PDA

Zobacz pełną wersję : Jak wykonać elewacje na drewnianym domku?



Aruch
11-08-2010, 13:32
Witam

Kupiłem ostatnio domek drewniany I mam pytanie jaką zrobić elewacje z wełny czy ze styropianu?


PS. Na budownictwie nie znam się :(.

Bold
11-08-2010, 15:17
z desek

Aruch
11-08-2010, 16:54
Tylko bym chciał naciągnąć normalny tynk zew a pod tynk wełna albo styropian.

Bold
13-08-2010, 13:07
tynk i styropian można robić na nowy dom, gdzie drewno jest suche, ja bym w używanym domu nie ryzykował,
a jaka konstrukcja tego domu, szkielet, bale?

Aruch
13-08-2010, 16:03
To jest dom z bali i ma ok 80 lat.

Bold
13-08-2010, 17:37
trzeba by było zrobić to na płycie OSB odsadzonej na pionowym ruszczie aby zapewnić drewnu szczelinę wentylacyjną,
koniecznie trzeba zrobić wloty i wyloty powietrza,
a może da się odnowić te bale?

alberto1968
14-08-2010, 11:19
myślę,że tynk to nie najlepszy pomysł,ponieważ masz dom drewniany,oczywiście jest taki wariant do zrealizowania tak jak powyżej,z zachowaniem szczeliny wentylacyjnej,ale najprosciej i chyba relatywnie niedrogo należy dac szczeline wentylacyjną,folie paroszczelną,ruszt drewniany 5x10cm,welna w tym ruszcie,(idealnie byloby polozyc 5cm dodatkowo na "krzyż"-wczesniej oczywiscie trzeba przelacic poprzednią warstwe)folia wysokoparoprzepuszczalna i deski szalunkowe-dostepne sa na zamowienie imitujące bal-o roznych rozmiarach i ksztaltach,mysle ze udaloby sie zachowac w pewnym stopniu charakter drewnianego domu,

kruszon11
28-10-2010, 17:37
Chyba w takim przypadku najlepszym i jedynie słusznym wyjściem będzie ocieplenie z wełny, folie, szczeliny itd. no i deski... Czy to szalunkowe, czy podbitka... co komu bardziej odpowiada...
Na marginesie w listopadowym "Muratorze" jest o tym właśnie temacie artykuł i wszystko fajnie z rysuneczkami przedstawione....

8)