PDA

Zobacz pełną wersję : Ponownie rozkopują kanalizację



misztan
06-08-2010, 09:06
Witam
Mam specyficzny problem polegający na budowie kanalizacji przez Urząd Miasta i Gminy.
Otóż półtora roku temu rozpoczęto budowę kanalizacji, której główny kolektor przechodzi przez moją działkę na długości około 50 m. Podczas budowy wycięto mi drzewa, krzewy i generalnie zrujnowano działkę, którą do tej pory staram się doprowadzić do stanu używalności. Nie walczyłem wtedy z tym zbytnio i pogodziłem się z losem – chciałem mieć kanalizację jak najszybciej, bo to wszak XXI wiek mamy a człowiek żyje jak … nieważne.
Przejdźmy do meritum – tydzień temu okazało się, że firma, która wykonywała ową kanalizację (wybrana przez Burmistrza) źle wyliczyła średnicę rur w kolektorze. Nowa firma po swoich obliczeniach stwierdziła, że należy średnicę rur zwiększyć, a co za tym idzie trzeba wykopać stare rury oraz studzienki i zastąpić je odpowiednio większymi. Ręce mi opadły jak to usłyszałem – kolejny raz przechodzić przez gehennę! Zadzwoniłem do urzędu, jednak nikt mi nie może udzielić pomocy i wszyscy powtarzają, że jest im przykro. Jedyną rzeczą, jaką mogę zrobić to spisać umowę z wykonawcą i załączyć zdjęcia, tak, aby działka po jego interwencji wyglądała jak teraz. Zdaje sobie sprawę, że nie łatwo będzie to zrobić wykonawcy, teren gliniasty działka już częściowo zastawiona budowlami dla dzieci itp.
Moje pytanie jak sporządzić ową umowę, co powinna zawierać.

Z drugiej strony zastanawiam się nad skierowaniem sprawy do sądu, bo skoro Burmistrz wybrał firmę, która źle wszystko zaprojektowała i należy to teraz poprawiać moim kosztem to niby, z jakiej racji??

Dodam, że kanalizacja nie działa oczywiście …