PDA

Zobacz pełną wersję : Wentylacja w mieszkaniu - projekt obowiązkowy???



ryhu82
09-08-2010, 18:36
Proszę o pomoc.
Podjąłem się remontu wynajmowanego mieszkania w kamiennicy (46mkw) i muszę w nim zrobić wentylację (mechaniczną).
Zakres robót:
- dziura w ścianie z łazienki do pomieszczenia na klatce schodowej (która już jest),
- przepust przez dach,
- łączna długość wentylacji nico ponad 4m.,
- po drodze wentylator kanałowy,
- skraplacz (na trójniku) przed przejściem do łazienki podłączony do kanalizacji w pomieszczeniu na klatce schodowej.
- średnica kanału 125mm (kanał zbiorczy dla kuchni i łazienki).
Opinia kominiarska jest.
Czy muszę przedstawić projekt takiego rozwiązania???
Administracja budynku się tego domaga.
Z jakiego aktu prawnego wynika konieczność przedstawienia takiego projektu i kto może taki projekt wykonać???
Chciałem wykonać samodzielnie - jeśli spełniał by wymogi to chyba nic nie stało by na przeszkodzie.

M K
10-08-2010, 22:22
Zapytaj się w administracji po co im ten projekt a może chodzi o szkic wentylacji. Taki szkic powinien być w opinii kominiarskiej.

ryhu82
11-08-2010, 19:44
szkic już dałem, pytali czy mam projekt wentylacji, mam opracowanie własne, ale i tak chyba ostatecznie zdecyduję się na reku w łazience i rozprowadzenie do obu pokoi, no zobaczymy czy będzie potrzebny projekt podbity przez inż. ;-)

M K
11-08-2010, 19:55
Możesz sam zrobić projekt, pieczątkę przyłoży znajoma osoba mająca uprawnienia i gotowe,

kangaxx
14-08-2010, 23:12
jakie uprawnienia?
do wykonania projektu wm nie potrzeba żadnych, sam możesz go narysować i dać biurokratom

gruchot
15-08-2010, 07:47
jakie uprawnienia?
do wykonania projektu wm nie potrzeba żadnych, sam możesz go narysować i dać biurokratom

Niestety nie masz racji.
Nie zabierasz się do projektowania lub wykonywania czegokolwiek jeżeli nie masz do tego uprawnień.
Wiem, ze tak wiele osób robi ale to nie znaczy ze nie trzeba mieć uprawnień.

ryhu82
15-08-2010, 20:25
Prawo budowlane mówi wyraźnie, że projektant to osoba posiadająca odpowiednie uprawnienia i kwalifikacje do projektowania więc trzeba tylko znaleźć właściciela pieczątki z czołówką inż. i numerem uprawnień.

kangaxx
24-08-2010, 15:14
a ja powtórzę z uporem maniaka ze do projektu wm nie trzeba uprawnień, oczywiście mam na myśli wm w domkach nie zmieniająca samego projektu domu