PDA

Zobacz pełną wersję : projekt CHABER 2 pracownia MTM STYL (Domy w Stylu)



sm77
11-08-2010, 17:13
Witam:)
Chciałabym spytać doświadczonych:-)
co sądzicie o tym nowym projekcie:
http://www.domywstylu.eu/projekty/jednorodzinne_z_uzytkowym_poddaszem/chaber_2/
http://www.domywstylu.eu/image_mid.php?prefix=chaber_2&txt=&flip=0&ver=CE


po dłuuuuuuugich poszukiwaniach, w końcu natrafiliśmy na niego i wydaje się spełniać w większości nasze oczekiwania
dokonalibyśmy drobnych przeróbek, m.in. schody ze spocznikiem, powiększenie wiatrołapu, likwidacja balkonu...

generalnie chcemy prosty dom, tani w budowie i użytkowaniu -czy ten się kwalifikuje?;)
dla rodziny 2+2,

wszelkie uwagi mile widziane:)

sm77
11-08-2010, 17:17
to jeszcze dorzuce wnętrza;)
parter:
http://www.domywstylu.eu/image_rzut.php?prefix=chaber_2&suffix=_rz1.gif&flip=0
poddasze:
http://www.domywstylu.eu/image_rzut.php?prefix=chaber_2&suffix=_rz2.gif&flip=0

a tutaj znajdziecie wizualki wnętrz:
http://www.domywstylu.eu/wnetrze.php?id=704

z góry dziękuję, bo każde wasze spostrzeżenie jest dla mnie b., cenne!

sm77
13-08-2010, 19:21
hop!

bowess
16-08-2010, 14:32
Podoba mi się. :) Fajny, ekonomiczny domek z garażem w bryle.

Poddasze super - fajne zaplecze głównej sypialni, komfortowe łazienki, w mniejszych pokojach miejsce na bardzo pojemne szafy.

Parter - ok. Parę kwestii dyskusyjnych. Gdzie po wejściu do domu będzie można odwiesić okrycia i odstawić buty. Jeżeli dopiero na wprost schodów, to trochę daleko, więc powiększenie wiatrołapu byłoby ok, tylko kosztem czego? Spiżarni? Powstałaby wtedy spora i jasna (okno zostaje) strefa wejściowa z miejscem na ładną zabudowę przedpokojową. Proponuję rozważyć kwestię schowka/spiżarni pod schodami. Na razie jest tylko szafa. Koncepcja rozplanowania kuchni niezbyt mi się podoba, ale to już bardzo indywidualna kwestia potrzeb mieszkańców. ja wolałabym coś przemieścić - lodówka bliżej wejścia i mniej widoczna z salonu i jadalni a kuchenka zdecydowanie nie przy samym wejściu z korytarza (no ale nie może być bliżej niź 0,5m od okna). Ogólnie kuchnia do przemyślenia, żeby trochę szafek też weszło. Ale to już kosmetyka, żeby ergonomie dopasować do fajności całego projektu.

sm77
31-08-2010, 23:37
Bowess!! dziekujemy za cenne uwagi i w ogóle za chęci:)))


Podoba mi się. :) Fajny, ekonomiczny domek z garażem w bryle.

Poddasze super - fajne zaplecze głównej sypialni, komfortowe łazienki, w mniejszych pokojach miejsce na bardzo pojemne szafy.

Parter - ok. Parę kwestii dyskusyjnych. Gdzie po wejściu do domu będzie można odwiesić okrycia i odstawić buty. Jeżeli dopiero na wprost schodów, to trochę daleko, więc powiększenie wiatrołapu byłoby ok, tylko kosztem czego? Spiżarni? Powstałaby wtedy spora i jasna (okno zostaje) strefa wejściowa z miejscem na ładną zabudowę przedpokojową.
tak, bedzie powiekszenie wiatrołapu kosztem spiżarni. Spiżarnia została "przekrojona" na pół, tym sposobem mamy większą kuchnię i miejsce w wiatrołapie na szafę. A! nawet dwie, bo łazienka wędruje blizej schodów, (w miejscu przejścia do garażu) a wejscie do garażu będzie z wiatrołapu -wychodzi nam wtedy duże, praktyczne i jasny wejście:-)

Proponuję rozważyć kwestię schowka/spiżarni pod schodami.
tam wlaśnie będzie:)
schody zmienione na ze spocznikiem (niestety kosztem maleńkiego poszerzenia domu) -ale spocznik, rzecz dla mnie obowiązkowa

Na razie jest tylko szafa. Koncepcja rozplanowania kuchni niezbyt mi się podoba, ale to już bardzo indywidualna kwestia potrzeb mieszkańców. ja wolałabym coś przemieścić - lodówka bliżej wejścia i mniej widoczna z salonu i jadalni a kuchenka zdecydowanie nie przy samym wejściu z korytarza (no ale nie może być bliżej niź 0,5m od okna). Ogólnie kuchnia do przemyślenia, żeby trochę szafek też weszło. Ale to już kosmetyka, żeby ergonomie dopasować do fajności całego projektu.
mnie też ta kuchenka w samym wejściu przeraziła, ale na szczeście tak jak mowisz, to kosmetyka;)
w miejscu kuchenki- lodówka, zlew zostaje pod oknem, a kuchenka na ścianę -na wprost wejścia do kuchni

będzie jeszcze parę zmian, dt. okien i takie małe kosmetyczne zmiany
no i niestety psujemy trochę górę...

czyli jednym słowem = robimy projekt indywiaualny -wzorowany na chaberku:)


tak mniej wiecej bedzie wyglądał dół:
(dom powiększony do ok 10x12m)
http://i97.photobucket.com/albums/l225/sm77/chaber-moj.jpg
(szafa na przeciwko schodów jeszcze do ustalenia, moze bedzie, moze nie...)

lepiej?

bowess
01-09-2010, 07:14
Lepiej!
Przyklaskuję wszystkim zmianom. Małe wc nie musi mieć okna, a dużo lepsza moim zdaniem komunikacja z garażem. No i szafy na odzież wierzchnią po drodze. Kuchnia szersza i ustawniejsza, a sprzęty w ciągu roboczym ustawione optymalnie. Piękne okno przy części jadalnej (moim zdaniem polepszy tez wygląd elewacji, bo te dwa nierówne okna nie były optymalnym rozwiązaniem), zmiany okienne salonu tez moim zdaniem na duży plus. Gratuluję dobrych pomysłów. :) Jeżeli poddasze popsujecie tak samo, to duży szacun. :)

sm77
01-09-2010, 20:59
dzieki bowess:)))))))))
okna w jadalni będą miały 3m szer. I ehh.. miały być do ziemi, jednak odpuszczamy (z żalem:( ) niestety wychodza na zach. a narazie tam jedna, wieeelka otwarta przestrzeń (pola, pola...) i już widze m.in. te zimowe zaspy do połowy okna;) za to wlasnie powiekszylismy w salonie, tam bedzie widok i wyjscie na nasz duzy ogród:-)
na poddaszu likwidacja przysypialnianej łazienki 0starczy nam jedna, za to chcemy wygospodarować pracownię
tu taki rzut "mniej więcej" , ale nad góra jeszcze intensywnie myślę, wiec moze cos sie jeszcze zmieni:)
http://i97.photobucket.com/albums/l225/sm77/chaber-moj-podd-1.jpg

wiem, wiem, duzo przestrzeni "zmarnowanej na holl/komunikację, jednak właśnie tak mi się podoba;)
w koło schodów będą same barierki..., a pod oknem dachowym zrobię sobie mini kącik "czytelniczy";)

bowess
02-09-2010, 06:36
Nie uważam, że "zmarnowane". Zagospodarowanie przestrzeni korytarzowej widziałam pierwszy raz u koleżanki na Węgrzech i bardzo mi się spodobało. Przy ścianach półki z książkami (większość domowego księgozbioru), blat roboczy, komputer, miejsce do rozłożenia laptopa, trzy krzesła biurowe. U niej w tej wspólnej przestrzeni odbywało się odrabianie lekcji z trójką dzieci, kontrolowane korzystanie z komputerów przez pociechy, czytanie i praca rodziców przy komputerze. U nas będzie tylko biblioteczka, bo tyle się zmieści. :)

My wybraliśmy projekt z dwoma pokoikami na parterze. Jeden w pierwszym rzucie będzie naszą sypialnią, docelowo pokojem z pianinem + funkcja gościnna, drugi to pracownia dla męża. Pokój do pracy był konieczny, ze względu na to, że mąż wykonuje częściowo telepracę.

elmagra
16-09-2012, 10:55
Szkoda, że nie ma tu więcej informacji dot. budowy, my zdecydowalismy się na projekt Chaber wersja 1 (żeby nie trzeba było wyrzucać balkonu). Trochę zmieniliśmy, tutaj podpatrzone, przenieśliśmy WC dolne jak autor wątku. :) Może coś więcej dopisze jak już dom stanie. :)

Elfir
16-09-2012, 12:01
Namawiam wszystkich by nie robili tarasu wg. projektu, wylewanego z betonu. Taki taras rzadko kiedy dobrze wygląda, zwłaszcza na małych działkach.

Również wejście warto uprościć - przy tak małych domkach, takie pałacowe łuki i podesty wyglądają nieco karykaturalnie.
Pomysł z zamianą wejścia do garażu i wc jest bardzo dobry.
Szkoda tylko, że kuchnia jest trochę nieustawna, jeśli komuś zamarzy się wysoka zabudowa.

Nie wiem czy dobrym pomysłem nie byłoby wyjśc z zabudową bardziej w stronę jadalni a stół przenieść dalej.

Elfir
16-09-2012, 12:35
o to mi chodzi:
http://images42.fotosik.pl/577/8c99ffbbe567fba5.jpg

Przy jadalni może być okno tarasowe przesuwne.

elmagra
20-09-2012, 20:50
Nie rozumiem o co ci chodzi z tym wejściem do domu, przecież to chyba zależy od terenu, czasem trzeba dom postawić wyżej i schodki przed wejściem muszą być. Chyba dobrze rozumiem? A w tej kuchni to zrobiłeś 4 lodówki? Bo nie bardzo rozumiem. Ja planuję przedłużyć ścianę w kuchni (tzn przesunąć okno) tak, abym miała 3m bieżące na zabudowę (no i nie chcę wysokiej zabudowy, czyli cargo i piekarnika w słupku. No i po tej zmianie mi się mały stolik 4-osobowy stolik zmieści. Aha, no i chcę postawić ścianę (taką nie do końca zamkniętą) między jadalnią a salonem - moi znajomi mają tak w podobnym projekcie (mają tr mniejszy salon) i fajnie tak wygląda. Niestety nie potrafię tego narysować tak jak ty na tych projektach. :)

Elfir
20-09-2012, 21:16
elmagra - w kuchni pokazane jest miejsce na wysoka zabudowę - nie tylko lodówkę, ale także piekarnik, spiżarkę-cargo, kawiarkę w zabudowie, mikrofalę. To rysunek w paincie, więc robiłam crl+v z lodówki, by zachowac prawidłowe wymiary.
Dla bardzo wielu ludzi zabudowa w słupkach jest wygodniejsza w obsłudze stąd, większe zainteresowanie projektami, gdzie taką zabudowę można uwzględnić.

Co do schodów. Owszem, sa działki na zboczach wzniesień, gdzie powstaje duza róznica poziomów (w takiej sytuacji szukałabym osobiście projektu z piwnicą). Ale wieksza częśc Polski jest w miare płaska i takie też najczęściej są działki.
O ile nie ma przeciwskazań związanych z wysokim poziomem wód gruntowych lub wyższym położeniem sąsiednich działek, nie ma sensu windowac domu wysoko w górę, bo traci co najcenniejsze - łącznośc z ogrodem. Wysoko wyniesiony taras jest mniej przytulny i mniej zachęca do zejścia na trawę.
Poza tym na froncie lepiej jest zrobić pochylnię niż schodki - przekona się o tym ktoś, kto będzie miał wózek albo będzie niepełnosprawny.

elmagra
21-09-2012, 08:10
Masz rację, zgadzam się co do tych schodów, sama teraz jeżdżę wózkiem z niemowlakiem, to wiem ile znaczą schody (poza już się w tym roku zdarzyło raz, że nie mogłam wyjść z domu, bo winda nie działała, a z 8 piętra schodów jest zdecydowanie za dużo.) .

agawoo
12-02-2013, 11:09
Witam się i podbijam watek.
Czy ktoś jeszcze buduje ten domek?
Sm 77 - jak idzie budowa?

Damian F
14-02-2013, 20:29
Witam.
Buduję domek Chaber 3.
Zapraszam do dziennika :D


pozdr.
df

sm77
14-02-2013, 21:16
Witam się i podbijam watek.
Czy ktoś jeszcze buduje ten domek?
Sm 77 - jak idzie budowa?
budowa ruszyła i... przystopowała, na razie mamy stan "0"
moze cos ruszy na wiosne...

Elfir, dzieki za opinie,
u nas bedzie wszystko maksymalnie kanciate;)
taras na pewno nie bedzie wylewany [pewnie stanie na kostce?]
i choc moja działka niemal jak patelnia, to wychodzi tak, że do domu bede miała 3-4schodki, a taras niemal równo z gruntem... ;)
okna jadala-kuchnia zmieniłam, a raczej połączyłam w jedno wypośrodkowane, mam dłuższą ścianę do zabudowy...
i pewnie jeszcze wieeele sie zmieni w trakcie budowy;)
pozdrawiam,

agawoo
19-02-2013, 13:58
budowa ruszyła i... przystopowała, na razie mamy stan "0"
moze cos ruszy na wiosne...

Elfir, dzieki za opinie,
u nas bedzie wszystko maksymalnie kanciate;)
taras na pewno nie bedzie wylewany [pewnie stanie na kostce?]
i choc moja działka niemal jak patelnia, to wychodzi tak, że do domu bede miała 3-4schodki, a taras niemal równo z gruntem... ;)
okna jadala-kuchnia zmieniłam, a raczej połączyłam w jedno wypośrodkowane, mam dłuższą ścianę do zabudowy...
i pewnie jeszcze wieeele sie zmieni w trakcie budowy;)
pozdrawiam,

A gdzie sie budujecie? W sensie wojewodztwa ;)

sm77
21-02-2013, 23:19
A gdzie sie budujecie? W sensie wojewodztwa ;)
'probujemy sie budowac' w podlaskim ;)