PDA

Zobacz pełną wersję : Udanej ucieczki Saro-komentarze do dziennika budowy



jolana
26-02-2004, 19:51
Gratulacje Saro!

Powodzenia w "UCIECZCE" i w pisaniu dziennika :)

sara
27-02-2004, 17:46
Dziękuję, mam nadzieję, że się uda :P

AgnesK
28-02-2004, 14:02
Chyba już tak zostanie, że to Jolana będzie zakładała "Komentarze do..." :D

Saro, trzymam kciuki za Was. Na pewno się uda!

Ivonesca
01-03-2004, 08:02
jaka piękna działeczka !!!
Saro - trzymam kciuki, abys nie musiała przerywac dziennika ! :-)

sara
01-03-2004, 18:17
Dziekuje Wam bardzo :P

magi
01-03-2004, 21:03
działeczka miodzio :)

AgnesK
01-03-2004, 23:37
Rany, Saro, działka przeeeeeepiękna :D

magi
02-03-2004, 20:01
pamiętam jak mnie denerwowały te pielgrzymki przy sprzedaży brrrr
trzymam kciuki

czupurek
05-03-2004, 11:44
no to czekamy na cd :P

sara
05-03-2004, 18:13
Dziekuję Wam bardzo :oops: Ciąg dalszy niewątpliwie będzie, jak przebrnę przez "turystykę".

magi
15-04-2004, 18:19
Na pewno się uda.
Trzymam kciuki
Trzymam kciuki
Trzymam kciuki
:D

_bogus_
25-05-2004, 08:50
Poszukałem, poszukałem i znalazłem komentarze :) Może umieścisz w swoich postach link do komentarzy? W przypadku kłopotów - służę pomocą.

Ale nie o tym chciałem pisać. Saro - mam pytanie - czy mogłabyś dokładniej opisać jak udało Ci się uzyskać adres i meldunek bez domu? W jakiej Gminie? Mam taką sytuację że jeszcze nie odebrałem domu, to zajmie kilka tygodni, a ja już chciałbym przekierować korespondencję na nowy adres. Problem tylko taki że z adresu znam wszystko oprócz nr domu :(

Będę wdzięczny za odpowiedź.

Pozdrawiam

sara
25-05-2004, 16:52
Poszukałem, poszukałem i znalazłem komentarze Może umieścisz w swoich postach link do komentarzy? W przypadku kłopotów - służę pomocą.

Ale nie o tym chciałem pisać. Saro - mam pytanie - czy mogłabyś dokładniej opisać jak udało Ci się uzyskać adres i meldunek bez domu? W jakiej Gminie? Mam taką sytuację że jeszcze nie odebrałem domu, to zajmie kilka tygodni, a ja już chciałbym przekierować korespondencję na nowy adres. Problem tylko taki że z adresu znam wszystko oprócz nr domu

Pod ostatnimi postami, jest odnosnik do komentarzy :) A co do adresu...na swojej działce mam budynek drewniany jako....ale udało nam się dzięki naprawdę dobrej chęci i pomocy urzędników. Z przyczyn wiadomych nie napiszę gdzie to jest. Przykro mi. Przeczytaj ustawę o ewidencji ludności. Może znajdziesz coś dla siebie? Powodzenia :)

ewusia
27-05-2004, 13:41
Piekna działeczka, mam nadzieję że uda Ci się zachować drzewa przed zniszczeniem, są piękne. A i psiulo miodzio :D owczarki są chyba najmądrzejszymi psami. Trzymam kciuki za powodzenie całej inwestycji i oby źwierzątko :wink: nie przysparzało kłopotów

AgnesK
12-09-2004, 22:55
A to czary - nie było domu i już jest :D Gratulacje Saro. Trzymam kciuki za dalsze tempo robót. I więcej zdjęć poproszę. :D

kroyena
13-09-2004, 08:38
No to powolutku, powolutku wyhamowuj cobyś własnego gniazdka nie przebiegła. :wink:

Anna Wiśniewska
13-09-2004, 08:49
Poszukałem, poszukałem i znalazłem komentarze :) Może umieścisz w swoich postach link do komentarzy? W przypadku kłopotów - służę pomocą.

Ale nie o tym chciałem pisać. Saro - mam pytanie - czy mogłabyś dokładniej opisać jak udało Ci się uzyskać adres i meldunek bez domu? W jakiej Gminie? Mam taką sytuację że jeszcze nie odebrałem domu, to zajmie kilka tygodni, a ja już chciałbym przekierować korespondencję na nowy adres. Problem tylko taki że z adresu znam wszystko oprócz nr domu :(

Będę wdzięczny za odpowiedź.

Pozdrawiam



bogus
My już mamy adres (bez meldunku)- bez odbioru domu. Pocztę już możemy odbierać gdyż Urząd Pocztowy w naszej gminie zakłada skrzynki bez konieczności meldunku. Sprawdź u siebie, pewnie jest podobnie. Adres nadaje Urząd Gminy i nie domaga się przy tym meldunku. Ja adres załatwiłam przy okazji podpisywania umowy o dostarczanie gazu.


Saro
Przepraszam za wcięcie :wink:

Pozdrawiam

sara
13-09-2004, 14:34
A to czary - nie było domu i już jest :D Gratulacje Saro. Trzymam kciuki za dalsze tempo robót. I więcej zdjęć poproszę. :D

Niestety więcej zdjęć nie będzie, bo nawalił nam aparat :cry: , a nie mam skanera.

Ziemowit
07-12-2004, 19:12
Witam i Gratuluje Tobie (i chyba sobie) wyboru projektu.

Właśnie jestem na etapie finalizowania zakupu działki i oczywiscie szukam projektu domku. Po dosc dlugich poszukiwaniach pozostały mi do wyboru wlasciwie dwa projekty LMB 20 lub LMB 25 z pracowni Lipińskich. Moja sytuacja jest dosc specyficzna bo przymierzam sie do budowy blizniaka, a oba te projekty dadzą sie 'zbliżniaczyć'. Jak do tej pory, wszyscy zainteresowani przychylają się do projektu LMB 25, ze wzgledów praktycznych (pomieszczenie gospodarcze, większy przedpokój). Z lektury Twojego dziennika wiem że wybudowałaś własnie LMB 25. W zwiazku z tym mam mnóstwo pytań (a jakżeby inaczej). Ale nie chcę Cię nimi zasypywać, wiec zadam tylko dwa, dotyczące projektu.
Czy po wybudowaniu domu coś byś w nim zmieniła?
Czy projekt domu byl dokladny i zawieral wszystko co bylo potrzebne (wszystkie instalacje)?

Z góry dziękuje za odpowiedz i POZDRAWIAM

sara
07-12-2004, 20:48
Z lektury Twojego dziennika wiem że wybudowałaś własnie LMB 25. W zwiazku z tym mam mnóstwo pytań (a jakżeby inaczej). Ale nie chcę Cię nimi zasypywać, wiec zadam tylko dwa, dotyczące projektu.
Czy po wybudowaniu domu coś byś w nim zmieniła?
Czy projekt domu byl dokladny i zawieral wszystko co bylo potrzebne (wszystkie instalacje)?

Projekt domu jest bardzo dokładny. Zawierał wszystkie instalacje. W ogóle projekt był bardzo dokładny i porządnie wykonany. Zgodę na ew. przeróbki dostaliśmy bez problemów. W kuchni dodalismy okno, ponieważ uważałam, że będzie za ciemno (kuchnia jest od północy i przy samej ścianie lasu). Przez to mielismy kłopoty z zagospodarowaniem jej, ale jakoś wybrnęliśmy. Ponieważ w przyszłości mamy zamiar poddasze zrobić użytkowe, wejście na nie jest przygotowane z przedpokoju jako niezależne. Strop zrobiliśmy wylewany a nie drewniany jak jest w projekcie i dodalismy okna na szczytach rezygnując z połaciowych. Podniesione są krokwie do góry, żeby do jetki było 2,70 (to ze względu na pozyskanie większej powierzchni użytkowej na poddaszu).Gdybyśmy mieli więcej kasy zbudowalibyśmy piwnicę pod kuchnią i przedpokojem. Więcej zmian nie wprowadzaliśmy. Mieszkamy w tym domu 3-ci miesiąc i jesteśmy bardzo zadowoleni (jest bardzo ciepły, co prawda nie było jeszcze "tęgich" mrozów). Aha, jeszcze mąż mi podpowiada, że zmienilismy sposób otwierania drzwi do łazienki (otwierają się do środka łazienki a nie na zewnątrz). Możesz pytać o co chcesz. W jakim rejonie sie będziesz budował? Może do mnie masz niedaleko? :)

sara
07-12-2004, 20:56
Gratulacje Saro!

Powodzenia w "UCIECZCE" i w pisaniu dziennika :)

Moja "ucieczka" już się zakończyła. Mieszkam od 3 miesięcy w swoim nowym domu!!! Muszę wam się przyznać, że bałam się czy napewno w przeciągu pół roku uda nam się postawic dom i zamieszkać w nim (postawilismy wszystko na jedną kartę). Ale udało nam się i bardzo się cieszę. Niestety przez te pół roku nie miałam internetu, więc nie mogłam pisać dziennika budowy, dzielić się kłopotami i radościami, jak również szukać porad. Mogę jedynie obiecać, że jak "dorobię" się aparatu to porobię zdjęcia i je pokażę.

Ziemowit
08-12-2004, 20:11
Witam

Bardzo dziękuję za tak szybką i wyczerpującą odpowiedź. Najbardziej interesuje mnie sprawa tych schodów. My też chcemy w przyszłości mieć możliwość zagospodarowania poddasza i rozważaliśmy umieszczenie schodów w salonie tak jak proponuje autor projektu, co według nas nie jest idealnym wyjściem. Myślałem, że nie da się ich zmieścić w przedpokoju, a Ty piszesz, że jakoś się udało. Gdzie je umieściliście?
Mamy zamiar budować, (jeśli oczywiście sfinalizujemy kupno działki) w Gminie Lesznowola (powiat Piaseczno), a jak na razie mieszkamy w Warszawie.
Byłoby wspaniale gdybyśmy mogli obejrzeć Twój domek. To jednak, co innego patrzeć na coś na planie, a zobaczyć na własne oczy. Gdybyś była tak miła i zdecydowała się na ‘najazd obcych’ podaję mój: e-mail [email protected]

Pozdrawiam