PDA

Zobacz pełną wersję : gdzie grzejniki na poddaszu ?



mikela
06-08-2010, 08:33
Czy grzejniki na poddaszu musza być pod oknami dachowymi - wolałabym miec je pod oknami szczytowymi, pan który ma je montowac mówi ze pod szczytowymi mają być, a mi sie gdzies obiło o uszy, że muszą byc pod dachowymi ?

Prosze o pomoc - czy jesli pod dachowym oknem nie zamontuje grzejnik ato będzie problem?

Pozdrawiam

boguslaw
06-08-2010, 08:59
Czy grzejniki na poddaszu musza być pod oknami dachowymi - wolałabym miec je pod oknami szczytowymi, pan który ma je montowac mówi ze pod szczytowymi mają być, a mi sie gdzies obiło o uszy, że muszą byc pod dachowymi ?

Prosze o pomoc - czy jesli pod dachowym oknem nie zamontuje grzejnik ato będzie problem?

Pozdrawiam

Witaj.

Pomyśl nad takim wariantem..
http://www.regulus.com.pl/regulus-system-inside

Pozdrawiam

Bogusław

mikela
06-08-2010, 11:10
mam już zrobione tynki wiec kucie tych wnęk nie bardzo mi pasuje, chodzi mi o zwykłe grzejniki - gdzie je zamontowac czy musza być pod oknem połaciowym ? czy ktoś ma pod szczytowymi i jak to sie sprawdza czy z połaciowych wówczas kapie skroplona para (to znaczy ta woda która ma sie gromadzic na szybie jesli nie będzie grzejnika pod oknem)

boguslaw
06-08-2010, 13:08
mam już zrobione tynki wiec kucie tych wnęk nie bardzo mi pasuje, chodzi mi o zwykłe grzejniki - gdzie je zamontowac czy musza być pod oknem połaciowym ? czy ktoś ma pod szczytowymi i jak to sie sprawdza czy z połaciowych wówczas kapie skroplona para (to znaczy ta woda która ma sie gromadzic na szybie jesli nie będzie grzejnika pod oknem)

Oczywiście wiele zależy od układu i wielkości poddasza, lecz grzejniki umieszczone wyłącznie w szczytach pomieszczenia mogą być jak najbardziej..

Piotr G
06-08-2010, 14:05
mam już zrobione tynki wiec kucie tych wnęk nie bardzo mi pasuje, chodzi mi o zwykłe grzejniki - gdzie je zamontowac czy musza być pod oknem połaciowym ? czy ktoś ma pod szczytowymi i jak to sie sprawdza czy z połaciowych wówczas kapie skroplona para (to znaczy ta woda która ma sie gromadzic na szybie jesli nie będzie grzejnika pod oknem)

Jest wskazane ja zawsze zalecam, robiłem już instalację u klientów którzy nie godzili się na grzejniki pod oknami pomimo moich zaleceń, po zimie przy innej okazji spytałem czy nie kapie woda, twierdzą że nie - może głupio im się przyznać.

Zależność jest prosta jeżeli w domu jest wysoka wilgotność względna, bez skutecznej wentylacji (rekuperacji) do tego okna o wysokim współczynniku U na szybie wykropli się woda (punkt rosy) -nie ma na to sposobu - tylko grzejnik

Jeżeli zastosujesz okna dachowe o dobrym współczynniku U to nigdy woda się nie wykropli.

Piotr

Grzesiek13
07-08-2010, 18:30
Ja mam podłogówkę w całym domu i na oknie dachowym nigdy nie zauważyłem skondensowanej pary wodnej. Reku jeszcze nie pracowało. Generalnie jak w domu jest podłogówka to sucho jak pieprz. Klienci mający grzejnki na poddaszu, niekoniecznie pod oknami dachowymi nigdy nie narzekali na wykraplanie wilgoci. Dla mnie grzejniki pod oknami dachowymi to raczej wymysł producentów okien, zabezpieczają się na wypadek dziadoskiego drwewna zastosowanego do ich produkcji. Przy normalnej stolarce nie ma przecież wymogu montażu grzejnika (pomijam cyrkulację powietrza przy oknach, mającą związek z ogrzewaniem pomieszczenia)

Piotr G
07-08-2010, 21:04
u mnie też podłogówka w całym domu, rekuperator (zimą chodził przez godzinę a potem dwie godziny przerwy) , i trochę wilgoci przy -20 na zewnętrz było nie kapało ale ramka na dole okna w sypialni była zaparowana nad ranem.

Piotr

Grzesiek13
08-08-2010, 07:16
W Krakowie podobnie jak Poznaniu ludziska oszczędne i żadna kropla się nie zmarnuje:)))

Wujor
09-08-2010, 21:08
U mnie kompromisowo :) 2 grzejniki - jeden pod dachowym , drugi pod oknem szczytowym. Pokoje po 20m - piec kondensat (założenie).