PDA

Zobacz pełną wersję : cena dachu dwuspadowego



pawstone
15-08-2010, 13:24
Witam!

Chciałbym się dowiedzieć mniej więcej ile kosztuje zbudowanie od zera najprostszego dachu dwuspadowego (robocizna + materiały). Nie znam jeszcze powierzchni dachu. Wiem tylko ze dach ma przykryć budynek o wymiarach 9x15m. Dach ma być wykonany z najtańszych materiałów ponieważ jest to budynek gospodarczy. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale budynek ma tylko jeden komin i w dachu nie ma być okien.

Bardzo proszę o wypisanie cen materiałów na poszczególne etapy: konstrukcja/szkielet, deskowanie, dachówka itd. No i robocizna.

Jeśli jednak na podstawie długości i szerokości budynku nie ma możliwości wyceny dachu postaram się zmierzyć stary dach.

Chodzi o taki dach:
http://www.dachsystem.com.pl/images/dach_dwuspadowy.gif

pozdrawiam.

slawek9000
15-08-2010, 21:09
kładziesz dachówkę na budynek gospodarczy?
mnie podobny dach (trochę mniejszy 8x15) wychodzi trochę ponad 30tysw tym wiązary i drewno luzem jakieś 8, montaż ze 3, dachówka z akcesoriami 12, rynny 2,6 dekarz 8,6 ale jestem w trakcie więc może dojdą jakieś niespodziajki

pawstone
17-08-2010, 17:18
dachowki chyba nie - raczej to co bedzie najtansze - blachodachowka?

slawek9000
18-08-2010, 13:22
blachówka jest zdecydowanie tańsza od dachówki, i to nawet nie tyle w samym materiale, co w tych pomocniczych akcesoriach których w dachówce jest sporo. Najtańsza byłaby chyba blacha fałdowa bądź falista ale nie wszędzie dobrze wygląda (i nie zawsze plan miejscowy pozwala) no i oczywiście papa na deskowaniu ale z uwagami jak powyżej

tomclav
19-08-2010, 12:23
można ładną trapezówkę wybrać, wygląda nowoczesnie i jest tania