PDA

Zobacz pełną wersję : Brudna woda z wodociągu



Kazik123
16-08-2010, 12:35
Mam pewien problem z wodą. Przez okres około roku użytkowaliśmy wodę z kranika podłączonego przy samej studzience wodociągowej. W ostatni weekend przepięliśmy nareszcie do budynku rurą PE (taką niebieską). Po odkręceniu zaworu w środku leci teraz straszny syf. Spuściłem już kilka wiader ale dużo się nie zmieniło. Niewielką różnicę widać, gdy puszczę delikatny strumień, jednak i tak woda nie nadaje się do spożycia. Zaznaczam, że woda podłączona jest do piwnicy, czyli na poziomie studzienki, natomiast dotychczasowy kran znajdował się 2m powyżej. Sąsiedzi nie skarżą się na brudną wodę. Nie wiem czy wzywać wodociągi do płukania rurociągu? Miał ktoś taki problem?

Jarek.P
16-08-2010, 12:49
W rurze masz kupę piachu najprawdopodobniej. Jak wylot był wyżej, albo nawet teraz, jak strumień jest mały, mniej piachu jest porywane do wylotu. Płukanie konieczne. Ale nie wiem, czy aż wodociąg do tego potrzebny, samemu zapewnij sprawny odpływ wody wprost z zakończenia rury, puść to gdzieś nie wiem, na teren działki choćby i niech leci do skutku.

J.

bladyy78
16-08-2010, 17:50
Mam podobne problemy też raz na rok muszą mi płukać wodociąg bo leci syfiasta woda, dzwonisz do wodociągów i zgłaszasz że masz brudna wodę następnego dnia przychodzą panowie odkręcają wodomierz podłączają wąż strażacki i spuszczają wodę do momentu aż zacznie lecieć czysta, u mnie tak leci woda ok 30 min pod dużym ciśnieniem (waz strażacki trudno utrzymać) zanim przyłącze się całkowicie oczyści jak bym miał je czyścic sam to pewnie wodę bym musiał spuszczać kilka godzin, a woda również nie jest u nas tania wiec po co iść w koszta.

Jerzysio
16-08-2010, 20:40
Kazik123

Problem może pojawiać się w wyniku zbyt małego poboru wody.
Prawdopodobnie niezbyt regularnie użytkowałeś owe przyłącze, przez co pojawiała się "woda zastoiskowa" która łapała cały brud z przewodu.
Twoje przyłącze ma prawdobodobnie sporą długość i stąd ten problem.
Przy regularnym użytkowaniu ( i wcześniejszym porządnym wypłukaniu ) problem powinien sam się rozwiązać !
pzdr
J

Kazik123
17-08-2010, 10:02
Dzięki za porady. Rzeczywiście mało i rzadko używaliśmy wody. Spróbuję jeszcze "parę" wiader wynieść, jeżeli nie pomoże to skontaktuję się z wodociągami. Dam znać za parę dni czy się udało.

Kazik123
27-08-2010, 15:23
No jakby już ładniejsza leci :) Jak się trochę upuści to widać efekty. Pozdrawiam

bladyy78
23-12-2010, 10:05
No a mi znowu muszą płukać wodociąg już mnie trafia nie ma roku żeby przyłącze nie musiało być płukane.

kamykkamyk2
24-12-2010, 12:57
Współczuje, ja naszczęście nie mam z tym problemu.

bladyy78
24-12-2010, 13:06
Przyłącze wypłukane musiałem spuścić 5m3 wody żeby woda znowu była klarowna. Na szczęście będzie to odliczone od rachunku.