaj po prawie 19 godzinach podniósł się po włączeniu. Ekogroszek Iskra Czerwona. Temepratura w domu spadła o 1,4°C, woda w bojlerze o 20°C. Temperatury zewnętrzne to:
16:00 7°C
20:00 -0,7°C
24:00 -2,1°C
4:00 0,9°C
8:00 3,6°C

pawelo_pl
15-03-2017, 10:22
CUDA - ja po wygaszeniu po 4h mogę wsadzić rękę w rękawiczce by wygarnąć z palnika resztkę opału ....

SUSPENSER
15-03-2017, 10:54
Już odpowiedziałam w temacie "Ekogroszek testy i ranking" , że chętnie SUSPENSER nasz ekogroszek podeślę do testów żeby nie być gołosłownym. A wtedy będzie można go ocenić samemu. Produkujemy i przechowujemy nasz produkt w halach magazynowych, zimą suszymy surowiec przed obróbką na podgrzewanych podłogach.

Czekam na próbkę i gdy dotrze to w kilka dni podam wyniki [SVER, ilość popiołu, czy nie robią się spieki], jestem ciekaw jak wypadnie w porównaniu z nowym ruskiem, którego mam od niedawna.

kajwroclaw
15-03-2017, 12:25
SUSPENSER, a co z ekofroszkiem Extra. Będzie dostępny w tym roku?

Tommyle
15-03-2017, 13:17
jestem ciekaw jak wypadnie w porównaniu z nowym ruskiem, którego mam od niedawna.
A co to za nowy rusek, którego masz od niedawna.

Tommyle
15-03-2017, 13:50
Z nowego źródła, bo poprzedni trochę żużlował.
Uchyl rąbka tajemnicy :yes:

sruba014
15-03-2017, 18:21
Sprawdziłem kilka worków czarnego diamentu z obi. Groch lekko wilgotny (nie znacznie), pali się b. dobrze, nie brudzi kotła. Popiół rozsypuje się w palcach, a temperatura na piecu osiągana jest szybko. Nie mam już groszku więc będę się zaopatrywał w ten węgiel zanim ceny nie spadną. 700zł tona worki po 20kg.

384123384124384125

karoka65
15-03-2017, 19:51
Koleżanka szuka kotła do tego ekogroszku. Do tej pory mieszkałam w bloku, chce kupić dom i potrzebuje kotła. Znalazłam to formu i zaczełam czytac o ekogroszku przy okazji.
Przy okazji powiadasz :)
Jak szukasz kociołka to mogę Ci zarzucić jakieś namiary na klientów którzy mają ode mnie kociołki w okolicy Braniewa.
Są i tacy którxy już chyba piątą zimę kończą grzać.

zloty_66
16-03-2017, 07:15
Przy okazji powiadasz :)
Jak szukasz kociołka to mogę Ci zarzucić jakieś namiary na klientów którzy mają ode mnie kociołki w okolicy Braniewa.
Są i tacy którxy już chyba piątą zimę kończą grzać.

Koleżanka szuka kotła ale przy okazji zareklamować swój opal nie zaszkodzi a pomóc może :)

zloty_66
16-03-2017, 07:17
Sprawdziłem kilka worków czarnego diamentu z obi. Groch lekko wilgotny (nie znacznie), pali się b. dobrze, nie brudzi kotła. Popiół rozsypuje się w palcach, a temperatura na piecu osiągana jest szybko. Nie mam już groszku więc będę się zaopatrywał w ten węgiel zanim ceny nie spadną. 700zł tona worki po 20kg.

384123384124384125

U mnie ten groch palił się fatalnie wolałem dorzucić parę zł i kupić Rubina ale aktualna cena groszku z Bartexu w Obi zwala z nóg :)

kulibob
16-03-2017, 09:52
Sprawdziłem kilka worków czarnego diamentu z obi. Groch lekko wilgotny (nie znacznie), pali się b. dobrze, nie brudzi kotła. Popiół rozsypuje się w palcach, a temperatura na piecu osiągana jest szybko. Nie mam już groszku więc będę się zaopatrywał w ten węgiel zanim ceny nie spadną. 700zł tona worki po 20kg.

384123384124384125

Nie jest to czasami jakieś czeskie G..?

sruba014
16-03-2017, 10:04
Nie. Kamienny eko.

Być może trafiła mi się jakaś dobra partia. Czekam na obniżki i wracam do miału sianegu

dino49
16-03-2017, 11:08
Za co SUSPENSER dostał bana ? Kurcze panie moderatorze.... :)

Pigmey
16-03-2017, 13:45
Sprawdziłem kilka worków czarnego diamentu z obi. Groch lekko wilgotny (nie znacznie), pali się b. dobrze, nie brudzi kotła. Popiół rozsypuje się w palcach, a temperatura na piecu osiągana jest szybko. Nie mam już groszku więc będę się zaopatrywał w ten węgiel zanim ceny nie spadną. 700zł tona worki po 20kg.

384123384124384125

Dokładnie tak amo spalał się u mnie :)
Gdyby nie to, że najbliższe Obi mam 50km od domu to tylko tym był palił...
A aktualnie palę mieszanką 50/50 Rubina i Czecha - spala się super, a przy moim zapotrzebowaniu na ciepło spokojnie wystarcza kaloryczności.

Tommyle
16-03-2017, 17:42
Dziś kupiłem do testów wspomniany już wcześniej EKOBRAN z Braniewa.
Zakupu dokonałem w Bricomarche w Kwidzynie. Cena jak na zakończenie sezonu powalająca 880 zł/t
384238


W środku zaskakująco czysto i sucho. Frakcja odpowiednia bez miału.
384240

Jutro lub pojutrze rozpoczynam test.
Pożyjemy, zobaczymy ;)

robertokot25
16-03-2017, 18:02
Cena tego ruska powalająca... za 800zł mam Retopala prosto z kopalni o nie gorszych parametrach

Tommyle
16-03-2017, 19:01
Cena tego ruska powalająca... za 800zł mam Retopala prosto z kopalni o nie gorszych parametrach
Bo mieszkasz blisko kopalni, a ja na drugim końcu polski :yes:
Jak na razie nie mam zamiaru go kupować w większych ilościach. Może będzie tańszy o już będzie po testach.

buhaj39
16-03-2017, 19:56
Bo mieszkasz blisko kopalni, a ja na drugim końcu polski :yes:
Jak na razie nie mam zamiaru go kupować w większych ilościach. Może będzie tańszy o już będzie po testach.

Kolego,po pierwsze to KWK Piast mieści się w Bieruniu a nie w woj.łodzkim tam gdzie mieszka wg.opisu kolega robertokot25 :-) a po drugie Retopala kupisz bezpośrednio z kopalni z dostawą kurierem.
Wysyłają na jednej palecie 750kg ale po przeliczeniu cena za tonę z transportem wynosi na dzień dzisiejszy dokładnie 797,04 pln czyli tak jak pisze kolega robertokot25 :-)

robertokot25
16-03-2017, 21:06
Kolego,po pierwsze to KWK Piast mieści się w Bieruniu a nie w woj.łodzkim tam gdzie mieszka wg.opisu kolega robertokot25 :-) a po drugie Retopala kupisz bezpośrednio z kopalni z dostawą kurierem.
Wysyłają na jednej palecie 750kg ale po przeliczeniu cena za tonę z transportem wynosi na dzień dzisiejszy dokładnie 797,04 pln czyli tak jak pisze kolega robertokot25 :-)
10/10 :-)

zloty_66
17-03-2017, 08:07
Dziś kupiłem do testów wspomniany już wcześniej EKOBRAN z Braniewa.
Zakupu dokonałem w Bricomarche w Kwidzynie. Cena jak na zakończenie sezonu powalająca 880 zł/t
384238


W środku zaskakująco czysto i sucho. Frakcja odpowiednia bez miału.
384240

Jutro lub pojutrze rozpoczynam test.
Pożyjemy, zobaczymy ;)
to na allegro masz taniej bo za niecałe 800 zł tona z transportem ale w markecie zawsze widzisz mniej więcej w jakim stanie są worki i czy groch jest mokry do środka nie zajrzysz ale pomacać woreczek zawsze można :)
Tez się zastanawiałem nad zakupem ale zdecydowałem się n inny groszek napisz jak pali się to zagraniczne cudo :)

Pasiu&Moniś
17-03-2017, 08:44
Serio nie słyszeliście o tym rusku??? Przecież Ekobran jest na rynku od kilku dobrych lat. Paliłem nim już chyba ze 3 czy 4 lata temu. W tym sezonie też tonę spaliłem. Suchy, bezproblemowy w spaleniu ale mało kaloryczny. Kosztował mnie niecałe 800 z dostawą czyli tyle samo co Retopal z PGG który kupiłem po Ekobranie.
Jeśli miałbym porównać oba to sam nie wiem,... Ekobran co prawda spaliłem bez problemu, popiołu sporo ale żadnych spieków, piec w miarę czysty, kaloryczność mała. Retopal u mnie totalnie się spieka, piec na maksa zasyfiony, jakiś smród się wydziela ale zdecydowanie kaloryczność większa... Reasumując awaryjnie na koniec sezonu nadają się oba ale na kolejny sezon będę szukał czegoś innego.

zloty_66
17-03-2017, 12:07
Serio nie słyszeliście o tym rusku??? Przecież Ekobran jest na rynku od kilku dobrych lat. Paliłem nim już chyba ze 3 czy 4 lata temu. W tym sezonie też tonę spaliłem. Suchy, bezproblemowy w spaleniu ale mało kaloryczny. Kosztował mnie niecałe 800 z dostawą czyli tyle samo co Retopal z PGG który kupiłem po Ekobranie.
Jeśli miałbym porównać oba to sam nie wiem,... Ekobran co prawda spaliłem bez problemu, popiołu sporo ale żadnych spieków, piec w miarę czysty, kaloryczność mała. Retopal u mnie totalnie się spieka, piec na maksa zasyfiony, jakiś smród się wydziela ale zdecydowanie kaloryczność większa... Reasumując awaryjnie na koniec sezonu nadają się oba ale na kolejny sezon będę szukał czegoś innego.

No własnie na początek sezonu czy na koniec się nadaje ale na większe mrozy to potrzeba czegoś mocniejszego :)

sruba014
18-03-2017, 16:16
Dzisiaj w Obi kupiłem 3x25kg Golda z Bartexu i 2x brunatnego też z Bartexu za 50zł. Dali 50% zniżki bo worki było lekko naderwane.

Właśnie zarzuciłem 20kg brunatnego. Węgiel jest lekko wilgotny ale pali się całkiem ładnie. Zobaczymy po nocce.

Gold z Bartexu to Wesoła? Jak to spalać? Tzn jak ustawić dmuchawę i podawanie (nigdy nie paliłem ani brunatnym ani "super mocnym kamiennym").

jasiek11
18-03-2017, 20:10
Kupiłem trzy worki Carbonu RN w Castoramie. W jednym worku ładna frakcja, w dwóch pozostalych grysik. Waga 25 kg, sprawdzone, niestety mokry jak jasny pieron. W Obi kupiony Rubin Bartexu, ladna frakcja, lekko mokry. Zobaczymy jak toto sie bedzie palić. Oba produkty ok. 19 zl za 25 kg.

Maher
19-03-2017, 10:10
Widzę po aukcjach internetowych że niektórzy sprzedawcy obniżyli minimalnie ceny. Kopalnie już obniżyły ceny hurtowe?

Whiti07
19-03-2017, 16:57
Mi sie tez skonczyl wegiel zakupilem w Bricomanie Sztygar Prenium za 20.30 zl zobaczymy jak to sie bedzie palic. Na skladach ktore obserwuje ceny trzymaja sie te ze szczytu sezonu na razie mam po remoncie troche drewna i chula sobie na ruszcie awaryjnym. Co polecacie na lato do cwu ?

kobra64
19-03-2017, 19:19
15 marca Tauron odrobinę obniżył, ale to naprawdę kosmetyczne ruchy były. Reszta trzyma ceny z połowy lutego, kiedy ostatnia podwyżka była. No ale powinni pójść za Tauronem, tylko że jeżeli skala obniżek będzie tak mizerna, to po prostu ceny wrócą do tego co było w styczniu i to będzie koniec.

zloty_66
20-03-2017, 07:37
Dzisiaj w Obi kupiłem 3x25kg Golda z Bartexu i 2x brunatnego też z Bartexu za 50zł. Dali 50% zniżki bo worki było lekko naderwane.

Właśnie zarzuciłem 20kg brunatnego. Węgiel jest lekko wilgotny ale pali się całkiem ładnie. Zobaczymy po nocce.

Gold z Bartexu to Wesoła? Jak to spalać? Tzn jak ustawić dmuchawę i podawanie (nigdy nie paliłem ani brunatnym ani "super mocnym kamiennym").

Ja staram się nie wrzucać wilgotnego węgla do zasobnika lepiej go podsuszyć wtedy pali się lepiej.
Gold z Bartexu to Wesoła paliłem tym groszkiem z tego co pamiętam to podawanie miałem 6 sekund przerwa 60 sekund nadmuch na chyba 45 % bo niżej mi się spiekało ale nie jest powiedziane że na Twoim piecu z mniejszym nadmuchem będzie się spiekać każdy piec będzie inaczej trawił każdy rodzaj groszku więc z ustawieniami musisz się pobawić samodzielnie.

zloty_66
20-03-2017, 07:40
Kupiłem trzy worki Carbonu RN w Castoramie. W jednym worku ładna frakcja, w dwóch pozostalych grysik. Waga 25 kg, sprawdzone, niestety mokry jak jasny pieron. W Obi kupiony Rubin Bartexu, ladna frakcja, lekko mokry. Zobaczymy jak toto sie bedzie palić. Oba produkty ok. 19 zl za 25 kg.

Rubin u mnie na piecu był bezproblemowy jak na aktualne warunki pogodowe to jest dobry groszek ale trzeba go kupić w dobrej cenie 19 zł za 25 kg to tak średnio za większą cenę raczej bym go nie kupił, tym z castoramy nie fajczyłem w piecu bo castorame mam nie po drodze :)

jasiek11
20-03-2017, 08:31
Rubin u mnie na piecu był bezproblemowy jak na aktualne warunki pogodowe to jest dobry groszek ale trzeba go kupić w dobrej cenie 19 zł za 25 kg to tak średnio za większą cenę raczej bym go nie kupił, tym z castoramy nie fajczyłem w piecu bo castorame mam nie po drodze :)

Dziś kupilem nastepne dwa worki rubina a cena już 22, 5. Gold po 25 zł za 25 kg.
Wszystko niestety mokre.

zloty_66
20-03-2017, 09:37
Dziś kupilem nastepne dwa worki rubina a cena już 22, 5. Gold po 25 zł za 25 kg.
Wszystko niestety mokre.

U mnie w Kielcach jest po 21,99 zł to się w pale nie mieści skąd oni taka cenę wzięli na taki groszek cena nie adekwatna do jakości jeszcze na dodatek maja to wszystko mokre :0 worek + groszek+ woda = 21,99 zł no przecież woda tez kosztuje :)

jasiek11
20-03-2017, 19:30
U mnie w Kielcach jest po 21,99 zł to się w pale nie mieści skąd oni taka cenę wzięli na taki groszek cena nie adekwatna do jakości jeszcze na dodatek maja to wszystko mokre :0 worek + groszek+ woda = 21,99 zł no przecież woda tez kosztuje :)

Worki mam pootwierane od kilku dni i Rubin ladnie przesycha. Ten z Castoramy Carbon to inna historia, to taki miałogroszek, może z dodatkowym niepalnym syfem, nic nie widać, bo jedna mokra czarna bryja.

Tommyle
21-03-2017, 06:31
Dziś kupiłem do testów wspomniany już wcześniej EKOBRAN z Braniewa.
Zakupu dokonałem w Bricomarche w Kwidzynie. Cena jak na zakończenie sezonu powalająca 880 zł/t
384238

Jutro lub pojutrze rozpoczynam test.
Pożyjemy, zobaczymy ;)

Test zakończony.
Popiołu bardzo mało ale trochę kamienia.
Moim zdaniem raczej nie ma 24 MJ
Spala się. I to by było na tyle.
384730

zloty_66
21-03-2017, 07:25
Worki mam pootwierane od kilku dni i Rubin ladnie przesycha. Ten z Castoramy Carbon to inna historia, to taki miałogroszek, może z dodatkowym niepalnym syfem, nic nie widać, bo jedna mokra czarna bryja.

Ja przesypuje z worków do wiaderek i szybciej schnie bo sype do wiadra 3/4 wilgoć z dna szybciej odparowuje :) fakt zajmują trochę miejsca te wiadra i zabawy jest z tym przesypywaniem ale jest szybciej :)
Ten z castoramy to zwróć i kup inny szkoda czasu na suszenie a jak wyschnie to będzie słaby :)

zloty_66
21-03-2017, 10:39
Test zakończony.
Popiołu bardzo mało ale trochę kamienia.
Moim zdaniem raczej nie ma 24 MJ
Spala się. I to by było na tyle.
384730

Ciekawe ile kilo kamieni będzie z całej tony. Ja pelę pierwszy sezon i jak na razie nie trafiłem na kamienie w popiele i oby mnie to minęło :)

Tommyle
21-03-2017, 11:26
Te kamyki były małe i nie spowodowały zerwania zawleczki, jeśli ci o to chodzi.

zloty_66
21-03-2017, 12:32
Te kamyki były małe i nie spowodowały zerwania zawleczki, jeśli ci o to chodzi.

Nie chodziło mi o to ile kilo kamieni będzie w całej tonie węgla :) biorąc pod uwagę że na tone składa się 40 worków po 25 kg niech w każdym będzie po 2-3 kamienie no to może się uzbierać ładna kupeczka.

robertokot25
22-03-2017, 08:15
Test zakończony.
Popiołu bardzo mało ale trochę kamienia.
Moim zdaniem raczej nie ma 24 MJ
Spala się. I to by było na tyle.
384730

ło matko niezła pryzma kamorów za 880zł żyć nie umierać, rusek w klasycznym wydaniu- bardzo niskokaloryczny i sporo kamienia

zloty_66
22-03-2017, 09:22
880 zł za tone to raczej wymaga się dobrego węgla bez żadnych dodatków :) ja teraz mam Pieklorza z Bio-Polu i przyjechał mega mokry, firma wypłaciła 100 zł rekompensaty ale niesmak pozostał. Zakup groszku w tej firmie to będzie ostateczna ostateczność jak na rynku nie będzie już nić prócz tego węgla :)
Wspierajmy polskie kopalnie tak szybko odchodzą :)

Akrimka
22-03-2017, 11:05
No to już chyba wiemy dlaczego cena jest wysoka...

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wegiel-polskie-gornictwo,54,0,2284598.html

zloty_66
22-03-2017, 12:52
No to już chyba wiemy dlaczego cena jest wysoka...

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wegiel-polskie-gornictwo,54,0,2284598.html

Fajny artykuł ale zastanawia mnie kiedy była ta surowa zima ?? Te kilka dni mrozów po -20 spowodowało że zabrakło węglą :) moim zdaniem artykuł pod publiczkę aby jak najdłużej utrzymać wysokie ceny żeby jak najwięcej zarobić na zwykłych odbiorcach, bo zakłady sobie spokojnie poradzą :) dla przykładu zakład w którym pracuję ma własną ciepłownie i węgla mają na kilka lat więc gdzie ten kryzys ????
Proponuję pozamykać jeszcze te kopalnie które jakoś ciupią i uzależnić się od Ruskich a Ruscy jak widać wolą robić interesy z innymi brawo PIS i poprzednie rządy !!!!

Regut1
22-03-2017, 16:14
Fajny artykuł ale zastanawia mnie kiedy była ta surowa zima ?? Te kilka dni mrozów po -20 spowodowało że zabrakło węglą :) moim zdaniem artykuł pod publiczkę aby jak najdłużej utrzymać wysokie ceny żeby jak najwięcej zarobić na zwykłych odbiorcach, bo zakłady sobie spokojnie poradzą :) dla przykładu zakład w którym pracuję ma własną ciepłownie i węgla mają na kilka lat więc gdzie ten kryzys ????
Proponuję pozamykać jeszcze te kopalnie które jakoś ciupią i uzależnić się od Ruskich a Ruscy jak widać wolą robić interesy z innymi brawo PIS i poprzednie rządy !!!!
Moim zdaniem to wlasnie duzi importerzy tzw. ruskiego wegla najbardziej podniesli ceny. Ciekaw jestem na ile wynika to z warunkow rynkowych, a na ile z polityki tego kraju wobec surowca. Jezeli tak dalej pojdzie ze wzrostem cen palanie wegla bedzie coraz mniej ekonomicznie uzasadnione w porownaniu z innymi nosnikami. Czes osob przejdzie na gaz lub prad pozostali wegiel zastapia mialem flotem drewnem lub smieciami.

jasiek11
22-03-2017, 20:31
ło matko niezła pryzma kamorów za 880zł żyć nie umierać, rusek w klasycznym wydaniu- bardzo niskokaloryczny i sporo kamienia
Też palę rosyjskim weglem ale popiól wygląda znacznie lepiej.

Tommyle
23-03-2017, 06:44
Też palę rosyjskim weglem ale popiól wygląda znacznie lepiej.

Jakim rosyjskim palisz.

zloty_66
23-03-2017, 08:59
Moim zdaniem to wlasnie duzi importerzy tzw. ruskiego wegla najbardziej podniesli ceny. Ciekaw jestem na ile wynika to z warunkow rynkowych, a na ile z polityki tego kraju wobec surowca. Jezeli tak dalej pojdzie ze wzrostem cen palanie wegla bedzie coraz mniej ekonomicznie uzasadnione w porownaniu z innymi nosnikami. Czes osob przejdzie na gaz lub prad pozostali wegiel zastapia mialem flotem drewnem lub smieciami.

I cały misterny plan zakazu palenia kopciuchami pójdzie nie powiem gdzie. Polska węglem stoi a nam go brakuje. Z takimi złożami powinniśmy być w ścisłej czołówce exporterów tego surowca a w naszym kraju przeciętny polak powinien kupować węgiel po kosztach ale po co lepiej doić obywateli z kasy a później narzekać że niż demograficzny bo ludzie zamiast "inwestować" w większą ilość dzieci to kasę na węgiel przeznaczają żeby przynajmniej temu jednemu było ciepło :)

kaszpir007
23-03-2017, 12:00
No to już chyba wiemy dlaczego cena jest wysoka...

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wegiel-polskie-gornictwo,54,0,2284598.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.money.pl%2Fgos podarka%2Fwiadomosci%2Fartykul%2Fwegiel-polskie-gornictwo%2C54%2C0%2C2284598.html)

A może inaczej ...

Polska ma mnóśtwo węgla i mnóśtwo wydobywa ...

Tyle że większosci jest to węgiel którego nikt nie chce, bo to wegiel koksujacy albo wegiel o olbrzymiej spiekalności .
Dodatkowo podczas produkcji powstaje najwięcej miału a miał osoby prywatne już nie chcą kupować ..

Dobrego , niespiekającego opału , nie kosującego jest malo ...

Te całe hałdy to jest opał którego nikt nie chce , a górnicy dalej go wydobywają ...

A importerzy się cieszą , bo podwyżki na PL kopalniach motywują ich do podwyżek cen i jeszcze większego zyku ..

W Rosji i w krajach po byłym ZSRR mają mnóstwo węgla i odkrywane są ciągle nowe złoża ..

jasiek11
23-03-2017, 20:03
Jakim rosyjskim palisz.
Eko jet sprzedawany przez Mal sped z Lublina. Cena 720 zl, w sierpniu 2016 z przywozem.

zloty_66
24-03-2017, 11:09
A może inaczej ...

Polska ma mnóśtwo węgla i mnóśtwo wydobywa ...

Tyle że większosci jest to węgiel którego nikt nie chce, bo to wegiel koksujacy albo wegiel o olbrzymiej spiekalności .
Dodatkowo podczas produkcji powstaje najwięcej miału a miał osoby prywatne już nie chcą kupować ..

Dobrego , niespiekającego opału , nie kosującego jest malo ...

Te całe hałdy to jest opał którego nikt nie chce , a górnicy dalej go wydobywają ...

A importerzy się cieszą , bo podwyżki na PL kopalniach motywują ich do podwyżek cen i jeszcze większego zyku ..

W Rosji i w krajach po byłym ZSRR mają mnóstwo węgla i odkrywane są ciągle nowe złoża ..

To niech sprzedają ten węgiel którego nikt nie chce po rozsądnej cenie to na pewno znajda nabywców to samo tyczy się miału, ale jak chce się jak najwięcej zarobić to potem się okazuje że ma się towar który nie ma zbytu to ceny na węgiel lepszy idą w gorę bo koszty wydobycia trzeba jakoś pokryć. Jaki z tego wniosek że zwykły szary człowiek tak czy siak najwięcej dostanie po kieszeni.
Ja bym chętnie kupił eko z duża spiekalnością, za rozsądna cenę mógłbym te spieki zaakceptować :)

SUSPENSER
26-03-2017, 18:07
Ja bym chętnie kupił eko z duża spiekalnością, za rozsądna cenę mógłbym te spieki zaakceptować :)

Mógłbyś też mieszać z czymś nie spiekającym - ciekawe jakby się paliła np. mieszanka spiekającego, suchego, wysokokalorycznego groszku lub miału z pelletami.

zloty_66
27-03-2017, 07:15
Mógłbyś też mieszać z czymś nie spiekającym - ciekawe jakby się paliła np. mieszanka spiekającego, suchego, wysokokalorycznego groszku lub miału z pelletami.

Wiem że można mieszać ten spiekalny z mniej spiekalnym i będzie się to spalać w miarę dobrze ale trzeba mieć do tego warunki a u mnie na chwile obecna warunków do mieszania eko nie ma :)

jasiek11
29-03-2017, 09:50
Kupiłem trzy worki Carbonu RN w Castoramie. W jednym worku ładna frakcja, w dwóch pozostalych grysik. Waga 25 kg, sprawdzone, niestety mokry jak jasny pieron. W Obi kupiony Rubin Bartexu, ladna frakcja, lekko mokry. Zobaczymy jak toto sie bedzie palić. Oba produkty ok. 19 zl za 25 kg.

Spalilem trochę Rubina. Pomimo ponad tygodniowego suszenia w otwartym worku, dalej mokry.
Na ekoenergii spala sie nieźle. Male, kruche, żużlowe spieki.
Nawiasem mówiac za tę wodę w workach płaci się jak za wyborną mineralną.

Akrimka
29-03-2017, 10:26
Wiem że można mieszać ten spiekalny z mniej spiekalnym i będzie się to spalać w miarę dobrze ale trzeba mieć do tego warunki a u mnie na chwile obecna warunków do mieszania eko nie ma :)
To nie apteka, można by sypać po 1/2 worka i reszte się samo wymiesza:)

zloty_66
29-03-2017, 11:22
Spalilem trochę Rubina. Pomimo ponad tygodniowego suszenia w otwartym worku, dalej mokry.
Na ekoenergii spala sie nieźle. Male, kruche, żużlowe spieki.
Nawiasem mówiac za tę wodę w workach płaci się jak za wyborną mineralną.

Ja ostatnio dostałem mokry groch z bio-polu który kupiłem na allegro po 6 dniach suszenia wzięła mnie taka nerwa że wystawiłem pierwszego negatywa, pół godziny później telefon w celu unieważnienia komentarza i rekompensata 100 zł. Teraz się wziąłem an sposób i rozsypuje do wiader szybciej schnie trochę miejsca zajmują te wiadra ale przynajmniej do zasobnika wwalam suchy groszek. W workach foliowych słabo wysycha chyba że położysz go na płask i go całego robebeszysz ale ciężko później zasypać do podajnika trzeba łopata machać. Teraz zaopatrzę się w groch w lipcu na cały sezon i papa mokry wągliku :)

zloty_66
29-03-2017, 11:25
To nie apteka, można by sypać po 1/2 worka i reszte się samo wymiesza:)

No jest to jakieś rozwiązanie ale oby jak najmniej spiekalnych groszków w tym sezonie trafiłem na 1 tone takiego spiekalnego niby wesoła ale cholera wie co to było na plus tego groszku chyba byla kalorycznośc bo piec się nagrzewał w momencie i trzymał temperaturę ale niesmak po spiekach pozostał :)

SUSPENSER
29-03-2017, 15:31
No jest to jakieś rozwiązanie ale oby jak najmniej spiekalnych groszków w tym sezonie trafiłem na 1 tone takiego spiekalnego niby wesoła ale cholera wie co to było na plus tego groszku chyba byla kalorycznośc bo piec się nagrzewał w momencie i trzymał temperaturę ale niesmak po spiekach pozostał :)

Wystarczy nawet na przemian wrzucać najpierw worek mniej spiekającego, potem bardziej to się wymieszają w miarę dobrze przy zejściu do zasobnika.

Wesołą trzeba spalać na płasko i krótkim cyklem [to bardziej wymagające paliwo i trudniej ustawić do niego parametry więc początkującym odradzam, chyba, że ktoś ustawi spalanie za nich] - wtedy jest super - sam obecnie nią palę i mam zero spieków a popiołu bardzo mało.

robertokot25
29-03-2017, 15:58
Ja ostatnio dostałem mokry groch z bio-polu który kupiłem na allegro po 6 dniach suszenia wzięła mnie taka nerwa że wystawiłem pierwszego negatywa, pół godziny później telefon w celu unieważnienia komentarza i rekompensata 100 zł. Teraz się wziąłem an sposób i rozsypuje do wiader szybciej schnie trochę miejsca zajmują te wiadra ale przynajmniej do zasobnika wwalam suchy groszek. W workach foliowych słabo wysycha chyba że położysz go na płask i go całego robebeszysz ale ciężko później zasypać do podajnika trzeba łopata machać. Teraz zaopatrzę się w groch w lipcu na cały sezon i papa mokry wągliku :)

Znaczy że kupisz na lokalnym składzie po zbadaniu czy jest suchy?

robertokot25
29-03-2017, 15:59
Wystarczy nawet na przemian wrzucać najpierw worek mniej spiekającego, potem bardziej to się wymieszają w miarę dobrze przy zejściu do zasobnika.

Wesołą trzeba spalać na płasko i krótkim cyklem [to bardziej wymagające paliwo i trudniej ustawić do niego parametry więc początkującym odradzam, chyba, że ktoś ustawi spalanie za nich] - wtedy jest super - sam obecnie nią palę i mam zero spieków a popiołu bardzo mało.

Ja tak sypałem ale bardzo słabo się wymieszało

zloty_66
30-03-2017, 06:46
Znaczy że kupisz na lokalnym składzie po zbadaniu czy jest suchy?

Na lokalnym składzie kupie wesołą bo już mam sprawdzoną a na allegro kupie pieklorza z weglobudu żory kupiłem w sezonie zimowym jak były opady śniegu i groszek był lekko wilgotny to jak na ta porę roku to nie było tragedii :)

robertokot25
30-03-2017, 08:21
Na lokalnym składzie kupie wesołą bo już mam sprawdzoną a na allegro kupie pieklorza z weglobudu żory kupiłem w sezonie zimowym jak były opady śniegu i groszek był lekko wilgotny to jak na ta porę roku to nie było tragedii :)
Liczysz że jak kupisz internetowo ekogroszek latem w porze suchej to oni ci przyślą suchy? żebyś się nie przeliczył, ja zamawiałem kilka razy w różnych sklepach i zawsze był mokry - oni go polewają wodą heh, jeśli akurat trafisz suchy to będzie to czysty przypadek, ja paradoksalnie trafiłem najsuchszy w lutym tego roku gdzie było kilka dni intensywnych opadów - tylko że był to zakup internetowy grochu prosto z PGG...

kaszpir007
30-03-2017, 09:04
Ja ostatnio dostałem mokry groch z bio-polu który kupiłem na allegro po 6 dniach suszenia wzięła mnie taka nerwa że wystawiłem pierwszego negatywa, pół godziny później telefon w celu unieważnienia komentarza i rekompensata 100 zł. Teraz się wziąłem an sposób i rozsypuje do wiader szybciej schnie trochę miejsca zajmują te wiadra ale przynajmniej do zasobnika wwalam suchy groszek. W workach foliowych słabo wysycha chyba że położysz go na płask i go całego robebeszysz ale ciężko później zasypać do podajnika trzeba łopata machać. Teraz zaopatrzę się w groch w lipcu na cały sezon i papa mokry wągliku :)

Nie po to kupuje się opał pakowany aby go przepakowywać lub suszyć luzem ...
Jak dla mnie poważna firma która poważnie traktuje klientów albo powinna suszyć opał i dopiero suchy pakować do foliowych worków albo pakować do worków przewiewnych i tyle ..
Opał w workach foliowych nigdy sam nie wyschnie.

Ja kupiłem też Rubin w Obi , cena 850zł za tone (kupiłem 100kg) . Mokry aż samochód sobie zabrudziłem. Otworzyłęm worki i suszyłem w kotłowni ale nie do końca jest suchy ...

Z Bartexu już nic kupię ...

Po drodze do domu podjechałem na loklany skład i kupiłem w workach przewiewnych po 800zł za tonę. Opał suchutki.
Niestety jak to na lokalnym składzie, który nie handluje węgiem a węgiel jest "dodatkiem" nic nie wiadomo co kupiłem :)
Jedynie co wiem że mało popiołu i dobrze się pali ;)

jasiek11
30-03-2017, 09:55
Nie po to kupuje się opał pakowany aby go przepakowywać lub suszyć luzem ...
Jak dla mnie poważna firma która poważnie traktuje klientów albo powinna suszyć opał i dopiero suchy pakować do foliowych worków albo pakować do worków przewiewnych i tyle ..
Opał w workach foliowych nigdy sam nie wyschnie.

Ja kupiłem też Rubin w Obi , cena 850zł za tone (kupiłem 100kg) . Mokry aż samochód sobie zabrudziłem. Otworzyłęm worki i suszyłem w kotłowni ale nie do końca jest suchy ...

Z Bartexu już nic kupię ...

Po drodze do domu podjechałem na loklany skład i kupiłem w workach przewiewnych po 800zł za tonę. Opał suchutki.
Niestety jak to na lokalnym składzie, który nie handluje węgiem a węgiel jest "dodatkiem" nic nie wiadomo co kupiłem :)
Jedynie co wiem że mało popiołu i dobrze się pali ;)

Fakt Rubin jest mokry ale w prownaniu z Carbonem Rn z Castoramy jest suchy jak pieprz.
Do tego pomieszany z mialem, wyglada praawie jak muł.
Schnie to dwa tygodnie i dalej mokre.

zloty_66
30-03-2017, 11:34
Liczysz że jak kupisz internetowo ekogroszek latem w porze suchej to oni ci przyślą suchy? żebyś się nie przeliczył, ja zamawiałem kilka razy w różnych sklepach i zawsze był mokry - oni go polewają wodą heh, jeśli akurat trafisz suchy to będzie to czysty przypadek, ja paradoksalnie trafiłem najsuchszy w lutym tego roku gdzie było kilka dni intensywnych opadów - tylko że był to zakup internetowy grochu prosto z PGG...

Mam taką nadzieję 2 zakupy w tym roku przez internet i raz trafiłem suchy raz mokry więc zamówię w tej firmie gdzie był suchy i zobaczymy co będzie trzeba podjąć ryzyko :)

zloty_66
30-03-2017, 11:39
Nie po to kupuje się opał pakowany aby go przepakowywać lub suszyć luzem ...
Jak dla mnie poważna firma która poważnie traktuje klientów albo powinna suszyć opał i dopiero suchy pakować do foliowych worków albo pakować do worków przewiewnych i tyle ..
Opał w workach foliowych nigdy sam nie wyschnie.

Ja kupiłem też Rubin w Obi , cena 850zł za tone (kupiłem 100kg) . Mokry aż samochód sobie zabrudziłem. Otworzyłęm worki i suszyłem w kotłowni ale nie do końca jest suchy ...

Z Bartexu już nic kupię ...

Po drodze do domu podjechałem na loklany skład i kupiłem w workach przewiewnych po 800zł za tonę. Opał suchutki.
Niestety jak to na lokalnym składzie, który nie handluje węgiem a węgiel jest "dodatkiem" nic nie wiadomo co kupiłem :)
Jedynie co wiem że mało popiołu i dobrze się pali ;)

Tak powinno być firmy powinny poważnie traktować klientów a jest tak że kantują nas na każdym kroku :)
Węgiel w folii nigdy nie wyschnie jak będzie zamknięty niby ma te otworki do mikrowentylacji ale to nic nie daje, najlepiej kupować w workach jutowych ale mało która firma w takich sprzedaję w większości są to grube folie :) pozostaje nam liczyć na szczęście a jak nie dopisze to troche cierpliwości i pracy a wąglik będzie suchutki :)

SUSPENSER
30-03-2017, 15:05
Tak powinno być firmy powinny poważnie traktować klientów a jest tak że kantują nas na każdym kroku :)
Węgiel w folii nigdy nie wyschnie jak będzie zamknięty niby ma te otworki do mikrowentylacji ale to nic nie daje, najlepiej kupować w workach jutowych ale mało która firma w takich sprzedaję w większości są to grube folie :) pozostaje nam liczyć na szczęście a jak nie dopisze to troche cierpliwości i pracy a wąglik będzie suchutki :)

Z tym w workach jutowych jest tak, że nawet odleżany zimą na placu, żeby podsechł [z kopalni przyjeżdża po płukaniu taki, że na "dzień dobry" odpływa nawet 400 kg z patelni 25 ton] po jakimś czasie doschnie bardziej i worki mniej ważą - kiedyś miałem takiego, który potrzymał o ile pamiętam 2-3 miesiące worki w kotłowni a potem je zważył i chciał rekompensatę za niedowagę i nie dał sobie przetłumaczyć, że to normalne.

Pewnie dlatego wiele firm stosuje foliowe, do tego kupuje się je tanio z nadrukami.

kaszpir007
31-03-2017, 09:45
Z tym w workach jutowych jest tak, że nawet odleżany zimą na placu, żeby podsechł [z kopalni przyjeżdża po płukaniu taki, że na "dzień dobry" odpływa nawet 400 kg z patelni 25 ton] po jakimś czasie doschnie bardziej i worki mniej ważą - kiedyś miałem takiego, który potrzymał o ile pamiętam 2-3 miesiące worki w kotłowni a potem je zważył i chciał rekompensatę za niedowagę i nie dał sobie przetłumaczyć, że to normalne.

Pewnie dlatego wiele firm stosuje foliowe, do tego kupuje się je tanio z nadrukami.

Jak dla mnie nienormalne ...

Klient płaci za węgiel a nie za wodę ...

Sprzedając mokry opał okrada i oszukuje się klienta i tyle ...

Poważna firma dbająca o klienta powinna opał suszyć , bo mokry opał to szybsze zużcie kotła i kosza opału jak i gorsze spalaanie ...

Szkoda że mamy tak niewyedukowanych klientów , bo mogli by masowo składać wnioski o odszkodowanie od składów za to że ich opał powoduje niszczenie ich kotłów/kominów i naraża ich na straty finansowe oraz to że sprzedając mokry opał sprzedawca ich oszukuje na wadze wegla ..

Mobe
31-03-2017, 10:30
Zrobię małe podsumowanie po pierwszym sezonie, w którym zakupiłem 5 różnych rodzajów ekogorszku:
1) Na pierwszy ogień poszedł BARTEX RUBIN po 750 zł za tonę (teraz po 785 zł). Węgiel nie był mokry, odrobina wilgoci w workach. Frakcja bardzo drobna. W sam raz na porę jesienną. Popiołu średnio. Palił się bez większych spieków. To był węgiel na którym się uczyłem, więc nie napiszę o nim za dużo.
2) Później przyszedł czas na ENERGO EXTRA po 750 zł/tonę (teraz kosztuje absurdalne 850 zł). Worki foliowe były ok, ze sznurkiem do otwierania (ale widzę, że teraz mają już inne i przestali sprzedawać w jutowych), niestety strasznie brudne do mnie dotarły. Węgiel był masakrycznie suchy, gdy wsypywałem do podajnika to miałem całą kotłownię w pyle. W warunkach jesiennych palił się przyzwoicie, nie spiekał się, nie było kamieni, popiołu niestety nie mierzyłem i nie ważyłem, wg mojej oceny między średnio a dużo.
3) Na zimę trzeba było użyć czegoś mocniejszego. Przyszedł czas na BARTEX GOLD po 850 zł (teraz 880 zł). W porównaniu do poprzednich ten węgiel wymagał większej mocy dmuchawy o kilka punktów procentowych (chyba 3-4). Spalał się wyśmienicie, popiołu między mało a średnio. Byłem z niego bardzo zadowolony. Frakcja w porównaniu do Rubina dużo grubsza, węgiel delikatnie wilgotny. Zero kamienia. Ale nadaje się tylko na zimę.
4) PRESTIGE PLATINUM. Najdroższy, kupiony za 895 zł/tona (teraz 995zł), i najgorszy węgiel jakim paliłem. Dużo popiołu, spieki żużlowe. Ten węgiel podniósł mi ciśnienie. No bo skoro robią się spieki żuzlowe to powinienem mniej dmuchać, gdy dmuchawa chodziła już na 36% nadal robiły się spieki, a wymiennik zasyfił mi się w kilka godzin, ze wszystkich szpar czopucha poleciał kondensat, było nieciekawie i trzeba było pogodzić się ze spiekami i dmuchać na 40-42%.
Nie polecam tego węgla, a już na pewno nie do RBR-K.
5) Na koniec zostawiłem sobie KARENA ŻÓŁTA ISKRA kupioną za 840 zł/tona (teraz 910 zł). W warunkach wiosennych pięknie się pali, mało popiołu, mało spieków, mało kamienia. Dużym minusem są worki. Węgiel zapakowany mokry i taki pozostał, mimo ze całą zimę leżał przy kotle. Te kilka dziurek zrobionych w workach dziurkaczem to śmiech na sali. Dla mnie problem jet też to, że worki mają po 20kg, a to dlatego, że układane warstwami zajmują więcej miejsca na wysokość ( 1 tona to 2 warstwy więcej) i mniej mi się zmieści w piwnicy.

Teraz będę miał dylemat co kupić na nowy sezon. Nie chcę już tylu wersji węgla bo potem robota jest z ustawieniami w statystykach, liczeniem ile daje podajnik itd. Wezmę 3 tony na zimę, 3 na wiosnę/jesień. Spośród tych które używałem brałbym BARTEX GOLD i gdyby nie te małe worki brałbym ISKRĘ ŻÓŁTĄ, a tak trzeba będzie poszukać czegoś nowego, bo ENERGO nie dam więcej niż 750 zł, zobaczymy ile ceny spadną.

Wyszedł mi referat, tak więc sorry jeśli ktoś czuje, ze zmarnował czas przy czytaniu :)

jasiek11
31-03-2017, 20:35
W tym Prestige Platinium moglo byc sporo brunatnego. Mialem rok temu dobrze podsuszonego czecha i tak jak mówisz kondensat lał się z czopucha. Jeśli tak by bylo to oszustwo na spora skalę

kobra64
01-04-2017, 10:27
No i doczekaliśmy się obniżki cen na kopalniach. Niestety nie da się jej porównać z wiosennymi obniżkami z lat ubiegłych, które zazwyczaj wynosiły 8 do 10%. Tym razem jest to średnio 20 - 25 PLN na tonie. Jako że polskie kopalnie nie wyrabiają z wydobyciem węgli energetycznych na potrzeby energetyki i przemysłu, zapewne będzie to jedyna w tym roku obniżka. Spodziewam się też że od maja ceny zaczną z powrotem rosnąć. Początkowo w tempie 5 PLN netto ( licząc od maja jakieś 3 - 4 takie podwyżki pewnie nastąpią ), później po odrobieniu obecnej obniżki wzrost przyspieszy. No chyba że w międzyczasie ceny węgla ARA lub dolar zdołują jakoś dramatycznie.

robertokot25
01-04-2017, 12:07
Ach gdzie te czasy 10-12 lat temu.. wtedy to była bardzo dobry ekogroszek w cenie 300-400zł - niestety już dawno poszedł z dymem i już nie wróci hehe... czekam tylko aż kocioł cię wyspie i przechodzę na gaz, pellet lub wodę geotermalną z sieci miejskiej.

zloty_66
03-04-2017, 07:29
No i doczekaliśmy się obniżki cen na kopalniach. Niestety nie da się jej porównać z wiosennymi obniżkami z lat ubiegłych, które zazwyczaj wynosiły 8 do 10%. Tym razem jest to średnio 20 - 25 PLN na tonie. Jako że polskie kopalnie nie wyrabiają z wydobyciem węgli energetycznych na potrzeby energetyki i przemysłu, zapewne będzie to jedyna w tym roku obniżka. Spodziewam się też że od maja ceny zaczną z powrotem rosnąć. Początkowo w tempie 5 PLN netto ( licząc od maja jakieś 3 - 4 takie podwyżki pewnie nastąpią ), później po odrobieniu obecnej obniżki wzrost przyspieszy. No chyba że w międzyczasie ceny węgla ARA lub dolar zdołują jakoś dramatycznie.

Na kopalniach może i są obniżki ale w rzeczywistości tego nie widać to jet tak samo jak z paliwem trąbią że paliwo na światowych giełdach leci w dół a u nas na stacjach reagują dopiero po kilku tygodniach albo w ogolę nic się nie dzieje bo zaraz są podwyżki, a na podwyżki stacje reagują od razu :) to widać z wszystkim tak jest :)

zloty_66
03-04-2017, 07:32
Ach gdzie te czasy 10-12 lat temu.. wtedy to była bardzo dobry ekogroszek w cenie 300-400zł - niestety już dawno poszedł z dymem i już nie wróci hehe... czekam tylko aż kocioł cię wyspie i przechodzę na gaz, pellet lub wodę geotermalną z sieci miejskiej.

No ja takich czasów nie znam bo to mój pierwszy sezon grzewczy ale raczej taniej nie będzie. Wszystko na około drożeje a w kieszeni jakoś nie przybywa u siebie w okolicy nie mam niestety alternatywnego sposobu ogrzewania więc pozostanę przy groszku bo i tak taniej wyjdzie niż pellet który tez tani nie jest :)

SUSPENSER
03-04-2017, 21:44
Jak dla mnie nienormalne ...

Klient płaci za węgiel a nie za wodę ...

Sprzedając mokry opał okrada i oszukuje się klienta i tyle ...

Poważna firma dbająca o klienta powinna opał suszyć , bo mokry opał to szybsze zużcie kotła i kosza opału jak i gorsze spalaanie ...

Szkoda że mamy tak niewyedukowanych klientów , bo mogli by masowo składać wnioski o odszkodowanie od składów za to że ich opał powoduje niszczenie ich kotłów/kominów i naraża ich na straty finansowe oraz to że sprzedając mokry opał sprzedawca ich oszukuje na wadze wegla ..

Jeśli klienci będą płacić więcej za suszony węgiel to taki z pewnością będzie na rynku, póki co zwykle węgiel w sprzedaży i tak jest bardziej suchy niż to co przyjeżdża z kopalni [choć zdarzają się oszuści, którzy polewają wodą hałdy na swoich składach].

Póki co warto kupować węgiel latem i wtedy powinien być suchy, choć to też kwestia czy miał czas poleżeć i doschnąć, a nawet jak się kupi wilgotny to do jesieni doschnie jeśli się go osłoni przed opadami i będzie w workach jutowych.

Generalnie powinien być sprzedawany w workach jutowych, a nie w foliowych [za wyjątkiem gdy foliowany jest bardzo suchy].

SUSPENSER
03-04-2017, 21:49
Zrobię małe podsumowanie po pierwszym sezonie, w którym zakupiłem 5 różnych rodzajów ekogorszku:
Spalał się wyśmienicie, popiołu między mało a średnio.

Szkoda, że do mierzenia ilości popiołu nie użyłeś choćby wagi łazienkowej, wtedy wyniki byłyby porównywalne, a tak to w zasadzie nic nie wiadomo.

Niedawno kupiłem szklaną wagę łazienkową - dokładność 0,1 kg, kilka ważeń próbnych i faktycznie podobne wyniki, potem popielnik w ręce i na wagę, wyryłem wkrętakiem tarę na popielniku i wystarczy teraz ważyć siebie bez popielnika a potem z popielnikiem, odjąć tarę i mam wagę popiołu [część popiołu zostaje też w wymienniku ciepła więc jak ktoś chce być super dokładny może go czyścić przed wsypaniem węgla i po spaleniu danej ilości przed ważeniem popielnika].

SUSPENSER
03-04-2017, 21:50
Ach gdzie te czasy 10-12 lat temu.. wtedy to była bardzo dobry ekogroszek w cenie 300-400zł - niestety już dawno poszedł z dymem i już nie wróci hehe... czekam tylko aż kocioł cię wyspie i przechodzę na gaz, pellet lub wodę geotermalną z sieci miejskiej.

Pamiętam - LPG do Auta po 95 gr / litr, benzyna po 2,5 zł / litr ...

zloty_66
04-04-2017, 07:03
Pamiętam - LPG do Auta po 95 gr / litr, benzyna po 2,5 zł / litr ...

I wtedy ludzie narzekali że jest drogo :)

bartus825
04-04-2017, 12:46
Witam.Czy ktoś może palił już ekogroszkiem stobek,takie niebieskie worki,chyba firma jest z Gdańska.Jeżeli tak to proszę o opinie co to za węgiel.

Tommyle
04-04-2017, 13:12
Witam.Czy ktoś może palił już ekogroszkiem stobek,takie niebieskie worki,chyba firma jest z Gdańska.Jeżeli tak to proszę o opinie co to za węgiel.

Podaj jakiś link do tego wynalazku

bartus825
04-04-2017, 14:49
https://stabek.pl

bartus825
04-04-2017, 14:52
Parametry znam,ale w praktyce co to jest za ustrojstwo,ktoś może miał styczność.

jasiek11
04-04-2017, 14:54
I wtedy ludzie narzekali że jest drogo :)
Wahania cenowe lpg to ciekawa sprawa, rok temu byl po 1, 30 zl. Teraz 2, 20. Okolice Lublina.

jasiek11
04-04-2017, 14:59
Parametry znam,ale w praktyce co to jest za ustrojstwo,ktoś może miał styczność.
Nie miałem z nim styczności. Mniej więcej tyle płacę za rosyjski. Żeby tylko nie byl to jakiś miks z brunatnym czechem.

Daario
04-04-2017, 17:28
Stabek.pl: Opcja "kup teraz" nie działa. Otwiera się nowa zakładka z opisem "Stranica nie najdiena", cyrylicą. Jest tam za to regulamin, z którego wynika, że sklep internetowy jest prowadzony przez KTK Polska Sp. z o.o.. A na stronie KTK mają tylko jeden rodzaj ekogroszku, czarną perłę. Może to właśnie to?

miet55
04-04-2017, 17:45
Mamy 4.04 a ceny jak nie spadały tak nie spadają - masakra!
Wesoła po 910PLN
W ubiegłym roku o tym czasie płaciłem 810PLN

robertokot25
04-04-2017, 20:23
Stabek.pl: Opcja "kup teraz" nie działa. Otwiera się nowa zakładka z opisem "Stranica nie najdiena", cyrylicą. Jest tam za to regulamin, z którego wynika, że sklep internetowy jest prowadzony przez KTK Polska Sp. z o.o.. A na stronie KTK mają tylko jeden rodzaj ekogroszku, czarną perłę. Może to właśnie to?

rusek z domieszką morskiej bryzy

kobra64
04-04-2017, 22:10
Mamy 4.04 a ceny jak nie spadały tak nie spadają - masakra!
Wesoła po 910PLN
W ubiegłym roku o tym czasie płaciłem 810PLN

I już nie spadną. Kopalnie obniżyły po 2 dychy, dilerzy... po 8 zeta. Tylko zdesperowani ewentualnym brakiem klienta latem sprzedawcy będą w tym roku obniżać ceny. Być może węgle klasyczne typu orzech czy kostka będą bliżej sezonu tańsze, bo może zadziałać efekt uszyszkowienia milionów kubików drewna. Ale na ekogroszku cenowych zjazdów bym się nie spodziewał. No może na ruskim, ale póki co dolar drogi i giełda też.

zloty_66
05-04-2017, 07:17
Mamy 4.04 a ceny jak nie spadały tak nie spadają - masakra!
Wesoła po 910PLN
W ubiegłym roku o tym czasie płaciłem 810PLN

No niestety czekam na obniżkę żeby zacząć już kupować pomału groszek na następny sezon ale chyba jeszcze poczekam :) do muru przyparty nie jestem bo przy aktualnych temperaturach tego co mam starczy mi na cały kwiecień i jeszcze trochę maja, chyba że się ociepli to przejdę na tryb letni :)

zloty_66
05-04-2017, 07:18
Witam.Czy ktoś może palił już ekogroszkiem stobek,takie niebieskie worki,chyba firma jest z Gdańska.Jeżeli tak to proszę o opinie co to za węgiel.

Jeżeli jest taka możliwość to kup ze 2-3 wory na testa i sam sie przekonasz co to jest :)

bartus825
05-04-2017, 14:03
Jeżeli jest taka możliwość to kup ze 2-3 wory na testa i sam sie przekonasz co to jest :)
Noo,nie minimum 1 tona

Tommyle
06-04-2017, 08:47
Czy Iskra czerwona z Kareny to to samo co Retopal z PGG ?