PDA

Zobacz pełną wersję : czy ocieplac poddasze?



jowita1981
16-08-2010, 12:11
Witam, mam dom z poddaszem uzytkowym ale na razie nie stac mnie na cale wykonczenie domu. Chcialbym zrobic parter i tynki zewnetrzne i wprowadzic sie. Zastanawiam sie czy musze tez zrobic ocieplenie poddasza uzytkowego mimo ze nie bedzie na razie uzywane. Moze to glupie pytanie, ale gdzies czytalem ze moga byc problemy z wilgocia gdy sie mieszka na dole a gora zaizolowana nie jest zamieszkana. Nie wiem ile w tym prawdy.

Dziekuje za odpowiedzi.

Liwko
16-08-2010, 18:13
Koniecznie daj ocieplenie. Zapłacisz raz i spokój a tak dodatkową kasę wyłożysz na ogrzewanie. I to nie mało!

surgi22
16-08-2010, 19:41
Koniecznie daj ocieplenie , możesz nie wykańczać tego płytami K-g i malować , ale koszty ogrzewania będziesz mieć zdecydowanie niższe. Szacunki podają iz przez nieocieplony dach może przenikac od 30 do 40 % traconego ciepła ( jak pamiętasz z lekcji fizyki :rolleyes:ciepłe powietrze unosi się do góry i przez nieocieplone poddasze i dach unosi twoje pieniadze wydane na ogrzewanie :bash:)

jowita1981
16-08-2010, 20:10
Dziekuje Wam za odpowiedzi. Do FlashBack: widze i doceniam Twoja pomoc ale po co ta ironia? :) Zrobie wiec tak jak planowalem wczesniej, ociepenie poddasze welna, plyty gk i potem sam juz jak bedzie kasa bede sie mogl wziac za malowanie, panele itd. jeszcze raz dziekuje za odpowiedzi :)