PDA

Zobacz pełną wersję : WZ a dostarczenie mediów - problem



Crazy
16-08-2010, 11:58
Od jakiegoś czasu (2 lata) staram się o warunki zabudowy w gminie i nie bez problemów. Widziałem projekt decyzji o WZ i martwi mnie fakt dostarczenia mediów. W decyzji jest zapis, że dostarczenie wody z własnego ujęcia-studni, zaś odprowadzenie ścieków do zbiornika szczelnego lub POŚ. Problem jest taki, że w odległości od mojej działki ok 70m jest wodociąg i kanalizacja. Gmina nic nie pisze na temat możliwości podłączenia się do wodociągu i kanalizacji. Wiem, że gmina nie ma zamiaru ponosić kosztów doprowadzenie mediów do mojej działki, choć jest to w ich obowiązkach, dlatego nic nie piszą o możliwości podłączenia się do mediów. We wniosku o WZ pisałem, że mam zamiar podłączyć się do wodociągu. Czy warto odwoływać się do SKO od decyzji, żeby gmina umożliwiła mi w przyszłości możliwość podłączenia się do ww mediów?
A drugi problem jest taki, że piszą że wszelkie urządzenia infrastruktury technicznej muszą być zlokalizowane poza pasem drogowym. Droga jest gminna o szerokości
6m. Czyli np. jak zakład energetyczny będzie podłączał mi prąd to musi słupy postawić na działce sąsiada, bo gmina nie chce słupów na swojej drodze. Czy gmina ma prawo takie zapisy wprowadzać do WZ?
Dziękuję za odp. crazy