PDA

Zobacz pełną wersję : Brak wentylacji w łazience



dodusia55
07-08-2010, 17:51
Witam serdecznie , mam problem w domu ( na razie stan surowy) nie mam wentylacji w dolnej łazience murarze zapomnieli wstawić pustaki wentylacyjne w ścianę . Jest tylko okno z nawiewnikiem . Proszę podpowiedzcie , co zrobić .

Czy jest szansa , żeby ta wilgoć z łazienki była usuwana na zew. przez wentylację w salonie ( łazienka wychodzi na otwartą kuchnię z salonem, jest tam kominek z doprowadzeniem powietrza z zewnątrz , i jeden przewód wentylacyjny , w kuchni 2 przewody wentylacyjne w ścianach ( okap i kratka))
, gdyby np . podciąć drzwi ???

Czy może na suficie założyć kratkę , przebić strop i rurę PCV wyprowadzić przez poddasze użytkowe ( nad łazienką mam garderobę) na wentylowany strych lub ponad dach???
I jeszcze jedno . Jeżeli pralnia sąsiaduje z łazienką , można je podłączyć pod jeden przewód w kominie?? ( tak niestety mam)Pozdrawiam Dorota
_________________

racer
07-08-2010, 22:01
Jeśli wyrzut na zewnątrz- nawet z wentylatorem- licz się z przemrożeniami do wewnątrz pomieszczenia! Nie można podłączać dwóch pomieszczeń pod jeden kanał. Jeśli stan surowy to na spokojnie nie spiesząc się przemyśl dostawienie kanału lub instalację rekuperacji. pozdrawiam

KrzysztofLis2
15-08-2010, 13:22
Murarze zapomnieli, niech murarze kują ścianę i wstawiają.

Ewentualnie możesz ich obciążyć kosztami po równo z kierownikiem budowy, który taki badziew podpisał.

M K
16-08-2010, 23:30
Ech te majstry z bożej łaski. Szkoda słów, twórczość mają bardzo bogatą. Partacz nie poprawi swojego błędu bo uważa tak jest dobrze.
Weź do tej roboty kogoś kto ma o tym pojęcie.

chris_w
17-08-2010, 06:50
Czy byłaby możliwość aby wkuć tam w miejsce tego komina rurę kanalizacyjną 110? Jeśli tak to raczej w tą stroną kombinuj (jeśli komin wyżej ma kanał od tej łazienki tylko ma zaślepiony spód), jeśli w ogóle nie ma kanału na tą łazienke to ekipa trochę bardziej niż "zapomniała".

M K
17-08-2010, 21:53
lepiej fi 150

suniok
04-11-2010, 21:53
Witajcie,

Jetsem na etapie układania rurek od podłogówki i "zorientowałem się" , że nie ma wentylacji w łazience.

Łazienka na parterze, komin z dwoma kanałami wentylacyjnymi oddalony kilka metrów obsługiwać ma według projektu mały kibelek i kotłownie. Jak to rozwiązać?
Nad łazienką jest użytkowe poddasze bez żadnych łazienek itp.

dako
05-11-2010, 06:08
takie coś http://www.dachyonline.pl/index.php?p369,kominek-wentylacyjny-do-pokryc-z-dachowki-cementowej-euronit (dobrane do pokrycia jakie masz) plus rura spiro

zibik_eng
04-02-2011, 16:21
takie coś http://www.dachyonline.pl/index.php?p369,kominek-wentylacyjny-do-pokryc-z-dachowki-cementowej-euronit (dobrane do pokrycia jakie masz) plus rura spiro

Post jest o wentylacji łazienki a nie odpowietrzenia pionu kanalizacyjnego... a do tego służy kominek który "doradzasz"

Ar2ro
04-02-2011, 16:59
no właśnie,a ja w projekcie też mam tak wyprowadzoną wentylację i teraz mam problem jak to wykonać.Trzeba było wcześniej pomyśleć,wiem,zbyt póżno trafiłem na to forum.No nic,szukam dalej rozwiązania,a może coś jednak podpowiecie jak to rozwiązać z tymi kominkami i rurami spiro.

zibik_eng
05-02-2011, 14:24
no właśnie,a ja w projekcie też mam tak wyprowadzoną wentylację i teraz mam problem jak to wykonać.Trzeba było wcześniej pomyśleć,wiem,zbyt póżno trafiłem na to forum.No nic,szukam dalej rozwiązania,a może coś jednak podpowiecie jak to rozwiązać z tymi kominkami i rurami spiro.

Zwrócić się do projektanta aby doprojektował POPRAWNIE wentylacje grawitacyjną tj KOMIN lub obciążyć kosztami wykonania takiego projektu.