PDA

Zobacz pełną wersję : drzwi wewnetrzne



tom soyer
27-02-2004, 10:28
choc temat czesto poruszany to nie zebarany do kupy. teraz powoli by sie przydal. pewnie nie tylko ja bede wdzieczny za wypewlniona ankiete.
pozdrawiam forumowiczow

Benicio
27-02-2004, 10:35
Witam

Mam drzwi od stolarza. Początkowo szukałem po "fabrykach", ale zawsze było jakieś "ale". Wreszcie znalazłem takie jakie chcieliśmy, ale kosztowały ... 1900 zł :o . Stolarz mi zrobił ten sam wzór za 570 zł ...
A nam się zajebiście podobają.

Pozdrowienia B.

tom10
27-02-2004, 11:55
do Benicio
czy moglbys napisac o jakie drzwi chodzilo i czy rzeczywiscie nie odbiegaly od tych "fabrycznych", ew kontakt na priv do tego stolarza

deha
27-02-2004, 12:01
Witam

Mam drzwi od stolarza. Początkowo szukałem po "fabrykach", ale zawsze było jakieś "ale". Wreszcie znalazłem takie jakie chcieliśmy, ale kosztowały ... 1900 zł :o . Stolarz mi zrobił ten sam wzór za 570 zł ...
A nam się zajebiście podobają.

Pozdrowienia B.
Umnie podobnie :D
Mam od kilku dni drzwi drewniane pełne sosnowe malowane z szybami z uszczelkami pomalowane na kolor dębu.Wykonane bardzo solidnie. Jak się dobrze targuje to za nie wymiarowe bez dopłaty.

Narazie jestem zadowolony :D .Próbuję wstawiać, Ale szlag mnie trafia przez murarzy i tynkarzy :evil:

tom soyer
02-03-2004, 08:41
widze ze generalnie zamawiacie u stolarza. czy dlatego ze chcecie miec drzwi z litego drewna czy dlatego ze macie indwidualne projekty/pomysly na drzwi? czy cena/jakosc stolarska jest az tak godna zaufania?

Inka1
02-03-2004, 09:33
Mam drzwi z Excellent-a, stamtąd tez parapety i półeczki, taki komplet :wink:
ciemna wiśnia, wyglądają bardzo elegancko

Marbo
02-03-2004, 10:19
Ja też mam Excellent'a. Czekają na montaż więc na razie mogę tylko powiedzieć, że jestem zadowolona z ich wyglądu.

02-03-2004, 12:07
A czy mozecie prosze podac mi jakies www tego Excellenta z oferta ? Jak szukam to znajduje tylko o nagrodach jakie otrzymali.

Anula

Marbo
02-03-2004, 12:15
http://www.excellent.com.pl

Wybrać dział "okna i drzwi"

Maluszek
02-03-2004, 13:28
Ja mam Interdoory - wiśnia chyba Manhattan :D

krzysztofh
02-03-2004, 13:57
Ja mam Interdoory - wiśnia chyba Manhattan :D

No to nieźle jedne drzwi kosztują z ościeżnicą ok 1500zł

tom soyer
02-03-2004, 14:38
porta jest chyba rownie solidna i jednak tansza. najbardziej mnie jednak intryguje to ze chcialbym miec drzwi lekkie i nie wygladajace na drewniane a jednoczesnie solidne. czy takie drzwi potrafi zrobic stolarz? te stolarskie drzwi zawsze kojarza mi sie z ikeowwskim wzornictwem mebli sosnowych.

deha
02-03-2004, 16:49
porta jest chyba rownie solidna i jednak tansza. najbardziej mnie jednak intryguje to ze chcialbym miec drzwi lekkie i nie wygladajace na drewniane a jednoczesnie solidne. czy takie drzwi potrafi zrobic stolarz? te stolarskie drzwi zawsze kojarza mi sie z ikeowwskim wzornictwem mebli sosnowych.
Spróbuję umieścić zdjęcia to będzie można zobaczyć .My wybraliśmy te robione ponieważ jak ogłądałem te fabryczne to w wielu przypadkach nawet na wystawie nie prezentowały się one solidnie brzegi były przetarte i zniszczone i zaczeliśmy się zastanawiać co bedzie za kilka lub kilkanaście lat. U mego brata rok temu odnawialiśmy kilkunastoletnie dzwi i po opaleniu kilku warstw farby, przeszlifowaniu i pomalowaniu wyglądają prawie jak nowe. Poza tym podobają się nam akurat takie jak wybraliśmy.

Padre
02-03-2004, 21:22
Inka1: Ile placiliscie za jedne drzwi? Chodzi mi o rzad wielkosci ceny, a na stronach tego nie ma. Wlasnie poszukujemy drzwi wewnetrznych, wiec jakbys cos blizej napisala na temat tych drzwi bylbym wdzieczny.

Teska
02-03-2004, 21:32
ja zamówiłam drzwi u stolarza...drewniane i w niczym nie przypominaja takowych ikeowskich ...moj stolarz rzachnął by sie na takie porównanie :lol:

drzwi cały komplet łacznie ze szcotkami na dole całe drewnaine nie tylko ramiak i zybki które sie nie tłuką i jak dziecko przeleci paluchami to nie widac sladów 1300 zł..

03-03-2004, 07:28
W sumie to dzięki Forumowiczom w ogóle pomyslałam o stolarzu i dzięki Wam za to.
Zamówiłam drzwi u stolarza- dębowe z dębową ościeżnicą + montaż- cena 1000zł (wzór prosty- bez udziwnień, z udziwnieniami- 1300zł). Szybki, zawiasy- mój koszt.
Z początku wybrałam Porta- zadecydowała cena ok.700zł. Jednak są bez porównania z drzwiami z pełnego drewna.
Poza tym ten sam stolarz wykona mi również meble do kuchni- również dąb. Przykładowe fronty, które przyniósł do oglądnięcia wręcz mnie zachwyciły. Cena również niczego sobie ok.6000. Kuchnia o wymiarach 3m na 4m.

ozzie
03-03-2004, 07:58
Drzwi firmy Klimek&Klus sa piekne, szkoda tylko, ze takie drogie...
Interdoor tez robi ladne drzwi.

Inka1
03-03-2004, 08:48
Inka1: Ile placiliscie za jedne drzwi? Chodzi mi o rzad wielkosci ceny, a na stronach tego nie ma. Wlasnie poszukujemy drzwi wewnetrznych, wiec jakbys cos blizej napisala na temat tych drzwi bylbym wdzieczny.


hm... tak dokładnie to ja już nie pamiętam (ale mogę sprawdzić na fakturze) ale gdzieś ok. 1500zł

Maluszek
03-03-2004, 09:17
Ja mam Interdoory - wiśnia chyba Manhattan :D

No to nieźle jedne drzwi kosztują z ościeżnicą ok 1500zł

Manhatany są laminowane i kosztują ok. 1200 zł. Interdoory fornirowane są droższe :cry:

Padre
03-03-2004, 09:46
Dzieki Inka1 za informacje.
Mam 12 drzwi do obsadzenia i probuje znalezc cos dobrego i niedrogiego.

Aha, jeszcze jedna sprawa. Czy macie sytuacje, gdzie drzwi montowane sa w scianie, ktora z jednej strony ma grubosc np. 11 cm a z drugiej 30 cm? W takiej sytuacji zdaje sie nie da sie zastosowac oscieznicy regulowanej? Jak rozwiazywaliscie taki problem?

krakers
03-03-2004, 10:25
Na pierwszej kondygnacji mam drzwi Lutostanskiego, bardzo ładnie wykończone (cena 1 drzwi z ościeżnicą ok. 1400 PLN), natomiast na poddasze właśnie zamówiłem Porty model Cordoba (troszeczkę tańsze ok. 750 PLN za kpt.)

Ariakan
26-03-2004, 14:49
Wlasnie i ja jestem w momencie zakupu drzwi, niestety na tym etapie krucho juz u nas z kasa :(
Powiedzcie mi czy jest szansa znalezc jakies sensowne drzwi wewnetrzne z oscieznica zawiasami itd czyli komplet w cenie do 1000 zl ?
Ewentualnie prosilbym na priwa o jakies namiary na stolarza z okolic Warszawy, bo z tego co przeczytalem u stolarzy robiliscie drzwi za polowe ceny. Potrzebuje narazie tylko 4 sztuki wiec na rabaty raczej liczyc nie moge.

Z gory dzieki za wszelka pomoc.

pozdrawiam
A.

mik99
26-03-2004, 14:54
Podoba mi się Porta na szerokich ościżnicach :wink:

deha
26-03-2004, 20:57
Wlasnie i ja jestem w momencie zakupu drzwi, niestety na tym etapie krucho juz u nas z kasa :(
Powiedzcie mi czy jest szansa znalezc jakies sensowne drzwi wewnetrzne z oscieznica zawiasami itd czyli komplet w cenie do 1000 zl ?
Ewentualnie prosilbym na priwa o jakies namiary na stolarza z okolic Warszawy, bo z tego co przeczytalem u stolarzy robiliscie drzwi za polowe ceny. Potrzebuje narazie tylko 4 sztuki wiec na rabaty raczej liczyc nie moge.

Z gory dzieki za wszelka pomoc.
pozdrawiam
A.
Witam
Jest producent drzwi koło Łomży, wykonuje drzwi drewniane pełne malowane, z szybkami z zawiasami czyli komplet w cenie ok 700.oo. My kupiliśmy 10 szt. takich drzwi i jestem w trakcie ich montażu. Jeśli taka odległość odpowiada to mogę poszukać danych, chociaż słyszałem że sprzedają w wielu miastach może i w Warszawie.

Pawel P.
26-03-2004, 21:09
Ja polecam drzwi z Sokółki (sklep firmowy w Wawie - obok Macro na Białołęce). Nie jest to może high-tech, ale na mój gust są porządne i niedrogie. Ościeżnica regulowana do 12 cm około 200zł, samo skrzydło 80-tka około 250-350zł, wykończenie w szybach matowych 150zł, srebrne szyldy, kolor buk - i jest fajny efekt za stosunkowo nieduże pieniądze. Sam posiadam już dwa lata, poleciłem już kilku osobom - są zadowolenia.
No i najważniejsze - jak na razie wytrzymują harce mojego "drapiącego" :D bokserka. Pozdr.

mariuszw
14-04-2004, 14:43
Mam drzwi Porty - model Toledo w okleinie dębowej. Zamówiłem oscieznce Prestige i calosc po prostu rzuca na kolana wszystkich co nas odwiedzaja. Komplet 1 szt. okolo 1100 zł. Montaz - 100 zł za sztuke.

Tommco
14-04-2004, 16:44
Ja już prawie jestem zdecydowany na drzwi drewniane firmy Budrex. Byłem oglądać w salonie i wyglądają bardzo ładnie. Cenowo porównywalne z Portą okleinowaną drewnem.

Pozdrawiam

Doki
14-04-2004, 17:58
Heh, na razie nie oddam glosu w ankiecie, zeby nie zapeszyc, bo finalizuje kontrakt w wielkich bolach...
Drzwi od stolarza odpadly od razu. Zaden stolarz nie chce sie podjac zrobienia ich tak, zeby byly calkiem gladkie, a przy tym nie wazyly kosmicznie. Dlatego beda fornirowane. Jak juz beda, to napisze skad i jakie.

KozAnka
22-02-2007, 19:20
Heh, na razie nie oddam glosu w ankiecie, zeby nie zapeszyc, bo finalizuje kontrakt w wielkich bolach...
Drzwi od stolarza odpadly od razu. Zaden stolarz nie chce sie podjac zrobienia ich tak, zeby byly calkiem gladkie, a przy tym nie wazyly kosmicznie. Dlatego beda fornirowane. Jak juz beda, to napisze skad i jakie.

To skad i jakie?

Doki
22-02-2007, 20:41
A pisalem o tym wtedy w innym watku. Dewro. Nawet zdjecia byly pomieszczone, skrytykowano wtedy, ze to "drzwi jak dla zyrafy".[/code]