PDA

Zobacz pełną wersję : Malowanie maty bambusowej



szatanica
12-08-2010, 14:00
Zakupiłam sobie taką oto matę bambusową na podłogę: MATA (http://www.jysk.pl/210/242/244/5825900/a/catalog), tyle tylko, że w jasnym brązie. Wpadło mi do głowy żeby dostosować ją do wnętrza i pomalować w pasy zielono brązowe ( brąz taki jak na zdjęciu z linka). I teraz moje pytanie, czy do czegoś takiego mogę użyć np. bejcy? A jeśli nie to jak się za to zabrać i jak pomalować, żeby się nie ścierało za szybko? :)

perm
12-08-2010, 19:29
Jedune chyba co można zrobić to spróbować czymś na spodniej stronie tego dywanu. Nie wiedomo czy to było już czymś pociagnięte czy nie. Farby kryjące moim zdaniem prędzej czy później z tego zlezą. Raczej szkoda fatygi.

szatanica
13-08-2010, 16:56
Na spodniej? A w jakim celu? Od spodu jest jakis material, wiec malowanie tego jest raczej bez sensu...A bejca to nie farba kryjąca przecież....

perm
13-08-2010, 17:39
Jak jest coś podklejone to raczej nie :). Na spodniej bo nie widać jak nie wyjdzie.
Bejca nie jest farbą kryjącą, w jakiejś części jest transparentna ale to nie robi wielkiej różnicy. Tutaj problem tkwi w tym że nie wiadomo czy ta mata ma juz jakąś powłokę czy to lakierniczą czy tez bejcę. Jeżeli to jest "goły" bambus to powinien się dać bejcą albo jakimś lazurem zabarwić w miarę trwale. Jeżeli już był czymś pociągnięty to może być problem z równomiernym pokryciem tego jak i wytrzymałością takiej nowej warstwy. Nie ma mądrego który powie ci tak dobrze, tak źle no chyba że masz kontakt z producentem :). W takiej sytuacji najlepiej poeksperymentować w jakimś niewidocznym miejscu no ale twoja mata takiego nie ma jak piszesz. Kótko mówiąc jak nie spróbujesz nie będziesz wiedziała ale efekt może być niezadowalający.