PDA

Zobacz pełną wersję : Którą działkę wybrać?



viewpoint
16-08-2010, 08:58
Witam,

Przymierzamy się do kupienia działki budowlanej. W zasadzie w grę wchodzą 2 działki, około 750m2. Zlokalizowane są na przeciwko siebie, jedna ma wejście od strony południowo-wschodniej (A), druga od północno zachodniej (B). Działka A, wydaje mi się, że ma lepszy kształt - 20x35 (20 front); B 29X26 (29 front).
Plan sytuacyjny tutaj:

http://apik.republika.pl/dzialki.jpg

Którą działkę byście wybrali biorąc pod uwagę kształt, odległość od sąsiadów, położenie względem słoneczka, no i późniejsze rozmieszczenie pomieszczeń w domu, tarasu, naświetlenia itp.

Będę wdzięczna za wyrażone opinie :)

Pozdrawiam,

demixar
17-08-2010, 12:32
Ja osobiście wybrałabym działkę A, bo wolałabym mieć dom położony od strony wschodu słońca, wtedy jest podobno lepsze oświetlenie, tzw. równomierne, poza tym ma ona rzeczywiście lepszy kształt :)

viewpoint
18-08-2010, 17:18
A jakbyście usytuowali dom na takiej działce? Zastanawiam się, z której strony powinien być taras i okna od salonu żeby było jak najjaśniej. Boję się, że dom na sąsiedniej działce, z lewej strony (na razie nic tam jeszcze nie ma) będzie rzucał cień. Poza tym na samym końcu działki A są piękne stare choinki, które chciałbym zostawić, ale w takim przypadku one chyba też będą zasłaniać wieczorne słoneczko. Poza tym trzeba też wziąć pod uwagę nie tylko lato, ale też inne pory roku kiedy to słońca jest mniej... Boję się , że ta działka będzie ciemna i ponura, a słońce będzie jedynie od rana od frontu. Jakie są Wasze odczucia? A może ktoś ma podobnie położoną działkę?

Anulka6
20-08-2010, 17:40
A ja jestem zupełnie przeciwnego zdania! Wybrałabym działkę B.

W działce A słońce będzie tylko z frontu domu- mam na myśli takie południowe, czy płd-zachodnie czyli najprzyjrmniejsze (a tam w zasadzie tylko wejście, kuchnia) i do tego dom będzie rzucał cień na tył działki.Taras by musiał być albo od frontu albo z boku(południowo-zachodniego). Ale biorąc pod uwagę fakt, że działka jest dość wąska to dom musiałby być podłużny i sąsiedni dom mógłby go zasłaniać! Choinki wcale nie będą robić cienia bo są od północno -zachodniej strony-więc to słońce będzie padać na nie.

Natomiast działka B wydaje mi się dużo korzystniejsza! Po pierwsze jej wymiar jest zbliżony bardziej do kwadratu i łatwiej będzie usytuować dom (macie już wybrany projekt?) Ja bym zdecydowanie wybrała tę działkę!!!
Dom usytuowałabym maksymalnie najbardziej możliwe wciskając w róg lewy od wjazdu-czyli pólnocno-wschodni. Od tej strony umieściłabym garaż i jakieś pomieszcz. gospodarcze. Taras umieściłabym wówczas albo z tyłu domu albo z prawej jego strony(aby był słoneczny) czyli od płd-wschodu bądź płd- zachodu. Słońce wówczas ładnie operowałoby po dwóch ścianach domu;) Uważam-idealnie:)