PDA

Zobacz pełną wersję : Długie czy krótkie okna w wykuszu ?



asa
27-02-2004, 06:56
Mam taki dylemat, a mianowicie w projekcie mojego domu w salonie mam wykusz z centralnie położonymi dużymi drzwiami balkonowymi a po bokach długie fixy do ziemi, na sąsiedniej ścianie jest kolejne duże okno. Zastanawiam się czy te przy balkonie nie lepiej by było zmienić na dwa krótkie fiksy, bo może z jednej strony to już za dużo okien i w takim salonie nie będzie intymności i będę sie czuła jak na ,,dłoni". proszę poradzcie, bo nie wiem jaką podjąć decyzję. Jakie macie rozwiązanie u siebie /

marcek15
27-02-2004, 08:36
ja u siebie mam w wykuszu 3 okna o wysokosci 1,75 cm - daja duzo swiatla - to argument na plus. Natomiast argument na minus to taki ze mam problem z dobraniem grzejnikow bo od podlogi do parapet mam tylko 50cm. (max wysokosc grzejnkow to 30 cm - sa takiej wysokosci tylko moc takich grzejnikow jest kiepska)

No coz tam gdzie cos ladnie chce sie zrobic pozniej wychodza takie kwiatki
Drugi raz jakbym robil tez bym tak samo zrobil - duze okna bardzo mi sie podobaja 8)
Pozdrawiam

tom soyer
27-02-2004, 08:46
ja mam tez duze okna w wykuszach: 220x170 (szer x wys). z grzejnikami nie ma problemu, ja bede mial 40-stki. np:
www.vnwt.pl

ara
27-02-2004, 09:45
Duże, widokowe okna - to jest to czego łapczywie pragnęłam zaraz po opuszczeniu blokowej (przepraszam) norki.
I nie zamieniłabym tego nigdy w życiu !

Okna wypełniają ściany niczym barwne, atrakcyjne pejzaże. Nie obawiam się,że mi się sprzykrzą- zmieniają się przecież jak pory roku. :P

Więc nie żałuj powierzchni na tę szklana przestrzeń!!
No, chyba że lubisz dużo mebli...
A grzejniki? Problem rozwiązałam decydując się na ogrzewanie podłogowe i już...
pozdr.

MEDYK
27-02-2004, 15:59
Mam ten sam problem z wyborem, może ktoś wrzuci jakieś fotki.