PDA

Zobacz pełną wersję : jakie drzwi? antywłamaniowe czy drewniane?



aga_ko
27-02-2004, 08:48
Witam,
może wy mi pomożecie, bo miotam sie od jakiegoś czasu od sklepu do sklepu i mam już mętlik. Chodzi o drzwi zewnętrzne. W projekcie są z dostawką i takie też chyba będą lepiej wyglądać, tyle że antywłamaniowe z dostawką to cena od 6.000 w górę- odpada. Muszę więc zdecydować, czy jednoskrzydłowe antywłamaniowe, czy dwuskrzydłowe drewniane. Wiem że złodzieje żadko włamują się przez drzwi, prędzej przez okno (nie mam antywłamaniowych szyb), choć z drugiej strony, zawsze to troche bezpieczniej z porządnymi drzwiami. Czym wy się kierowaliście przy wyborze? Czy antywłamaniowe mają znaczenie przy ubezpieczaniu domu?
Pozdrawiam

Inka1
27-02-2004, 08:54
oczywiście, że mają, w zalezności od ubezpieczyciela mogą Ci nie chcieć w ogle domu ubezpieczyć bez takich drzwi, albo.... masz sporą za nie zniżkę, ja mam 25%

Paty
27-02-2004, 12:51
Jeżeli chodzi o ubezpieczenie domu - przy dzrzwiach zewnętrznych muszą być zamki z wkładkami antywłamaniowymi wtedy są jakieś zniżki.
Dzisiaj wybierałam drzwi zewnętrzne do domu i oferta cenowa jak i wzorów oszołomiła mnie. Jednak po analizie "na spokojnie" kupiłam drzwi za 1500 zł. (nie antywłamaniowe) z firmy PORTA stwierdzając że szkoda forsy na dzrzwi za 3 tys jak złodziej może wejśc przez okno w salonie które ma wymiary 270x235.
Zresztą znam przypadek gdzie w domu były drzwi antywłamy, żaluzje antywł. i dwa groźne psy, a złodzieje wszystkich uśpili i wzięli wszystko łacznie z samochodami z garażu.

Paty.

27-02-2004, 13:05
Bez sensu antywlamaniowe, jeśli wkoło jest mnóstwo okien i drzwi balkonowych.

inwestor
27-02-2004, 13:06
Myślę że powinnaś brać pod uwagę usytuowanie wejścia do domu. Jeśli twoje drzwi są mało widoczne z zewnątrz posesji to raczej bym skłanial się za antywłamaniowymi. Jęśli są dobrze widoczne od strony uczęszczanej ulicy to raczej zlodziej poszuka sobie innej drogi włamania - nikt na widoku nie będzie forsował drzwi. Na pewno zastosuj dobre zamki. Najlepiej jeśli bedziesz gdzies za granicą to kup model nie występujący w naszym kraju.
Pozdrawiam

aga_ko
27-02-2004, 13:47
Argumentem pani od drzwi antywłamaniowych było to, że owszem złodziej wejdzie oknem, ale jeśli będzie chciał wynieść coś większego (telewizor, itp) to wtedy bez przeszkód otworzy sobie nieantywłamaniowe od wewnątrz i wyjdzie drzwiami a nie będzie wyrzucał przez okno (co może wyglądać bardziej podejrzanie).
Dzięki pozdrawiam

27-02-2004, 13:51
Drzwi zwykłe, nie anty... otworzy, jeśli mu pozwolą zamki. Przy zamkach bez pokrętła od wewn. też ich nie otworzy, chyba że wyłamie. A to już wygląda podejrzanie.

Paty
27-02-2004, 14:18
aga_ko

A nie masz w salonie okien tarasowych do samej ziemi?

Nic nie będzie musiał wyrzucać - wyniesie.
:wink:

damis
27-02-2004, 23:34
Nie widzę sensu zakupu drzwi antywłamaniowych,przy montażu zwykłych okien. Oprócz kosztów żadnych zysków. (nawet nie będzie zniżki na ubezpieczeniu domu od włamania)

28-02-2004, 11:11
Nie widzę sensu zakupu drzwi antywłamaniowych,przy montażu zwykłych okien. Oprócz kosztów żadnych zysków. (nawet nie będzie zniżki na ubezpieczeniu domu od włamania)


Moj znajomy odkad go okradli zostawia uchylone okno od piwnicy
Mowi ze przynajmniej nie zniszcza mu dzwi :D

28-02-2004, 11:14
Argumentem pani od drzwi antywłamaniowych było to, że owszem złodziej wejdzie oknem, ale jeśli będzie chciał wynieść coś większego (telewizor, itp) to wtedy bez przeszkód otworzy sobie nieantywłamaniowe od wewnątrz i wyjdzie drzwiami a nie będzie wyrzucał przez okno (co może wyglądać bardziej podejrzanie).
Dzięki pozdrawiam

niedaleko mnie wyprowadzili wszystkio z domu panu poslowi Bendkowskiemu
Powiedzieli jego mamie ze Benio przeprowadza sie do Warszawy i wszytstko wywiezli,
jak wrocil do domu to sie dowiedzial ze wlasnie zostal okradziony

28-02-2004, 11:16
Nie widzę sensu zakupu drzwi antywłamaniowych,przy montażu zwykłych okien. Oprócz kosztów żadnych zysków. (nawet nie będzie zniżki na ubezpieczeniu domu od włamania)


Moj znajomy odkad go okradli zostawia uchylone okno od piwnicy
Mowi ze przynajmniej nie zniszcza mu dzwi :D

Dlatego najlepsze sa Dzwi Nadążne marki Rotweiler
Przemieszcza sie i skutecznie brokuje dostep zlodziejowi

aga_ko
01-03-2004, 09:00
Dzięki, chyba mnie przekonaliście....Monitoring będzie, pies też, a na resztę nie mamy wpływu. A pewnie jak już sie uporamy z budową i pracami wykończeniowymi, to nie będzie za bardzo co tam kraść przez długi czas ;-)))
Pozdrawiam