PDA

Zobacz pełną wersję : Okna drewniano-aluminiowe Gebauer vs Sokółka



szaza79
06-08-2010, 21:21
Jestem na etapie wyboru okien. Po przenanalizowaniu ofert zostały nam do wyboru dwie firmy Sokółka i Gebauer. Sokółka dała nam lepszą oferte, niestety czytam więcej nieprzychylnych komentarzy na ich temat w porównaniu z Gebauerem. O Gebauerze jednak nie piszą za wiele. Czy ktoś mi może pomóc i podzielić się doświadczeniami?

finlandia
06-08-2010, 23:14
To tak jakbys pytał o firmę najbardziej znaną a jedną z uznawanych za czołową w kraju.
Sokółkato tylko znane logo niezłe okno. Gebauer to bardzo porządny produkt.
Za całoksztrałt kilka plusów wyżej niz Sokółka.

szaza79
07-08-2010, 21:25
No tak, racja. Jednak roznica ponad 10 tys w cenie jest kuszaca.... poza tym widzialam okna sokolki i bardzo mi sie podobaly, a okien gebauera na zywo jeszcze nie.
Dzieki za ifo.

finlandia
09-08-2010, 09:51
10 tys? To zależy czy wycena opiewa na 20 tys. zł czy też 100 tys ;)
Myślę że porównujesz dwie nietanie firmy. Wyceń jeszcze 1-2 producentów i poznasz czy różnica to super okazja czy też norma (różne grubości profili, gatunki drewna itp)

basia228
10-08-2010, 06:54
Wprawdzie nie mam drewniano aluminiowych tylko drewniane Sokółki ale muszę Ci powiedzieć, że to do tej pory najlepszy zakup w naszym domu. Są przepiękne, solidnie wykonane, nawet pracujące u nas ekipy od wykończeniówek zwracają uwagę "Piękne okna macie". Fakt - mam je od niedawna, nie wiem jak się będą spisywać po dłuższym okresie. Na dzień dzisiejszy jestem mega zadowolona :)

Charlie
12-08-2010, 20:09
GEBAUER produkuje jedne z najlepszych okien w Europie.
Mówi się w kręgu fachowców, że "robią jak dla siebie".

Polecam gorąco firmę pani Ani Gebauer.
Sokółka też nie jest zła, bardzo się poprawili, szczególnie po wejściu skandynawskiego kapitału - suszą tarcicę w każdym razie :)

Castaway
12-08-2010, 21:14
A nie zastanawialiście się nad tym:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?158732-Okna-INTERNORM-energooszcz%C4%99dne-i-pasywne&highlight=internorm

kornel1974
30-08-2010, 08:26
Zdecydowanie polecam Gebauera okna są lepiej dopracowane i oferują więcej w standardzie ( ciepła ramka dwa zaczepy antywłamaniowe itd. ) a cenowo jak ja porównywałem wychodzi bardzo podobnie. Sokółka ma jakieś swoje nakładki i powiem szczerze że nie jest to dopracowane podczas wizyty w ich salonie po dotknięciu nakładki poprostu odpadła może to był jakiś przypadek ale jeśli mam wydać kilkadziesiąt tysięcy na okna to wolałem nie ryzykować i wybrałem Gebauera i to był trafny wybór.

Charlie
30-08-2010, 08:48
To tak jakbys pytał o firmę najbardziej znaną a jedną z uznawanych za czołową w kraju.
Sokółkato tylko znane logo niezłe okno. Gebauer to bardzo porządny produkt.
Za całoksztrałt kilka plusów wyżej niz Sokółka.
...albo porównywał markę BMW (Gebauer) do OPLA (Sokółka).

maciekbielsko
20-12-2011, 08:59
Witam, ja na to pytanie odpisze tak...

Gebauer to dobry rzemieślnik. Wykonuje swoje okna dobrze, ale dysponuje bardzo małym parkiem maszynowym, brak autoklawy czy lakierni elektrostatycznej... Nie podaje współczynnika przenikania ciepła na swoja stolarkę zgodnie z normą, czyli dla reprezentatywnej wielkości okna i dla standardowej szyby. Współczynnik podają dla szyby z kryptonem i większego okna co mocno poprawia im współczynnik przenikania ciepła.
Co do forów internetowych i opinii to patrzcie Państwo na to tak. Kto miał by w interesie pisać źle o Gebauerze? Mało klientów, bo mała firma i mała sprzedaż... Konkurencja też nie ma w interesie pisać o nich źle, bo są konkurencją tylko regionalną. A polska jak to polska. Najlepiej działa u nas marketing negatywny, więc na forach wypisują bzdury firmy same na siebie. A ponieważ Sokółka jest jednym z największych graczy, to w interesie wielu firm i osób jest aby na nią pisać źle. Co do wyposażenia. Sokółka ma w standardzie praktycznie wszystko co jest możliwe, włącznie z wymienianą ciepłą ramką i blokadą błędnego położenia klamki. Do tego posiada jeden z najlepszych na rynku polskim współczynników przenikania ciepła wynoszący 0,76 dla okna reprezentatywnego ze standardową szybą z argonem!!! Proponuję Państwu dobrze przeglądać badania firm, wtedy zobaczycie Państwo różnice. Co do nakładek to rozwiązanie Gebauer czyli Aluron Gemini (jeśli nie jest to wersja z piana docieplającą profil aluminiowy) to jest to archaiczne i stare rozwiązanie ,na którym Sokółka pracowała wieki temu. Okna szkli się od zewnątrz, a w pobliżu zestawu szybowego występuje mostek termiczny z racji mniejszej ilości drewna (jego braku na zewnętrznej stronie szyby). Nie ma też możliwości zastosowania okien o różnych szerokościach ramy czy po prostu okna bez nakładki, gdyż nie jest to system z unifikowany i okna wyglądały by zupełnie inaczej. Tak wiec rozwiązanie Sokółki jest o lata świetlne przed Gebauerem. Jeśli chodzi o wygląd to zawsze jest on kwestią gustu...
Tak więc Gebauer=solidny rzemieślnik a Sokółka=potentat!!!
Proszę pamiętać o tym, że od połowy 2006 Sokółka Okna i Drzwi wchodzi w skład jednego z największych koncernów produkujących stolarkę drewnianą czyli szwedzkiego Invido AB. Stąd dostęp do maszyn, wiedzy i nowoczesnych rozwiązań.

Pozdrawiam

Fachowiec...

P.S. Jeśli ktoś nie zgadza się z tym co napisałem to zapraszam do konstruktywnej dyskusji

STRASS
23-12-2011, 16:49
A jak do tego produktu Gebauera i Sokółki mają się okna Pozbudu?

Charlie
23-12-2011, 20:03
tak z ciekawości - jakiej firmy lakieruje Sokółka na dzień dzisiejszy swoje wyroby ?

maciekbielsko
26-12-2011, 10:08
tak z ciekawości - jakiej firmy lakieruje Sokółka na dzień dzisiejszy swoje wyroby ?

Sokółka maluje swoje wyroby farbami fińskiego TEKNOSA będącego liderem Skandynawskich rynków własnością koncernu TEKNOS jest także firma GORI.

maciekbielsko
26-12-2011, 11:06
A jak do tego produktu Gebauera i Sokółki mają się okna Pozbudu?

Te 3 firmy podzielił bym na 2 sposoby.

Pierwszy z nich to wielkość produkcji okien drewnianych tu kolejność jest następująca:

1.Sokółka
2.Pozbud
3.Gebauer

Pozbud wykazuje duże obroty ale w kwocie tej przewodzą roboty elewacyjne i ogólnobudowlane a nie produkcja okien.

Drugi to klasa wyrobu pod kątem parametrów, zaawansowania technologicznego produktu oraz użytego do produkcji okien parku maszynowego oraz ogólna jakość wyrobu tu w kolejności zamienił bym 2 miejsce z 3.

1.Sokółka
2.Gebauer
3.Pozbud

Pozbud to kolejny producent podający współczynnik przenikania ciepła dla za dużego okna oraz okna z niestandardową szybą z kryptonem. Mało tego uzyskują wsp. 0.98 i zamiast zaokrąglić do 1,0 albo podać dokładny to po prostu obcinają drugie miejsce po przecinku i podają sobie 0,9!!! Powinni się tego wstydzić!!! Tak jest w oknie drewnianym, a jak jest w oknach drewno aluminiowych? Podają na przykład wszem i wobec że maja okna 6 krotni uszczelkowane wliczają w to np. uszczelki przy szybowe?? Czy to jakiś żart? To tak jakby liczyć uszczelki przy szybowe w oknach PCV jako uszczelki poprawiające współczynnik przenikania ciepła. Przecież to nie połączenie skrzydła i ramy! Tak więc dla mnie Pozbud to najsłabsza w tych 3 wymienianych firm bo ani nie jest to firma wchodząca w skład jakiejś europejskiej grupy ani nie jest to firma która produkuje szczególnie dużo okien ani tez nie może być odbierana jako solidny rzemieślnik wkładający dużo serca w produkowanie przez siebie okna do tego chyba troszkę naginają rzeczywistość...

finlandia
26-12-2011, 17:36
Drogi Fachowcu,
punkt widzenie zależy od punktu siedzenia. Zasadniczo zgadzam się z Twoją pierwszą wypowiedzią, z drugą już nie, bo ten ranking jest stronniczy. W świecie forów o fachowości decydują wypowiedzi, a nie własna samoocena.
To mam dwa pytania:
- co to jest wymienna ciepla ramka - może przybliżych ten temat - chetnie dowiem się czegoś nowego.
- wchodzenie w skład "jakiejś europejskiej grupy" jest wg mnie oznaką słabości która wystąpiła w pewnym okresie, bo dla przetrwania firma musiała zostać sprzedana. O ile mi wiadomo, to nawet ta "grupa" nie jest w stanie zapełnić ciągłości produkcji.

maciekbielsko
27-12-2011, 08:24
Drogi Fachowcu,
punkt widzenie zależy od punktu siedzenia. Zasadniczo zgadzam się z Twoją pierwszą wypowiedzią, z drugą już nie, bo ten ranking jest stronniczy. W świecie forów o fachowości decydują wypowiedzi, a nie własna samoocena.
To mam dwa pytania:
- co to jest wymienna ciepla ramka - może przybliżych ten temat - chetnie dowiem się czegoś nowego.
- wchodzenie w skład "jakiejś europejskiej grupy" jest wg mnie oznaką słabości która wystąpiła w pewnym okresie, bo dla przetrwania firma musiała zostać sprzedana. O ile mi wiadomo, to nawet ta "grupa" nie jest w stanie zapełnić ciągłości produkcji.

Drogi Najlepszy Doradco na tym Forum:)

Zacznij proszę czytać ze zrozumieniem nie widzę w żadnej z moich wypowiedzi czegoś takiego jak „wymienna ciepla ramka” więc przeczytaj sobie całość jeszcze raz!!!

Co do drugiej twojej wypowiedzi to widać ze mało wiesz na temat tego przejęcia i tego jakie inne czołowe polskie firmy starały się o to żeby zostać przejęte „dofinansowane”. Firmę nie zawsze sprzedaje się po to żeby przetrwać bo przetrwać to znaczy tylko przeżyć czyli nie inwestować nie rozwijać się... częściej chodzi o wzmocnienie całej grupy. Wspólny portwel na rozwój, badania nowe maszyny i nowe technologie. Rozumie ze pojęcia te są ci obce bo w bronionej przez ciebie firmie o której jak widać z poprzednich moich wątków mam bardzo dobre zdanie tego typu sytuacje nie mogą mieć miejsca właśnie z racji tego ze jest to mała regionalna firma co czasem jest jej wada a czasem zaleta.

Więc proszę cie nie zaczynaj głupiej rozmowy i nie psuj wątku. Napisz swoje zdanie to chętnie z tobą porozmawiam. Miałem już kiedyś okazje porozmawiać z technologiem wspomnianej firmy i przekonać się jaka wiedza dysponuje. Jeśli będziesz mieć wątpliwości to mogę cie dać namiar na postronna osobę z branży chemii budowlanej która była przy tej jednostronnej dyskusji. Więc skończ pisać głupoty zacznij czytać ze zrozumieniem i nie dopowiadaj sobie.

ps. co do ciągłości produkcji to skąd ty masz takie dobre informacje hahahaha najważniejsze ze grupa ta daje ciągłość inwestycji w park maszyn, szkolenia ludzi i ciągły rozwój. A jeśli chcesz się doszkolić to chętnie spotkam się z tobą np. na Budmie i konstruktywnie porozmawiam.

Pozdrawiam fachowiec.

finlandia
27-12-2011, 09:46
:)
Wymianiana = wymienna - w tej wypowiedzi można to było odczytać równoważnie - przynajmniej ja to tak zrozumiałem.. a czy ta pomyłka jest winą złych intencji ucznia, czy nie dość precyzyjnego nauczyciela to nie ma aż takiego znaczenia - błąd to błąd. Więc prostym językiem : nie ma czegoś takiego jak wymienna ciepła ramka. Była ona tu po prostu wspomniana w dyskusji.

Rozumiem, że dla Ciebie każda opinia inna niż Twoja jest pusuciem wątku?
Miałem kiedyś okazję pracować w firmie okiennej przejętej przez ŚWIATOWEGO potentata w budownictwie. Niestety - za przejęciem nie przyszły nowe, lepsze technologie a jedynie likwidacja po kilku latach doświadczeń z polskim rynkiem.

Ps. Nie jestem z Gebaura ani nie sprzedałem nigdy ani jednego okna z ich produkcji.

maciekbielsko
27-12-2011, 12:48
:)
Wymianiana = wymienna - w tej wypowiedzi można to było odczytać równoważnie - przynajmniej ja to tak zrozumiałem.. a czy ta pomyłka jest winą złych intencji ucznia, czy nie dość precyzyjnego nauczyciela to nie ma aż takiego znaczenia - błąd to błąd. Więc prostym językiem : nie ma czegoś takiego jak wymienna ciepła ramka. Była ona tu po prostu wspomniana w dyskusji.

Rozumiem, że dla Ciebie każda opinia inna niż Twoja jest pusuciem wątku?
Miałem kiedyś okazję pracować w firmie okiennej przejętej przez ŚWIATOWEGO potentata w budownictwie. Niestety - za przejęciem nie przyszły nowe, lepsze technologie a jedynie likwidacja po kilku latach doświadczeń z polskim rynkiem.

Ps. Nie jestem z Gebaura ani nie sprzedałem nigdy ani jednego okna z ich produkcji.

Finladia nie wcale tak nie uważam, naprawdę staram się być obiektywny. Pracuje ze stolarka już ładnych parę lat a wcześniej tez kilka przy projektowaniu i nadzorowaniu budynków. Długo się uczyłem w szkołach,a później w życiu. Nie mam w zwyczaju nikomu dowołać czy się czepiać. Powiem Ci nawet więcej jeszcze nigdy nie udzielałem się na forach związanych z moim zawodem. Po prostu tym razem nie wytrzymałem opinii w tym wątku w stylu Gebauer jeden z najlepszych w europie itp. itd. Ja naprawdę szanuje tego producenta jego prace i jego produkty. Popatrz że ani razu nie napisałem o Nim źle i oceniłem Go wyżej nie Pozbud który jest znanym ogólnopolskim brendem. Jednak nie mogę czytać porównań do BMW i OPLA czy też opinii ze ktoś jest jednym z najlepszych w europie. Bo jak niby ktoś do tego doszedł w europie jest pewnie kilka tysięcy jeśli nie kilkanaście tysięcy producentów stolarki drewnianej. czy takie osądy są wynikiem tego że ktoś zna te wszystkie brendy i ich produkty? Chyba nie. Jestem Fachowcem ale nie zjadłem wszystkich rozumów nadal się uczę jak każdy z nas, nie chciałem nikogo obrazić czy urazić, podkreślam nikogo ani Ciebie ani kogoś innego. Chętnie porozmawiam, podpowiem jeśli mogę i sam chętnie posłucham i się nauczę. Po prostu róbmy to wszyscy rzetelnie. Tak żeby laik który to czyta nie wyciągał błędnych wniosków. Pozdrawiam Ciebie i wszystkich innych czytelników tego forum.

finlandia
27-12-2011, 13:20
Nie bierz do siebie moich uwag - ja po prostu na codzień sprzedaję inny, konkurencyjny "brand";)
a tak poza tym - napisałem, że w większości się zgadzam z Twoim tezami. Mała, droga firma - kto by jej chciał "dowalić":)
Za to duża, znana nazwa jest już "zagrożeniem" i dlatego uważnie czytam co piszesz i dogryzam wg własnego punktu siedzenia ;)
Tak na marginesie to dobrze byś tu został dłużej, bo stolarka drewniana jest tu zakrzyczana przez lobby plastikowe :) a nie ma nic gorszego, niż brak rzetelnej informacji.

IVO333
27-12-2011, 16:01
stolarka drewniana jest tu zakrzyczana przez lobby plastikowe :)
No i tak to dzień po świętach wyszła na jaw moja przwdziwa natura, drugie ukryte ja.... Jestem lobbystą . Żeby tylko żona się nie dowiedziała........

finlandia
27-12-2011, 17:10
:D
Ha, trochę wyżej brak zrozumienia w czytaniu zwaliłem na trudny język piszącego. Teraz to moje skróty myślowe zostały odebrane obraźliwie:)? Mam nadzieję że nie :)?jeśli tak to sorry :)
Miało być: "zwolenników pcv" ale proponuję to zostawić, bo jedynie wypowiedzi Maćka są tu na temat..

STRASS
27-12-2011, 20:41
Moje pytanie o Pozbud wywołało "konstruktywną" dyskusję,a ja miałem już wybraną firmę na okna drewniano-aluminiowe.Chciałem Pozbud ze względu na montażystów którzy -jak mnie się wydaje- znają się na rzeczy.Natomiast ci montażyści od sprzedawcy Sokółki, okna "wstawiają" .A na moje pytanie jak to robią?, usłyszałem: dobrze!

Muszę wybrać firmę która zapewni właściwy i prawidłowy montaż.

maciekbielsko
27-12-2011, 23:29
Moje pytanie o Pozbud wywołało "konstruktywną" dyskusję,a ja miałem już wybraną firmę na okna drewniano-aluminiowe.Chciałem Pozbud ze względu na montażystów którzy -jak mnie się wydaje- znają się na rzeczy.Natomiast ci montażyści od sprzedawcy Sokółki, okna "wstawiają" .A na moje pytanie jak to robią?, usłyszałem: dobrze!

Muszę wybrać firmę która zapewni właściwy i prawidłowy montaż.

Panie STRASS nie wiem z którego regionu polski Pan pochodzi i czy mógłbym kogoś Panu polecić. Na Pana wątpliwości napisze tak moim zdaniem lepiej kupić okno nawet minimalnie słabsze wraz z fachowym montażem niż lepsze okno montowane przez partaczy, bo nawet najlepsze okno można zepsuć nieudolnym montażem i takie okno będzie dobrym oknem tylko na papierze. Na Pana miejscu poprosił bym o namiary jakiś ostatnich kilku klientów obu ekip i spróbowałbym zweryfikować jakość wykonanych montaży bądź też jeśli nie czuje się Pan sam na silach to poprosił bym o pomoc jakiegoś znajomego fachowca może kogoś z rodziny albo kierownika budowy(choć i w tym przypadku z fachowością różnie bywa). W razie czego zapraszam na PW. Pozdrawiam

STRASS
28-12-2011, 17:46
Witam,
Posłałem wiadomość na PW

maciekbielsko
28-12-2011, 22:31
Odpowiedz na PW

kupiecjudex
18-07-2012, 19:31
Ja właśnie mam dylemat między Sokółką a Gebauerem. Oba punkty dystrybucji bardzo profesjonalne. Niepokoi mnie tylko sposób montażu...
Chcę zamontować okna w warstwie ocieplenia, przy zastosowaniu taśm jak do ciepłego montażu. Gebauer ch ce to zrobić na stelarzu wykonanym z drewna przytwierdzonym do otworu okiennego, Sokółka przy zastosowaniu kotew JB-D. W Gebauerze powiedzieli że ich sposób jest tańszy, ale trwały. Ja boję się że to drewno może np. zgnić pod elewacją, albo zjedzą je korniki i na czym będzie wtedy to okno się trzymać. Gdyby nie ta wątpliwość to wybrał bym Gebauera.
Nie wiem co wybrać :cry: