PDA

Zobacz pełną wersję : Gniazda i włączniki do domu z bali - szukam INSPIRACJI



Penetrarore
09-08-2010, 08:15
Witam

Mamy dom z bali.
Wykonawca zaproponował nam gniazdka i wyłączniki które prezentują się dość średnio. Szare kanciaste puszki montowane na drewnie.
Jakiś czas temu widziałem rozwiązania nawiercane i bardziej przyjazne oku.

Dlatego chciałem zapytać co wy macie u siebie zamontowane?? (zdjęcia byłby super)

Pomożecie :)

kruszon11
09-08-2010, 09:15
Ja mam takie kanciaste puszki montowane na balu. Kolor kremowy. Seria Kwadrat z Berkera. W dzienniku na zdjęciach coś powinno być :)

8)

maciej74
09-08-2010, 14:27
fakt prónd w drewnianym domu to problemik estetyczny u mnie kable kładłem w czasie budowy chowałem je w ościeżnicach,między belkami i kontakty mam wpuszczone w belki jak szukałem innych metod to natrafiłem na włączniki światła bezprzewodowy fajna sprawa tylko drogo.

alberto1968
17-08-2010, 06:59
Witam

Mamy dom z bali.
Wykonawca zaproponował nam gniazdka i wyłączniki które prezentują się dość średnio. Szare kanciaste puszki montowane na drewnie.
Jakiś czas temu widziałem rozwiązania nawiercane i bardziej przyjazne oku.

Dlatego chciałem zapytać co wy macie u siebie zamontowane?? (zdjęcia byłby super)

Pomożecie :)

niekoniecznie puszki na wierzchu,firma ktora wykonuje dom ma raczej wiedze co zrobic z przewodami i innymi instalacjami i jak je ukryc,w moim przypadku bale przyjechaly nawiercone,co umozliwilo elektrykom -z doswiadczeniem w drewnie sprawnie wprowadzic dowewnatrz sciany przewody w otulinie z peszla,oczywiscie nie wszystkie tak mozna i nie wszystko trzeba pchac w sciany,tak jak juz wspomnial Maciej74,mozna w oscieznice-tylko z glowa zeby pozniej nie bylo niespodzianek,jest posadzka ok 20cm grubosci i tez pozwala na wprowadzenie dosciany przewodu-wczesniej nawierca sie puszke pod gniazdo--czyli to nie jest wielki problem,sprobuje umiescic fotki z mej chatki wewnątrz,moze cos uda sie ci wypatrzyc,wiecej moge podeslac na priva

alberto1968
17-08-2010, 08:38
Witam

Mamy dom z bali.
Wykonawca zaproponował nam gniazdka i wyłączniki które prezentują się dość średnio. Szare kanciaste puszki montowane na drewnie.
Jakiś czas temu widziałem rozwiązania nawiercane i bardziej przyjazne oku.

Dlatego chciałem zapytać co wy macie u siebie zamontowane?? (zdjęcia byłby super)

Pomożecie :)

jeszcze jedna fotka,moze zobaczysz wiecej

Penetrarore
19-08-2010, 13:46
nie chodzi mi teraz o to jak prowadzone będą kable .. tylko jak wyglądać będzie puszka na balu ...

znalazłem na forum następujące rozwiązania .. i własnie o to mi chodzi ..

Czy niebieskie puszki "wewnątrzbalowe" na zdjęciu "pic3" to zwykłe puszki czy jakieś specjalne do drewna...
Jeżeli specjalne to gdzie można je kupić?


Jeżeli dobrze rozumiem zasadę działania takiej puszki .. to do niej będzie pasował obojętnie jaki kontakt/gniazdko podtynkowe?

Dzięki za pomoc

maciej74
19-08-2010, 17:01
puszki są zwykłe systemowe czyli można je ze sobą sprytnie łączyć do tego dochodzą gniazdka na listwie takie jak na zdjęciu 2 i 3,

slawek9000
09-09-2010, 22:27
skąd jesteś? w Łasku Magnus ma prezentację swojego domu, i tam mają fajne dizajnerskie wyłączniki i gniazdka, znaczy jest taki aluminiowy docięty pod profil bala element walcowy i na nim grube szkło tak z 15x15cm , wygląda niezle ale czy to można gdzie kupić to nie wiem. Jak będę u nich moge zrobić zdjęcie