PDA

Zobacz pełną wersję : Służebność przechodu i przejazdu - droga niezgadza się z wpisem do ksiąg wieczystych



gregor70
05-08-2010, 12:47
witam i pozdrawiam :) Jestem posiadaczem działki obciążonej służebnością gruntową przejazdu i przechodu, działka ma 12m szerokości, stoi na niej budynek 8.5m szeroki , i biegnie 3m droga . Jak jedzie drogą samochód , domu jest masakra! Postanowiłem kupić przyległą działkę i przenieść drogę,zapytałem się sąsiada czy rzeknie się służebności na rzecz tamtej działki ,lecz on odmówił. Ponieważ nie uśmiecha mi się biegać po sadach i tracić pieniądze ,zacząłem dociekać jakie prawa ów sąsiad ma do drogi ,i w księdze wieczystej z 1877r.( ostatni zapis) znalazłem taki oto zapis: ustala się dla stron służebność przechodu ,przejazdu i spędu bydła ,wschodnią częścią działki . Wszystko fajnie tylko służebność na mapie jest po zachodniej stronie działki ,tam też się jeździ . Jest tylko wyjątek u sąsiada .On po zachodniej stronie ma budynek mieszkalny , a drogę po wschodniej która przechodzi na jego posesji ,na zachodnią i biegnie do drogi publicznej przez trzy kolejne parcele i moją . W urzędach niewiedzą dlaczego tak się stało ,mogło być tak ( kumie jeździjmy tędy, będzie szerzej ) a zapisu nie zmieniono. Po stronie wschodniej w tym momencie niema szans przejechać bo stoją budynki. Moje pytanie: czy sąsiad może mieć coś przeciwko przeniesieniu drogi skoro w KW służebność ma w innym miejscu?