PDA

Zobacz pełną wersję : BK na klej przy ścianie dwuwarstwowej 24+12 ?



ryby
26-02-2004, 14:17
Pytanie jak w temacie. Mam zamiar stawiać ścianę dwuwarstwową z BK 24cm + 12 styropian. Skłaniam sie ku temu aby Bk murować na klej, gdyż cena zaprawy będzie conajmniej porównywalna jeśli nie niższa od cementowej. A poza tym nie ma takiego bałaganu i chyba szybciej można murować.
Co o tym myślicie?
pzdr.

cyrus
26-02-2004, 15:26
worek gotowej zaprawy murarskiej kosztuje ok 7zł, worek kleju - 16zł. Wybrałbym zaprawę - klej stosowałbym tylko ze względu na likwidację mostków cieplnych. Bloczki przed położeniem kleju dobrze jest przeszlifować żeby zniwelować nierówności (nawet w Ytongu się zdarza), przy zaprawie można to sobie darować. Kwestia bałaganu - jak masz ekipę "brudasów" to nic nie pomoże, chcesz zminimalizować "syf" - kup gotową zaprawę murarską.

ryby
26-02-2004, 16:34
worek gotowej zaprawy murarskiej kosztuje ok 7zł, worek kleju - 16zł.

No tak, tylko na ile wystarczy worek zaprawy a na ile kleju? Tutaj chyba punkt dla klejowej.

Pagin
26-02-2004, 16:43
Witam,
U siebie robilem BK 24 na klej. Worek kleju (Atlas KB15) starcza na 1,5 palety bloczka 24. Na palecie jest 35 bloczkow
Pozdrowienia

mik99
26-02-2004, 17:35
Ryby jednak koszt bloczków do klejenia jest wyższy do tych na normalna zaprawę:http://www.faelbet.com.pl/

Olsen
26-02-2004, 18:09
Witam

Dobrze mówisz Pagin ATLAS KB - 15 (Zaprawa klejowa do bloczków i płytek z betonu komórkowego) idealnie się nadaje a cena jednego worka to ok 12.95zł+VAT 7% za worek 25kg

Pozdrawiam olsen

aga_kraków
26-02-2004, 18:17
Ryby,my planujemy dokładnie tak samo i z tych samych powodów + mniej wilgoci budowlanej w ścianach
Aga

ryby
26-02-2004, 18:18
mik99
zgadza się, ale ja się zastanawiam nad klejem do zwykłych bloczków z solbetu, bez p+w tylko gładkich.

W solbecie koszt zaprawy wynosi przy worku 25 kg - 16.05 brutto za zaprawę na białym cemencie i 12.84 brutto na szarym cemencie.
Wg producenta worek 25 kg powinien wystarczyć na 16 m2 ściany z spoiną grubości 1 mm. Jednak trzeba spojrzeć na to rozsądnie i przy założeniu, że spoina będzie miała 2 mm, worek 25 kg wystarczy na 8m2.
Wtedy koszt zaprawy klejowej na 1 m2 wynosi:
- 2 zł przy białym cemencie
- 1.60 zł przy szarym cemencie
Przy powierzchni ścian zewnętrznych w moim przypadku ok 160m2 wychodzi to naprawdę tanio.
Nawet jeśli doliczę do tego koszt wykonania spoin pionowych czyli + 1/3.

Tylko czy ktoś z Was robił na klej zwykłe bloczki?

ryby
26-02-2004, 18:20
A czy ktoś może mi podać jaki jest koszt materiałow tj. piasek + cement na zaprawę tradycyjną w przeliczeniu na 1m2?

mik99
26-02-2004, 18:26
ryby
Zwykłe boczki nie nadają się do klejenia na zaprawę ciepłochronną, przy której wymagana grubość spoiny to max 2 do 3mm, poniważ nie trzymają tak dokładnie wymiarów, tam tolerancja jest ok.50mm na długości każdego bloczka!
:wink:

ryby
26-02-2004, 18:46
mki99
dlaczego to napisałeś :(
bloczki 24 p+w są niestety w cenie ok. 8 zł brutto i wtedy nie wygląda to już tak różowo.

nurni
26-02-2004, 19:32
Zwykłe boczki nie nadają się do klejenia na zaprawę ciepłochronną, przy której wymagana grubość spoiny to max 2 do 3mm, poniważ nie trzymają tak dokładnie wymiarów, tam tolerancja jest ok.50mm na długości każdego bloczka!

To tylko teoria. Oglądałem i mierzyłem bloczki foliowane (pod klej) i luzem na paletach (pod zaprawę) i niestety takich niedokładności nie zauważyłem. W Faelbecie i Solbecie ludzie powiedzieli mi to samo. Spokojnie można kupować bloczki (tańsze) paletowane i kłaść na klej. A że czasem któryś trzeba przeszlifować :( - no cóż widzlałem budowę z Ytonga obok mnie - oj szlifowali chłopaki szlifowaliii :D .
Tak więc ryby - głowa do góry.
Ja też tak będę robił i starałem się jak najdokładniej sprawdzić wymiary i skonsultować z murarzami - spokojnie rzecz jest do zrobienia. :D :D :D

ryby
26-02-2004, 20:02
Witam,
U siebie robilem BK 24 na klej. Worek kleju (Atlas KB15) starcza na 1,5 palety bloczka 24. Na palecie jest 35 bloczkow
Pozdrowienia

Pagin, a Ty jakie miałeś bloczki?

Didi
26-02-2004, 20:11
ryby dlaczego napisałeś, że "bloczki 24 p+w są niestety w cenie ok. 8 zł brutto i wtedy nie wygląda to już tak różowo". To znaczy, że nie umiesz się targować. ja za bloczki p-w pod klej zapłaciłam 5,60/szt.
spobób budowania jest super. Czysto, bez mostków termicznych. Tylko jedna wada: nie każda ekopa chce się podjąć budowy na klej - bo nie każda potrafi - chodzi o to, że tu nie nadrzuci 4 cm zaprawy, aby utrzymać poziom, bo w B/K na klej pion i poziom muszą trzymać już od pierwszego bloczka.[/quote]

ryby
26-02-2004, 22:14
Didi
nie wiem kiedy kupowałeś ale obecnie na takie ceny nie ma co liczyć. Wcale bym się nie zastanawiał.
Ale widzisz co sie teraz dzieje w hurtowniach, bierze się wszystko i sprzedający dobrze o tym wiedzą, więc nie mają zamiaru w jakiś znaczący sposób obniżać cen.
Poza tym z góry założyłem, że będę stawiał z BK 24 zwykłego i wątpliwości pojawiły się tylko w tym czy na klej czy cement.
pzdr.Maciej.

Pagin
26-02-2004, 22:26
Witam,
Bloczki BK 24 cm oraz BK 12 cm, wersja na klej (dokladniejsze wymiary), bez piora-wpust (producent Osława) kupilem w Castoramie w Gdansku. Cena BK 24 to 4,95 zł brutto, cena BK 12 to 2,97 zl brutto. Wytargowalem transport i rozladunek HDSem w cenie. Ponadto nie pobierali kaucji za palety, palety odbierali wlasnym transportem na swoj koszt, przyjmowali zwrot niewykorzystanego materialu (pelne palety) - transport ich, uszkodzone bloczki zabierali i zwracali pieniadze. Nigdzie (lacznie z producentem) nie dostalem nizszej ceny i lepszych warunkow. Ustalenie warunkow zakupu - czerwiec 2003, odbior bloczkow - wrzesien 2003, zwroty - pazdziernik 2003
Pozdrowienia

aga_kraków
27-02-2004, 06:25
Bloczki odmiany D muszą trzymać wymiary, a odmiany M - nie muszą.Co nie znaczy, że tną je pod płotem za wytwórnią.
jak ze wszystkim-trzeba oceniać konkretny produkt

A- przy okazji- może wiecie - cena za robotę przy klejeniu a murowaniu -taka sama czy nie?
Pozdr.Aga

mik99
27-02-2004, 06:52
Witam,
Bloczki BK 24 cm oraz BK 12 cm, wersja na klej (dokladniejsze wymiary), bez piora-wpust (producent Osława) kupilem w Castoramie w Gdansku. Cena BK 24 to 4,95 zł brutto, cena BK 12 to 2,97 zl brutto. Wytargowalem transport i rozladunek HDSem w cenie. Ponadto nie pobierali kaucji za palety, palety odbierali wlasnym transportem na swoj koszt, przyjmowali zwrot niewykorzystanego materialu (pelne palety) - transport ich, uszkodzone bloczki zabierali i zwracali pieniadze. Nigdzie (lacznie z producentem) nie dostalem nizszej ceny i lepszych warunkow. Ustalenie warunkow zakupu - czerwiec 2003, odbior bloczkow - wrzesien 2003, zwroty - pazdziernik 2003
Pozdrowienia

Warunki akupowe faktycznie wynegocjowałeś bardzo korzystne, niemal jak rasowy niegocjator, który powinien uczyć naszych DYNIOGŁOWYCH co do Brukseli pojechali , przed przystapieniem do EU.
Moje gratulacje :wink:

mik99
27-02-2004, 06:53
Bloczki odmiany D muszą trzymać wymiary, a odmiany M - nie muszą.Co nie znaczy, że tną je pod płotem za wytwórnią.
jak ze wszystkim-trzeba oceniać konkretny produkt

A- przy okazji- może wiecie - cena za robotę przy klejeniu a murowaniu -taka sama czy nie?
Pozdr.Aga
Moja ekipa nie robi różnicy, w innych przypadkach raczej podobnie z tą jednak róznicą, że dobrego wykonawcę znaleźć jest bardzo ciężko.

Pagin
27-02-2004, 06:55
Witam,
MIK99 - dziekuje. Dodam jeszcze ze warunki ktore wynegocjowalem dotyczyly wszystkiego procz ceny za BK. Cena nie podlegala negocjacji, ale i tak bylo najnizsza ze wszystkich mi znanych :D
Pozdrowienia

mik99
27-02-2004, 07:02
Witam,
MIK99 - dziekuje. Dodam jeszcze ze warunki ktore wynegocjowalem dotyczyly wszystkiego procz ceny za BK. Cena nie podlegala negocjacji, ale i tak bylo najnizsza ze wszystkich mi znanych :D
Pozdrowienia
no cóż, ale i tak :P

Arek99
27-02-2004, 07:07
ja kładłem bk24 odmiany M na klej. Mimo, że nie są to bloczki "dokładne" to nie było problemu z układaniem, wystarczyło przeszlifować lekko każdą warstwę; zużycie kleju niecały worek na paletę, robota lekka, łatwa i przyjemna, w życiu nie babrał bym się z zaprawą

ryby
02-03-2004, 17:51
Dzisiaj znalazłem ofertę na bloczki z Prefbetu w cenie 5.10 brutto za 24 cm odmiany 500 D (na klej) lub M (na zaprawę cementową).
Wpłata całości kwoty, natomiast odbiór tak jak mi będzie pasowało np. czerwiec.

Powoli mam tego dosyć :evil: . Chyba zamówię w ciągu 2-3 tygodni i zapominam o temacie.

mik99
02-03-2004, 18:10
Dzisiaj znalazłem ofertę na bloczki z Prefbetu w cenie 5.10 brutto za 24 cm odmiany 500 D (na klej) lub M (na zaprawę cementową).
Wpłata całości kwoty, natomiast odbiór tak jak mi będzie pasowało np. czerwiec.

Powoli mam tego dosyć :evil: . Chyba zamówię w ciągu 2-3 tygodni i zapominam o temacie.
Racja!
Czasem zatracamy równowagę, w pogoni za kilkoma groszami potrafimy wykonać kilka telefonów, odwiedzić kilka hurtowni poświęcić wiele cennego czasu, ale czy zysk z opercji wyrówna nam poniesione nakłady? :-?

AxLe
02-12-2004, 19:14
Możesz na skrobię zrobić

jajmar
02-12-2004, 21:10
ryby
Zwykłe boczki nie nadają się do klejenia na zaprawę ciepłochronną, przy której wymagana grubość spoiny to max 2 do 3mm, poniważ nie trzymają tak dokładnie wymiarów, tam tolerancja jest ok.50mm na długości każdego bloczka!
:wink:

50mm :o chyba przesadzileś