PDA

Zobacz pełną wersję : Wana czy prysznic?



agnikkrol
26-02-2004, 10:38
Mam pytanie co macie w swojch łazienkach: wanne czy prysznic? W sobote rozprowadzają i kanalizacje i już teraz muszę podjąć decyzje co gdzie chce mieć. Niestety mam za małą łazienkę żeby było i to i to. :-?

januszek
26-02-2004, 10:52
w jednej łazience mam wannę i sobie chwalę
a w drugiej mam przysznic i też sobie chwalę

:D :P :)

ara
26-02-2004, 10:58
Wiele przecież zależy od Twoich i rodziny upodobań higienicznych. :)

Wannę lubię od czasu do czasu, na codzień kocham kabinę z prysznicem.
Gdybym już musiała wybierać tak jak Ty,szukałabym wanny z osłoną.
W przeciwnym razie byłabym niewolnicą permanentnie mokrej podlogi.
pozdr.

Macieii
26-02-2004, 13:20
Jeśli łazienek masz więcej niż jedną to moim zdaniem i wanna i prysznic.

Prysznic - bo mniej wody zużywa i generalnie nadaje się lepiej do szybkiego mycia. Wanna - bo i dzieci łatwiej się myje a i poleżeć czasem fajnie.

Jeśli łazienka jedna - imho wanna z baterią prysznicową wystarczy

Ewunia
26-02-2004, 18:46
Wanna MUSI być :D Reszta w zależności od upodobań i kasy

tommi5
26-02-2004, 20:04
Zrób dwa w jednym, tzn. dodaj kabinę prysznicową do wanny :D
Rozwiązanie najbardziej ekonomiczne pod każdym względem

MEDYK
26-02-2004, 20:33
Jeśli masz tylko tą jedną łazienkę to radzę wannę, a jeśli masz drugą to w jednej wannę a w drugiej prysznic. Ja przed paru laty u siebie w bloku wyrzucilem wannę i wstawilem prysznic z głębokim brodzikiem i będę tego żałował :cry: dopoki nie wprowadzę się do domu gdzie w jednej łazience będę miał prysznic a w drugiej wannę :P . Do wanny zawsze możesz założyć zasłonę choćby taką foliową i możesz korzystać jak z prysznica, ale nawet w głębokim brodziku nie poleżysz, nie odpoczniesz, nie wymoczysz się itd itp. Dziś widzę same zalety wanny i żeby nie to że aby wstawić ją z powrotem musialbym rozwalić glazurę i przerobić instalację :evil: to zrobiłbym to od razu. Prysznicem nacieszyłem się po kilku m-cach, a życie trwa dalej, i bardzo się cieszę jak zajadę do rodziców bo mogę się wykąpać jak człowiek.
pzdr

bety
26-02-2004, 21:55
sluchaj najlepiej jak bedziesz miec wannne do ktorej zawsze mozesz dokupic parawan i bedziesz mogla wziasc prysznic "i wilk syty iowca cala"

Slawek :)
27-02-2004, 09:33
Polecam podwójny zestaw - wanna i prysznic. Mimo, że mamy małą łazienkę, kombinowaliśmy tak długo z ustawieniem, aż znalazło się miejsce na jedno i na drugie.
Dzięki temu Małżowinka może relaksować się w wannie, a ja masować wodą pod prysznicem :)
Pozdrowienia

Jaśka
27-02-2004, 11:40
Wanna = leżenie + prysznic
Prysznic = tylko prysznic.

W wannie zawsze mozna wziąć prysznic (potrzebna tylko osłona), odwrotnie nie sądzę. Poza tym w wannie można się schylić beż przylepiania tyłka do zimnej osłony tak jak w prysznicu.
Wanna daje poprostu więcej możliwości, więcej miejsca i wiecej radości!
(mówiłam już, że w wannie jest fajnie z osobą toważyszącą?)
Pozdrawiam i wanny życzę!

mik99
27-02-2004, 17:39
W wannie prysznic weźmiesz, na odwrót nie, poza tym jeśli pranie czy dziecko małe w przyszłości to też raczej wannienka być musi, choć ja zwolennikiem gorącym kabin różnego rodzaju jestem.

Aga J.G
27-02-2004, 20:54
Ja też uważam że wanna i prysznic a jak się nie da to tak jak poprzednicy wanna z parawanem. :)
Pozdrawiam i życzę trafnego wyboru.

duduś
27-02-2004, 21:29
na dole mam dużą wannę ku mojej radości a w małej łazience na siłę wcisnęłam prysznic męzowi przy mojej wannie parawan tylko by psuł urok

Teska
28-02-2004, 07:23
u mnie w łazience jest i wanna i prysznic...

Józia S.
28-02-2004, 08:26
Jeżeli masz warunki na tyllo jeden wybór to wybierz wannę. Na razie mieszkam w bloku i wymieniłam jakiś czas temu (taka była moda) wannę na prysznic. Teraz nie powtórzyłabym tego błędu. Nie wyobrażasz sobie jak człowiek tęskni za wygrzaniem kości w wannie pełnej wody z pianą...

Ewunia
28-02-2004, 12:46
wymieniłam jakiś czas temu (taka była moda) wannę na prysznic. Teraz nie powtórzyłabym tego błęduDokładnie to samo zrobili moi znajomi i teraz strasznie żałują. Mają małe dziecko i żeby je wykąpać latają z miskami, bo do prysznica maluch jeszcze nie dorósł i zbyt szybko nie dorosnie.

all
01-03-2004, 10:56
Mam i jedno i drugie, ale mieszkam ponad rok i z wanny korzystałem tylko KILKA razy, żona - kilkanaście. Korzysta z niej syn, pewnie dopóki nie podrośnie i nie doceni zalet prysznica :D :D

Jeżeli nie masz wyjścia - zdecydowanie mix (wanna połączona z prysznicem).

pozdra

nowaczka
01-03-2004, 12:20
Tak jak wyżej wanna + parawan jeśli nie masz możliwości innej aranżacji.W moim przypadku mam dwie łazienki więc mogę pozwolić sobie i na prysznic i na wannę :wink: .

Mandragor
02-03-2004, 09:01
Może ktoś mi podpowie gdzie można kupić wanne razem z kabiną prysznicową. Widziałem takie wanny w gazetach ale nie mogę znaleść żadnej firmy, która oferowałaby takie wanny. najbardziej odpowiadała mi wanna, która w nogach miala kształ koła i była osłonięta szklanym zaokrąglonym parawanem.

Z góry dzięki za odpowiedz.

Mwanamke
05-03-2004, 13:20
Zrób dwa w jednym, tzn. dodaj kabinę prysznicową do wanny :D
Rozwiązanie najbardziej ekonomiczne pod każdym względem

E. to nie to samo ..... a co z zacieśnianiem więzi rodzinnych pod prysznicem? :wink:
IMHO jeśli juz - to i wannna dla tych co lubia poleżeć i prysznic.
A jak ktos ma psa to prysznic na dole jest naprawdę niezbędny , zwłaszcza w porze deszczowej ;p
pozdarwiam
Mwanamke

05-03-2004, 13:28
Duż wanna jest sto razy lepsza do zacieśniania więzi rodzinnych, taką wspólną kapiel w pachnącej pianie polecam wszystkim :D
A jeśli chodzi o psa, to też nie ma problemu z wsadzieniem go do wanny. A jak pies ma kąpielowstręt, to wanna też jest lepsza, jedna osoba może z nim siedzieć w wanie i trzymać, pilując żeby nie wyskoczył :lol:

Olsen
08-03-2004, 22:42
Wanna 100% :lol:

Barbasia
09-03-2004, 10:43
Moja 9 -letnia córka omija prysznic szerokim łukiem. Jest jej zimno,łaskocze ją ,nie ma piany,moczą się jej włosy a ona nie chce-i 100 innych powodów na nie. W tym przypadku brak wanny=klęska żywiołowa i ciągły stres.

Kasiorek
09-03-2004, 11:01
Po prawie czterech latach w końcu mam wannę.Przez ostatnie lata byłam zmuszona korzystać z prysznica i naprawdę o niczym tak nie marzyłam jak o gorącej długiej kąpieli. :wink:

10-03-2004, 17:32
Spróbuj poczytać gazetę pod prysznicem.Bez laminowania nie masz szans.

Didi
10-03-2004, 17:37
Mam dwie łazienki i w górnej mam wannę, a w dolnej prysznic

jolana
10-03-2004, 18:12
Też uważam, ża najlepiej jedno i drugie.... Tak będę miała w domku, ale w mieszkaniu mam tylko prysznic, za to z głębokim brodzikiem. Też nie narzekam.

Janu
10-03-2004, 19:28
Jeśli rozmiar łazienki pozwala - to jedno i drugie. Tak mam u siebie i jest dobrze. Zależnie od nastroju, czasu i potrzeby korzystamy z tego lub tamtego. Jeżli masz małe pomieszczenie - zdecydowanie polecam wannę z powodów, jak w poprzednich postach.
Janu

anna99
11-03-2004, 08:07
Jesli jest jedna łazienka i do tego mała, to chyba najlepiej wannę i kabina nawannowa. U nas będą dwie łazienki - na dole z prysznicem, na górze właśnie wanna ale koniecznie z zabudową (żeby w razie chęci prysznica nie latac po schodach).

Jackie
14-03-2004, 15:43
A ja wypróbowałem już wszystko i stanowczo stwierdzam: najlepsza jest wanna narożna, z siedziskiem. Możesz brać kąpiel, brać prysznic na stojąco oraz prysznic na siedząco. Mnie najbardziej odpowiada prysznic na siedząco i do tego nie potrzeba nawet żadnej zasłony czy parawanu. Po prostu woda nie rozpryskuje się po łazience, bo strumień leci dość nisko (siedzisz) i krople lądują w wannie, zamiast na podłodze.

Redakcja
15-03-2004, 14:24
Prosimy o odpowiedź. Zamieścimy tę sondę na łamach "Muratora". Dziękujemy.

georg
15-03-2004, 14:42

gaga2
15-03-2004, 15:18
w ankiecie nie ma pozycji "wanna i prysznic na parterze".
U mnie będzie i wanna i prysznic, tylko dom parterowy... :D
w mieszkaniu mamy teraz prysznic i bardzo to sobie chwalę, mimo że całe dotychczasowe życie spędziałam w mieszkaniu w którym była wanna. Mały kryzys przeżyliśmy jedynie w okresie gdy nasz syn był jeszcze za mały żeby korzystać z prysznica a za duży do wanienki dziecięcej. Ale i tak nie żałuję. Wanna to przyjemność od czasu do czasu - a do codziennego mycia wygodniejszy jest prysznic. To nieprawda, że wanna z obudową prysznica jest tak samo wygodna i spełnia te same funkcje co prysznic, bo zazwyczaj ma dość śliskie dno (nie jest profilowana jak brodzik, no i jeszcze niewygodnie się do takiej wanny wchodzi (jest wysoka)
W domu będzie wanna, bo po to buduję dom, żeby mieć czas i możliwość na relaks. A prysznic - nadal będzie dużo częściej w użyciu.
Gdybym musiała wybierać międfzy jednym a drugim - nadal wybrałabym prysznic.
Pozdrawiam,
gaga2

czupurek
16-03-2004, 06:50
ja z uwagi na projekt mam jedną łazienkę (3 osoby) i będzie tylko wanna.
po 20 latach korzystania wyłącznie z prysznica mam go szczerze dosyć :lol:

georg
16-03-2004, 08:19

Grzes z Krakowa
16-03-2004, 08:26
Ze wzgledow gabarytowych wanna bedzie w lazience na poddaszu natomiast prysznic bedzie w dolnej lazience.

Ma(r)tado
17-03-2004, 01:36
Od dwóch lat mieszkamy jedynie z prysznicem bo druga łazienka jeszcze nie wykończona i STRASZNIE!!! brakuje mi wanny.Niestety tylko mi....bo mąż i 2,5-letnia Misia mojej tęsknoty nie podzielają.Dziecko jestem w stanie zrozumieć bo nie wie co traci ale mąż..? :wink:

Marbo
17-03-2004, 06:52
W łazience na dole - prysznic
W łazience na górze wanna i prysznic.
Nie obyło się jednak bez burzenia ściany żeby to wszystko zmieścić, ale jestem zadowolona, że się udało.

Anika
17-03-2004, 10:06
Zaznaczyłam trzecią opcję, ale to niezupełnie będzie tak. W łazience na parterze, która jest połączona z naszą sypialnią będzie wanna (to jedno z moich ulubionych miejsc w domu, więc musi być :P ), druga łazienka na parterze (m. in. dla gości i przebywających na dole, czy w ogrodzie) będzie miała prysznic, natomiast łazienka dzieci na górze też prysznic, ale to już jednogłośny ich wybór.

groszek 3
17-03-2004, 11:39
Mojej opcji też do końca nie ma:
na parterze prysznic
na pietrze wanna (mała i głęboka) i prysznic.
Jakoś te wszytskie narożne wanny są płytkie, bardzo mało jest głebokich wanien :cry: .

Obecnie mam tylko prysznic i sobie chwalę. Problemem jak u poprzedników to małe dziecko i np. wypranie olbrzymiego grubaśnego koca, wówczas trzeba usmiechnąć się do mamy. :lol:

Pozdr...

markus_gdynia
17-03-2004, 11:47
Brakuje mojej opcji.

Na parterze prysznic, na piętrze i wanna i prysznic.

zone
17-03-2004, 12:38
u mnie: na dole wanna, na górze prysznic i większa wanna (obie narożne)

Na dole wanna bo: mamy 3 -letnie dziecko, kiedy będzie się pluskało - lepiej mieć je na oku, podczas np. ogladania telewizji w salonie, czy robienia kolacyjki w kuchni.
Poza tym niektóre delikatne rzeczy piorę ręcznie, więc wanna przyda się na dole, bliżej do pralni w piwnicy.
Na górze większa (od dolnej) wanna na celebrowanie kąpieli i obowiązkowo prysznic na ekspresowe poranne mycie.

emems
17-03-2004, 12:48
Prysznic na dole w łazience dla gości
wanna na górze w pokoju kąpielowym

maksiu
17-03-2004, 13:11
Prysznic na dole w malej łazience, a u góry w dużej łazience wanna

nurni
17-03-2004, 17:01
Na dole prysznic - dla "gościa"
Na górze normalna wanna (spróbujcie umyć wannę narożną :x, a i wody do niej wchodzi "troszkę" więcej :( ), prysznic i mała sauna.
Na razie w planach, ale zaczynamy lada dzień :D :D

Marek30022
17-03-2004, 17:12
Na dole kabina. Na górze kabina i wanna.

zone
17-03-2004, 20:15
Na dole prysznic - dla "gościa"
Na górze normalna wanna (spróbujcie umyć wannę narożną :x, a i wody do niej wchodzi "troszkę" więcej :( ), prysznic i mała sauna.
Na razie w planach, ale zaczynamy lada dzień :D :D

ale za to jak narożna pieknie wygląda.... :) zwykła się nie umywa, a wody nie trzeba lać po brzegi, poza tym narożna - narożnej nie równa (wielkość)

zone
17-03-2004, 20:18
Powiedzcie mi Moi Drodzy, dlaczego na dole - "dla gościa" ma byc prysznic nie wanna? a może "gość" wolałby zażyć trochę luksusu będąc u Was i wykąpać sie w wannie :lol:
A może prysznic to sposób na szybsze pozbycie sie intruza?? :P

anna99
17-03-2004, 22:34
Po prostu zazwyczaj na dole jest mniejsza łazienka i zmiesci sie tylko prysznic. :lol: A gość jak się będzie chciał wykąpać podrepcze po schodach na "górkę". :P

m_arek
17-03-2004, 23:11
Mam łazienkę 13 m2,więc zmiesciłem bez problemu wannę i kabinę.Efekt jest taki,że z wanny korzysta żona i to sporadycznie,ja w ciągu 2 lat wskoczyłem do wanny może ze 3 razy a syn tylko raz.
Pozdrawiam.

MALINKA
18-03-2004, 07:38
Obecnie mam w mieszkaniu tylko prysznic i już nigdy w życiu nie popełnie takiego błędu. W wannie zawsze można wziąż prysznic ale odwrotnie się nie da. Jeżeli można to i wanna i prysznic jeżeli nie można stawiam na wanne.

Wiech
18-03-2004, 13:08
Prysznic na dole w łazience ,na górze wanna.Wiech.

brzuzens
18-03-2004, 16:01
Na dole prysznic, na gorze wanne i prysznic. Zaznaczylem ostatnia opcje.

pzdr.
brzuzens

basiaijurek
18-03-2004, 20:41
mam dwie łazienki- mniejsza na dole większa na poddaszu. wszyscy się pchają do mniejszej mam tam prysznic- rewelacja! na górze mam prysznic i wannę mieszkam w nowym domu już 3 lata z wanny korzystałam TYLKO 3 razy- nie ma na to czasu!

Alis
18-03-2004, 21:14
U nas będzie na dole prysznic, a na górze prysznic i wanna. Wanna będzie głównie ze względu na dzieci- uwielbiają bawić się w kąpieli. Ja natomiast jestem zwolenniczką prysznica, bo w ciągłym biegu, nawet kiedy mam okazję posiedzieć w wannie to nie potrafię, ale może w przyszłości się nauczę :wink: .

GrzegorzP
19-03-2004, 08:54
Nie ma takiej opcji w ankiecie, ale w moim domku będą dwa prysznice i wanna. Wielka wanna. Życie bez wielkiej wanny - to nie życie :wink: .


Pozdrawiam - Grzegorz

Gierga
21-03-2004, 15:00
Na parterze wanna, na piętrze wanna + prysznic.

tomstan
28-03-2004, 00:38
Mam dom parterowt z dwoma łazienkami w jednej zamontuje prysznic, a co do drugiej zastanawiam sie nad wanną lub wanną i prysznicem. W związku z tym co wcześniej napisałem mam problem z wypełnieniem ankiety. Nie przewidziano takiej opcji. :cry:

Teska
28-03-2004, 09:45
w mojej parterówce- w łazience i wanna i prysznic :)

Rethman
02-04-2004, 23:19
Popieram tych co są ZA wanną i prysznicem :wink: Dom budujemy na wszystkie pory roku. Latem :kilka odświeżających kropel pod prysznicem , zaś zimą na rozgrzanie i wymoczenie ciałka - dłłłłłuuuuga kąpiel z wonnymi olejkami i świecami, muzyka w tle, kieliszek z szampanem... hm.. 8)

Redwald
03-04-2004, 09:07
I wanna i prysznic, prysznic dla mnie ( :) ), wanna dla dzieciaków - uwielbiają kąpiele w wannie.

Sil
16-04-2004, 08:32
Przychylam się do zdania większości. Jeśli jest taka możliwość, warto mieć i wannę i prysznic. Nie zawsze ma się czas na długą, relaksującą kąpiel, więc prysznic się przyda. Przy okazji można zaoszczędzić trochę wody :wink: . Choć z drugiej strony zawsze mam wrażenie, że tak naprawdę "oczyszczona" wychodzę z wanny, zwłaszcza po półgodzinnym czytaniu w niej książki, popijaniu schłodzonego Reddsa i w ogóle :lol: ...

Qura
16-04-2004, 09:36
Dziwne pytania ludzie zadają. Oczywiste jest, że jak się ma dom to montuje się i wanne i prysznic. W jednej łazience, ale najlepiej w dwóch różnych. Jak się ma mieszkanie i nie ma miejsca to albo prysznic, albo wanna z przysznicem. Nie wierze, że można budować dom i nie mieć gdzie wstawić obu tych rzeczy.

aga_kraków
17-04-2004, 07:16
A co byście powiedzieli na Prysznic Z Prawdziwego Zdarzenia zamiast ciasnawej kabinki prysznicowej? Taka wnęka, powiedzmy 120x150 ze szklanymi drzwiami, popularna w skandynawii, i pewnie nie tylko?
Aga

helism
17-04-2004, 19:14
Zaznaczyłam 4 opcję, choć na górze będzie i wanna i prysznic. Narazie użytkujemy tylko parter z prysznicem, ale marzę o tym, żeby od czasu do czasu wymoczyć się w wannie. Na codzień preferuję prysznic, ale kiedyś nie myślałam, że tak mi będzie tego brakowało. Dwa razy próbowałam kąpać się w wanience w pralni (1 m) :lol: , ale to nie to samo.

maciunio
01-05-2004, 15:45
Jak na razie to plan jest taki jak u wiekszosci czyli prysznic na parterze a na pietrze wanna choc tez rozwazam obcje dostawienia prysznica obok wanny na pieterku.

magdowka
04-05-2004, 10:11
U mnie w lazience bedzie i wanna i prysznic, w obecnym mieszkaniu mam tylko prysznic, i mimo, ze nie przepadam za kapielami to czasami brakuje mi lezakowania w wannie :)

inwestor
04-05-2004, 10:27
Myslę że w pierwszej kolejności wanna bo mozna się wykapać i wziąść prysznic. Jak ktoś planuje wannę z hydromasażem to obok w łazience powinien być jeszcze prysznic.
Pozdrawiam

Ivonesca
04-05-2004, 11:23
Ja na razie mam prysznic na parterze, a na piętrze będzie docelowo wanna. Ale teraz to tak myślę że moglismy jednak wstawic wannę do dolnej łazienki bo dla czteroletniego dziecka brak wanny (czytaj godzinnych zabaw w wannie ;-)) jest dużym brakiem :-(

inwestor
04-05-2004, 12:03
....
Dwa razy próbowałam kąpać się w wanience w pralni (1 m) :lol: , ale to nie to samo.

Czy ty czasem nie jesteś krasnoludkiem :wink: :D .
Pozdrawiam

Edusiek
12-05-2004, 22:53
najlatwiejsze wyjscie :wink: miec wanne z parawanem plastikowym
mieszkam narazie w bloku a wiekszosc z nas wie ze lazienki tam do przestronnych nie naleza wiec byl dylemat prysznoc czy wanna - no i znalazlo sie wyjscie wanienka z przesowanym parawanem - musze przyznac ze sprawdza sie

Krystian
13-05-2004, 06:05
Opcja 4 + prysznic u góry... :P

Pellov
13-05-2004, 11:22
Wanda pod prysznicem, ale taka do 25 lat.

Magdzia
13-05-2004, 11:43
U mnie również - w jednej wanna, w drugiej prysznic. Jak będę miała ochotę na gorącą kąpiel z bąbelkami, to hop do wanny. A jak będę chciała szybko doprowadzić sie do "stanu używalności" - wtedy szybki prysznic. :D

zbys
13-05-2004, 13:52
Prysznic na dole ,wanna u góry i jest ok

Quba
01-06-2004, 11:26
Pomóżcie
mam w domu 2 łazienki na górze jest 9m2 i chce tam zamiescic przysznic i wanne oddzielnie czy to jest dobre rozwiązanie w tak malej łazience natomiast na dole malutka lazienka 4 m2 i tam chce taką malą wanne czy to są dobre rozwiazania moze dacie apropo tego postu jakies wlasne sugestjie
z góry dzieki
Quba

inwestor
01-06-2004, 12:14
Pomóżcie
mam w domu 2 łazienki na górze jest 9m2 i chce tam zamiescic przysznic i wanne oddzielnie czy to jest dobre rozwiązanie w tak malej łazience natomiast na dole malutka lazienka 4 m2 i tam chce taką malą wanne czy to są dobre rozwiazania moze dacie apropo tego postu jakies wlasne sugestjie
z góry dzieki
Quba

9m2 to wcale nie taka mała łazienka. Wanna i prysznic to moim zdaniem dobre rozwiązanie. Szczególnie jek jest wanna z hydromasarzem. Napuszczasz sobie wody do wanny a w miedzyczasie wchodzisz pod prysznic i się myjesz przed masarzem. Ja tak mam u siebie polecam.
Pozdrawiam

prosciu
01-06-2004, 18:27
Ja mam w tej chwili w łazience ogromną wannę i niemały prysznic i kibelek. To rozwiązanie sprawcdza sie znakomicie. żeby powiekszyc łazienke z 4.2 m na 7.5m2 zrezygnowaliśmy z osobnego kibelka przebudowalismy przedpokój i sciane w salonie.
ten sam efekt chcemy osiągnąć na piętrze naszego domku.
Na parterze gdzie zaprojektowana jest mała łazienka będzie prysznic a w kotłowni mała głeboka wanna na pranie i kapanie psa, choć ten nawet jest całkiem karny i kąpie sie pod prysznicem pod warunkiem że z panem czyli mną.

Wwiola
01-06-2004, 18:39
Qba na 9m2 zmieści sie i jedno i drugie spokojnie, a na dole zrobiłabym prysznic - wygodniejszy do uzycia np.po pracy w ogródku i takie tam. Wanna moim zdaniemma sens tylkow pobliżu sypialni,łazienka "dzienna"powinna miec prysznic.

echo
06-06-2004, 10:32
U nas na parterze będzie tylko ubikacja (bo na parterze nie mamy sypialni, więc po co prysznic???), a na piętrze wanna z osłonką i prysznicem (czyli 2 w jednym). Z doświadczeń w poprzednim domu, gdzie mieliśmy sporą rogową wannę, wiemy, że nie jest ona zbyt ekonomiczna (to nie do wiary, ile wody trzeba wylać, aby ją napełnić!).

manykes
02-09-2005, 13:19
wanna na parterze , prysznic na górze

02-09-2005, 13:23
Prysznic X 3

fizyk
02-09-2005, 13:37
A ja, niestety będę miał na parterze tylko kibelek. Na piętrze natomiast planuję zamontować taki wynalazek (prawy górny róg):
http://www.sanplast.pl/SAN_images/SzczegolyProduktu.jpg

fizyk
02-09-2005, 13:40
Dokładnie coś takiego:
http://www.sanplast.pl/SAN_PKI/prod_imgs/PRODTYP_478/images/3_24.jpg

Dwa w jednym :D :wink:

02-09-2005, 13:57
Dwa w jednym :D :wink:
Ale kombajn.
:wink:

fizyk
02-09-2005, 14:00
Matuś - w czymś takim to można na różne sposoby .... się ... kąpać :wink:

D`arek
02-09-2005, 14:22
Witam , a co z użytkownikami parterówek? Mam 2 łazienki , jedna z wanną druga z prysznicem i nie mgę zagłosować :cry: Pozdr.

02-09-2005, 14:24
Matuś - w czymś takim to można na różne sposoby .... się ... kąpać :wink:
Ołłłł jeessssss... :wink: :lol:

elmer
02-09-2005, 18:07
Jeżeli pozwala na to wielkość pomieszczeń to wanna i prysznic. My obecnie mamy tylko prysznic i przyznam, że czasami brakuje luksusu wylegiwania się w wannie (szczególnie zimą po ciężkim dniu pracy).
Dom, który planujemy wybudować, ma niedużą łazienkę, do której zmieści się duża wanna albo duży prysznic. Pewnie zdecydujemy się na "2 in 1" - wannę z parawanem.

rrmi
03-09-2005, 00:01
2x prysznic

koks
03-09-2005, 23:27
na piętrze wanna i prysznic
na parterze sam prysznic (taki bardziej roboczy :wink:)

w przypadku, gdybym musiała wybrać tylko jedną możliwość, jestem za wanną, na której można zamontować przesuwane drzwi jak do kabiny prysznicowej (tak mamy teraz w bloku - baaardzo wygodne!) :lol:

smutna lidka
04-09-2005, 00:09
2x prysznic


rrmi, jak to tak bez wanny? :o

czytanie pod prysznicem uciążliwe chyba jest...

Maxtorka
04-09-2005, 12:07
[
czytanie pod prysznicem uciążliwe chyba jest...

Zdecydowanie pod prysznicem czytać się nie da , chyba że w wielkim worku foliowym :wink: ,dlatego u nas na górze jest i wanna i prysznic a na dole sam prysznic .

Pozdrowienia - Maxtorka :)

Jolka111
06-09-2005, 16:30
U mnie wybrał synek. za nic w śwecie nie wejdzie pod prysznic, wię pozostała mi wanna 8)

mju
06-09-2005, 17:12
Mam w jednej łazience i to i to. Ja wolę prysznic, mąż za to kocha wylegiwanie się w wannie. Na początku był plan żeby powiększyć dodatkową toaletę i tam umieścić prysznic, ale wtedy ja miałabym do dyspozycji klitkę a mąż łazienkę 6m2 :roll:

Pietka
23-09-2005, 16:41
na parterze będzie prysznic a na poddaszu wanna+prysznic. Osobiście wolę prysznic od kąpieli w wnnie.

calibra2
18-10-2005, 08:14
To zależy od "możliwości" domu. Jeśli jest miejsce to na piętrze prysznic i wanna a na parterze prysznic :D

oli_oli
18-10-2005, 21:13
Z wanny mozna zawsze zrobić prysznic montujac ruchoma osłonę. Z prysznica wanny sie nie zrobi. Ja mam takie ni to wanne ni to prysznic. Mam małą łazienkę i małą wannę 120 . Kiepsko sie w niej zmieszczę ale cóż. :cry:

ciku
18-10-2005, 23:09
Dwa prysznice i jedna duza wanna. Wszystko na parterze, bo mamy parterówkę. Pozdr

Agnieszka1
19-10-2005, 06:59
Nie moge wybrac opcji bo ja wybieram:
na parterze wanna i na parterze prysznic :P

goralandrzej
19-10-2005, 21:03
Najlepsze jest to i to przyjemnie jest poleżeć w wannie a jak trzeba szybko się umyć to prysznic jest idealny.

Funia
20-10-2005, 16:46
I wanna i prysznic.

Ale żadnej odpowiedzi nie mogę zaznaczyć, bo nie pasuje.

Na dole tylko kibelek i umywalka.
Na poddaszu w naszej łazience - jedno i drugie, a w łazience dziecka (dzieci :wink: ) wanna, ale tak obudowana, żeby można było wziąć prysznic,

inż. Mamoń
21-10-2005, 11:23
Tym razem u mnie jest jak u zdecydowanej większości. Wanna na górze, a na dole prysznic. :D Nie wyobrażam sobie domu bez wanny. Z kolei 2 wanny to byłaby rozpusta. A jak na dole jest też łazienka i mieści się w niej prysznic to warto go zrobić. Przyda się.

bratki
22-10-2005, 00:15
Do wszystkich, którzy stwierdzili, że wanna z osłoną to dwa w jednym, i że świetnie można brać w czymś takim codzienny prysznic. Macie rację. Ale pod jednym warunkiem: tylko jeśli planujecie nigdy się nie zestarzeć

co do naszych gustów, nie da się zagłosować, bo: na parterze prysznic, na górce prysznic, zostawiona ewentualność wstawienia wanny w kotłowni w piwnicy, w jakiejś mglistej przyszłości.

bratki
22-10-2005, 00:15
Do wszystkich, którzy stwierdzili, że wanna z osłoną to dwa w jednym, i że świetnie można brać w czymś takim codzienny prysznic. Macie rację. Ale pod jednym warunkiem: tylko jeśli planujecie nigdy się nie zestarzeć

co do naszych gustów, nie da się zagłosować, bo: na parterze prysznic, na górce prysznic, zostawiona ewentualność wstawienia wanny w kotłowni w piwnicy, w jakiejś mglistej przyszłości.

calibra2
22-10-2005, 16:18
zawsze uważałam że wanna to jedno a prysznic to drugie, nie podoba mi się łączenie tych dwóch form ale jeśli ktoś nie ma wyjścia to inna sprawa

Agacka
22-10-2005, 20:39
po co się ograniczać...i to i to... :oops:

nosalam
25-04-2022, 10:40
Prysznic zdecydowanie. Kiedyś wolałam wannę, teraz nie zamieniłabym prysznica na wannę. Za długo bym siedziała i nie wiedziała kiedy wyjść, dzieciaki tak samo a teraz prysznic 10 minut i po problemie. Poza tym mamy niewielką łazienkę, kiedyś była w niej wanna i naprawde nie było w niej miejsca OBecnie mieści się kosz na pranie, jak równiez jest ogólnie luźniej.

Kabina moim zdaniem łązna, zdecydowanie nie szpeci łazienki:
:spam:

Zdecydowaliśmy się na taka w kolorze złotym.

widenskaalicja7
24-05-2022, 13:50
Gdybym miała wybierać, to wanna :) Jednak nie ukrywam, że dobrze by było mieć jedno i drugie :D